Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

da, ja sam odlepio na film zbog kameronovog sviranja po mojim zicama, ne zbog efekata, da budem iskren. inace, ja nisam ni sposoban da gledam film zbog efekata, jednostavno ne umem to da radim, ako gledam film, gledam film, ako me uvuce uvuce, ako ne, ne.

ni termisu dva nisam gledao zbog efekata nego zato sto mi je do jaja, ono, uzivim se u film pa gledam oce li t1000 da ih stigne ili nece, jeste lepo i atmosfericno sto se on tamo topi i deformise, al opet su mi upecatljivije scene 'asta la vista bejbi' i kad svarci ide u kazan sa metalom, iako su, u poredjenju sa nafilovanim scenama, skroz bez efekata.

ovo je naravno, samo moj utisak jer je ocigledno ovaj film izdrndo neku moju emo zicu iako sam prilicno alergican na holivudsku emo-praksu. a to je nesto ako mene pitate:) meni licno je ovaj film nevidjeno drag i lep, kao film, tako da mogu samo da kazem da je kameron tata. jer prvi put kad sam gledao bio sam u fazon oh ah jao pazi jao ne jao daa, treci put sam bio u fazonu "jao mamu mu jebem, uzo mi je pare govnar jedan, 300 milki za film jebo im ja mater holivudsku suplju jao pazi jao neee jao daaa mamu mu jebem, ej pazi joooj zamalo, jebeni kapitalisti sa praznom pricom, jaoo pa sto nju ubiste" itd. mislim, ako ja idem treci put u bioskop i svesno kenjam po industriji i komercijalizaciji i svim tim sranjima, a pritom i dalje pred platnom u praksi tugujem kad zli cepaju dobre i radujem se kad dobri cepaju zle, onda je to po meni vrhunska izvedba.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

postoje filmovi koji su obichni shto se priche tiche ali su em epskih razmera, em imaju predobru atmosferu i neku magiju koja te uvuche u ekran. zbog te magije zanemarish to shto je pricha vec 200 puta isprichana, a po izlasku iz bioskopa gledash u poster i zhelish da budesh deo tog sveta.

e pa to.

recimo, to sa lotrom nisam doziveo, tj makar ne u toj meri, mozda se jesam malo uvuko u film, ali to malo je stvarno malo. a brate, to je srednja zemlja, ovo ono, elfovi, trebalo bi da je efekat veci nego kod avatara, barem na mene licno. a i bio sam mladji, jelte. ali je dzekson debil, pa taman kad treba da se uvuces, dodje pipin i kaze glupu foru, ili dodje frodo i popusi nekom kurac ili dodje aragorn i kaze "let's hunt some orcs", a ti odjednom izletis iz srednje zemlje ko iz katapulta sa kog se vijori americka zastava. zato je kameron car, zato sto uzme sve ovakve klisee ali ih odradi majstorski, uvuce te i onda moze da se igra s tobom kako god oce, ti si tu u filmu i tako kontas stvari, potrebno je nesto jace od gej froda da bi te izbacilo iz mesmerizacije.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

lotr je meni sjebalo to shto je lik ubacio previshe amerikanizovanih fora u prichu koja nije americhka

legolas je skejter, gimli je hihi budalica i sl gluposti, a da ne pominjem momente kada dodje nazgul do froda koji ima prsten (oko kog se vecim delom i vodi rat) i odleti tako jer hehe neshto drugo je video.... em toga nema u knjizi, em je totalno nelogichno i kako onda da se uzhivish u tu magiju?

avatar po meni nema nijedan glup momenat - chak ima nekoliko koji su mi super. lik doktorke je realan takav kakav je ispao, samo nije po tipichnoj filmskoj konvenciji i u filmu koji je sav konvencionalan neko ko zheli da hejtuje mozhe reci da se lik ne uklapa, a neko kome je film super mozhe reci da je to hrabar korachic ka nechemu shto je realno. isto tako onaj momenat sa drugim likom koji je avatar, koji u jednom trenutku krene nekako americhki, konvencionalno da bude ljubomoran na ovog lika, ali umesto da useru film nekim njegovim ochiglednim skenjavanjem nechega u prelomnom trenutku - lik dropuje his grudge i krene da pomazhe glavnom liku. opet HE HE NIJE LOGICHNO a sa druge strane je realno i super mi je shto je to uradio.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

e pa to.

recimo, to sa lotrom nisam doziveo, tj makar ne u toj meri, mozda se jesam malo uvuko u film, ali to malo je stvarno malo. a brate, to je srednja zemlja, ovo ono, elfovi, trebalo bi da je efekat veci nego kod avatara, barem na mene licno. a i bio sam mladji, jelte. ali je dzekson debil, pa taman kad treba da se uvuces, dodje pipin i kaze glupu foru, ili dodje frodo i popusi nekom kurac ili dodje aragorn i kaze "let's hunt some orcs", a ti odjednom izletis iz srednje zemlje ko iz katapulta sa kog se vijori americka zastava. zato je kameron car, zato sto uzme sve ovakve klisee ali ih odradi majstorski, uvuce te i onda moze da se igra s tobom kako god oce, ti si tu u filmu i tako kontas stvari, potrebno je nesto jace od gej froda da bi te izbacilo iz mesmerizacije.

