Jump to content

Wow Talks


markotod91

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de ste drugari evo me opet lol

skonto sam da mi je najlakse da igram sa roguetom, jeste mikrovanje, al je bar fps-mikrovanje, a ne rts-mikrovanje, sto mi odgovara:)

igrao sam malo warsong gulch i arathi basin (25. nivo sam) i ono, glup sam, al ne tolko kolko sam mislio, ponabadam nekog tu i tamo, capujem ponekad i tako to...ono sto mi je jedino upalo u oci (pored nekih twink careva koji su u fazonu "dont cap" iako mogu da blokiraju xp i da igraju sa drugim twinkovima wtf, prvo sam pricao sa njima, posle sam ih kulirao - nisu mi jasni njihovi motivi, dal je moguce da likovi samo oce da pwnuju netwinkovane likove grdje pet levela od sebe i da im to nije dosadno?) je to da jedino huntere ne mogu da ubijem.

numem izgleda da igram protiv njih jer ne mogu da dodjem do njih. ajde ako ih ambushujem, ali i onda, ako ih ne ubijem odma (a tesko da to mogu), umeju da me izdrkaju sa petom i da me usporavaju sa onim sranjima i beze. totalno sam glup za njih, i mage me zamrzne i gadja, pa stignem do njega posle da ga sutnem ili nesto slicno...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.wowhead.com/spells=7.4

idi dobij 1 lvl i izivljavaj se na clotherima

stun ti je otprilike rogue signature ability, malo ce teze da ti beze na 30+ levelu

inace, steta sto se sad levelujes (dobro, nije steta :) ), da vidis samo kakve ce biti te teritorije u cata. vecina questova uradjena od nule

stigao sam do silverpine forest kao ud, i mogu da kazem da je jako epic. imao sam isti feeling ko kad sam radio dk questove prvi put

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

pa levelovacu se ja opet u kataklizmi:) ja i najvolim da trcim po sumama i gorama, tako da ce mi biti gotiva.

ih polako, nisam jos ni BC uzo:)

znaci nisam preglup, nego je balansirano za kasnije levele, taj rad:)

stajnmane, linkovao si default stranu sa abilitijima, mozda si mislio na cheap shot, to sam upravo dobio? jel bolje da radim cheap shot ili ambush? pretpostavljam da je cheap shot bolji za cloth likove (ne stignu da urade nista), a ambush za ostale (posto ce i ovako da se probude)?

jel valja dismantle (pretpostavljam za warriore)?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa levelovacu se ja opet u kataklizmi:) ja i najvolim da trcim po sumama i gorama, tako da ce mi biti gotiva.

ih polako, nisam jos ni BC uzo:)

znaci nisam preglup, nego je balansirano za kasnije levele, taj rad:)

stajnmane, linkovao si default stranu sa abilitijima, mozda si mislio na cheap shot, to sam upravo dobio? jel bolje da radim cheap shot ili ambush? pretpostavljam da je cheap shot bolji za cloth likove (ne stignu da urade nista), a ambush za ostale (posto ce i ovako da se probude)?

jel valja dismantle (pretpostavljam za warriore)?

Kako si pametan lik, baš je gotivno da wow igra neko sa mozgom. :)

Elem, svi openeri i stilovi su prilagodjeni raznim klasama. Od početka wowa, dosta dugo vremena je stunlock bio zaštitni znak rogonja. Imaš abilitije (cheap shot, kidney, blind, vanish, sap) da držiš lika u stunu jako dugo, a u vanili i u tbc-u su ginuli ne izlazeći iz stuna. Da znaš, ako u pvp borbi ne diraš protivnika, a ni on tebe pet sekundi, izlaziš iz borbe i tada možeš da se resteltuješ i da ponovo otvaraš cheap shotom. Ostalo ti zavsi od situacije. Ako, na primer, vidiš klotera sa malo života, pre ćeš ga na tim levelima ambušovati. Dismantle ti je za sve meleje, svakoga ko pravi damage direktno oružjem.

