Jump to content

Masoni


Recommended Posts

to sve stoji, ja sam samo u postu obradio jednu stranu, ali to vazi i za drugu. medjutim, po mom iskustvu u poslednje vreme preovladava ova prva 'nijekacka' strana jer je moderno dissovati naznake bilo kakvog diskutovanja o takvim stvarima, valjda da ne bi ispao neki tamo gik teoreticar zavere. sto je okej ako se drzimo nekih prilicno far-fetched stvari i stvari za koje nema mnogo dokaza i svode se na insinuacije.

ali ja sam pomenuo tu stranu zato sto je ona pogubnija od lozackih teoretizatora jer ce se na kraju svesti na besmislenu ucmalost i nesvesnost, a sve da se ne bi podilazilo nekim 'zaverenickim lupetanjima'. sto u sprezi sa delanjem masovnih medija dovodi do totalne nesvesnosti ne samo prosecnih ljudi, vec i obrazovanih potencijala. eto, bas ona rasprava o srebrenici, na kraju krajeva nije ni bitno sta se tamo desilo i o cemu se radi, bitno je nekriticko prihvatanje nekih informacija koje su samo tako eto predstavljene ili koje se forsiraju putem nekog uticajnog medija ili, sto da ne, putem 'ideoloskih dronova' u drustvu, na pivu.

osudi srebrenicu kao genocid ili osudi je kao ratni zlocin ili negiraj je ili na kraju krajeva podrzi je ako si u tom fazonu, ali uradi to zato sto si dosao do tog zakljucka. tu se desava jedna zamena teza, pa recimo, onaj koji kritikuje plasiranje srebrenice kao genocida ili pokusava da iznese drugacije pretpostavke i brojke, na kraju biva anatemisan iako je on u sustini samo neutralni analizator, sto bi trebalo da bude pohvalno. pa tako imamo situaciju da neki ameri racunaju da je fizicki nemoguce pobiti onoliko ljudi za ono vreme, a ovde imamo neke likove koji mantraju srebrenicki genocid bez mozga. a imamo, fala bogu, i one druge koji pricaju suprotno, a isto bez mozga.

zasto je to opasno? pa evo, ne znam gde, ja mislim u americi, je krivicno delo negirati brojke holokausta. krivicno delo, e. pa brate, cekaj, mozda je neko dosao do nekih informacija, mozda stvarno nesto nije tacno. mozda covek lupeta, al dajte da se izlupeta, pa ga poklopite argumentima posle. takodje, pogledajmo ovo:

The Holocaust (from Greek ὁλόκαυστος [holókaustos]: hólos, "whole" and kaustós, "burnt")[2], also known as the Shoah (Hebrew): השואה, Romanized ha'shoah; Yiddish: חורבן, Romanized churben or hurban[3] is the term generally used to describe the genocide of approximately six million European Jews during World War II, a programme of systematic state-sponsored extermination by Nazi Germany.[4]

Some scholars maintain that the definition of the Holocaust should also include the Nazis' systematic murder of millions of people in other groups, including ethnic Poles, Romani, Soviet civilians, Soviet prisoners of war, people with disabilities, homosexuals, Jehovah's Witnesses, and other political and religious opponents.[5] By this definition, the total number of Holocaust victims would be between 11 million and 17 million people.[6]

e, pre tipa dvaes-tries godina, bila je vazeca ova druga definicija, a onda je ceo holokaust brendiran. i to su cinjenice. a mogu da se kladim da ce za deset godina na nekoj future vikipediji da stoji samo ovaj prvi pasus. i taj podatak moze nekom nesto da znaci, a i ne mora. ali je bitno da covek sam odluci na osnovu analize sta ce i da li ce nesto iz toga izvuci, a ne da kaze 'jo brate smorili ste sa sionistickim lupetanjima' ili pak 'znao sam, znao sam, jebeni jevreji'.

al otisao sam mnogo u digresiju, samo sam hteo reci da to sto ti pricas o nekriticnosti tih koji prihvataju teorije zavere se isto moze primeniti i na ove druge samo su oni na dve razlicite strane nekriticnosti.

