Jump to content

Divinity 2 Ego draconis


support

Recommended Posts

E aj razmišljajte malo, na šta bi ličila 3D igra u izometriji? Na Sacred 2 i Titan Quest. Oćete to da igrate? Ovako će da bude ko Gothic i biće super. Saće opet da zvuči ko onda sa Falloutom, al ako vam je najveći problem što je igra third person, onda lepo recite igra nam se hack & slash, i zdravo. Svi živi na nfohumpu kažu da su kvestovi super i da je atmosfera do jaja.

Ghotic3 je najveće đubre ikad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E aj razmišljajte malo, na šta bi ličila 3D igra u izometriji? Na Sacred 2 i Titan Quest. Oćete to da igrate? Ovako će da bude ko Gothic i biće super. Saće opet da zvuči ko onda sa Falloutom, al ako vam je najveći problem što je igra third person, onda lepo recite igra nam se hack & slash, i zdravo. Svi živi na nfohumpu kažu da su kvestovi super i da je atmosfera do jaja.

brate. evo, ja licno ne volim fps i tps rpgove jer ne mogu da se snadjem i ne mogu da se, kako ti kazes, imerznujem:) kakve veze ima kamera sa hekendslesnoscu?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ghotic3 je najveće đubre ikad

Da, ajde da osudjujemo ceo serijal zbog jedne lose igre. Onda bi mogao da zameris i Fallout serijalu jer je eto Fallout 3 sranje igra. Bolje da budes kao mi, Gothic3 ne postoji, zadnji deo je Gothic2 a ovo sad sto prave je ocekivani nastavak.

Kazem Blade of Darkness sa kompleksnijim RPG sistemom i boljom pricom, recept za RPG godine.

brate. evo, ja licno ne volim fps i tps rpgove jer ne mogu da se snadjem i ne mogu da se, kako ti kazes, imerznujem:) kakve veze ima kamera sa hekendslesnoscu?

Stvarno nikakve, Hellgate London je super igra ... not.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

brate. evo, ja licno ne volim fps i tps rpgove jer ne mogu da se snadjem i ne mogu da se, kako ti kazes, imerznujem:) kakve veze ima kamera sa hekendslesnoscu?

Ima, zato što ako igra nije potezna izometrija (a u Beyond Divinity i Divine Divinity nije bila, nego je bila real-time izometrija), borba se obavezno pretvori u diabloliki hack & slash. I onda autori provale da to može da bude "zabavno", i naprave pola igre tako (isto ko u BD i DD). Ovako kad je third person, onda može da bude hack & slash, ali ne mora, al se bar nagledaš lepih predela ako ništa, umesto 5 metara trave i betona oko sebe.

Opet kažem, da su se odučili da naprave 3D izometriju (pošto 2D igru ne smeju da izdaju jer je danas neće prodati), ispalo bi nešto ko Sacred 2, a ja to neću da igram.

Link to comment
Share on other sites

To nije hack & slash. Hack & slash je kad samo pritiskaš jedno dugme na neprijatelja ko bilmez. Eno recimo u Morrowindu nije bilo leba tako da igraš, jer bi te drali ko magarca. Nego si morao da kombinuješ poteze i tako.

A reci mi jesi igrao BD, DD ili Sacred 2?

Link to comment
Share on other sites

To nije hack & slash. Hack & slash je kad samo pritiskaš jedno dugme na neprijatelja ko bilmez. Eno recimo u Morrowindu nije bilo leba tako da igraš, jer bi te drali ko magarca. Nego si morao da kombinuješ poteze i tako.

A reci mi jesi igrao BD, DD ili Sacred 2?

hns je kad imas malo rolplej elemenata, a mnogo fajta. hns je izraz koji se koristi i u stonim rpgovima, recimo 'ova kampanja je cist hns'. nema veze sa dugmicima ili bilo cim tog tipa. kombinovanje poteza, kompleksna borba, pa cak i potezna borba mogu da budu zastupljeni u hns igri, nista tu ne iskljucuje jedno drugo. barem ja vec petnaestak godina tako gledam na hns termin, kao i ostali sa kojima sam u kontaktu, mozda gresim.

sto se tice pogleda, fps i (donekle) tps mogu samo da budu ogranicavajuci faktor u rpg elementima zato sto samom koncepcijom primene (mouselook, direktno kretanje na tastere, ostale direktne komande itd) teraju tebe, vudua, da radis to sto radis, a ne voodo the magicbearer-a koji se vidi u ekranu. to je recept za pucacine, a ne za rpg. onda naprave neki rpg-fps hibrid tipa FO3 gde ti skaces, cucis, pucas, a opet igra sama nesto racuna da li si pogodio ili nisi, totalno aberativno ako mene pitas. a drugacije ne moze, tj tesko je jako, mozda i neizvodljivo.

igrao sam sacred, a sacred 2 sam igrao jako kratko.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

al se bar nagledaš lepih predela ako ništa, umesto 5 metara trave i betona oko sebe.

sad videh ovo, jebiga, nema svrhe onda ti i ja da diskutujemo jer imamo drugacije fundamente od kojih krecemo. ja bih igrao ascii rpg ako je dobar rpg, pre nego 10% losiji rpg sa perfektnim i to bas perfektnim tehnikalijama ukljucujuci tu i udobnost igranja.

tj, igrao bi i hns i debilne ogranicavajuce rpgove, ali ne bi ih kapirao kao rpg, kao sto sam presao nwn1 jer mi je bio omg epic ovo ono sareno licencirano. ali da je rpg, to tesko.