 

Мени је Лотр много епскије урађен од овога, побогу није ни за поређење. Сем геј Фрода наравно  [:D]

Превише је јефтино урађена како прича, тако и актери у Аватару да би могао иоле да прдне Господарима, ипак иза њих стоји сценаријо који је рађен по једном Толкину, који је своје ликове развијао до крајњих граница.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja o tolkinu ovde mogu referat od trista strana da napisem, kao i o lotru, pa mi je opet avatar mnogo bolji kao filmsko ostvarenje. lotr ima epskije scene jer je takav film, iljadu konjanika koji jurisaju na neke careve, to jeste epski po definiciji. ali opet, na kraju lotra (filma) ja sam bio u fazonu 'sto nisu svi zginuli, zasto, oh zasto nisu svi zginuliii', a na kraju avatara sam bio u fazonu "taj rad, mars sa nase planete picke jedne":)

mislim, kad je onaj suntavi vigo reko 'for frodo' ja sam bukvalno teo da izadjem napolje jer mi je bilo neprijatno. u avataru (koji generalno kao koncept nije moj cup of tea, ovako na papiru) sam bio u naprz fazonu u svim slicnim momentima.

ипак иза њих стоји сценаријо који је рађен по једном Толкину, који је своје ликове развијао до крајњих граница.

tolkinovo razvijanje likova je diskutabilno, ali svejedno posto bi me mrzelo da se oko toga raspravljam, recimo da je tolkin dostojevski, za potrebe ovog primera:) opet, to sa filmom nema veze jer, ko sto lag rece, legolas je skejter, gimli je nesposoban i smesan i neadaptiran, aragorn je americki marinac, pipin i merjadok su dva simpaticno-antipaticna deteta, frodo i sem su gejevi i to je to.

@topic:

lol, what doesn't quaritch care about:)

800px-Quaritch-oh-expoitablecopy.jpg

800pxquaritchohexpoitab.png

ima jos slika po netu, al dosta njih je po forumima i nije u 'slikovnom' formatu.

800px-Quaritch_Hoth.jpg

QuaritchdoesntcareabouttheApocalyps.jpg

q.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Мени је Лотр много епскије урађен од овога, побогу није ни за поређење. Сем геј Фрода наравно  [:D]

Превише је јефтино урађена како прича, тако и актери у Аватару да би могао иоле да прдне Господарима, ипак иза њих стоји сценаријо који је рађен по једном Толкину, који је своје ликове развијао до крајњих граница.

i ti isti likovi su onda menjani i prilagodjavani platnu, amerima i deci iz os dr milan petrovic

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Doolio,

Аватар је клише до клишеа, и због тога једноставно нисам могао да га доживим како треба.

Препотентна научница и њен смотани, али ентузијастични сарадник.

Пропали војник коме се игром случаја пружа нова прилика.

Надркани капетан без милости који цирка кафу и продаје најкласичнију реченицу ''да завршимо ово до вечере''(исусе христе   [xx(] )

Претставник ''коорпорације'' коме је је битан профит команије, али му се у очима ипак види туга због тога што раде лошу ствар   [b)]

И тако даље и тако даље...

Да не говорим о јефтиним моралним порукама које се прожимају кроз цео филм, и које просечном гледаоцу треба да оставе утисак политички и еколошки свесног филма, а у ствари су обичан булшит.