Rog je divna klasa, ali ti treba poseban pristup, moraš malo da budeš kvaran. Ako nemaš dobar gir, ti si onaj koji se kasnije uključuje u BG-ovima u bitke, loviš polumrtve, nemoćne, bolesne. :)

Link to comment
Share on other sites

ja bi samo dodao, stavljajuci sa strane to sto ucis klasu i druge klase, vezano za battlegroundove generalno

probaj da ne postanes igrac koji ce da trci okolo i ubija ljude

bg je napravljen jer ima svoju poentu i cilj koji moze da ukljuci da postoji neko ko stvarno ko ce ubijati ljude ima svoju svrhu ali je prvenstveno tu zbog takmicenja i zbog pobede .

ukljuci se u to da vidis sta je potrebno da se uradi da bi tvoj tim pobedio i nemoj da gledas u nebo dok recimo prolazi protivnik koji nosi tvoju/vasu zastavu pored tebe jer ti je zanimljivo da pritiskas dmg dugmice po nekom clothu

cisto da probam da skrenem paznju na takve stvari od pocetka

kao sto si i sam pomenuo . imas sume i doline pa se udaraj 1 na 1 sa kripovima do prekosutra i testiraj stavri

Link to comment
Share on other sites

i par savete od mene :P

Sto se tice roga. Ziv si dok imas cooldownove . Rogue sa 30% hp i svim cooldownina > rogue sa 100% hp bez cooldowna. A jos jedna bitna stvar kod cooldown clasa je da ih ne stedis. Ni jedan rogue cooldown nije veci od 2-3 min tako da ih slobodno koristi sve cim su spremni. Necu ti govoriti naravno sta kad da koristis, u tome je i draz, da ucis sam i uzivas u tome. I jos nesto. Rogue je kurva. Sto god vise igras pederski bices bolji rogue jer tako klasa funkcionise.

Sto se tice pvp-a (battlegrounda u tvom slucaju posto si daleko od arene jos) sve gore sto je killy naveo + jos par stvari. Ako je neko na low hp i krene da bezi to ne znaci da moras kao bot da ga juris po svaku cenu da ga dokrajcih. Svako ko malo bolje zna da igra moze da te iskajtuje do svojih drugara koji ce te sabiti dok se on shepuri iz daljine. To ja radim redovno a ovaj sto me vija ispadne budala. Drzi se uvek grupe (to u principu najmanje vazi za rogue al generalno vise ces uspeha imati u grupi nego solo). Uglavno sve ti je to do iskustva. Posle par meseci ces skapirati sve i ishod battlegrounda ce ti zavisiti od ostalih. Ako naletis na noobove pocistis ih za 5 min i suprotno.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

dulio, na cheap shot sam mislio

ne vidim sta je lose u ubijanju random likova na midu ako si nov u igri i pokusavas da upoznas druge klase i svoje magije (ne moze to u dolini tbh). kad nauci bolje da ubija na midu - aka pro skillz, posle ce lakse da doprinese pobedi svog tima. ti kili verovatno mislis na one likove koji u toj fazi mid zerga ostaju predugo :)

disarm koristi na svemu sto te udara motkom, sta god da je

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

fala drugari, odo da se igram lol

probaj da ne postanes igrac koji ce da trci okolo i ubija ljude

nema sanse, to me nerviralo i u kvejklajvu, a tek sam ovde video zapravo koliko toga ima u igri koja je jos masovnija i generalno ima vise takvih likova jer je i novija i pristupacnija:(

SVAKI put kad su ljudi igrali kako treba, dobili smo. ali svaki. steta sto je to bilo tri puta od tries...

cak se desilo jednom da smo nas dvojica stigli do tri capa za nekih pet minuta zato sto je i nase i njihove boleo kurac za ctf nego su se ganjali po grobljima. iskreno, vec je pocelo to malo da me nervira, kako skontavam mapu i tripove, tako skontam razne mogucnosti za jadnost:) eto, danas sam igrao pet partija i sve smo izgubili sa 3:0 zato sto svi otrce u sredinu da se makljaju, a "nijemci" dodju lepo sa dva huntera kod mene (ili kod nikog ako sam i ja otisao napred jer nema koristi od mene jednog undergearovanog na midlevelu za bracket) i uzmu zastavu i odu ko da nista nije bilo.

