Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

Pa pazi... Call sa kartama srednje jačine je uvek loš call. Pa sve i da imaš čipova za bacanje.

pa dobro,jasno,ali igramo mi home game na starsu,i ortak se iznervirao,i ja imam a5,poslednji se pitam,a on je gurnuo all in sa dilera...i ja ga callujem jer znam da je u tiltu i da moze da bude any two,znam da sam favorit,ali pretpostavljam da je dobar call,i naravno da jeste bio jer je gurnuo sa k4...i onda je on pola sata mene napusavao kako sam ga ja glupo callovao i cemu se uopste nadam kad ga platim sa a5:)))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ko je dobio ruku? :D

ja,izasla mi kenta u flopu:))))))))))))I to protiv Luke,znas ga iz Leonea:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

posto mi se mnogo igrao poker nocas, ispalio sam drustvo i otisao u klub :D i uzeo 3. mesto - 110e :D

kad nas je ostalo 5 ja imao za 2 blinda i izvukao se na kraju... a kad nas osstalo 3 bio dobar chip leader, ali sluchajem okolnosti otishlo sve.... no zadovoljan sam, koliko je preokreta samo bilo....

Link to comment
Share on other sites

pa ovako ide

PONEDELJAK:

buy in 3000+300, 1 re buy, nema add on

blindovi na 20 minuta

krece se sa 10/20

pocetni stek 10 000

ako se igraju 3 stola, odprilike 500e prva nagrada

UTORAK:

freeroll, znaci ulazak za dz, beskonacno re buy u prvih sat vremena koji je 500din, ima add on

blindovi na 10 minuta

krece se sa 10/20

pocetni stek 1500

tu se uglavnom pegla 4 stola, prva nagrada ~ 10-12k

tu nema mnogo igre, svaka ruka u koju se udje je all in

SREDA I SUBOTA:

buy in 1000+100, 2 re buy, add on ima

blindovi na 15 min

sa 10/20 krece

prva nagrada ~ 23k

CETVRTAK:

buy in 500, cini mi se 2 re-buy, ima add on

blindovi na 15 min

sa 10/20 krece

prva nagrada ~15k

PETAK I NEDELJA - samo kes gejm, koji je bas bas jak svako vece... 50/50

zanimljivo ima dosta (3-4) cura koje standardno peglaju :D

uglavnom se skuplja ista ekipa... nema mnogo laganja, pokazuju svi karte... i smara me sto sam obavezan posle rivera da pokazujem karte... a na kesu nisi?

Link to comment
Share on other sites

na turniru si uvek obavezan da pokazes karte ako si u all inu ili ako nema akcije na riveru i pitas se prvi...ja cak nekad kad me neko calluje a blefiram,gurnem ko kurva karte u spil umesto da ih pokazem:))))))))))))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kesh gejm, ja na dileru rezem 250 sa KK ( imam oko 2000 ), lik na BB placa, svi se bacaju, izlazi Q85, on reze 700, ja placam, izlazi A, on i ja check, opet A, on check ja all in, on AK...

da li sam lose odigrao ?

totalno me bacio u zbun...

mozda sam i ja trebao da chekiram na kraju, ali nemam pojma... ili da ga prerezem na flopu.. ma ne znam....

Edited by grb1tj
Link to comment
Share on other sites

lik je odigrao neverovatno lose ruku,ali si ga isplatio tako sto si i ti odigrao neverovatno lose ruku:)Ako je on betovao 700 na flopu,a ti imas 2 hiljade ukupno,onda moras da gurnes all in,mislim nemas ti tu neki stek da se nadigravas sa njim i da pokusavas da ga uhvatis u zamku,i tih 700 sto ti je dao u trenutku dok nije imao ruku je poklon za tebe...mislim on kad ti betuje flop ti ga verovatno stavljas na kq,aq i ne treba da cekas ponovo bet od njega jer imas najbolju ruku i malo chipova iza,ti prakticno zelis da on tu ima damu da bi te isplatio,a ako nema zasto bi mu davao sansu da kupi tog keca,kao sto je i kupio...cak i da te plati na flopu all in sa ak i kupi se,ti tu ne mozes nista da ucinis,jebiga,kupio je tri auta i to je to,ti si svoj deo posla posteno obavio...neverovatno mi je da lik kad mu izadje kec dva puta chekira,a betovao ti je flop...on ne bi imao nikakvu naplatu da ti nisi odlucio da gurnes all in u trenutku kad moze da te plati samo jaca ruka(mislim jako je malo ruku tu koje te placaju a da ih pobedjujes,kq u najboljem slucaju)...mislim nisi nam rekao kakav je taj lik igrac,da li laze i tako to,da li je bio flush draw,ali opet,to ne menja nista da si ti morao da vuces all in na flopu u trenutku kada je tvoja ruka najbolja...

