Jump to content

Pregrevanje grafičke, perhaps?


Lucky

Recommended Posts

Evo nashao sam na netu pa ako nekog zanima neka pogleda.

http://hardforum.com/showthread.php?t=1421792

da... samo si prevario Lakija... vidis da moze u njegovu rernu jer je temperatura 385 farenhajta ~200 celzijusa

ali po stanju rerne na slikama ocigledno da je tamo bila neka prasetina prvo za podmazivanje sto poskupljuje "popravku" kartice i dovodi u sumnju ceo postupak

sta je popravilo karticu masnoca ili temperatura [;)]

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

Koji ste kraljevi poneta je da se kalaj kojim je lemljena plocha na grafichkoj istopi malo i stegne kako treba.

Evo ako Loopy donese sutra njegovu prsnutu grafiku ja cu uradim to da vam pokazem da radi.

ma znamo sta je poenta osim ako izaberes pogresnu vrstu pecenja u zavisnosti gde su grejaci i njihov raspored u rerni

ipak si ti pekar-pripravnik ;)

btw kad nastelujes rernu da ti dam plocu od videa koji ima hladan lem ;)

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E ok, ajde malo da povampirim topic. Ništa nisam specijalno igrao pa me nije ni interesovalo, sad instaliram Batmana, desi se isto pa se zainatim i skinem grafičku.

I ono što primetim jeste da je baš VRELA i to i dok radi u Windowsu bez nekih zahtevnih stvari odnosno igara, što će reći da se ipak možda "samo" pregreva zbog lošeg hlađenja a ne da joj je otišla memorija. Kuler se vrti ali imam utisak da se ne vrti baš najbolje. Kvaka je u tome što je ovaj 8800GT sa prednje strane sav prekriven onom "reklamom" :) aka hladnjakom ili šta god da mu on dođe i da moram da skinem jedno 12 šrafova da bih skinuo celu tu konstrukciju.

Pa šta mi predlažete kada to učinim? Da sve lepo očistim i usisam, podmažem možda ventilator malo, i tako štogod?

Link to comment
Share on other sites

E ovako ... rešim ja da batalim priču, igram igre koje rade i to je to, međutim, juče tražim neke zvučnike i naiđem na Coolermaster Viva Cool ili kako god da se zove sistem za hlađenje grafičke. Odakle mi, pojma nemam :) I rek'o ajde ja da se zabavim. Skinem stari kuler i hladnjak, očistim sve lepo, stavim novi, namontiram hladnjake na memoriju, veliki ovaj hladnjak na GPU i tako to.

Jedina kvaka je u tome što je hladnjak takav da ne mogu da postavim dva manja hladnjaka na memorije ispod njega, tako da su one ostale bez istih.

I lepo ti ja sve to vratim i pokrenem igru, kad ono - radi! Kvaka je naravno u tome što je radilo neko vreme duže nego što se na starom sistemu bagovala igra, ali se i ovde zabagovala u jednom trenutku, tako da ništa od toga.

I onda sam, prateći Vudsove savete po tačkama :) skinuo RivaTuner, smanjio brzinu memorije sa 900 na 800Mhz i čini se da za sada sve šljaka ok, pikao sam Betmena jedno sat vremena i sve je išlo kako treba.

Mogao bih možda malo da se igram pa da podignem na 850MHz ili tako nešto.

Inače mi igra sama po sebi radi skroz kul i glatko u 1920x1080, doduše nisam čekirao sve nivoe detalja, ali meni iskreno nikad nije ni trebalo da igra izgleda ne znam kako sjajno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...