Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

mendzi shoram ti u ochi :P

5/10

on na 25... idemo josh 15 kao surprise mozda uleti koja petica. video dva para. i on dize na $75. shto je prakticno moj all in. a pot je oko $70. ja dodajem 75 on dodaje 75.

on je imao oko 400 dolara tako da sam tripovao da hoce da me izbaci za pot. shto je prakticno i hteo sa pair of jacks.

ode pot od $220 ka njemu

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Fato stvarno, koju igru igras?

Ja sam se prebacio sa 9-man sng-a na 6-max cash game, i dobro mi ide za sad :)

isto 6max, na Ipokeru i microgamingu. meni nasuprot, posle 7 odlicnih meseci zafidovao sam poslednja 2 (strovalio oko 4k a downswing nikako da prodje), razmisljam da napravim pauzu kako bih malo odmorio od pokera pa posle ponovo u grind -.-

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ali i dalje mi nije jasno kako neko moze da igra sa 100 dolara 5/10 blajndove. Bolje da si igrao barbut.

pa ne moze. poceo sam sa vishe. to je bilo trenutno stanje kad sam rso sve

mendzimenu spremi kafanu i manje zbori jer stizem za mesec dana :P

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ti se nerviras zbog bad beata zbog kog si izgubio 10bb...eh :)

problem je shto sam time hteo da se povratim i uteknem sa stola.

a uteko sam i ovako i onako

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

formica je bre pravi igrac da mu uzimas pare!

formi, kacemo na poker, braaaate!

igro sam bre turnir juche 200 od 4000 igracha bre! najjakiji sam. A10 izgubi od A7 nadudlam mu se kurca i riveru.

idemo 22gog aprila kad stignem ;)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

formi drug!

samo nemoj da prespavas :)))))))))))

formi i kad spava organizuje basket nego bilo ko drugi fudbal :D

necu necu, samo javi gde kad kako koliko para i tako te detalje

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

u pokeru svaka ruka ima neku vrednost (expectations) odnosno EV (ocekivana vrednost ruke u tom trenutku)

evo i nacina za izracunavanje iste. u onoj ruci gde sam imao AA a on QT flop je bio 678ss, da bi izracunali EV njegove ruke mnozimo broj izlaza sa 4 na flopu i sa 2 na turnu. posto je on kolovao moj allin na flopu ima 4izlaza x4 = 16% sansi da dobije ruku dok sam ja favorit sa 84%. da bi znao koliki ce mi biti profit na duze staze ide sledece:

N$ x EV% = P (N je ocekivan dobitak, POT 6000, moj allin 3000 i njegov kol 3000 ukupno 12000) 12000 x 84% = 10080

-N$ x EV% = -P (-N je koliko rizikujemo protiv njegove ruke) -3000 x 16% = -480

10080- 480 = +9600 je moj EV (profit na duze staze)

ne znam zasto sam se vratio na ovaj post,ali sad sam skontao da si pogresno sracunao EV?

valjda ne racunas svoj kol na flopu,odnosno umesto 12 soma,racunas 9soma * 84%,zar ne?Sto mu dodje 7560 - 480 i EV ti je 7080

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja, za jednog igraca konkretno na lajvu:

10/20 se igra, moj stek oko 3500 njegov 4k+, lik je potpuni divljak, iz pozicije cesto krade potove ogromnim betovima (500din u 200din pot npr), ali potpuno identicno odigrava blef i bas jaku ruku...cesto krade kao sto sam rekao, ali nekad isto tako overbetuje set na npr. 2 8 A rainbow flopu...ja imam q5o na sb, limpuje se, izlazi flop q 10 2, ja check, bb check on sa dealera betuje 450, da li je najbolje odmah rejzovati i, nadam se, zavrsiti ruku tu ili nesto drugo?

a drugo pitanje je, da li je ikad pametno pokusati da nadigrate ovakvog igraca koji ocigledno krade ogroman broj (sitnijih) potova ili ga jednostavno pustiti i cekati jaku ruku gde ce on sam da nabije ogroman pot bolesnim overbetovima (cesto ispaljuje i drugi jak bet ako mu cekirate i turn)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja, za jednog igraca konkretno na lajvu:

10/20 se igra, moj stek oko 3500 njegov 4k+, lik je potpuni divljak, iz pozicije cesto krade potove ogromnim betovima (500din u 200din pot npr), ali potpuno identicno odigrava blef i bas jaku ruku...cesto krade kao sto sam rekao, ali nekad isto tako overbetuje set na npr. 2 8 A rainbow flopu...ja imam q5o na sb, limpuje se, izlazi flop q 10 2, ja check, bb check on sa dealera betuje 450, da li je najbolje odmah rejzovati i, nadam se, zavrsiti ruku tu ili nesto drugo?

a drugo pitanje je, da li je ikad pametno pokusati da nadigrate ovakvog igraca koji ocigledno krade ogroman broj (sitnijih) potova ili ga jednostavno pustiti i cekati jaku ruku gde ce on sam da nabije ogroman pot bolesnim overbetovima (cesto ispaljuje i drugi jak bet ako mu cekirate i turn)

my 2 cents

flop ide na tvoju ruku, medjutim imas slab kicker. Prepostavimo da je lik divljak i da nema damu vec hoce da se izivljava nad tobom.

