Jump to content

Company of Heroes Multiplay


VaMpIrE

Recommended Posts

e al nisu to volksovi nego PE grenadirci (razlikuju se PE grenadirci od WEHR grenadiraca). munitions halftrack sam vodio sa sobom zato shto ti on smanjuje kuldaun za abilitije od PE. kao shto sam ti rekao - inc grenade, at grenade, incendiary round od mortar ht-a, thread break, focused firing i slichne stvari - to su sve predobri abilitiji koji koshtaju malo ALI IM JE OGROMAN KULDAUN!!! munitions halftrack smanjuje kuldaun na 1 sekund ili tako neshto. sinoc sam upao ameru u bazu sa istom kombinacijom, bacio 3 ture at granata i ubio mu time tank depo :)

sa ovim likom sam igrao prvi put sada, a kenguri se nikako ne ubijaju tako kako sam ih ubio, chak je to najtezhi nachin. zato mi i jeste smeshna partija cela :D.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meh prebacio sam se na momenat na volkse :) ali cela partija je... poucna? :D ahhh znaci zato je muni.halftr. trckarao za svim jedinicama :) ali brate gledam, on u jednom momentu u blobu 4 piata i 4 pesadije (kombinovane) od samo jednog brita, sjajno ste izvlacili te momente, asistiranjem medjusobnim...

a kada si mu u dogovoru za kakvu kombinaciju igrate, rekao da ides na heavy t1 i t4 tj tier 1 i tier 4, podrazumeva konkretno sta? :) kako se svrstavaju jedinice po tier-u? :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tirovi su ti nivoi zgrada. i vermaht i PE imaju 4 zgrade za vojsku koje mogu da grade, s leva na desnu stranu su ti tier 1 tier 2 tier 3 tier 4. t1 kada sam PE znachi da cu imati dosta grenadiraca, eventualno scout carove i mozhda at granate. t4 znachi da cu brzo imati at halftrak (koji reshava do-nedavno-strah-i-trepet stuarta) a posle i p4 stubby-a i bergetigera. onda on mozhe da ispuni sve rupe u kompoziciji vojske koje cu ja imati (mardere, shrekove, mortar halftrake, mp44 skvodove i armor carove) shto je chovek savrsheno uradio.

inache zanimljiva stvar koju mozhda ne znash jer si igrao COHO - panzer elitovski scout car mozhe za 25 municije da se apgrejduje i onda dobije mogucnost da lock downuje neku teritoriju, isto kao i britanski kamion. kada se setupuje - ima sposobnost da supressuje peshadiju, tezhe ga je ubiti i josh ta teritorija koju je zauzeo - ne mozhe je niko zauzeti dok njega ne unishte, ili dok ne prestane sa lockdown-om. da ne pominjem da dobijesh vishe resursa sa te teritorije. :) zato su oni pokushavali da zauzmu onu +10 municiju desno svo vreme a nisu mogli pa njega pokushaju da ubiju pa ne ubiju i tako u krug

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

aaaaa :) sta je bre ovo !!!

ne kontam u cemu su pogresili nemci :) bilo je 33:xyz za njih wtf ???

ovaj amer sa snajperima je kilavio poprilicno nije ni koristio field repairs, persinga kasno izvukao... daj mi neku analizu :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

snajpere je ultra teshko chuvati. to je 340 manpowera koje umre samo tako. sa druge strane, kada grenadirci ili stormtruperi dostignu veterancy 2 (ovo vazhi i za nemachki hmg, mortar i pionire) dobijaju elite armor shto znachi da dobijaju mnogo manje damage-a od svih firearms (bar, gever bla bla) ali dobijaju 150% damage-a od flameove i, shto je bitnije, snajperi imaju 100% accuracy protiv njih.

znachi snajperi su pravi odgovor protiv njih, a teshko ih je jako chuvati tako da je lik predobar posao uradio. takodje, sa snajpom mozhesh da "spotujesh" gde se ko nalazi tako da su artiljerije, u ovom sluchaju kaliope, mogle da maksimalno dobro odrade posao...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

oke znam to za snajpere, ali nije digao bar na pesadiji - jel to u principu deo taktike ?

vidis to ce mi dobro doci info da su snajp i flejmovi za lvl 2 pesadiju resenje

samo mi nije jasno kako wehr momci nisu iskoristili sav onaj armor u prvom naletu pre nego sto je stigao pershing

