Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

bio sam na granici rejza i folda i na kraju sam foldovao jer nisam hteo da budem u toj ruci uopste i to je to, iako je on posle pokazao najnizi par...

sto se tice nadigravanja, znam da bi bio los potez da pokusam da ga nadigram jer bih u najcescim situacijama rizikovao oko 1500-2000 da pokupim pot od ~500, ali me frustrira divljak i nikako ne mogu da docekam situaciju gde sam sa njim u potu i gde nemam marginalnu, ili nikakvu ruku...

sa divljakom igraj samo rejzovane ruke,i kad god imas ruku rirejzuj ga jer ces samo tako imati naplatu na njegove drawove ili kupovine bubrega,drugih parova itd itd,posto ce te uvek platiti...njegovo chekanje boje ili up n down dobija jednom u tri ruke,tako da bash ako je u upswingu mozda ces biti u minusu to jedno veche,ali ev je uvek na tvojoj strani...vremenom ces skontati zapravo kad betuje jer ima,ili kad betuje jer je na drawu...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

inace, nisam video ranije ovaj klip

http://www.youtube.com/watch?v=zRWX4FiL51M

hellmuth i loose cannon(?) otvaraju 4 turna/rivera, necu da kazem sve :)

neka je ovaj arogantni magarac hellmuth rso.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

inace, koju biste literaturu preporucili koja bi npr. bila korisna za live igru (znaci ne 6max online knjige i slicno naravno), procitao sam ace on the river, harington on holdem, read'em and reap...da li je supersystem previse zastareo ili je i dalje korisno procitati?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ispao sam sa turnira petsto i neki.

Ja QJ suit imam oko 4k chipova. Blinds 100/200. Ide raise do 600 ja call.

Q3J

lik all in KK ja call

turn 6

river K

Inace ova ruka konkretno je klasican bad beat i sto se tice tog calla ne moze se reci da sam bad playovao. 99% igraca nece baciti dva top para (a pritom i slike) sa flopa pa makar ih kostalo ispadanja sa turnira kao npr mene u ovo slucaju. Ali sto se tice turnira generalno ukapirao sam neke stvari oko MTT turnira i premotavao film unazad i gledao gde sam gresio. Shvatio sam da jako nemam strpljenj i to treba da promeni inace cu failovati stalno. Ulazim sa pogresnim kartama samo zato sto su "lepe" npr 6 8 srce mi je omiljena ali kad se bolje razmisli to je djubre karta u vecini slucajeva. Takodje sam primetio da na malo ozbiljnijim turnirima kao sto je bio ovaj se igra jako "prijateljski" poker. 80% raisovao su standardni 3x i 4x blind. Nema all-inovanja pre flopa u ranoj fazi turnira kao sto je slucaj na low turnirima. Sve vise i kapiram kako treba da se igra MTT , osecam neku naplatu uskoro. Inace za stolom sam primetio lika koji je pre par nedelje bio na final tablu Sunday Millona. Gledam ga kako folduje do smrti i ceka dobru kartu. Ima strategiju i pridrzava je se i kao sto Gruja rece pravovremenim odlukama smanjuje uticaj srece

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

hm... treba igrati nekad i te "marginalne" ruke iako nisu bash marginalne uopste.

6 8 suited. 5 7, i slichno. razlog je ocigledan - ako ti uleti dobar flop. AA KK QQ ce uletati jako sa raisovima, ti ih re-raise i taj lik moze da ode i prica kako nemas pojma i kako igras sa marginalnim rukama... ha.

edit: izdudlah ga 120th/1000 na turniru

jebem ti zivot da ti jebem poserem se na sve.

KJ (ja) vs KQ

flop

8 J K

on raise, ja all-in

3 J K | 4 Q

LEPOTE zivota poserem se na kraljicu mrtvu. ali lik koji prati all-in sa parom kraljeva. BRAVO

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ja na mtt na pocetnim limitima bukvalno ne bacam konektore sa pozicije,jer tu vidim priliku da se nastekujem,ali kako turnir odmiche tako prilagodjavam igru steku,ali jako me jebe to sto when i get bored,i raise:)))Moram da sredim jebenu glavu sto pre,zelim leba bez motike!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

hm... treba igrati nekad i te "marginalne" ruke iako nisu bash marginalne uopste.

6 8 suited. 5 7, i slichno. razlog je ocigledan - ako ti uleti dobar flop. AA KK QQ ce uletati jako sa raisovima, ti ih re-raise i taj lik moze da ode i prica kako nemas pojma i kako igras sa marginalnim rukama... ha.

edit: izdudlah ga 120th/1000 na turniru

jebem ti zivot da ti jebem poserem se na sve.

