Jump to content

Slike forumaša


Recommended Posts

Giardino je top mesto u gradu. Odnosno jedno od, ali je mnogo skupo, izfenserisano i umishljeno.

Pogotovo konobari, napojnicu ochekuju obavezno i to prilichnu ili tje da te gledaju kao da si shugav i maksimalno tje biti bezobrazni. Meni se tamo ljudi nikako ne svidjaju ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bozhe, Leshko, shta si radio u Giardinu ?

Pa tamo Daki provodi vreme ...

Djardino je keva, juce je bila neka zatvorena zurka i Dinkic je svirao i pevao. Hteo sam da mu stavim 1000 din u dzep za vreme svirke, ali kontam da se tako ne postupa sa potpresednikom vlade. Mozda da sam bio pijaniji..

Link to comment
Share on other sites

Probaj razredjivach ili aceton.

Ivane, ima par mesta gde imash stvarno ljubaznih konobara. Mada malo je mesta gde moraju po defaultu sa svima da budu ljubazni (ja znam jedno, lol), ali ima par mesta kad te konobar vidi vishe od dva puta, na prst u dupe je sa tobom. Isto tako ima dosta tih isfuranih mesta koja znaju da su prva liga kafitji u Novom Sadu gde imash vechno nadrkane konobare i to mrzim vishe od svega ...

Lazhe, super je blejka naravno, al sam napisao vetj zashto ne volim djardino i slichna mesta. A i komentar Leshku sam ostavio vishe u nekom shaljivom fazonu.

Sjajan si Daki. Bash si car. Mnogo si nam nedostajao zaista.

Link to comment
Share on other sites

Ivane, konobari blabla

pa ne, naravno da postoje nadrkani i normalni konobari, ciljao sam na to da te nijedan konobar neće gotiviti ako mu ne daš bakšiš jer on za taj bakšiš radi.

Link to comment
Share on other sites

pa ne, naravno da postoje nadrkani i normalni konobari, ciljao sam na to da te nijedan konobar neće gotiviti ako mu ne daš bakšiš jer on za taj bakšiš radi.

Da da, to stoji. Ali postoje lokali gde ochekuju bash veliku napojnicu ili su navikli na malo vetju napojnicu i gledatje te kao kera kad mu ne dash dovoljno veliku (tipa kad mu ostavish kusur do okrugle cifre od 20-30 dinara) i to me nervira, ali postoje i oni gde ne ochekuju veliku napojnicu i gde su stvarno ljubazni konobari jer su takvi. Ja sam pronashao par takvih mesta, i uglavnom su to kafitji koji nisu non-stop prepuni.

Djardino je jedan od tih kafitja i naravno da je tje za sve ljude van ns-a, koji su doshli da obidju grad ili shta vetj, on biti vrh jer ne hajete tih 50 dinara shto tjete da date vishe za pivo a vredno je dozhivljaja. I ja kad sam shetao gomilu stranaca kroz grad vodio sam ih u Giardino, imao sam malo vetji budzet a njima je bilo WOOOOOW. A sve to smori posle 3 puta.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Šta vas bre boli kurac za konobare, boli me kurac da li je nadrkan ili nije, on je tu da te usluži i da nestane, bez ikakvog ćaskanja. Šta sad, kao treba da se zbližavam sa njima, da ga pozovem da sedne za sto i ostalo? Konobar za mene predstavlja robota koji je tu da donese piće i to je to, ne mora da mi liže bulju i ostalo.

Edited by Niggrola
Link to comment
Share on other sites

taj fazon, niko meni u firmi ne ostavlja baksis kad ga usluzim. i on radi za platu. JEBITE SE KONOBARI. sori grujo, i ti si konobar [V]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kad je konobar nadrkan on to ne ipoljava samo shto tje mrko da te gleda, imam par drugara koji su radili ili rade kao konobari ili kuvari. Znaju da budu bash stoka, a da ti to ne kontash, pa posle da "likuju" sa ostalim kelnerima, shankerima i ostalima shto su uhvatili boga za muda.

Al ja ne bih vishe o konobarima, vi nastavite ako zhelite ...

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto u ovom lokalu prvi put nosim tacnu,ima bitne razlike izmedju sankera i konobara.Sanker ima mnogo vise slobode i mnogo vise ulazhe u kontakt sa klijentima.Ili sam mozda ja jednostavno drugaciji.Ja sa svakim gostom pokusam da ostvarim neki kontakt,ukoliko je neodluchan pokusam da mu pomognem u izboru,uvek se trudim da se nasalim i slichno.Cinjenica je da nisu svuda takvi,i jasno mi je o chemu Prota pricha.Prvi primer su kompleksashi iz Panceva koji u Pancevu piju jelen i uzimaju kusur do 10 dinara a onda odu u Bg i piju hajneken i ostavljaju brdo bakshisha nekom majmunu koji to ocekuje po defoltu.I sto se tiche samog kusura,tih 10-20 dinara koji se zaokruzhe na pedeseticu ili stotku ubedjen sam da nikome ne znache,a ljudima koji se bave tim poslom znache.Ne smorim se kad mi neko ne ostavi bakshish niti cu ga sledeci put usluzhiti loshije zbog toga.Ali jbg,to sam ja,mozda bih mogao da pocnem da glumim majmuna.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam kako ovog lika boli kara i onda se smorim gde radim i sto se uopste bavim ovim poslom.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto u ovom lokalu prvi put nosim tacnu,ima bitne razlike izmedju sankera i konobara.Sanker ima mnogo vise slobode i mnogo vise ulazhe u kontakt sa klijentima.Ili sam mozda ja jednostavno drugaciji.Ja sa svakim gostom pokusam da ostvarim neki kontakt,ukoliko je neodluchan pokusam da mu pomognem u izboru,uvek se trudim da se nasalim i slichno.Cinjenica je da nisu svuda takvi,i jasno mi je o chemu Prota pricha.Prvi primer su kompleksashi iz Panceva koji u Pancevu piju jelen i uzimaju kusur do 10 dinara a onda odu u Bg i piju hajneken i ostavljaju brdo bakshisha nekom majmunu koji to ocekuje po defoltu.I sto se tiche samog kusura,tih 10-20 dinara koji se zaokruzhe na pedeseticu ili stotku ubedjen sam da nikome ne znache,a ljudima koji se bave tim poslom znache.Ne smorim se kad mi neko ne ostavi bakshish niti cu ga sledeci put usluzhiti loshije zbog toga.Ali jbg,to sam ja,mozda bih mogao da pocnem da glumim majmuna.

upravo tako!

ali,niko ko nije radio u kaficu ne moze da razume koliko znaci 10-20din baksisa...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...