Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

ima za svakoga ponesto, uobicajeno je da prvi sto bude pun cim otvore klub i tu je uglavnom opustena igra, nema bucanja i nekog debilisanja, lagana prijateljska atmosfera

malo kasnije se otvori i drugi sto gde ima agresivnijih igraca i dobre akcije tako da ako zelis agresivniju igru imas i to :)

uglavnom za svakoga ima igra, nemoj da te prevare mali blajndovi (10/20) jer kao sto rekoh uvek ima neki sto gde se ljudi kolju kao ludi ;)

Link to comment
Share on other sites

ja sam sinoc imao jedan od surovijih blefova u karijeri...lik koji je ultratajt i ceo zivot je u cheku digne na dileru 350 dingera(pre toga je limpovao dva keca,platio samo blajnd 50 dinara i izadje mu raner raner poker lol)...enivej,ja imam stek oko 6 soma,on oko 8...platim ga na sb sa 36 u piku,ne pitajte me zasto,verovatno iz sujete,da ga pokenjam,a i svi pre njega su se bacili,jedino mi u igri bio jos bb koji se bacio...

flop je j 5 2 dva herca,ja sam chek u mraku,on mi betuje 500, ja call...ja opet chek u mraku,izlazi treci herc na turnu,osmica...on mi opet betuje 500,ja malo razmisljam i pitam ga koliko ima josh,malo psiholoski da ga rastrzam i spremim atak na sve njegove zetone,a znam da ima vise od mene...i rirejzujem ga na 1900...on decko razmislja i razmislja i povuce jednu hrpu zetona preko linije i krene istom rukom po ostalu hrpu da zove all in,ali ja znam da je to nepravilan rejz jer nije najavio all in i nije odjednom stavio sve chipove preko linije,ali necu da se bunim da ne bih odao da mi to smeta i cekam da ga diler ispravi,sto je on naravno ucinio i u fazonu,ne mozes tako,mozes samo da platis...taj rejz na turnu koji je bio 500 me je ustvari naterao da ga pushujem,jer je on tu morao jache da betuje ako je j,o setu nisam hteo ni da razmisljam jer znam da ne bi digao sa malim parom,znam da mu je jedini range koji moze da digne ak,aq,i par veci od desetke...sve u svemu,kontam kad je hteo da mi zove all in da me je u glavi stavio na zandara i da nije big slick vec je overpair, znam ako izadje cetvrto srce da mogu da natrcim na njegovo srce (a,k ili q) i da ne mogu da nastavim sa blefom,jedino me vadi cetvorka koja mi daje jebenu bubreg kentu ili zandar...river izlazi zandar,ja malo razmisljam i zovem all in oko 3500...i on lik razmislja razmislja i folduje mi kk(jedan naravno u srcu)...iako ne praktikujem da pokazujem karte cak i kad blefiram,morao sam da mu pokazem blef da bi me sledeci put platio kad budem bio nuts:))

sve u svemu,ne znam zasto sam uopste sebi dozvolio da upadnem u takvu situaciju,ali jebeno sam naterao lika da baci karte iako je hteo da mi zove all in na turnu...

nemoj chekirati u mraku. lishavash sebe bitnog elementa u igri

Link to comment
Share on other sites

Ili na flopu.

Inace igram sinoc na bwinu neki freeroll i jedva udjem u nagrade (240. mesto, 0.60$), imam samo jos 3-4 big blajnda i idem all in sa 77. Lik call sa 99 i jos neki sa KJ. flop 2 5 7, ja srecan, turn 9 manje srecan, river 7 fuck yeah :) Na kraju sam uzeo 10$ na 7. mestu :)

E da, ko ima real money nalog na bwinu ovo su ekstra freerollovi. 500$ added, rebuyevi tokom sat vremena, posle po 1 add on, svi su po 0.25$, na kraju se skupi oko 700$. 5 minuta su leveli. 2 puta dnevno, u 14.30 i 00.00, registracija pocinje 1.5 sati pre turnira i brzo se popune mesta, pa ako hocete da igrate pozurite :) Prilicno su laki, mada mnogi idu all in sa glupostima jer mogu odmah da se dokupe...

Link to comment
Share on other sites

@spils

ma ne chekiram uopsteno u mraku,jako jako retko to cinim...