a za obrazovanje si u pravu i ono je na kriticno niskom nivou, pogotovo sto se tice sociologije, psihologije, filozofije, prava...istorija djene-djene, to ljude interesuje, ovo ostalo im je neki mambo dzambo vise-manje.

moje razmišljanje je ovakvo:

Ako i postoje zavere i tajna udruženja koja kontrolišu svet, što bi mi oni smetali? Meni ne smeta da oni imaju milijarde dokle god ja mogu da imam hiljade. Možda je sebično, a možda je skromno, al jebiga... Šta ja koj' đavo mogu da uradim po pitanju zavera? Da se uzaludno borim protiv njih po internetima ili da tu energiju i vreme iskoristim da smislim kako da na neki način zaradim pare, unapredim sebe, obezbedim sebi dobar život i budem u stanju da odlazim 2 nedelje godišnje na neko toplo ostrvo, pijem koktele iz kokosa i da me potpuno bole kurac za Masone, Rotare i Crab People?

ne razumem sta hoces da kazes...mislim, ja sam sposoban da diskutujem o pandama i kosmosu iako sa njima imam jos manje veze nego sa masonima. ne vidim da me to sprecava u tome da se unapredjujem i pijem koktele iz kokosa.

e sad, jedino je koliko ti cenis svest, ja je cenim prilicno, sto se ne moze reci za prosecnog coveka, pa zato i imamo 'bezobrazne macxkitze' na fejsbuku, hell, zato imamo i fejsbuk...nije ova tema toliko uska kao sto si je ti sad predstavio. tj, mozda tema jeste, ali moj post nije, ja pricam generalno, ne o masonima i crab people.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sigurno je da postoje ljudi koji zele da budu iznad necega i da je neko to ostvario

isto tako je verovatno do jaja citati o svemu tome i tripovati se da postoji nesto vise i gledati x files

ali da se neko opterecuje time je jako nepotrebno

jer je sve napravljeno tako da 1 covek ne moze apsolutno nista da uradi povodom bilo cega

Link to comment
Share on other sites

ali da se neko opterecuje time je jako nepotrebno

naravno, to je self-explanatory:) mislim, idi prcaj igraj basket, to stoji. ali recimo mene ne zamaraju diskusije o BILO CEMU, samo ako su kvalitetne, tj ako imaju dobar flow i ako se sagovornici razumeju u svakom trenutku. tako da ja ova laprdanja ne gledam kao neko breme i izgubljeno vreme. isto kao sto kad procitam odlican roman ne mislim da sam izgubio deset sati.

e sad, opterecivanje, kao sto kazes, to je petnesta stvar i ne valja kad je bilo sta u pitanju, a pogotovo neki tamo masoni od kojih mi ovde na forumu ne poznajemo nijednog, a mozda necemo ni upoznati.

ali treba biti svestan u nekoj meri. recimo, ameri upadnu u smor, pa plasiraju killa beez koje veze sa zivotom nemaju. odjednom dvesta miliona amera pokupuje SVU flasiranu vodu i napravi takvo obrtanje para da to nije normalno. uz tu vodu naravno pokupuju razna odela za zastitu, barikade, kurce palce, konzerve hrane, cebad, a neki verovatno i vikendice na 'nepristupacnim predelima' itd.

mislim, odmah je jasno da je to glupost i da su ti ljudi izigrani i dali su hiljade dolara na idiotarije. oni koji su promil svesniji su iskulirali celu situaciju i prosli bez stresa, sto finansijskog, sto psiholoskog.

to je blatantan primer i jasan ko dan, e sad, postoje malo zeznutiji primeri (recimo ove vakcine nisu tolko blatantne, ne zna covek sta da misli, ja necu da se vakcinisem, ali ne znam da li bih to sa sigurnoscu preporucio drugome, a za killa beez znam da su glupost od pocetka), pa na kraju postoje skroz zeznuti primeri koji se granice sa besmislenim (razni sistemi kontrole licnih podataka, nadzor, klasifikacija, supstance u hrani blabla). jebiga, covek ne moze da zna sve i mora da zivi u principu, ali neki nivo sposobnosti razmisljanja treba zadrzati.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

naravno, to je self-explanatory:) mislim, idi prcaj igraj basket, to stoji. ali recimo mene ne zamaraju diskusije o BILO CEMU, samo ako su kvalitetne,

da nisi napisao ne bih ti poverovao :D:D:DD:D:D

moje razmišljanje je ovakvo:

Ako i postoje zavere i tajna udruženja koja kontrolišu svet, što bi mi oni smetali? Meni ne smeta da oni imaju milijarde dokle god ja mogu da imam hiljade. Možda je sebično, a možda je skromno, al jebiga... Šta ja koj' đavo mogu da uradim po pitanju zavera? Da se uzaludno borim protiv njih po internetima ili da tu energiju i vreme iskoristim da smislim kako da na neki način zaradim pare, unapredim sebe, obezbedim sebi dobar život i budem u stanju da odlazim 2 nedelje godišnje na neko toplo ostrvo, pijem koktele iz kokosa i da me potpuno bole kurac za Masone, Rotare i Crab People?

Prvo su došli po komuniste,

ja se nisam protivio,

jer nisam bio komunista,

onda dodžoše po Jevreje,

ja se nisam bunio,

jer nisam bio Jevrej,

onda su došli po unioniste,

ja nisam protestovao,

jer nisam bio unionist,

onda su došli po Katolike,

ja se nisam suprostavio,

jer sam bio Protestant,

Kad su došli po mene,

niko više nije ni ostao,

ko bi mogao da se pobuni

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ne razumem sta hoces da kazes...mislim, ja sam sposoban da diskutujem o pandama i kosmosu iako sa njima imam jos manje veze nego sa masonima. ne vidim da me to sprecava u tome da se unapredjujem i pijem koktele iz kokosa.

e sad, jedino je koliko ti cenis svest, ja je cenim prilicno, sto se ne moze reci za prosecnog coveka, pa zato i imamo 'bezobrazne macxkitze' na fejsbuku, hell, zato imamo i fejsbuk...nije ova tema toliko uska kao sto si je ti sad predstavio. tj, mozda tema jeste, ali moj post nije, ja pricam generalno, ne o masonima i crab people.

sorry, samo kada se god pomenu Masoni meni je uvek u glavi slika ljudi koji besno rantuju po forumima, enkriptuju svoj chat 2048-bitnim ključem i spavaju sa aluminijumskim šeširima na glavi. Opet, vidim kako diskusija o kosmosu i pandama može da me unapredi kao čoveka, ali ne vidim kako može da me unapredi rasprava o tome ko je organizovao ubistvo Kenedija, zašto američki dolar ima all-seeing eye, kome je u interesu da namesti broj stradalih u WW2 i zašto Papa nosi belu kapicu.

Učmalost i nesvesnost u vezi sa životnim pitanjima su jedno, a diskusija o tajnim organizacijama drugo.

Sad recimo možemo da pričamo o tome zašto je američki edukativni sistem takav kakav je i da li se sve kreće u smeru Idiocracy-ja, ali molim vas da to ne radimo na temi koja se zove "Masoni" :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

ali ja sam pomenuo tu stranu zato sto je ona pogubnija od lozackih teoretizatora jer ce se na kraju svesti na besmislenu ucmalost i nesvesnost, a sve da se ne bi podilazilo nekim 'zaverenickim lupetanjima'. sto u sprezi sa delanjem masovnih medija dovodi do totalne nesvesnosti ne samo prosecnih ljudi, vec i obrazovanih potencijala. eto, bas ona rasprava o srebrenici, na kraju krajeva nije ni bitno sta se tamo desilo i o cemu se radi, bitno je nekriticko prihvatanje nekih informacija koje su samo tako eto predstavljene ili koje se forsiraju putem nekog uticajnog medija ili, sto da ne, putem 'ideoloskih dronova' u drustvu, na pivu.

apsolutno. drugim recima, takvi modeli delovanja uzih grupa (manjeg ili veceg stepena subverzivnosti, sto si vec lepo izneo kroz primere) su namenjeni formiranju "kolektivne" svesti sto u krajnjoj liniji dovodi do toga da u stvari preovladjuje fabrikovano "javno mnjenje" (koje samo po sebi svedoci o nepostojanju javnog mnjenja). u principu to i jeste osnovni smisao svake doktrine, da napaja masu. za pojedince izuzetke smo se slozili.

