Jump to content

100 000 evra!


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Brate, pa ne... Eventualno bi joj dao da frula bobana, kako bih sebe mogao da ubedim da postoji neka verovatnoća da je stvarno žensko... [;)]

Pa ja sam zato i naglasio OBRAZOVANJE, ne diploma itd... Mislim da kod čoveka koji zaista poseduje neko zaokruženo upotrebljivo znanje ne može se postavljati pitanej da li će se vratit investicija. A sa druge strane, za te pare uz malu pomoć banke i studentsku šljaku, možeš npr. da studiraš Berkli, a čak i sama diploma Berklija bi ti čak i u Srbiji otvorila mnogo vrata, a da ne kažem u nekoj normalnoj zemlji.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

zaboravio si troškove računovođe, osnivanja firme. Kasnije idu problemi kako će da dolazi posao i sl .. :) Jebo taj biznis realno
Pa nemaš tu ne znam kakve troškove. Vođenje male softverske firme je relativno jednostavna stvar.

Za takav posao ti trebaju 4 ortaka i nista vise.
Zajebano je sa ortacima ulaziti u posao... mada jeste tako najlakše.

Gledam kao neki ozbiljniji posao. Samo 1 kazna i od 10 posto od ukupne sume. Znaci treba jak i pmaetan knjigovodja i advokat sa vezama. Ops!
E pa jebiga Igore, ovo je najozbiljnije što može sa 100k eur a da je manje više sigurica i da ima jako dobre izglede za napredak. Bar od poslova koji bi mene zanimali i koji su legalni :)

P.S Plata za 4 coveka.

neka rade za 800 eura mesecno (realno za ozbiljan outsorcing, potrebni su ljudi sa znanjem a ne klinci tek izasli sa fona kao kod khm nekih firmi). to je bruto ~ 1300

4 puta 1300 je 5000 mesecno približno

12 meseci 60 000

pa da, rekoh da su plate najveća i jedina stavka. A ovo tvoje je pod pretpostavkom da prvih godinu dana ne vidiš ni dinar od posla kojim se baviš :) A realno da blejiš i na raspalom Rentacoderu pa će svaki mesec da kapne neka para, a da ne pričamo o nekim ozbiljnim poslovima.

ma ima tu mali milion takvih zajebancija. Znam kroz šta je prošao moj bivši direktor, od početka da su njih trojica outsorsovali za Amere do toga da dođu do ogranka firme sa 25 zaposlenih. Na kraju se posle 9 godina pokupio i otišao u Ameriku :) Trupsi, pošto cenim da si krenuo nešto slično, mogu da ti bacim linkove gde je on opisivao šta kako i sl, ako te zanima
Otprilike, samo što bih ja preskočio taj odlazak u Ameriku :) Baci link slobodno :* Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

da smejete se ovima sto kupuju nekretnine a onda pricate MALO PARA ZA OZBILJAN BIZNIS :)dilujte drogu onda :)sad je pravo vreme kad se bira nova ekipa :D

platio bih da esmeralda progleda

pravi si hriscanin !:D tvoja humanost se ne sme zaboraviti !:D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

izvalio sam se na prvoj strani sa prolaskom intera i bacanjem para na kladzu :D

uzeo bi pezo 206 to je oko 5k, uzeo bi garsonjeru(sto da ne, SAM CU DA ZIVIM :D) na bulevaru to je oko 35k, sredio bi gajbicu kako treba 5k, zakupio bi lokal na strandu za sezonu to je oko 6k + bi ga nabudzio za jos 10k, dao bi matorcima po 10k ne znam zasto ali mi je do jaja fora, uzeo bi odecu obucu i tako te gluposti ufullu za 5k :D parfeme za 2k :D malo bi pochastio ekipicu ___/hOp i ostatak bi stavio u banku za ne daj bozhe :)

a kad bi prosla sezona, posto sam vratio ulozeno i zaradio toliko, uzeo bi par kafanica po gradu u najam i uzimao u svakoj po platu, uzeo bi 2-3 trafike i tamo bi uzimamo po platu. i sve bi to tako lepo bilo da zivim na klanruru :)

detinjstvo nismo imali da postali bi najbolji

Link to comment
Share on other sites

otvorio bih igraonicu ili kafic,kupio subaru imprezu sti,a ostatak u slamaricu :)

i realno,vise volim price ''sta biste uradili sa milijardu evra'' nego sa ovim realnijim ciframa,od kojih bi svako izdvojio za neki stan/auto/biznis. sa milijardom vec mozes da krojis svet po svojoj meri i da se izdrkavas kako ti volja,tako da sam cuo do sad dosta zanimljivih ideja na tu temu... tu izlazi ono pravo iz coveka. :)

Taj subaru bi ti pojeo tih 100 hiljada dok trepnes. Osim ako nisi nameraovao da ga stavis pod vitrinu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

rentacoder?!?!? lol,pa na tom sajtu mi iz srbije nemamo nikakve sanse na duge staze pored kineza i indijaca

naravno :) projekti tipa "napravi mi repliku Windowsa7 za 50 dolara" ... ali sam dao ono kao ekstreman primer da uvek možeš da posluješ sa bar nekim mizernim prihodom != 0 :)

Link to comment
Share on other sites

Pa nemaš tu ne znam kakve troškove. Vođenje male softverske firme je relativno jednostavna stvar.

Zajebano je sa ortacima ulaziti u posao... mada jeste tako najlakše.

E pa jebiga Igore, ovo je najozbiljnije što može sa 100k eur a da je manje više sigurica i da ima jako dobre izglede za napredak. Bar od poslova koji bi mene zanimali i koji su legalni :)

pa da, rekoh da su plate najveća i jedina stavka. A ovo tvoje je pod pretpostavkom da prvih godinu dana ne vidiš ni dinar od posla kojim se baviš :) A realno da blejiš i na raspalom Rentacoderu pa će svaki mesec da kapne neka para, a da ne pričamo o nekim ozbiljnim poslovima.

Otprilike, samo što bih ja preskočio taj odlazak u Ameriku :) Baci link slobodno :*

ajd baci msn na PM, lakše tako

A ne slažem se da je to relativno jednostavna stvar, kad se širi posao, pa ovo pa ono i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...