Jump to content

Христос се роди! Срећан Божић браћо


Recommended Posts

vaskrse :D

Nego da ne bude ceo topik spam, imam pitanje: Sta mislite o eventualnom prelasku SPC na Gregorijanski kalendar?

Sve veliike pravoslavne crkve oko nas su presle na njega, ja mislim da samo mi, Rusi i Ukrajinci slavimo po Julijanskom?

To nije pitanje vere, vec pitanje pravilnosti, jer po julijanskom se jednostavno slavi pogresan datum zapravo (ako je i inace tacan, sto je pod pitanjem).

Znam da je narod ovde u fazonu aaa necemo papski kalendar, necemo zapdano govno i te fore, ali svako ko ovde glumi u Srbiji nekog vernika u tom obliku, ne konta da zapravo slavi pogresan datum rodjenja isusovog.

isus nije ni postojao :D tako da i nije bitno kad slavimo :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Vaistinu se rodi. rurovci sve najbolje.

Bogami, ne mora da bude za pohvalu. Recimo ja sam bio do crkve u Zemunskom parku, pola njih su dosli posteno uroljani sa konzervama / flasama u ruci, tri lika su cak u ponoc ispred crkve zapalili po baklju, skacu i vrte je kao da su na utakmici. Mislim to je vec bezobrazluk.Vaistinu se rodi.

ko jos ide u park da pali badnjak? ne da je samo bezbrazluk, nego i bahatost likova koji crkveni praznik slave kao Novu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Vaistinu se rodi! :D

Haj' se kao zajebete pa ne krenete još jednu u milion retardiranih rasprava vernici - nevernici... Razmenimo lepe želje i to...?

Evo za početak, svima želim all-inclusive sreću i puno uspeha u borbi sa samim sobom. [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Vaistinu se rodi!

Samo moram da dodam na pricu sa bakljama. Kada sam bio u crkvi, prvo sam zapazio opasne dzipove i slicne automobile koji su se prakticno uparkirali u crkvu. Da nema betonskog zida oko crkve, verovatno bi stali ispred samog ulaza, ili po mogucstvu unutra. Zatim neki debil koji je upalio baklju u ponoc. I gomila klinaca koji su toliko neukusno bacali petarde (i to ono debele, jace od normalnih) da sam hteo da ih iznabadam u sred crkve.

To me je sve podsetilo na jednu glupu situaciju koja ukljucuje jednog mog drugara. Sedimo nas nekoliko drugara i svi (ukljucujuci i njega) igramo poker, pijemo pivo i pushimo cigare (ko je vec pushac). I tako, dok se mi kockamo, napijamo i psujemo kao kocijashi, jedan od ucesnika ponudi mom drugaru parce pice. Na shta ovaj njemu ladno kaze : "Ne mogu hvala brate, postim. Sutra cu da idem u crkvu da se pricestim". Toliko o tome...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...