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jes, odgledah to :) nalupali su se malo nekih stvari ali dobri su tipovi

shto se tiche barova - shta ce ti barovi ako idesh na fast tankove? a shto se tiche early game armora od nemaca... pa zajebano je to. ako ti se veci deo vojske zasniva na supportu i onda izgubish vojsku koja ti je mesto - support ti je jako ranjiv. da ne pominjem da su ovi, ako se dobro secam, imali prilichno rano vec gomilu at gunova a americhki at gunovi, iako ne mogu dase kamufliraju kao PAK-ovi, imaju brutalnu penetraciju i veci damage nego pak...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

ma da komentatori su malo zardjali i ovo im je prva partija sa najnovijom verzijom coh-a, ali sam se smejao komentarima :)

kako sta ce ti barovi, pa da ne bio bio ownovan :) mislim taj baja sa snajperima je izvukao 5 min pred kraj partije prvog pershinga(fast tenk ?) , imao jednu kaliopu, cesce jedan nego dva at guna-. i stino pesadije koja je do polovine igre ginula kao blesava bez nekog ucinka :)

bajomir koji je imao dve kaliope i shermane je imao apgrejdovan bar :)

imali su dosta srece jer protivnik kada je dosao pred gornju bazu bezveze je povukao armor, mogli su ih odvaliti ali ocigledno im je skauting bio los :P

posle su nemcima stajale dve stuke koje su opalile 1-2 :) kontam ja da je tu bilo mikrovanjaludilo i da ne moze da se sve stigne, ali meni deluje da su ovi pobedili jer su ipak imalo malo vise srece :) sto je saasvim validan razlog u ovakvoj igri kada su igraci izjednaceni

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

barove apgrejdujesh kada imash 4-6 skvodova riflemana a taj dole je izgubio sve riflove dole kod fuela u jednom trenutku. onda je odluchio da promeni taktiku tako da mu se glavni firepower zasnivao na liniji at gunova (pogledaj samo koliko ih je izvadio) koji ustvari drzhe liniju da ne bi uleteli tenkovi i sabili kaliope, a sekundarna uloga je shto ne daju motorima da rejpuju snajpere. e sad, da bi izgradio to toliko brzo morash ulozhiti 15 fuela za WSC, 50 fuela za supply yard i chini mi se 45 fuela za motor pool, a posle toga je pravio riflemane samo da ima capping power. shto bi troshio 200mp i 60fuela na neshto ako mu ne treba? mislim uvek super dodje ali pitanje je da li cesh troshiti resurse na neshto shto je lepo imati ili na neshto shto ti zapravo treba. zbog tih 200 mp ti mozhda zafali 140 mp za inzhenjera da hitno rikruuje at gun ili tako neshto...

kuldaun shtukama je ogroman inache, tek sa veteransijem shtuke imaju smisla. isto tako kaliope vishe jebu keve sa veteransijem. svaki vet lvl sa kaliopama ti smanjuje kuldaun barazha za 10 sekundi, tako da vet 3 shtuka/kaliopa/nebel/hotchkiss (za hummele i howitzere to ne vazhi) puca za 30 sekundi brzhe... zato ti mozhda izgleda da su kaliope jebale kevu a shtuke nisu, ali bacali su ih svakako...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pre svega sorry za danas. riknjava mi grafichka pa mi iskochi iz igre tako pa moram restart a to traje a ja moro da idem dalje :C aj se igramo ovih dana

a shto se tiche tvog pitanja - pa to bi nemci trebali da rade? nemci su ti koji se shtekaju i tekuju a ameri treba da napadaju. najbitnija stvar (i najtezha) za nauchiti kod ove igre je da se ne over-extendujesh...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pre svega sorry za danas. riknjava mi grafichka pa mi iskochi iz igre tako pa moram restart a to traje a ja moro da idem dalje

np

Kao Wehrmacht ustvari imam nekoliko osnovnih problema:

1. Masovanje pesadije i fast BAR/Bren. Ako se desi da vise puta natrce na MG42, zalezu, ulecu volks-ovi u melee, tralala... problem resen. Nekim igracima, medjutim, MG42 ne smeta i uspesno ga flankiraju uprkos mojim uzaludnim pokusajima da ga premestam i namestam (sto je u najnovijem patch-u dosta olaksano), ili ga zaspu mortarima.