Re-raise him i zavrsi ruku. Time ces ga eventualno zaplasiti i spreciti da uhvati nesto kasnije.

Uglavnom se najvishe para osvoji kada igrash laganeze, ali to je velika kocka osim ako nemash bash bash jaku ruku odmah na flopu.

To me podseca na stil igre koji upraznjava Gus Hansen. Igra i kad nema i kad ima - tako da nikad ne znash. Ne treba se nadigravati sa njima.

Sacekas jaku ruku. Check, on raise. Ti call. On raise ti reraise do kraja i pozvoz. U idealnom slucaju e sad jebiga ima dosta srece ali najpametnije ti je da cekas.

/2cents

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Hteo bi da pitam ove ozbiljnije, jel radi ovaj klub - TenStars? Valjda kod Idee se nalazi negde...?

Posto uglavnom kad idem na live, idem u Meridian, prolazim ceo grad i cim mi je...

I PokerFace je valjda kod buvljaka, ali ne znam gde tacno...

Ten Stars je zatvoren odavno. Sadašnji Leone na Čuburi je bivši Ten Stars praktično.

dva pitanja, za jednog igraca konkretno na lajvu:

10/20 se igra, moj stek oko 3500 njegov 4k+, lik je potpuni divljak, iz pozicije cesto krade potove ogromnim betovima (500din u 200din pot npr), ali potpuno identicno odigrava blef i bas jaku ruku...cesto krade kao sto sam rekao, ali nekad isto tako overbetuje set na npr. 2 8 A rainbow flopu...ja imam q5o na sb, limpuje se, izlazi flop q 10 2, ja check, bb check on sa dealera betuje 450, da li je najbolje odmah rejzovati i, nadam se, zavrsiti ruku tu ili nesto drugo?

a drugo pitanje je, da li je ikad pametno pokusati da nadigrate ovakvog igraca koji ocigledno krade ogroman broj (sitnijih) potova ili ga jednostavno pustiti i cekati jaku ruku gde ce on sam da nabije ogroman pot bolesnim overbetovima (cesto ispaljuje i drugi jak bet ako mu cekirate i turn)

Limpovan pot. Užas. Ubacio si samo 20 dinara u pot, ako sam dobro razumeo. Baci karte da te ne boli glava posle.

Ako si rešio da igraš dalje rirejzuj ga kako bi bar na flopu dobio neku informaciju. Sa Call-om ne dobijaš.

Ne troši se na limpovane potove. Čuvaj energiju i koncentraciju za bolje situacije.

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja, za jednog igraca konkretno na lajvu:

10/20 se igra, moj stek oko 3500 njegov 4k+, lik je potpuni divljak, iz pozicije cesto krade potove ogromnim betovima (500din u 200din pot npr), ali potpuno identicno odigrava blef i bas jaku ruku...cesto krade kao sto sam rekao, ali nekad isto tako overbetuje set na npr. 2 8 A rainbow flopu...ja imam q5o na sb, limpuje se, izlazi flop q 10 2, ja check, bb check on sa dealera betuje 450, da li je najbolje odmah rejzovati i, nadam se, zavrsiti ruku tu ili nesto drugo?

a drugo pitanje je, da li je ikad pametno pokusati da nadigrate ovakvog igraca koji ocigledno krade ogroman broj (sitnijih) potova ili ga jednostavno pustiti i cekati jaku ruku gde ce on sam da nabije ogroman pot bolesnim overbetovima (cesto ispaljuje i drugi jak bet ako mu cekirate i turn)

ja se trudim da izbegavam te marginalne ruke, tako da bi moj savet bio fold pf, pogotovo zato sto si sb. tu bih sigurno foldovao, igrao bih check raise samo da sam nabo 2 para ili triling, jer liku je range ogroman(divljak) s obzirom da je pot izlimpovan + je overbet i nema razloga da ostanem u ruci sa top parom uz jadan kiker. pretpostavljam da si mogao da ga jako rejzujes na flopu i da nastavis na turnu ako izadje nebitna karta, ali kako ko voli, ja divljake uglavnom cekam na karte.

drugi deo posta: nikad ne pokusavaj da nadigras divljake, pogotovo ne blefovima. samo ih cekas da prave greske, koje su ogromne(jesi lud, imam 4 od boje, kako da ne zatezem). lajv igram prilicno tajt, jer je ovde kod mene dosta jaka igra(50/50, a svako vece zavrsi sa bar 100/200, nekad i 500/1000), i dovoljno mi je da povucem 3-4 30k+ ruke da budem predobar za vece. na 10/20 bih se sigurno poloosio dosta. :)

Link to comment
Share on other sites

bio sam na granici rejza i folda i na kraju sam foldovao jer nisam hteo da budem u toj ruci uopste i to je to, iako je on posle pokazao najnizi par...

sto se tice nadigravanja, znam da bi bio los potez da pokusam da ga nadigram jer bih u najcescim situacijama rizikovao oko 1500-2000 da pokupim pot od ~500, ali me frustrira divljak i nikako ne mogu da docekam situaciju gde sam sa njim u potu i gde nemam marginalnu, ili nikakvu ruku...

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...