Jump to content

Nekakav "floating" clipboard?


Lucky

Recommended Posts

Evo šta mi treba... kada upoređujem neki tekst, ili hoću da negde izdvojim tačno kako se nešto piše pa posle pastujem itd, ja selektujem to iz browsera, i onda otvorim novi text dokument, ubacim to u njega i onda tako upoređujem. Što nije toliko cimanje, ali ako postoji bolje rešenje, što ne bih koristio bolje rešenje. Moje pitanje je stoga, da li postoji neki program, gde kad ja selektujem bilo kakav tekst, recimo na desni klik dobijem opciju "send to new window" ili tako nešto, i onda se taj novi prozor pojavi i onda ja njim mogu da manipulišem kako hoću, kao neki "sticker" na desktopu, samo mi je važno da se on sam "poziva", jer mi ne igra ni opcija da negde imam ikonicu tog programa ili čega god, pa ga startujem pa u njega kopiram (tako mogu da ubacim i notepad u tray).

Danke!

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da postoji tako nesto jer popup meniji zavise od aplikacije i bez nekog ultramega-advanced hookinga je nemoguce da se napravi univerzalni program koji ce menjati sve menije nezavisno od aplikacije. Najbolje resenje je da se program poziva na neki global hotkey, recimo Ctrl+Alt+C, s tim sto program mora da bude uvek upaljen u pozadini - sto u principu nije tesko da se iskodira.

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da postoji tako nesto jer popup meniji zavise od aplikacije i bez nekog ultramega-advanced hookinga je nemoguce da se napravi univerzalni program koji ce menjati sve menije nezavisno od aplikacije. Najbolje resenje je da se program poziva na neki global hotkey, recimo Ctrl+Alt+C, s tim sto program mora da bude uvek upaljen u pozadini - sto u principu nije tesko da se iskodira.

Možeš i bez hotkeyeva, napravi clipboard monitor koji će da prati svako pozivanje copy ili cut iz bilo kog programa

http://www.radsoftware.com.au/articles/clipboardmonitor.aspx

možeš i da održavaš listu objekata, svaki put kad korisnik okine copy ili cut odnekle, ti dopuniš listu, itd.

Link to comment
Share on other sites

Postojao je program koji sam koristio davno u vreme win98 ja mislim a mozda je bio i na nuxliju nisam siguran ali u svakom slucaju prati svaki copy/paste koji uradis i dodaje ga u listu koju mozes da gledas posle i ima tipa 10 mesta u listi koji su mozda prosirivi. Da me kojot jebe sad ne mogu da se setim kako se zove program i dal je za win ili samo za lin al u svakom slucaju postoji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonsivri.com/forum/index.php?topic=29973.0

nađoh preko gugl upita "text editor clipboard monitoring", možda pomogne

Od sada pretraživanje radim samo preko Mr. Ivan search engine [;)]

Mali radi savršeno, taman mi je ovo trebalo al' sam se bojao da pitam [:)] fala Laki

baš sam planirao da slomim jednog mišonju kopi/pastujući ovih dana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...