9 igraca,imam A 10, lik bet 500 preflop i call ostali se bace. flop: K J 8 lik raise 400 ja re 800 on call turn : Q lik bet 1k ja samo call. river: 8.

lik check ja all-in on call i pokazuje mi K 8. gde sam pogresio?

realno ne zna se ko je gore od vas dvojice odigrao...a da ne pricamo koji je to debilni rejz na k8 :))

ti na flopu min raise,znaci time nista nisi ispitao,pritom nabodes bubreg usere te,i jos ti on betuje na turnu i ti mu tu ne zoves all in.A njegov chek na riveru mi TEK nije jasan kada se ufulio...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

nisam mogao da vise raise zato sto se startovalo sa 2.5k chipova, taj lik je mnogo leprsav igrac, placa neke debilnosti i ume da placa bolesno sve vreme pa da se folduje a dao je skoro sve. a nisam hteo da vucem all in na turnu da se ne bi uplasio, hteo sam on da betuje na riveru da bi pao reraise ili all in odmah posle njegovog beta, hteo sam da ga navucem da mu uzmem sve a u stvari sam se navukao...

Link to comment
Share on other sites

realno ne zna se ko je gore od vas dvojice odigrao...a da ne pricamo koji je to debilni rejz na k8 :))

ti na flopu min raise,znaci time nista nisi ispitao,pritom nabodes bubreg usere te,i jos ti on betuje na turnu i ti mu tu ne zoves all in.A njegov chek na riveru mi TEK nije jasan kada se ufulio...

check na riveru je odradio posao :) meni nije jasno zasto bi se srafio u nadi da ce mi izaci dama posle flopa...

btw check u mraku lisava tebe, ali lisava i drugu stranu... mada sta ja pricam, kada niti imam iskustva niti smem da udjem u te vode :D

Link to comment
Share on other sites

check u mraku je dobar jedino ako te zapravo nabode flop pa kad odradish check raise mozes da budes isplacen sa nekom marginalnom rukom sa kojom mozda ne bi bio...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

check u mraku je dobar jedino ako te zapravo nabode flop pa kad odradish check raise mozes da budes isplacen sa nekom marginalnom rukom sa kojom mozda ne bi bio...

mislim da simplifikujes moc chaotic igraca... to sto ce on da prsne posle pola sata ne umanjuje njegovu sansu da se meni ni krivom ni duznom da se najebe majke na 100 razlicitih nacina... ali prihvatim tvoj odgovor kao savet s obzirom da zaista imam manjak iskustva :)))

Link to comment
Share on other sites

check u mraku je dobar jedino ako te zapravo nabode flop pa kad odradish check raise mozes da budes isplacen sa nekom marginalnom rukom sa kojom mozda ne bi bio...

generalno chek u mraku ne radish :) sigurno ne radis kad si jak i betujes, jer imas continuation bet...A kad si onaj koji placa, podrazumeva se da si solidno jak, jer se pitash prvi , chim si platio. Ako si solidno jak, ne daj mu priliku da te gleda dok ti otvara flop(svaku sledecu kartu), a svejedno cesh dobiti od njega continuation. Po mom SKROMNOM misljenju check u mraku radish samo ako previshe dobro poznajesh igracha/e sa kojim igrash i to u samo jednoj situaciji, kada ga necesh odmah predici bez obzira shta izadje. nego kad cesh ga na sledecoj ruci grunuti a prvu samo platiti. Al to je opet komplikovanije malo :\

Link to comment
Share on other sites

generalno chek u mraku ne radish :) sigurno ne radis kad si jak i betujes, jer imas continuation bet...A kad si onaj koji placa, podrazumeva se da si solidno jak, jer se pitash prvi , chim si platio. Ako si solidno jak, ne daj mu priliku da te gleda dok ti otvara flop(svaku sledecu kartu), a svejedno cesh dobiti od njega continuation. Po mom SKROMNOM misljenju check u mraku radish samo ako previshe dobro poznajesh igracha/e sa kojim igrash i to u samo jednoj situaciji, kada ga necesh odmah predici bez obzira shta izadje. nego kad cesh ga na sledecoj ruci grunuti a prvu samo platiti. Al to je opet komplikovanije malo :\

pa o tome se i radi sto znam na kakvog igracha idem,ne igram tako sa svakim,uglavnom to cinim sa igracem koji ce mi uciniti continuation donation...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...