Jump to content

RPG pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pandemonium :D

zar chaotic evil plane nije abyss?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

aj jedno relativno lako iz dnda:)

koji saving throwovi se koriste protiv carolije "power word kill"? i da zacinim, koje su komponente doticne gije (dakle, sta treba da radis da bi je izveo - mlataras rukama, kenjas nesto, spalis krilo slepog misa blablabla)?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mislim da se ne gledaju saving throws nego Hit Dices, ali ne znam za propratne akcije :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

evo sad sam pogledao za power word kill, znam da je nikad nisam uzimao jer mi je uvek bila sranje - ubija samo onu metu koja ima manje od 100 HP. Sto je sranje za za magiju lvl9

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ne bih se bas slozio.

-ne radi saving throw protiv nje.

-100hp uopste nije toliko malo. na sedamnaestom nivou, fajter npr, sa svojim hd10 ce imati oko stotke, a on ima dobar hd, jelte, jedino barbarian ima bolji hd. sto se tice zivuljki, opet je dobra jer ubrzava poso i dalje ranjavanje partya, posto moze stopostotno da rokne lika ako ima 100 hp ili manje. naravno, spell resistance ulazi u igru, ali ako je neko spell resistant, onda su i druge magije u toj situaciji truba. magija bi bila gora da je vezana za hd (a magije obicnu jesu vezane za hd, tako da joj je to jos jedan plus), a ne za hp, ovako je sjajna jer mozes nekog od vise hp prvo da izmaltretiras do stotke, onda da ga lepo finisiras.

-ima samo verbalnu komponentu, ovo je, u kombinaciji sa time da nemas saving throw, cini jednom od najzajebanijih magija za spreciti. mogu da te vezu za drvo, slome ti ruke i noge, izvade oci i ti opet mozes da je bacis. lik koji nema spell resistance ili neku magijsku protekciju (koja se opet svodi na spell resistance) je najebo ako ima 100hp jer magija niti gadja, niti putuje, niti ukljucuje bilo kakvo racunanje i verovatnoce.

-mozes da je castujes na vise likova (doduse onda deluje na likove koji imaju 20hp ili manje, ali moze pobije max 200hp. mada ovo i nije neka primena, bitna je single target primena).

-kolko ja znam, zrtva ili bilo ko drugi ne mora da cuje mantranje, tako da mozes, primera radi, da roknes nekog na sred ulice i da se pravis lud (malo teze sa fireballom zar ne). takodje, nema nuspojava tipa eksplozija ili bilo sta tog tipa, niko nista ne vidi, niko nista ne cuje.

-ne znam da li moras da imas vizuelni kontakt sa metom. u bilo kom slucaju ne moras da 'nisanis' nista, samo da se fokusiras na onoga koga 'gadjas'.

ima tu jos situacionih prednosti, al ono, jasno je sta ocu da kazem.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, na uzivo sam i mislio, u crpgu, ko sto kazes, se gubi 90% njene korisnosti, al reko po defaultu se gleda za uzivo, svim dnd magijama je primarna primena pen and paper frpovanje. neke su neizvodljive u crpgovima, a pwk nije neizvodljiva, ali je prilicno besmislena.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa valjda je rec o rpg pitalicama, a tu ulaze i crpg i pnp rpg?

u svakom slucaju nebitno, pitanje je na mestu jer power word kill postoji i u igrama ako se ne varam.

a ovo

reko po defaultu se gleda za uzivo, svim dnd magijama je primarna primena pen and paper frpovanje

je tacno, jer ne mislim na ceo kviz vec za primenljivost doticne magije. a crpg sve vreme pokusava da emulira pravila iz pnp rpga, jer da to nije slucaj, crpg ne bi ni postojao. pa tako fireball ne pali odecu i stvari, ali ce ih sigurno paliti kad to bude bilo moguce. dakle, ako kazem fireball u dndu, mislim valjda na fireball onakav kakav jeste po definiciji, dakle, magija je takva kakva je, a njena ogranicenja u crpgu su tu silom prilika. pnp rpg primenjuje kompletan sistem pravila, pa smatram da bi on trebalo da bude 'stariji' u ovom kokoska-jaje pitanju. ispravi me ako gresim, ali obrazlozi.

tako, ako me pita neko sta radi bard, ja cu reci 'radi performanse, svira, bavi se malo madjijom, malo lopovlukom, harizmatican je i ako je dobar, moze da zaradi dosta para i da ima dosta drugara', a necu reci 'ne radi nista, nemoj da ga biras':)

edit:

ako je ovo zaista crpg kviz, onda bi bilo lepo da se promeni naslov, da se ne zbunjujem i da mi bude jasan obim i sadrzaj kviza.

takodje, ako to jeste slucaj, zanima me sledece: da li smem da postavljam pitanje vezano za lore odredjenih sistema ako doticni lore nije obradjivan u igrama, a sam sistem jeste? da li smem da postavim pitanje o dnd jump skillu ili ne? da li smem da postavim pitanje iz settinga koji jeste obradjivan na kompu, ali konkretna stvar u pitanju nije - primera radi, da li smem da pitam koji level je elminster (koga ima u balduru, ali u samoj igri se ne pominje njegov level)?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, na uzivo sam i mislio, u crpgu, ko sto kazes, se gubi 90% njene korisnosti, al reko po defaultu se gleda za uzivo, svim dnd magijama je primarna primena pen and paper frpovanje. neke su neizvodljive u crpgovima, a pwk nije neizvodljiva, ali je prilicno besmislena.

da, ja sam pricao o crpg :) kao, na devetom nivou je u fajtu PWK = dve runde archerovog napada (ako mozes da biras lvl9 spellove, znaci da imas rangera koji ima multishot i pravi bar 50dmg po rundi), i u tom smislu je uvek bolje koristiti neki monstruozni evocation, ili level drain recimo, iz druge skole. kontam da je na tabli drugacije

da li smem..

hm, bilo bi dobro da bude zanimljivo i za tablase i za kompjuterase, pa treba teziti pitanjima ciji odgovor poznaju i oni koji su igrali samo racunarske rpg-ove i samo tablaske.. valjda ima smisla ovo sto sam upravo rekao

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tiche bolje da bude kako i jeste - rpg uopste, a ne samo crpg.

Nego da se vratimo na temu. Sledi poslednji hint, a ako za 10 sati ne bude odgovora, neka bilo ko postavi sledece pitanje.

Naziv dinastije je slozenica, gde prva rec u slozenici chini naziv jednog veoma zastupljenog metala. Takodje naziv dinastije se poklapa sa nazivom jednog lika iz "Transformersa" :)

Link to comment
Share on other sites

ajronhajd:)

dvini:

da, to jeste, al sta ja znam, ja uvek gledam tripove prvo generalno, pa onda ih delim na pnp i crpg. a generalno, pwk mu dodje dobra magija jer ima mnogo versatilnu primenu.

to sto ti kazes, 'i oni sto su igrali samo ovo ili samo ono', to mislim da je izvodljivo, ali ta pitanja se onda uglavnom svode na lore (kao recimo pomenuto pitanje kako se zove neki plane ili koje je vec bilo).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...