KJ (ja) vs KQ

flop

8 J K

on raise, ja all-in

3 J K | 4 Q

LEPOTE zivota poserem se na kraljicu mrtvu. ali lik koji prati all-in sa parom kraljeva. BRAVO

:(

ja sam sinoc na pokerstars igrao 3 turnira od 9 igraca u play money 10k ulaz +350fee i bio sam 1xdrugo mesto i 2x prvo mesto ^_^

poceo sa 1000 play moneys sad imam 90k+

verovatno cu da uplatim 10jura da probam malo. nece mi biti zao ako puknem sve pare jer tu to shvatiti kao subscription :D

Link to comment
Share on other sites

igrao sad crnogorac neki turnir samnom. fazon 4000 igracha. i sad top 400 ljudi. svi ono masa chipova. i lik DIVLJAKCHINA. ona najgora. bukvalno lik svaku drugu ruku 10x big blind, flop all-in.

i ide tako fino njemu. nabilduje sa 12k na 20k chipova za jedno 10tak minuta.

napisem mu ja - matori ti ili dobijas AA svaku ruku ili si bolestan.

"haha vidjecemo"

i vidjeli smo, 2 ruke i cao zdravo nije ga bilo. sacekali ga dva lika bash profi

ovo na vladinu prichu ranije kako igrati protiv manijaka. cisto eto jedan primer od malopre

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ja na mtt na pocetnim limitima bukvalno ne bacam konektore sa pozicije,jer tu vidim priliku da se nastekujem,ali kako turnir odmiche tako prilagodjavam igru steku,ali jako me jebe to sto when i get bored,i raise:)))Moram da sredim jebenu glavu sto pre,zelim leba bez motike!

taj neki rad. I ja na prva dva tri levela blindova placam blind bukvalno sve ali bacam se na prvi raise. I tu igram u 80% slucajeva samo flop. Ako me promasi nikakva cekanja ne placam. Kasnije kako napreduje turnira sve manje i manje igram sa brljama ali ne mogu da istrajem u tome i ulazim sa kartama sa kojim nebi trebao sa te pozicije u datoj situaciji jer se smorim od foldovanja -.-.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

ja ako limpujem onda sam spreman i da platim 3bet,a sa pozicije se uvek i trudim da rejzujem pre nego sto udjem u ruku jer tako mogu da suzim range protivnika da nije any two:)limpovanje maksimalno treba izbegavati,narocito na turnirima,dok na keshu delimicno moze da se opravda na divljim stolovima gde moras da odradis limp/rirejz akciju jer ce za prvi tvoj rejz ceo sto da te plati jer im je kvota ispunjena:)desi mi se da bacim ruke poput AJ na utgu samo zato sto ne zelim da dignem sa tom rukom jer ako popijem rejz realno mogu da se bacim...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

shto se turnira tiche otprilike imaju 3 faze

faza jedan: mali blajndovi - uzimas 'dead money'. od noob-va. njih treba cherupati. ako ih ti ne ocherupas neko drugi ce.

faza dva: ovde padaju igrachi tipa "maniac" i "rock". o manijacima smo vec pricali. a shto se tiche "kamenchina". posto su blajndovi vishi, samo rejzovati na njih. to su uglavnom konzervativni igrachi i nece igrati flop ako nemaju neshto ozbiljno.

faza tri: ko ziv ko mrtav. tu gotovo da taktike neke vece nema. ostali su bolji igrachi. tako da tu je najveci faktor sreca.

Tako da takticki mogu prve dve faze da se odrade. medjutim vec treca faza je problematicna. Ja sam uspeo da uletim in the money nekoliko puta, jednom sam bio na final table-u ali najiskrenije kada dodje dotle to je sve confidence in your hand.

na final table-u sam izgubio od A5 sa AK. Lik je ushao all-in da bi ocherupao vec ogroman pot sa ante-om, ja sam uleteo i petica je izasla.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ako neko nije cuo za pokerstrategy,rec je o sajtu koji daje free capital od 50$ na full tiltu,poker starsu,party pokeru itd itd ... Potrebno je da se resi kviz o pokeru koji se sastoji od 20 pitanja i da se izabere poker soba,ostalo je sve objasnjeno na sajtu.

registracija preko ovog linka : http://www.pokerstrategy.com/uVDWAH

sry ako je bilo nesto slicno.

Link to comment
Share on other sites

sve sam pare puko.

Dealt to good1x [8h 8c]

B1uffKing: folds

Pairofnothin: folds

patriot424: folds

limpnfold24: raises $4 to $6

good1x: calls $5

ivanildo: folds

*** FLOP *** [8s 9h 5h]

good1x: checks

limpnfold24: bets $10

good1x: raises $20 to $30

limpnfold24: raises $344.10 to $374.10 and is all-in

good1x: calls $83.60 and is all-in

Uncalled bet ($260.50) returned to limpnfold24

*** TURN *** [8s 9h 5h] [7s]

*** RIVER *** [8s 9h 5h 7s] [Ad]

*** SHOW DOWN ***

good1x: shows [8h 8c] (three of a kind, Eights)

limpnfold24: shows [Jh Td] (a straight, Seven to Jack)

limpnfold24 collected $238.20 from pot

tuga.

edit:

zaplakacu svega mi

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...