na onom arathi basinu sam dobio dvaput od desetak puta, ali tu i nije bilo toliko strasno jer izgleda da se i onako i ovako bijes, pa onda ljudi imaju tendenciju da zapravo rade u korist tima samim tim sto idu da se biju po nodovima. jedino sto sam skontao da su hordasi izgleda mnogo skillovitiji i uzimaju saradnju kao nesto normalno, za razliku od alijanse (barem na stormreaveru, ili kako se to vec gleda, po battlegropovima, neam pojma).

ukljuci se u to da vidis sta je potrebno da se uradi da bi tvoj tim pobedio i nemoj da gledas u nebo dok recimo prolazi protivnik koji nosi tvoju/vasu zastavu pored tebe jer ti je zanimljivo da pritiskas dmg dugmice po nekom clothu

tako da je ovo prilicno neizvodljivo osim eto, par puta od par desetina puta sto sam igrao. mislim, njih trojica nabudzenih careva trce sa zastavom, pritom svi znaju sta da rade u grupi i kako da me ubiju za pola stotinke:), i ja jedan jurim carriera i skinem ga do trecine yay me, ovi me ugaze, nastave da trce, a moji se biju po sredini:) i tako se zavrsilo 90% wsgova koje sam igrao:)

ja da sam blizard, ja bi izbacio onu statistiku na kraju, tj izmenio bi koncept. smanjis vaznost fragova i stete, povecas vaznost odbrane, capova, uvedes mozda i asistenciju (ako si dopratio carriera do capa) i tako te stvari.

Rog je divna klasa, ali ti treba poseban pristup, moraš malo da budeš kvaran. Ako nemaš dobar gir, ti si onaj koji se kasnije uključuje u BG-ovima u bitke, loviš polumrtve, nemoćne, bolesne. :)

ja uglavnom gledam da zablejim steltovan u bazi ili da trcim sa nasim carrierom do zastave i nazad, imam stealth i imam ono trcanje 15sec, tako da mogu da stizem ljude (osim huntera lol) ako treba. e sad, nubovit sam prilicno i undergearovan, tako da u sustini izbegavam da ja dekram zastavu jer ce me ubiti retardiraniji lik od mene:)

u arathi basinu bas i ne znam sta da radim kao rogue osim "kud svi tu i mali mujo", trcanje i stealth mi deluju prilicno neupotrebljivo jer su razdaljine velike, pa svi jasemo levo desno. jedino mozda stealth ako branim neki checkpoint, ali i to ako nas ima ekstra malo ili sam sam.

Sto se tice roga. Ziv si dok imas cooldownove . Rogue sa 30% hp i svim cooldownina > rogue sa 100% hp bez cooldowna. A jos jedna bitna stvar kod cooldown clasa je da ih ne stedis. Ni jedan rogue cooldown nije veci od 2-3 min tako da ih slobodno koristi sve cim su spremni. Necu ti govoriti naravno sta kad da koristis, u tome je i draz, da ucis sam i uzivas u tome. I jos nesto. Rogue je kurva. Sto god vise igras pederski bices bolji rogue jer tako klasa funkcionise.

ovo mi je malo zeznuto jer jos nisam skontao sta funkcionise, a sta ne. recimo, uvek nastave da me biju ako uradim vanish, pretpostavljam da ne znam mehaniku, pa mi nesto promice.

u principu, ko moze da me izvali i na koliko metara ako se stealthujem?

pritom imam i shadowmeld posto sam NE.

za pederski deo sam skontao i sam, u smislu da gledam da dolazim stealthovan iza ledja likovima:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vanish se prekida (stealth u stvari) ako imas debuffove koji rade dmg, ako neko uradi aoe blizu tebe, ako te neko vidi dok si blizu pa te udari, ili ako se ubaguje, kao sto je slucaj kad hunter posalje peta na tebe npr. range sa kog moze da te vidi kao providnu senku zavisi od tvog speca i nekih buffova koji im pomazu da te vide, kao paranoia npr. sub rogue se inace teze otkrije, ima na pocetku talenat za to. shadowmeld se prekine ako se pomeris ili se desi bilo sta sto prekida obican stealth.

idi nekih 20+yd od protivnika i bices relativno siguran

pokusaj i da ne setas preko celog bga u stealthu, ne isplati se prelaziti vece razdaljine onako usporen. znaci ostajes van stelta sto duze mozes ako nema kombata u blizini

