Jump to content

Bora Čorba


Recommended Posts

Eto i koliko god ja želeo da neko napiše zapravo dobru sprdačinu o Čedi, "Pesma o Čedi prašku" je sranje...

да је Бора свестан тога и да не одустаје, управо показује http://www.youtube.com/watch?v=hPH6qPkoXBs.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Riblja corba je prala do (zajedno sa) albuma buvlja pijaca.

Nakon toga se polako srozavala.

Danas je Bora duboko nesrecna i poluluda osoba, a poenta riblje corbe je da studenti iz unutrasnjosti imaju na koji koncert da odu pored van goga. Dakle odgovorno tvrdim da mu je target publika ista kao nekad za koncerte valentina i crvene jabuke.

Sto se tice mene licno, uspeo je kompletan opus da ukalja pesmama tipa ceda prasak i slicno (ajde i baba jula ga je nedostojna), nebuloznim ispadima u javnosti i patetikom.

Daklen bora jeste ulicni umetnik (covek koji nije pesnik slomljenog srca, mirisnih polja i cvetnoga maja, vec osoba koja voli da prca i inspiracija mu dolazi iz jaja) - dakle ono sirova ulicna poezija, ali je propao i to dibidus odavno

Бора је, под један и један, легенда. хард кор аутодеструктивни уметник, талентован и самоук. аутентичан, сиров, са великим успонима и падовима.

алкохол га је уништио.

некад је имао душу, његове песме су могле да се насликају, намиришу, схвате. сад су му остале петпарачке риме, којих би се и Туцаковићка постидела. празна љуштура.

посебан аскпекат је што је Бора, типични уметник самоуправног социјализма. нема менаџера, нема вила и коке, нема фејслифтинга и личних тренера/нутрициониста и сл. како би данас звучао Младеновић, да се излечио, пукао, и наставио са каријером? или Тома Здравковић?

Борин јавни национализам је можда оно што је испливало, када се распукао. "Збогом Србијо" је последњи велики албум, обојен резигнацијом, осећајем пораза и туге. да ли је пукао само због алкохола, да ли је алкохол појачао начин на који је проживљавао околности, тек сматрам да је његов национализам дубински и изворни.

неке Борине песме ме и дан данас додирну.

Ovo je jos gluplje, znaci totalni amaterizam. Podseca na fore koje su u istom provaljivali pre 13 godina.

не сумњам да ће наставити да покушава да дође до ТЕ песме.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

OK, znači ustanovili smo da je "Poslednja pesma o tebi", u najmanju ruku dobra pesma. Isto tako, nadam se da smo utvrdili da je bespredmetno pričati o lošim pesmama, pobogu ima ih čak i Šantić... Razlika je u tome što živimo u takvom vremenu hiperprodukcije i medija, da dopre do nas i ono što je nekim davnašnjim pesnicima završavalo po izgubljenim svešcicama, nikada objavljenim ili u kanti...

Eto i koliko god ja želeo da neko napiše zapravo dobru sprdačinu o Čedi, "Pesma o Čedi prašku" je sranje...

Idemo dalje...

Kakav je koji album, to takođe ne vidim koliko je relevantno, pa tolike zvezde i najbolje grupe imaju tolike glupe albume sa po 1-3 dobre pesme, zapravo to bi se moglo reći da je pravilo, a ne izuzetak, recept u današnjoj muzičkoj industriji. Ono, moraš da imaš makar A1 i B1, a ostalo kako uleti, bitno je da se izda album da bi pratio konkurenciju.

Ali kada smo već kod albuma, na poslednjem albumu "Minut sa njom", ima takođe dobrih pesama.

Evo par stihova:

Ne, jedno je pesma koja nije uspela ili koja nije ni po cemu posebna ali postoji i tu je i neko je usput odslusa dok slusa album ali oni stihovi gore koje sam okacio su ispod casti za svakog iole inteligentnog coveka i odisu prostaklukom. U stvari fatso je lepo rekao, ulicni umetnik ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

да је Бора свестан тога и да не одустаје, управо показује http://www.youtube.com/watch?v=hPH6qPkoXBs.