Једино што ме је заправо потресло у том филму јесте смрт његовог брата на почетку, јер ме је навело на размишљање колико је живот бедан и неправедан, јер је он требао да буде тај који ће све то доживети   [:D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa ti uopste ne citas ono sto ja napisem, jebes ti ovu rabotu...

ovo su sve moji kvotovi i to samo sa ovog topica:

lik uzme sve klisee i nafiluje ih kliseima

covek uzme klise

ali to nije samo klise, vec kameron pravi omaze samom sebi
- sto je jos gore od klisea jer je klise koji je kliseiziran

ilm jeste kliseiziran vise nego bilo koji film na svetu

i onda dodjes i kazes mi da je avatar klise do klisea i jos mi ih nabrojis ko da ih ja ne znam, a reko sam rec 'klise' najvise puta na svetu sto se avatara tice (???)

takodje sam (uz pominjanje klisea, je li) objasnio ceo moj trip ovog filma i zasto mi je do jaja (a klisei, je li, igraju veliku ulogu u toj mojoj dedukciji dojajnosti).

mislim jebiga...

okej, tebi se ne svidja, meni se svidja, nisam ni mislio da dokazujem drugima nesto, naprotiv, iskljucivo pricam za sebe sve vreme. a pogotovo kad se ljudi ne razgovaraju sa mnom nego postuju ono sto zele, pritom kao obracajuci se meni. onda nemoj meni nameniti svoj post, reci 'avatar je kliseiziran i zato nisam mogao da se uzivim' sto je sasvim razumljivo i logicno, a ne da meni objasnjavas kako je avatar kliseiziran iako sam i sam to reko sto puta.

evo, ja cu da ti nabrojim jos dvaes klisea na keca, ako zelis [:D]

mislim, sad sam se smorio, valjda pisem postove da bi ih neko u diskusiji procitao...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Читам и ја сам ти рекао из ког разлога ја нисам могао да се уживим у филм, дакле нисам могао да имам тај ''марш с моје планете'' доживљај   [:)] 

Цео филм ми је био доживљај само из визуелно-звучног аспекта, који је беспрекорно урађен.

И да, оставио је такође утисак на мене цео тај проблем човека који се премного одвојио од природе и од здравог живота, размишњао сам док су они тамо трчали (скакли, ловили, прескакали) колико је у ствари 80% данашњег саврменог човечанства неспособно да уради и десет склекова, камоли нешто више.

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

al kako si imao "umri saurone" dozivljaj onda?:)

mislim, ja licno, kad vidim prgavog marinca u filmu sa prgavim marincima, to mi je okej (osim ako nije zaista grozno izvedeno, kao sto emerih zaserava non stop), ali kad vidim tako nesto u srednjoj zemlji gde ljudi pricaju drevnim jezicima ili barem arhaicnim engleskim, vitezi jasu na konjima a ribe ih cekaju gajbama, majari bacaju gije itd, meni je to tri puta groznije:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Претставник ''коорпорације'' коме је је битан профит команије, али му се у очима ипак види туга због тога што раде лошу ствар   [b)]

ako je ovo klishe ja onda ne znam shta jeste

americhki klishe negativaca je lik koji je antipatichan i iskonski zao

ovo shto si naveo je daleko od holivudskog "obvious" rada

Edited by LaG

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

to je zato sto on nije negativac, negativac je kvaric. korporativni lik je tu da malo zacini stvar, ali nije negativac. to mozemo videti iz klasicnog razvoja situacije gde kvaric najebava u finalnoj vrlo licnoj borbi (ko sto negativac, je li, treba da radi u lolivudu), a mister predstavniku korporacije niko ne jebe mater jer on u principu ne figurira kao previse gresan lik. on nije negativac, on je prilicno neperceptivan, sto se vidi kroz ceo film (pa sta koji moj drkaju kurac, mogu da se presele na neko drugo drvo; sta ste vi koji kurac duvali tamo u sumi), on se iskreno cudi, debilan je, nije kao kvaric koji je hardkor zajebani fajter kome je to smisao celog tripa i prilicno mrzi domoroce i celu planetu (izmedju ostalog jer je dobio oziljak).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ako je ovo klishe ja onda ne znam shta jeste

americhki klishe negativaca je lik koji je antipatichan i iskonski zao

ovo shto si naveo je daleko od holivudskog "obvious" rada

Мислииш ''шта није'' ?   [:D]

Елем, антипатичан и исконски зао би био онај ко је изнад овог конкретног који је ипак само претставник коорпорације, а таквих карактера имаш где хоћеш, оних који  раде за компанију, али нису на њеном челу, па им се у одсутном тренутку ''отвори свест'' или се сажале, схвате, бла,бла... Па или са сузом у оку посматрају шта се дешава или трагично настрадају у покушају да се супротставе коорпорацији(банди, војсци, силама зла...) и учине праву ствар.Овде имамо оба стереотипа, један је онај баја из коорпорације, други је она риба пилот која је погинула.

al kako si imao "umri saurone" dozivljaj onda?:)