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

da bi ti stelth (vanish) radio nesmes da imas nijedan dot na sebi. Kasnije dobijas cloack of shadows koji ti uklanja sve magic debuffove. To ce ti u sustini biti "must use" pre koriscenja vanisha. Do tada vanish koristis samo kad nemas dotova na sebi. I naravno nemoj da vanishujes nekom pod nogama. Maltene sve klase imaju neki ability da te izbace iz steltha/vanisha ako si 1-2 yarda od njih.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

SVAKI put kad su ljudi igrali kako treba, dobili smo. ali svaki. steta sto je to bilo tri puta od tries...

cak se desilo jednom da smo nas dvojica stigli do tri capa za nekih pet minuta zato sto je i nase i njihove boleo kurac za ctf nego su se ganjali po grobljima. iskreno, vec je pocelo to malo da me nervira

moja situacija je sledeca sto se toga tice

prvih godinu dana igre mi nije bilo jasno dal je moguce da je nekoliko toliko retardiran da ne zna sta radi a provodi toliko vremena u igri i jedino opravadnje mu je da igra iz zajebancije a zivot ocigledno da nema tako da ne kapiram tu zajebanciju za razliku od ljudi koji stvarno dodju i odigraju sat vremena dnevno iz zajebavanja

drugih godinu dana sam stavljao ljude na ignor i kikovao ih iz guilda i zagorcavao im zivot jer posle toga na tom serveru nisu mogli da igraju nikakav organizvani pvp

trecu i cetvrtu godinu sam pisao u caps locku i jebao svima sestre i keve, sa sve crncima u glavnim ulogama

sad se samo izlogujem iz igre (konkrektno na alta:)) kad vidim da gubimo partiju u bgu .

tako da me bas zanima kakvo ces ti iskustvo da imas posle nekog vremena jer si ocigledno neko kome je bilo jasno sta je poenta igre posle vrlo kratko vremena

Link to comment
Share on other sites

Kao rog u ABu možeš da u gomili ubijaš i praviš sranja, možeš da braniš zastavu, a možeš i da ih kradeš. Praviš sranja tako što imaš par skilova koji mogu da useru protivnički tim. Možeš da kickuješ (što ti pre kick udje u krv, to bolje), možeš da sapuješ hilera u dolazećem timu, a možeš i da distractuješ jašeće protivnike. Kradeš zastavu tako što sačekaš da ostane jedan ili niko na bazi (a to se jako često dešava, jer ljudi vole da zerguju i da ostave nebranjenu zastavu kad vide da nema nikoga). A sa sapom i distractom možeš jako dobro da braniš zastavu protiv jednog ili dvojice dok ne stigne pojačanje.

Što se tiče vanisha, on će da radi bez obzira koje magije imaš na sebi. Naravno, ako imaš dotove, tvoj stealth neće dugo trajati, ali te vanish uvek izbaci iz kombata, tako da možeš da tajmuješ da odeš u vanish odmah posle dot ticka i čim se završi global cd, odmah kidney. Što kaže mojo, CD-ovi su moćni, nemoj da ih štediš. U suštini, kod roga ti je tajming najvažniji. Ako razviješ taj osećaj, možda nećeš uvek svakog ubijati, ali svakako nećeš ginuti kad shvatiš da ne možeš da ubiješ. I ne zaboravi: ako nisi overgeared u odnosu na protivnika, nisi warrior. Ne ideš s čela.

A to kako ljudi igraju...za pet godina sam došao do zaključka da je stvarno random kakva će grupa da ti upadne. Ali, ako imaš nekoliko drugara, možeš da napraviš mali premade. Premade BG-ovi su za mene jedna od najboljih stvari u wowu.

ovo mi je malo zeznuto jer jos nisam skontao sta funkcionise, a sta ne. recimo, uvek nastave da me biju ako uradim vanish, pretpostavljam da ne znam mehaniku, pa mi nesto promice.

u principu, ko moze da me izvali i na koliko metara ako se stealthujem?

pritom imam i shadowmeld posto sam NE.

za pederski deo sam skontao i sam, u smislu da gledam da dolazim stealthovan iza ledja likovima:)

Nisam video da si gej elf. :( Nadam se da ćeš tako rahitičan umirati svaki put.