Desi Drale, izgiboh sa ovima čekajući te! [:D]

@Italiano

Kada sam rekao isti nivo, nisam ništa uvredljivo hteo, nego da istžeš iz konteksta i moje polurečenice kao i stihove... Na to sam mislio.

To o čemu ti pričaš bio bi problem da je u okviru iste pesme, a kada je reč o različitim pesmama bio bi problem da je cela pesma reciklirana i prepričana drugim rečima.

Kako vrednost jedne pesme može uopšte da se ocenjuje i da je ugrožava neka potpuno druga pesma koja sa njom ne čini celinu? Kao kad bi rekao, jebiga dobra je riba, ali sestra mnogo liči na nju... [:D] I šta je to onda, mana te ribe?

Znači hajmo, pesmu po pesmu... Ponavljam, spreman sam na analizu dobrih, a sa druge strane uvek ću bez problema reći za njegovu neku pesmu da je sranje kada je stvarno sranje.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

kako god, ja mislim da je on prso samo ili barem prvenstveno zbog alkohola. jednostavno mi ne deluje kao tip koji bi prso zbog tih drugih stvari za koje ti ostavljas prostora. ja ne ostavljam. dakle, njegova trabunjanja su posledica prsnjavanja od alkohola, a ne nekog razocarenja, rezignacije u kombinaciji sa alkoholom ili tih stvari. tako ja to vidim, ali bas sam ubedjen u to. slucajno je isplivalo njegovo politicko opredeljenje i ni najmanje to ne vezujem za los kvalitet njegovih stihova. isto kao sto su mi hitlerovi nacisti gadni, pa mogu da kazem da su imali vanserijske graficke i ostale dizajnere. umem da razdvajam stvari.

ako neko napise pesmu o duliju debilu i onda bude kvalitetna, prvi cu reci hehe kvalitetna prozivka. i to je ono sto 99.99% ljudi ovde na forumu ne kapira. jeste, dosta ljudi je debilno i ne ume da odvoji racionalno od emotivnog, ja mogu i 'diljem interneta' sam poznat kao 'onaj smarac sto me tera da ne govorim za nesto da je sranje ako mi je jedini argument da meni to ne odgovara':) mislim, voleo bih kad bi to ljudi utuvili u glavu:)

takodje sam poznat i kao 'onaj smarac sto mi stalno govori da ja nisam centar univerzuma i da postoji sansa da nisam u pravu iako sam iz ko zna kojih razloga ubedjen u to sto pricam kao objektivno tacno' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Eto mohi, i ti i ja ćemo da se složimo... Jeste ulični umetnik, pa šta?

Taj njegov vulgarni stil izražavanja je odlika rokenrola. To je prosto njegov stil, stil umetničkog pokreta kome pripada. Imamo razne stilove, ali glupo je zamerati stil umetniku pobogu, kao sad sam ja ljubitelj deseterca, pa mi je pomenuti Prever truo, nit rime nit deseterca, nit turcizama... [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

како би данас звучао Младеновић, да се излечио, пукао, и наставио са каријером?

grandmothers and frogs, mate, grandmothers and frogs...

[Jon Stewart]OH, NO, YOU DID NOT, NO YOU DID NOT![/Jon Stewart]

Лепо реци, шта ти је требало да поредиш Милана и Бору?

Link to comment
Share on other sites

i mislim da ovo tvoje pozivanje na detaljnu analizu jednostavno ne moze da funkcionise, jer ce se na kraju zavrsiti 'ajmo se slozimo da se ne slazemo' ili opet nekom svadjom. stavise, mislim da drugacije i ne moze da se zavrsi.

grandmothers and frogs, mate, grandmothers and frogs...

[Jon Stewart]OH, NO, YOU DID NOT, NO YOU DID NOT![/Jon Stewart]

Лепо реци, шта ти је требало да поредиш Милана и Бору?

evo ga i ovaj sad, eto ivane i klince balavce, to je ono sto vam pricam:)

nije on poredio milana i boru pobogu covece.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zapravo ja mislim da nije pukao isključivo od alkohola, već od raspada sistema devedesetih.