al otisao sam mnogo u digresiju, samo sam hteo reci da to sto ti pricas o nekriticnosti tih koji prihvataju teorije zavere se isto moze primeniti i na ove druge samo su oni na dve razlicite strane nekriticnosti.

point taken and agreed [ok]

Edited by prime_abuse
Link to comment
Share on other sites

moje razmišljanje je ovakvo:

Ako i postoje zavere i tajna udruženja koja kontrolišu svet, što bi mi oni smetali? Meni ne smeta da oni imaju milijarde dokle god ja mogu da imam hiljade. Možda je sebično, a možda je skromno, al jebiga... Šta ja koj' đavo mogu da uradim po pitanju zavera? Da se uzaludno borim protiv njih po internetima ili da tu energiju i vreme iskoristim da smislim kako da na neki način zaradim pare, unapredim sebe, obezbedim sebi dobar život i budem u stanju da odlazim 2 nedelje godišnje na neko toplo ostrvo, pijem koktele iz kokosa i da me potpuno bole kurac za Masone, Rotare i Crab People?

ja se u potpunosti slazem sa ovim.

doolio, imas ti dobru poentu i lepa je uopste dijalekticka disciplina raspravljati kvalitetno o necemu, ali raspravljati ko i kako upravlja svetom (iako je sigurno da to rade) isto kao kada bi smo raspravljali kako izgledaju zivi organizmi na nekoj planeti 120 svetlosnih godina odavde :/ jednostavno ne mozemo dati dobre argumente sem debelih pretpostavki, nema cinjenica, nema nicega.

\m/

Link to comment
Share on other sites

Lepo je objasnio Dulio zašto nema potrebe za ovakvom temom. Ljudi brižljivo filtriraju koje informacije da prime kako ne bi narušili svoj svet sagrađen na iluzijama. Misle da zavera počinje kod kontrole kapitala i tu se završava, sve preko toga je nezamislivo i previše. Nagoveštaji će navoditi onoga ko treba i hoće da zna, svako teoretisanje je prilično glupo dok im u facu ne uneseš dokaze, čak i tada će biti programiranih koji će da ih odbiju jer je istina nešto ružno. Pucaće po šavovima kada krene žurka i biće baš veselo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E da je odjednom Dragane : ) par puta samo što nisam bukvalno poludeo od toga ko priča istinu ko ne, gde koje parče slagalice da stavim, šta je u stvari suština, šta ja tu mogu da uradim. Trudim se da ne serendam mnogo, ali najgore što čovek može da uradi je da prećuti zlo koje predstoji :*

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kori cini se da puno znas, pa ako nije problem podeli sa nama koje to zanima :D

i ona prica sto si rekao nekom da bi nesto saznao mora "duboko da kopa" da bi nasao nesto verovatno si to rekao iz sopstvenog iskusktva ;)

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Zato što podmeću svoje ljude gde god stignu, u sve pokrete i organizacije. Ne možeš da prodaš nekome priču ako u njoj barem trećina nije istina, i preko te udice ih navedeš na skroz pogrešnu stranu nekada čak i u propast. Tebi moji zaključci ne trebaju, donesi sam svoje. Čitaj sve, slušaj svakoga i uradi sam svoje istraživanje uz pomoć toga, drugim rečima ne veruj ništa već proveri.   

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije opasno sve citati nego u sve verovati :D

zamisli da sada ja sve znam, kontrolisali su sta cu da upisem, koju skolu da zavrsim, kojim sportom da se bavim, koga cu prcati.. ee, isto mi je znao ja to ili ne, u stvari nije, ovako se manje nerviram :) boli me penis sto oni kontrolisu od amerike do semafora kod secerane.

zamisli sutra kad postanes otac kazu nova vakcina za decu protiv ne znam ni ja koje bolesti i ti odvedes svoje dete na vakcinisanje a ono umre :) ali boli te kurac mozes novo da napravis :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...