Jump to content

Ajmo jos malo Bolonjskog sexa


Synd

Recommended Posts

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Rigorozna-pravila-za-brucoshe.sr.html

link na article

http://www.politika.rs/index.php?lid=sr&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=123153

link na comment

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Финансирање из државне касе више није загарантовано ни онима који редовно уписују годину, односно имају статус академаца који не плаћају студије, јер у тренутку када не положе испит постају самофинансирајући студенти.

Jel moze neko da potvrdi ovo, posto mi deluje kao da se neko igrao gluvih telefona, pa to ostali prenose. Malo je nerealno da se izgubi status budzetlije ako se okine jedan ispit.

Link to comment
Share on other sites

da, moraces 60 bodova da odes dalje.

prvo je valjda bilo 42, pa 48, pa 54, pa 60, sve +6 +6 +6

tako da u mom slucaju, batalim ekonomski fakultet i prelazim na megatrend. po svemu sudeci, manje ce mi para trebati, manje cu uciti za bolje rezultate, sacuvacu ono sto je ostalo od psihickog zdravlja i ono najbitnije, sve ispite koje sam dao na ekonomskom mi priznaju na megatrendu tako da ce biti, one does simply walk through megatrend.

tuzna cinjenica je da je nebitno koji si fax zavrsio dokle god imas vezu da te ubaci na posao, ja sam odbijao to da prihvatim i gurao sam drzavni ali tikva je konacno pukla i smatram da ako idem na sva predavanja i vezbe, i ako dajem sve kolokvijume sa jako pristojnim ocenama, znaci ucim, ne zajebavam se, maltene izlazim 2x mesecno negde, ne racunajuci treninge, smatram da treba da imam vise polozenih ispita, a ne da se drkam sa random budalama koje datiraju iz doba komunizma...

toliko od mene, odo u zivot x)

Dolazi vreme kada će se samo bogataši obrazovati

da te ispravim

doci ce vreme kad ces se samo u inostranstvu moci obrazovati...

...pa makar to bilo u Osijeku, ako tamo imaju neki fax uopste... :\

edit: opet failujem, koliko znam i hrvatski studenti se bune oko failovane bolonje.

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

glavni problem kod nas je što se sami profesori i asistenti slabo kontrolišu, pa daju sebi za pravo da obaraju studente bez razloga i da se iživljavaju kad im pukne kurac.

koliko sam izvalio, ta bolonja donekle funkcioniše samo na fonu i mašincu, na ostalim fakultetima je užasno sprovedena, ili nije uopšte.

ako (i ovo je veliko "ako" i imajte ga u vidu dok budete čitali nastavak posta) ovaj problem sa kontrolom katedri uspe nekako da se reši, ne vidim razlog zašto se na kraju godine ne bi rangirali svi studenti i status finansiranja iz budžeta dobiju samo najbolji ?

svako ko ispunjava obaveze propisane bolonjom, dakle ide na predavanja i vežbe, uzima seminarske, radi kolokvijume i tako dalje može da navuče bodove za šesticu i u suprotno niko ne može da me ubedi.

ja sam bio ove i prošle godine na tim protestima za budžet i tako dalje, i sve što imam da kažem je da većina ljudi koji se pojavljuju tamo ne da ne zaslužuju da studiraju, nego ih treba vratiti u osnovnu školu da nauče da pišu i sabiraju pa onda dalje. ljudi cele godine 'lade muda, bleje, izlaze, i onda se u oktobru sete da postoji faks, pa 'ajmo svi na protest. ne ide to tako.

na kraju da budem jasan, ni jedna ni druga strana nije u pravu, a sa obzirom da država takva kakva je, uvek je lakše povući se i probati po njihovom, pa te možda jednog dana usere da možeš da promeniš nešto bar za trunku, nego da tripuješ revolucionara i teraš neki inat.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

manje Šešeljevih knjiga bro!

Zapravo nisam procitao nijednu njegovu knjigu :O

Ja stvarno mislim ono sto sam napisao,nisam ja protiv EU ali sam protiv EU po svaku meru.Ima dosta tih primera,pogledaj samo npr ovaj zakon o saobracaju,sve je to ok,ali nije jos za nas,drzava mora da smanji izdatke da bi dobila kojekakve kredite i jadno je da se "sece" na studentima,dok se oni vozikaju po Srbiji sa Audijima.Kada se poboljsa standard i kad prosecna plata bude daleko iznad sadasnjih ~300e ova prica ce moci piti vodu,sada bi skolovanje trebalo biti u sto vecoj meri besplatno,ako ne i skroz.Para za sve studente bi bilo ,kada bi se smanjila korupcija i nepotrebna ministarstva i drugo.

Naravno,svestan sam gde zivim...

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

kolika god da je dovolja nije za skolovanje :) kvalitetno :) mislim kad u americi neko moze da zavrsi srednju skolu a da ne zna da pise i cita o cemu onda pricamo !?:D imas ti tamo "jeftin" fax ali kad ti bre kao izborni predmet imas GOLF :D mozes misliti na sta to lici onda :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

svako ko ispunjava obaveze propisane bolonjom, dakle ide na predavanja i vežbe, uzima seminarske, radi kolokvijume i tako dalje može da navuče bodove za šesticu i u suprotno niko ne može da me ubedi.

ja sam bio ove i prošle godine na tim protestima za budžet i tako dalje, i sve što imam da kažem je da većina ljudi koji se pojavljuju tamo ne da ne zaslužuju da studiraju, nego ih treba vratiti u osnovnu školu da nauče da pišu i sabiraju pa onda dalje. ljudi cele godine 'lade muda, bleje, izlaze, i onda se u oktobru sete da postoji faks, pa 'ajmo svi na protest. ne ide to tako.

Zapravo, ja do sada, nekih 70% (mozda cak i vise) ispita NISAM mogao da dam preko testova, kolokvijuma, seminara, whatever. Po bolonji jesam, vise se jezim od te rijeci kada je cujem, od kad sam dosao na studije tu rijec cujem bar po 2-3 puta dnevno. Dakle kao sto rekoh, tipa u godini, od 10 ispita, ja tek nekih 3 imam mogucnost da dobijem 6 bez da izadjem na ispit. Toliko o nasoj bolonji...

Sa ovim drugim sto si rekao se slazem, 90% ljudi koji tamo izadje su propaliteti sa vizijom lezi ljebu da te jedem. Cast izuzecima naravno.

Edited by joximovic
Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...