Jump to content

Planiraju DRVOCID!


Recommended Posts

Ako je drveće zaista trulo kako kaže Tomkeus, treba ga skloniti, da ne ugrožava živote ljudi, i iste zameniti mladicom. E druga je priča to što korporatokratija ovde cveta, i pre je da će tu da nikne parking no 'li ta mladica.

Mi u, i oko Valjeva npr. imamo zelenila "na pretek", ali šta nam to vredi kada se ista koriste kao prostor za relaksaciju, a istovremeno može i da posluži kao deponija, jelte (problem sociološke prirode doduše, ali ne manje bolan). No, tu su i gore pomenuti biznsmeni koji vide lovu u prirodno bogatoj oblasti (pogodno za kafić, klub, itd.) pa je sada sve manje mesta za šetanje - upravo zbog velikog prometa motornih vozila. Štaviše, geknuo me jednom Audi A8 izletajući iz krivine obrasle žbunjem i ponekim stablom Lipe (tih kao mačka, al' kočnica nigde) dok sam bio zauzet prepričavanjem nebitnog događaja. Daleko manje me je bolelo to što me je lik pokupio, koliko me skenjava to što iz dana u dan viđam sve više i više shroom-like objekata namenjenih jednoj svrsi: Punjenju džepova individua, bez obzira na utacaj po našu okolinu.

Može biti da sam skrenuo sa teme, ali poenta je da se ova zemlja, prirodno obogaćena, polako ali sigurno skrnavi po tom pitanju, ustupajući mesto profitu, aka "boljem životu". Sve u svemu, peticiju ću da potpišem, ali to nam neće rešiti problem koji imamo.

Nešto od krajolika iz teksta

Gradac_river_near_Valjevo.jpg

Reka+Gradac+2007-w.jpg

21793726.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 367
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eto chisto da prijavim i da su i u shapcu isekli svo staro drvece glavnoj pesackoj zoni (i mnogim drugim ulicama)

da ne pricham da glavna/pesacka zona koja se renovirala trebala je da bude u mermeru, na kraju je uradjeno u onim soc behaton plocama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

seče se drveće staro vek, spuca se 100 miliona na odbranu od neposojećeg virusa a gazela se sruši dok se čeka kredit od 30 miliona. vreme je za revoluciju.

+ smo se obavezali da fijatu damo kredit od 100 000miiona evra :D sa nekom bednom kamatom :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

trebali su 200 pa su onda dali 100 :) a ovo je druga stvar :) u ugovoru pise da smo se obavezali da im damo kredit ako oni nama zatraze :) reci cu ti tacnije kad se vrati zet posto je pisao diplomski na tu temu :)

da bas je tako :) + kamata je 0.9% na godisnjem nivou :)

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

рекао је Динкић да ће да уложе и 700 милиона јура. али, ако на ту цифру применимо "Динки коефицијент", који износи приближно 0,0017 (1700 динара од 1000 евра), долазимо до цифре да смо дужни Фијату.

брате, поштене макљаже по центру града није било од хапшења Раше Караџића и спаљивања амбасаде САД. ускратише нам чак и дуго очекивани педербал. ваљда ће ово са платанима и Газелом да упали, дешавале су се и чудније ствари.

а у ЕУ (Грчка) анархисти сваке недеље спале по неку полицијску станицу и/или банку или (Француска) спале пола аутомобила у граду за 3 недеље...

ХОЋЕМО У ЕВРОПУ!!! ХОЋЕМО ЕВРОПСКЕ СТАНДАРДЕ!!!

НЕМАМ ни трунку сумње да се стабла секу да би се додатно налапало на иначе намештеном тендеру. постоје ваљда нека правила за одржавање јавног зеленила, ако не код нас онда у нормалном свету. никад нисам чуо да стабла оболевају од тог до тог броја зграде у некој улици и то у време реновирања баш тог дела улице...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa i ako je drvo obolelo nece nasumice napadati neduzne slucajne prolaznike, moze da se zaleci moze da se zameni

jebote zamislite slicnu situaciju na jelisejskim poljima :) kakav bi to skandal bio

ako je neka grana i pala to je do komunalnog koje treba da proverava redovno stanje drveca i grana

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

katastrofa

potpisala sam peticiju

da je drvece tako bolesno ne bi iznova raslo svake godine, sem toga moze da se proveri mogu svako stablo da zaseku samo i vide dal je istrulelo ili ne wtf

danas drvece a sutra ce nama glave da seku ako nastavimo da cutimo

oO

 

Link to comment
Share on other sites

katastrofa

potpisala sam peticiju

da je drvece tako bolesno ne bi iznova raslo svake godine, sem toga moze da se proveri mogu svako stablo da zaseku samo i vide dal je istrulelo ili ne wtf

danas drvece a sutra ce nama glave da seku ako nastavimo da cutimo

e citam thread i bukvalno cekam da kazem nesto na foru "inb4 dz i ono sto je podvuceno gore". Dobro zbori devojka

ljudi su suvise pasivni/neaktivni, vlast im isprala mozak reality show-ovima, grandom, raznim dinkicevim prvoaprilskim salama, kosovom (da, neko je ladno razvio teoriju da smo pobedili na evroviziji da bi zbog euforije oko pobede zaboravili na kosovo O_O!!!), i naravno, danasnjim losim zivotnim standardom gde ljudi jedva krpe kraj s krajem i samo to i rade ceo dan da bi mogli da prezive i obezbede sebi i porodici osnovne uslove za egzistenciju

maltene NIKO nece da se cima ni za sta, ni za koga, ako odatle nema licnu, uglavnom FINANSIJSKU korist u ovoj drzavi, jer svako gleda svoje usrano dupe...

Lepo rece Bora Drljaca izmedju ostalog: Danas je sve sto je pre bilo nenormalno, normalno...

TL;DR verzija --- Aktiviranje i strajk

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

naravno da je smesno, pogotovu zato sto je matorlija u pravu, evo priznajem gledao sam otvaranje velikog brata, da vidim samo koja je kombinatorika u pitanju, i vise ne gledam xD

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Ja ima da se vežem za drvo. Pa u šta da gledam ujutru kad se probudim?

Tu sam na uglu Batutove i Bulevara i ne mogu da zamislim da sva stabla odu.

Gde treba da potpišem peticiju? Sad ću sve ove babe i dede rebele da angažujem iz okoline! :D

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

i treba da se vezemo za drvo

i treba da se vezemo za eksploziv

tojest tacnije, neku babu da vezemo za eksploziv i da je posaljemo na sednicu narodne skupstine

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

da, treba da grejemo siromasne!!!!!!!1111

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

danas pocinju sechu

sta vi radite? :\

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...