Sa tim starim RPG konceptom gde ne vodiš "sebe" nego "avatara" koji nisi ti sam se odavno pozdravio, sad samo hoću da igra bude zanimljiva i da gledam predele :P

pa da, ali to ne znaci da je taj rpg objektivno dobar ako si se ti pozdravio zarad svog uzivanja. ko sto sam reko, uzivao sam i ja uz nwn, ali to je sranje rpg i to debelo sranje.

a ne mozes reci da je to stari koncept, to je jedini koncept, zato se i zove role playing. bez toga dzaba i skilovi i leveli i pricanje sa ljudima i npcovi i trgovci i inventar i kvestovi i sve ostalo, menja se zanr.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i ne tražim da Divinity 2 bude vrhunski RPG po definiciji. Samo da me ne smori ko Oblivion u drugom pokušaju igranja, i da kvestovi ne budu "skupi 20 ušiju od svinje". Meni puna kapa, koji god da je to žanr na kraju. Ako ćemo realno, ni BD ni DD nisu genuine RPG-ovi, a ovde stičem utisak da ih gomila nije igrala ni zbog odličnih kvestova u jednom delu igre niti zbog toga što je ovako sav bio dreamy i fantasy, nego čisto zbog real-time izometrije pa su ga deljali kao diablo klona. Što je sranje :(

Link to comment
Share on other sites

pa krenuli smo od pogleda, pa sam reagovao kad si ti reko da je sranje 3dizometrija, a da je bolje tps. sto se mene tice, lakse cu da koljem u izometriji nego u tpsu, znam de se nalazim, imam bolji scaling, tipa napadne me nesto veliko, ja se ukenjam vise nego u tps/fps, nije mi zamorno da skontavam kuda sam prosao, a kuda nisam u nekoj zeznutoj pecini, imam windowsoliki gui sa pointerom de mogu da natrpaju gomile klikabilnih stvari po ivici ekrana, lepse su mi lokacije jer imam bolji pregled, kad se pojavi neko lepo okruzenje vise sam awed itd itd itd

a jebiga, covek je po prirodi alav i ta alavost se uspesno (ako si normalan) sjebava u stonim rpgovima jer je glavni cilj zabava i interakcija izmedju avatara, dobar rolplej i tako te stvari. u kompjuterskoj igri cilj je da se jebu keve i tako je i u najuspesnijem kompjuterskom rpgu i to se ne moze izmeniti. to znaci da alavost nije izbacena jer nema svrhe, niko nece namerno ginuti u kompjuterskom rpgu na primer, dok u stonom oce jer je to mozda u toj situaciji u skladu sa njegovim karakterom. e sad, ostaje resenje ili da igra bude potpuno otvorena i zajebana i da moze da se radi sve sto oces i da nema glavni kvest itd, a ta igra se zove elite ili mozda the sims i nema veze sa rpgom ili da te sama igra ogranicava i stavlja in jor plejs, sto je, pa, ogranicavajuce. medjutim je jedino efikasno resenje i sto bolje igra to radi (FO1, FO2), utisak je bolji. poenta ovog pasusa je to sto ti kazes da su svi zivi igrali dd kao hns. igrali su jer je moglo i nisu oni krivi.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma brate danas ionako prave igre da svako može da ih pređe, a onaj review kaže da je samo finalni boss zajeban. Em je laka igra em imaš 28 godina, čega ima da se skenjavaš više :D

Nego oko skenjavanja, ja kad igram real-time izometriju i naiđem na nekog zajebanog, jedino što mi preostaje je da trčim u krug oko njega i vičem AAAAAAAAAA, pošto pauze i taktiziranja nema. Tako da to što se ukenjaš u fp ili tp je čisto individualno.

Link to comment
Share on other sites

al ako se ne skenjavam i ako imam 28 godina, valjda mi je onda gotivnije da upalim diablo petnes nego da se pravim da igram rpg:) mislim, samo dete ce, kad mu npc kaze 'donesi mi 20 svinjskih usiju, al pazi, tamo je zmaj' da kaze 'jooo tamo je zmaj, reko mi je ovaj tajanstveni starac, moram se paziti', svi ostali ce da kazu 'taj rad, znaci da ukljucim sneak'. a diablo, zbog jednostavnosti, te nedostatka tajanstvenih staraca, ima savrsen kontrolni interfejs, pa se zakljucak namece sam:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

 a ovde stičem utisak da ih gomila nije igrala ni zbog odličnih kvestova u jednom delu igre niti zbog toga što je ovako sav bio dreamy i fantasy, nego čisto zbog real-time izometrije pa su ga deljali kao diablo klona. Što je sranje :(

Искрено, ДД је добар баш због тога што је успео да маестрално укомбинује депресивну и мрачну атмосферу Диабла, мистику и фантазију БГ, додајући на све то свој оригинали, како ти кажеш ''dreamy'' шмек, који је мене можда и највише привукао.

Е сад, упакуј све то у широк, нелинеран свет са кул причом, оригиналним нпц-овима, лепим 2Д цртежом и фантастичним квестовима и добијеш, по мени, најбољу фрп/rpg игру икада  [:D]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

A kad to ukomponuješ sa generičkom 3D izometrijom i buđ modelima, dobiješ sranje.

Заборавио си ретардирану анимацију  [:D]

Сад ће неко рећи да 2д модели ни немају анимацију, е па више волим леп цртеж који препуштам машти на вољу него бедну анимацију где ни машти нема места.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...