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kesh gejm, ja na dileru rezem 250 sa KK ( imam oko 2000 ), lik na BB placa, svi se bacaju, izlazi Q85, on reze 700, ja placam, izlazi A, on i ja check, opet A, on check ja all in, on AK...

da li sam lose odigrao ?

totalno me bacio u zbun...

mozda sam i ja trebao da chekiram na kraju, ali nemam pojma... ili da ga prerezem na flopu.. ma ne znam....

flop je allin ako mislis da ce da te zove sa damom... ako mislis da ce da blefira onda je call ok, kako si odigrao river je check

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ja sam na flopu hteo da idem u totalnu naplatu, i samo sam zato callovao... i bio sam svestan da me jedino kec moze srusiti.... bio sam ubedjen da ima damu ito je to...

a pre toga je uzeo rebuy zato sto je lagao...

jbg, failovao sam, ali boze moj :)

edit - mozda ga ti znas grujsone, nando iz meridiana, tako ga zovu :D

Edited by grb1tj
Link to comment
Share on other sites

da da,nando je jedan od regulara,a prilicno los igrac:)

pa mislim,totalna naplata ne postoji jer vecina igraca koja ordinira po meridijanu razmislja na nivou "karte koje ja imam" i to je to,nema tu razmisljanja na nekom visem nivou "karte koje ja imam/karte koje bi mogao on da ima/sta on misli da ja imam/sta ja mislim da on misli da ja imam"...ako ti se namesti da on ima damu,ti moras da shovnes jer ocekujes njegov call...mislim ako izadje kec,pod pretpostavkom da on ima damu,kako ocekujes npr. da te on calluje na turnu ako ti betujes u trenutku kad izadje kec,narocito ako se radi o losijem igracu...a i lik ti je raspalio overbet na flopu sto u vecini slucajeva predstavlja blef,pod pretpostavkom da ne postoji flush draw na flopu...na tako "suvoj" tabli,ja bih u heads upu u velikom broju slucajeva cekirao damu da se prvi pitam kako bi naterao protivnika na blef...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

hmmm...a sto je toliki fejl sto je igrao taj all in na riveru? sa tim stekom on tu moze da trazi neki thin value, poprilicno je neobican taj check na riveru ovog lika jer ne moze da ocekuje da ce ovaj ikada da blefira sa tih ~1k u pot od ~2k+, a takodje moze da ocekuje da bude kolovan sa bilo cim sto je kolovalo na flopu vec, kada taj drugi kec padne na riveru...on je apsolutno ocajno odigrao celu ruku, prvo taj jadni donk pot bet, drugo taj check na riveru kad mzoe da ocekuje call od bilo cega a bet od nicega...

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

lik je ocigledno prevelika donkcina, verovatno ni sam ne zna sta mu znaci taj check na riveru. ja bih ga verovatno shovnuo na flopu jer bi me iznervirao njegov overbet, ali ako nisi to vec odradio, nije ti mnogo izbora ostalo. sto kaze fata, mogao si check river, ali opet lik cekira river na drugog keca, ne mozes nikako da ga stavis na keca. ja bih mu isto vukao all in na riveru.

Link to comment
Share on other sites

kad je vec odlucio da trapuje sa kraljevima na ovoj tabli treba da ima razlog zbog cega to radi... ili lik blefira pa ne zeli da ga otera od blefa, ili lik jednostavno nece zvati allin sa Q. da sam odigrao flop kao sto je odigrao grbitj, plan bi mi bio da usporim ako izadje A Q ili J, na svim ostalim kartama bih verovatno igrao za ceo stek... sad jos jedna mana calla na flopu je taj sto nisi dobio nikakvu informaciju da li je lik jak ili slab (da li si ga video da igra slicno neke slabe/jake ruke?), turn i river su check check... a sto se tice lika sa AK, kolika god donkara bio odigrao je ruku perfektno osim mozda tog donka od 700 na flopu, posto bi i sa 350-450 postigao isto..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

slazem se za sve, ali to je kada se posmatra ruka u laboratorijskim uslovima. :) verovatno se radi o full ringu i lajv je, veliki broj idiota koji placaju kojekakve gluposti, pa moras da budes bas bas agresiv. meni je npr. call sa blajnda sa ak nedopustiv, bas iz razloga koje sam naveo u prosloj recenici. mora 3bet. ovo se odnosilo na to da li je lik perfektno odigrao ruku, ne mogu se u potpunosti sloziti.

Link to comment
Share on other sites

slazem se za sve, ali to je kada se posmatra ruka u laboratorijskim uslovima. :) verovatno se radi o full ringu i lajv je, veliki broj idiota koji placaju kojekakve gluposti, pa moras da budes bas bas agresiv. meni je npr. call sa blajnda sa ak nedopustiv, bas iz razloga koje sam naveo u prosloj recenici. mora 3bet. ovo se odnosilo na to da li je lik perfektno odigrao ruku, ne mogu se u potpunosti sloziti.

upravo to.Mislim mi pricamo ko da svaki rejz preflopa predstavlja kk,ak,qq,a ustvari,250 dindzi na lajvu je invitation call za sve ruke tipa j10,109,98,67,a i to je opet u laboratorijskim uslovima:)

taj nando lik u ruku ulazi sa svim i svacim,mislim ne bi me cudilo da je tako odigrao npr. q5 :)))

fato,sve je ok sto ti pricas,ali second barrel bluff se na lajvovima i igri kao sto je 10/20 u meridijanu vidja jednom u prestupnoj godini:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

A i tada je slučajno :)

Inače... Ja bih se složio sa Fatom. On je samo dao svoje viđenje ruke. Ili ti... Treba da znaš zašto calluješ i da imaš neki plan. Ostalo je sve shooting in the dark. Ja npr. iz te priče to vidim ovako. Posle onog calla na flopu nije znao gde se nalazi i sve mu je jedno da li ima KK ili 72.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...