2. Prvi slucaj se nije dogodio, zastekao sam dobar deo mape i odjednom niodakle izlecu armoured car-ovi. Opet losiji igraci nalete na pak ili panzerfaust i izgube armoured car. Ovi bolji opet nadju nacin da flankiraju pak, umlate ga a onda siluju pesadiju i kad prime dovoljno stete, pobegnu na popravku (koja je saveznicima suludo brza), pa ponovo.

3. Prva dva slucaja se nisu dogodila, ali su protivnici pruzili dovoljan otpor da akumuliraju resurse i izvuku Sherman-a/Cromwell-a u momentu kada mogu da imam samo Stug, a nemam dovoljno visok vet na grenadier-ima da smem da ih napadam panzerschreck-ovima. I takvi igraci cesto znaju da zaobidju pak.

Ako Wehrmacht podigne Panzer Command, partija je uglavnom resena. Knight's Cross ugaze pesadiju i gun emplacement-e, Ostwind pokupi ono sto je ostalo, a o tenkovima necu ni da pisem.

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Ako pricas o 2 na 2, dobra kombinacija strategije kod nemaca i teamplay resavaju masovnost saveznika. Ono sto sam video snajp, at gun, i mg kombo mogu resiti dosta toga. Mada nisam expert cini mi se da se ipak masovnost saveznika bolje resava u ovom patchu... e sadsve je to lako reci nego utaditi, normalno..... mocnijogurt nickname dodajte aki hocete nekog da prasite :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

napisao sam ogroman post i kliknuo sluchajno back :<

ukratko: smrtno jaje sve su to problemi koji proistichu iz chistog neiskustva a chini mi se i da drugu stranu nisi previshe igrao jer da jesi znao bi da kod komshije ipak nije trava zelenija. jako je lepo izbalansiran ovaj novi pech..

http://www.gamereplays.org/community/index.php?showtopic=792427

ovde mozhete pogledati partije finala 1v1 turnira koji je odigran pre par dana. ja iskreno ne igram 1v1 iz chistog razloga shto je smanjen broj raznolikih a efikasnih taktika ali volim jako da gledam partije. gledajte shautkastove jer tu likovi objashnjavaju shta i kako se deshava. enivej, preporuchujem vam partiju 2 (zato shto je vermaht dobro odigrao) ali posebno preporuchujem partiju 3 (amer opro kako je igrao, al stvarno) i partiju 4 (jako jako luda taktika od strane amera i super prilagodjavanje od strane vermaht choveka).

e sad, u partiji 3 videcete jedan od nachina kako reshiti rani m8 (mada je u chetvrtoj partiji m8 mnogo brzhe stigao na betlfild). poshto je fora kod vecine amera da vas pritiska riflovima i barovima i vi morate muchno i teshko da se branite t1 jedinicama, u trenutku kad se m8 pojavi najverovatnije imate samo t2 iliti kriegsbarack. dobar broj iskusnijih igracha ce vam uci u bazu i postaviti onu premocnu m8 minu od 40 municije na sam izlaz iz kriegbaracka da bi PAK, chim se pojavi, seo na nju i raspo se. fora je postaviti tamo minu pre nego shto m8 uopshte dodje u bazu :) tj krenuti da je postavljate chim vidite da je amer izvukao m8 (jer je inache uzaludno troshenje municije). kada nagazi na nju dovoljan je valjda samo jedan panzerfaust u bulju i AC je mrtav. voila!

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ovi ljudi su Jedi-ji... doduse mnogo veci sa Wehrmacht-om. Interesantno je da su, ako se ne varam, u 2 od 4 slucaja u korist Wehrmacht-a partiju odlucile mine.

Za one Stug-ove i pume nemam reci. Sve je licilo da ce da crknu a nisu :P

A ona M8 mina se moze resiti i prostim natrcavanjem na nju u momentu kad ovaj zavrsi njeno postavljanje. Time M8 dobija crittical damage. M8 je mnogo opasniji dok trcka po mapi. Bedak je cinjenica da sva niskoprofilna vozila, bez obzira da li im je oruzje namenjeno ubijanju pesadije ili ne, jako retko promasuju, pa tako M8 i jos neka, iako imaju 1 protiv pesadije, redovno ojade squad kad opale.

chini mi se i da drugu stranu nisi previshe igrao jer da jesi znao bi da kod komshije ipak nije trava zelenija

Nisam jer Aliies ne trpe mnogo gubitaka... malo toga sme da im crkne.

mocnijogurt

No matches found with that search criteria.

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...