Jump to content

Trziste laptopova


bjela

Recommended Posts

Posto bi trebalo uskoro da kupim neki laptop, oko 800-1000 evra, pratim trziste vec neko vreme. E u poslednjih nekoliko dana su poceli da se pojavljuju i3 i5 i i7 laptopovi, kojima je cena u rangu c2d laptopova slicne ostale konfiguracije, pa mi to nije jasno na koju foru :)

konkretno su mi se jako svidela ova dva modela:

17.3''

16''

Kapiram ja da nemaju OS i da im je zato manja cena, ali u poredjenju sa nekim Toshiba A500 (isto 16'') koji ima c2d, slabiju grafiku, manji hdd, ne bi trebalo da bude ovolika razlika valjda? Jel neko probao/ima neki od ova dva modela? Kolika je realna razlika u svakodnevnoj upotrebi izmedju ovih procesora (filmovi, igre, net...), odnosno, posto ce sad verovatno c2d da pojeftine (nadam se), da li je bolje da sacekam da se to desi pa uzmem neki takav ili je neki ovakav asus dobar izbor?

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvo proverio da li gigatron ima uopshte ove rachunare, pregledao sam nashe uvoznike Asus laptopova i nigde nisam video da iko distribuira ove modele. Mozda je ovo samo najava ili tako neshto.

Moj savet ti je da sve shto vidish na netu, pozovesh i proverish kao ozbiljan kupac :)

Inache za te pare koje imash mozesh naci sasvim pristojne konfiguracije.

Edited by Bjeka
Link to comment
Share on other sites

Ma napisao je jedan lik da je vec uzeo jedan od ta dva modela, tako da ih imaju (osim ako opet nije neko iz gigatrona fejkovao taj post :) ).

Do sada sam inace gledao samo toshibine modele, a kad sam video da dolaze ovi sa "i" procesorima, reko daj da vidim sta tu ima, otud i ova dva modela, nije TDI kriv :)

Link to comment
Share on other sites

Gigatron je dobro poznat po tome da nema artikle na stanju nego poručuje kad neko hoće da kupi.

Plus ja ne bih kao tako skupe lapove uzimao Asus, nemam pojma. Mislim, osim ako nisi potpao pod uticaj reklame sa TDI radija :)

Zvanicno - ASUS se najmanje kvari :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ma da asus se najmanje kvari a HP i APPLE najvishe :D Nemam pojma meni asus deluje kao teshki plastikaner prijatelj je uzeo nekog novog asusa oko 50k chini mi se i evo posle 2 meseca tandrche mu bukvalno cooler i pocheo da mu se resetuje....

Meni nekako toshiba i sony deluju kao najubedljiviji... A hp mi se nekako najvishe svidja. :)

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

' date='11 February 2010 - 22:31' timestamp='1265923862' post='1522158']

Ma da asus se najmanje kvari a HP i APPLE najvishe :D Nemam pojma meni asus deluje kao teshki plastikaner prijatelj je uzeo nekog novog asusa oko 50k chini mi se i evo posle 2 meseca tandrche mu bukvalno cooler i pocheo da mu se resetuje....

Meni nekako toshiba i sony deluju kao najubedljiviji... A hp mi se nekako najvishe svidja. :)

http://www.digitaltrends.com/computing/asus-toshiba-notebooks-top-squaretrades-reliability-figures/

http://www.personalmag.rs/internet/asus-prenosni-racunari-najpouzdaniji/

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/IT/122249/Laptopovi-iz-Asusa-i-Toshibe-su-najpouzdaniji-kompjuteri-

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Znam chitao sam ovo po internetu, al ne znam meni asus nikako ne uliva poverenje (mozda zbog ovog sluchaja sa napomenutim laptopom), da se ne lazemo nemam ja preterano puno iskustava sa laptopovima da bih mogao neshto konkretno da kazem. Shto sam izjavio hp-a mislio sam da mi se njihovu proizvodi najvishe svidjau ali izgleda da i nisu bash neki kvalitet. Na ovom jednom linku me je iznenadilo da je apple drugi.