Јебига, могуће да је до 7 година разлике, није исто гледати епску фантастику са 15 и са скоро 22. А и тад сам био весео, полетан и радознао, данас сам надрндан, џангризав и увек спреман на хејт   [:D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa i jeste grešan ali ne mogu potpaljivati masu protiv korporativnih likova, neće seći granu na kojoj sede :D

ahah:)

pa dobro, ceo trip je oko nemilosrdnih korporacija, tako da su mogli mirne glave da ga zginu, sto se mene tice:)

ali opet, scenario-wise i loliwood-wise, on je samo debilni supporting lik. ne razmislja, ima neke direktive u glavi i ne analizira ih. posle mu je cak smor kad vidi sta je sve napravio, a od rusenja kelutrela ga i nema otprilike, tu samo kvaric figurira (koji ga inace nagovara sve vreme da idu i da jebu keve, a ovaj se necka u sustini).

Јебига, могуће да је до 7 година разлике, није исто гледати епску фантастику са 15 и са скоро 22. А и тад сам био весео, полетан и радознао, данас сам надрндан, чангризав и увек спреман на хејт

a eto vidis, upravo zbog toga je meni matorom i dzangrizavom bilo prirodnije i gotivnije da dva i po sata budem plavi covek i trcim po sumi:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni je film fantastican.

meni su najvece face taj corporate lik i ona pilotkinja,

corporate lik najvise zbog toga sto mi je u my name is earl megafaca, a ovde gura tu istu pricu samo na jednom visem nivou

ono sto je za mene kao klinca bio indijana jones i star wars, avatar ce biti za neke nove klince i to je cinjenica

meni najjace scene u filmu

u onoj bazi svi nesto zauzeti, zajebani, u frci, i corporate lik u odelu igra golf > win

"gaia has heard you" win win

kad onaj vojnik otvara vrata, izlece i krece da puca po helikopteru dok svi ostali unutra "breach breach, gas masks gas masks" > win win win

svi likovi i glavni i sporedni su fantasticno odradjeni i svako ima svoju trodimenzionalnu licnost, ukljucujuci i neke relativno nebitne likove poput onog "buduceg poglavice" sto je apsolutno fantasticno za ovakav film, posto vidim poredite ga sa gospodarom, to je jedna od najvecih mana filma, TEEEESKA jednodimenzionalnot svih likova, svi su tako predvidivi, dosadni i nezanimljivi

samo mi je jedna stvar zasmetala ali mozda nisam dobro bas pratio,

kad su od onog naucnika sjebali avatara, on izlazi iz one njegove komoreilistagod i odlazi GDE? odlazi KAKO? gde je bio kad se ona sojka na panteru fajtala sa ovim vojnikom? gde je bio kad se avatar fajtao sa tim vojnikom?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

izloguj se [8D]

ne znam za tebe, ali meni se bas fucka da pravilno spelujem izmisljene stvari :)

ali ako te veseli da budes grammar police, pa sta da ti kazem, good for you :P

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Poslednji film koji mi je "dodirnuo zicu" je bio Gladiator, realno. Posle toga je sve bilo nizbrdo. Da nema igara, verovatno bih vec zaboravio shta je to.

LOTR me ni u jednom momentu nije ostavio bez daha - sve je nekako idealno, emocije glumaca su nekako neiskrene, a to efekti ne mogu da nadohnade.

Avatar je malo bolji, ali opet nemam tu vezu sa tim svetom Pandore i surovi pukovnik mi nije uverljiv kao lik - previshe je over the top ako mene pitate.

Nema mnogo filmova za koje mogu da kazem da su dostigli vrhunac, ali tu definitivno spadaju - Star Wars (epizode 4-6), Star Trek: Wrath of Khan, Back to The Future, Robocop, Flight of the Navigator, Terminator 2, 5th Element, Matrix i Gladiator. To je to...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, meni je pukovnik sve vise i vise jebeno objasnjavao kako se blizio kraj filma.

Na kraju boljeg antagonistu nisam mogao da pozelim. Lik je pokidao ako mene pitate. :)

Od blokbastera, ovo i Star Trek su me posteno zabavili i "izdodirivali" ove godine. Dobra godina. :D

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

dzoker:

lol bre sta se odma kostresis, reko ti je da se izlogujes posto je pandorina gea = ejva (gaia i eywa po engleski). ceo film se deru ejva ovo ejva ono i ti kazes gaia [:D]

sto se tice norma, tj naucnika, nemam pojma, kolko se ja secam, on je izleteo iz kunta dosta pre nego sto su krenuli da se sibaju oko onih montaznih kuraca, mozda je stavio masku i zapalio po svog avatara da mu da prvu pomoc da ne zgine, mozda je zapalio da se siba sa utokom i maskom...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...