Iz vanisha te izbaci bilo kakav damage koji te potkači i warriorovi shouti. Imaš talente u subtlety grani koji ti povećavaju stealth. I fora je, ako im dolaziš sa ledja ne mogu da te vide, tako da uvek biraj mrtav ugao, da im ne prilaziš spreda.

Link to comment
Share on other sites

vanish se prekida (stealth u stvari) ako imas debuffove koji rade dmg

da bi ti stelth (vanish) radio nesmes da imas nijedan dot na sebi.

jao da, ovo sam zaboravio, mislim, imam negde u glavi, al nemam u praksi:) bice da je najcesce to bilo u pitanju sad kad dozovem situacije u secanje.

pokusaj i da ne setas preko celog bga u stealthu, ne isplati se prelaziti vece razdaljine onako usporen. znaci ostajes van stelta sto duze mozes ako nema kombata u blizini

obicno gledam da se steltujem sa nekim smislom, kad gledam fajt dal da uletim ili da produzim gde sam krenuo, kad cekam likove u svojoj bazi ili kad sam ispred njihove baze za slucaj da ne natrce neki likovi s groblja. i kad ocu da kradem zastavu, da vidim koga ima i sta rade.

tako da me bas zanima kakvo ces ti iskustvo da imas posle nekog vremena jer si ocigledno neko kome je bilo jasno sta je poenta igre posle vrlo kratko vremena

nemam pojma, ja jedino mp, a pogotovo ctf i domination iskustvo vucem iz fps igara. ima i tamo toga, ali manje jer je wow masovniji (a i sam princip uparivanja ljudi je drugaciji) pa je faktor "niko me ne zna, mogu da radim sta ocu" jaci. sa druge strane, sto si skillovitiji igras sa skillovitijim likovima koji ipak igraju onako kako treba. likovima koji se zajebavaju je besmisleno da dodju na takav server jer nece moci nista da urade i tako se isciste stvari vrlo brzo - ako covek napreduje u sopstvenoj igri, sve manje ce nailaziti na ekscese te vrste.

e sad, kod wowa je problem sto ne postoje skill bracketi vec samo level bracketi, sto je i logicno jer je rpg u pitanju. a i previse bi bilo faktora ukljuceno i onda bi se cekalo na mec pet dana u queueu. takodje, igra je predvidjena da se levelujes opustenim igranjem do poslednjeg levela, tako da su svi leveli isti po tom pitanju, tj nisu ljudi veci carevi na 65 u odnosu na 35 nivo.

tako da ne znam, kontam da ce situacija ostati ista stalno:) eventualno ako nadjem neke drugare, pa onda ulecemo zajedno...

Nisam video da si gej elf. :( Nadam se da ćeš tako rahitičan umirati svaki put.

kako rahiticni gejevi kad su nagruvani brkati licani i svetle im oci!

i nisam gej elf nego lezbo elf [:D]

a birao sam NE iz rl afiniteta, najradije bi s njima blejao i skakao go po drvecu111

I fora je, ako im dolaziš sa ledja ne mogu da te vide, tako da uvek biraj mrtav ugao, da im ne prilaziš spreda.

ovo znam, 180 stepeni je FoV napred i isto toliko coravost nazad:)

Imaš talente u subtlety grani koji ti povećavaju stealth.

ja sam za sad gruvao u ovu prvu, assassination granu. sad sam dosao do neka dva poison perka i ne znam u koji da stavljam jer ne znam nista o poisonima:) tako da mi sad bleje tri talent poena...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam za sad gruvao u ovu prvu, assassination granu. sad sam dosao do neka dva poison perka i ne znam u koji da stavljam jer ne znam nista o poisonima:) tako da mi sad bleje tri talent poena...

Ako furas assa, onda moras poison talente neke da uzimaš. Znaš kako, na malim levelima nije neka razlika, ali za max level sadržaj obavezno je dobro igranje poisonima. Vidi ovo http://elitistjerks.com/forums.php

ULTRA je nerdy, ali ćeš sigurno u legiji informacija naći nešto što te zanima. Možeš i na zvaničnim forumima da nadješ likove za korisne threadove o klasi.

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...