' date='12 February 2010 - 02:02' timestamp='1265932922' post='1522234']

Znam chitao sam ovo po internetu, al ne znam meni asus nikako ne uliva poverenje (mozda zbog ovog sluchaja sa napomenutim laptopom), da se ne lazemo nemam ja preterano puno iskustava sa laptopovima da bih mogao neshto konkretno da kazem. Shto sam izjavio hp-a mislio sam da mi se njihovu proizvodi najvishe svidjau ali izgleda da i nisu bash neki kvalitet. Na ovom jednom linku me je iznenadilo da je apple drugi.

@off: Kad vec prichamo o raznim proizvodjachima jel zna neko chije radne stanice su najbolje i najpouzdanije?

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

' date='11 February 2010 - 23:22' timestamp='1265926970' post='1522178']

@igi: Ja ovde makar od tebe ochekujem da se ponashash dostojno svojim godinama, nemoj mi kvariti misljenje i dovoditi me u situaciju da moram neshto neprijatno da kazem starijem choveku.

:P dete, :P je smaaaaajli!

A ionako bi to neko rekao pa bolje ja MATORO SPADALO!

Kupujte lenovo thinkpad, samo da ponovim

' date='12 February 2010 - 01:13' timestamp='1265933633' post='1522234']

Znam chitao sam ovo po internetu, al ne znam meni asus nikako ne uliva poverenje (mozda zbog ovog sluchaja sa napomenutim laptopom), da se ne lazemo nemam ja preterano puno iskustava sa laptopovima da bih mogao neshto konkretno da kazem. Shto sam izjavio hp-a mislio sam da mi se njihovu proizvodi najvishe svidjau ali izgleda da i nisu bash neki kvalitet. Na ovom jednom linku me je iznenadilo da je apple drugi.

@off: Kad vec prichamo o raznim proizvodjachima jel zna neko chije radne stanice su najbolje i najpouzdanije?

IBM

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

' date='12 February 2010 - 01:13' timestamp='1265933633' post='1522234']

Znam chitao sam ovo po internetu, al ne znam meni asus nikako ne uliva poverenje (mozda zbog ovog sluchaja sa napomenutim laptopom), da se ne lazemo nemam ja preterano puno iskustava sa laptopovima da bih mogao neshto konkretno da kazem. Shto sam izjavio hp-a mislio sam da mi se njihovu proizvodi najvishe svidjau ali izgleda da i nisu bash neki kvalitet. Na ovom jednom linku me je iznenadilo da je apple drugi.

Pa zasto onda pises sve to? Covek je pitao veoma konkretnu stvar u prvom postu, niko se nije potrudio da mu odgovori.

Nikoga ovde ne zanima kome sta subjektivno deluje pouzdano a sta ne. CINJENICA je da u nekoj klasi modeli svih proizvodjaca

kostaju isto, svi se prave u kini, komponente koje se ugradjuju su ISTE, npr isti krsh glossy LCD paneli, isti intel procesori itd.

Eventualno moze da se polemise oko dizajna kome se sta svidja ali covek uopste nije pitao to nego nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Ibm vise ne radi radne stanice i lapove, ali se lenovo obavezao da ce pokusati da zadrzi nivo, barem u thinkpad seriji.

Pazite ima sad lenovo jeftinih (ok su isto) ali thinkpad i dalje nasledjuje ibm po

Kvalitetu

izdrzljivosti

tastaturi (omg nijedan loptop im nije prineti)

kulturi rada

Cvrstoci

Vanvremenskoj ružnoći, a opet nekako jednostavnosti

Video sam Dellove, HP, toshibe, acere, asuse

Ne vredi :)

Jedino dell ima laptopove da kazem poredive.

Najgori laptopovi koje sam vide su acer (onaj veliki bio pre 2 god popularan - gospode boze kao da radim na kineskoj patici) i toshiba ovi srebrnkasti sa glare ekrnom - fuj uzasa li

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Toshiba > HP, Acer, Fujitsu

za Dell i Lenovo ne znam jer sa njima nisam radio.

Ali Toshiba je svakako jedan od kvalitetnijih laptopova.

Imam 2. Jedna je matora 4 godine (prolivano i hasano na njoj xy puta) i dalje me služi. Druga sveže uzeta, samo da vam kažem leti! :)

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...