Mislim, on je debelo, ali debelo zagazio u alkohol mnogo pre toga (pa na omotu kasete "Priča o ljubavi" piše, citiram, "Zahvaljujemo B. Đorđeviću što je 3x (tri puta) došao trezan u Studio V"), nego prosto, da se nisu desila sva ta sranja koja su se desila, a koje je posmatrao većim delom pijan, sad bi bio ko neki default američki matori roker koji bi se samo pijano smeškao, slikao sa sisatim ribama i živeo od procenta prodaje kompilacija.

Link to comment
Share on other sites

Не палим се, јбт...

И не говорим о Милану као о узорном грађанину који не би пио, који се не би дрогирао, исл... Исто тако не говорим ни о Бори који виси у кладионицама, који пије. Не говорим о њиховој личној причи и не желим причати о томе.

То је моја поента. Шта значи потезање приче у моду шббкбб о особама које су, док су обе биле живе, неупоредиве?

Link to comment
Share on other sites

okej, ja tako ne mislim. on je uvek bio sarkasticni alegoricni mangupcic, nije nikad bio nekakav kjerkegor pa da ga drma depra svaki dan od neuzvracene ljubavi ili copic da unese sebe dusom u telom u nesto sto mu se raspalo pred ocima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima neki poseban razlog otvaranja topica ili chisto da ljudi mogu da se isprde?

Kao klinac sam se strashno lozio na Chorbu a onda vremenom pocheo da je hejtujem. Shto reche Elvis, nije napravio normalan album poslednjih 15 godina, tu i tamo neka dobra pesma + je pocheo da se zamlacuje politikom i previshe zavrce rukav u busa se u grudi koliki je Srbin. Ne seri nego radi to shto radish najbolje. My 2c

.

Link to comment
Share on other sites

Не палим се, јбт...

И не говорим о Милану као о узорном грађанину који не би пио, који се не би дрогирао, исл... Исто тако не говорим ни о Бори који виси у кладионицама, који пије. Не говорим о њиховој личној причи и не желим причати о томе.

То је моја поента. Шта значи потезање приче у моду шббкбб о особама које су, док су обе биле живе, неупоредиве?

ajoj, pa niko ih ne poredi, a sbbkbb je cisto covek upotrebio da bi izneo neki koncept. i sad tebi smeta sto je koncept iznet primerom, a ne nekom definicijom koju bi bilo sto puta zajebanije ispisati, a i procitati. zato primeri i postoje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ок. Нећу даље.

Сматрам да је тај потез био низак и није примерен.

Чак и када превазиђеш сâм људски аспект непримерености тог поређења(које јесте начињено), евентуално поређење њихове поезије (овде Борино писање само условно називам поезијом) је квалитативно немогуће.

Edited by Italiano
Link to comment
Share on other sites

Eto mohi, i ti i ja ćemo da se složimo... Jeste ulični umetnik, pa šta?

Taj njegov vulgarni stil izražavanja je odlika rokenrola. To je prosto njegov stil, stil umetničkog pokreta kome pripada. Imamo razne stilove, ali glupo je zamerati stil umetniku pobogu, kao sad sam ja ljubitelj deseterca, pa mi je pomenuti Prever truo, nit rime nit deseterca, nit turcizama... [:D]

Rok je vulgaran? Aj opet? Za rok mozes reci sve drugo osim da je vulgaran ... vulgarnost je licna osobina

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E stvarno mi je više dokurčilo do vaše izvrtanje reči, rekao sam vulgarni stil izražavanja!!! Valjda se zna šta je vulgarnost.

Jebem mu miša, citirate me i onda se pravite ludi, ajde kad se diskutuje uživo, pa se čovek pravi da nije dobro čuo, ovde piše jbg...

Naravno da je rok prepun vulgarnosti...

A Doolio, nisam komentarisao ono sa sedmoricom mladih, jer mislim da prepuna Arena prilično mladih ljudi ne govori tvojoj tezi u prilog, da je Bora čovek iz nekog prošlog vremena i da se nije prilagodio. U stvari on se i nije prilagođavao, njegov stil je prosto vanvremenski i odlično korespondira za svakom sadašnjošću.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...