Jump to content

SD Partizan 09/10


leisure

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shta serete bre vi? Casno da ode iz fotelje? To je najveca glupost koju sam cuo. Samo kod nas ima da se trener nadrka posle utakmice i da ostavku na konferenciji za shtampu bez dogovora sa klubom. Ne samo da je to retardirano, vec je i najgora moguca opcija po klub koji se onda nalazi u nebranom grozdju i mora na brzaka da reshi situaciju. I posle kaze, ja sam casno otishao. Otishao je u kurac casno.

Jedina prava, logicna i casna opcija je da radish svoj posao najbolje shto mozesh, ne odustajesh od odgovornosti i da pustish druge ljude da rade svoj posao. Ti drugi ljudi ce onda odluciti kad ti treba da odesh, sa vec spremnom alternativom tako da klub i igraci najmanje pate.

Jokan je uostalom rekao da nece traziti da mu isplate ostale pare koje mu duguju ako dobije otkaz pa ih boli paja mogu da mu daju otkaz kad hoce. Shto ce se i desiti...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ulminacija sukoba u FK Partizan?

Prema pisanju ’Novosti’ nesuglasice u Fudbalskom klubu Partizan su mnogo veće nego što se u prvi mah čnilo.

Nakon poslednje sednice Upravnog odbora crno-belih, na kojem su letele uvrede kao konfete sa jedne na drugu stranu stola, stigla je iz vrha države „preporuka“ da se smene kadrovi bliski nekadašnjem generalnom sekretaru Žarku Zečeviću, koji stoji u pozadini „sportske struje“ u rukovodstvu srpskog prvaka.

Čelnici Partizana su, navodno, dobili signal da u najskorije vreme sami srede stanje u fudbalskom klubu da ih ne bi sve zajedno odnela „intervencija“ sa strane.

Iako se dugo špekuliše ko „drži leđa“ kojoj struji u upravi Partizana, javna je tajna da je uz bok starijih čelnika, takozvanog „ekonomskog dela“, bivši predsednik kluba Tomislav Karadžić, koji je, inače, većinu članova doveo u UO kada je imenovan za prvog čoveka. Suptilnu podršku ta struja ima, samim tim, i od ostatka FSS.

Vetar u leđa „sportskom sektoru“ pruža Žarko Zečević, nekadašnji generalni sekretar, koji je i inače bio najzaslužniji za njihovo imenovanje na funkcije pre dve i po godine. Zbog toga je, navodno, pukla ljubav između vođa navijača i mlađih čelnika Partizana, koji su posle meča sa Žilinom u kancelarijama na stadionu viđeni upravo u društvu sa Zečevićem, kako su to pričali sutradan sami lideri „grobara“, pa su tom prilikom jedva sprečeni teži incidenti.

Ovog puta se Zečević, očigledno, namerio na neugodnijeg protivnika nego ikad, pošto u upravi kluba ima i predstavnike vlasti, potpuno nezadovoljne radom sportskog sektora, od trenera Slaviše Jokanovića, preko sportskog direktora Ivana Tomića i potpredsednika Gordana Petrića, do generalnog sekretara Darka Grubora.

Na poslednjoj sednici UO, Grubor se zamerio mnogim članovima UO, uključujući predsednika Dragana Đurića, pa se planira da u najavljenim promenama u klubu i fotelja generalnog sekretara pripadne nekom drugom. Žarko Zečević je, navodno, dobio jasan signal da se „povuče“ iz cele ove borbe...

Kada se kockice na taj način stave na sto, onda je jasno, baš kao što se pričalo poslednjih dana, da je u stvari smena trenera Slaviše Jokanovića samo vrh planine problema, što je dugo bilo gurano pod tepih.

Dok su stizali rezultati na terenu, spolja je izgledalo kao da je Partizan u celoj strukturi „parni valjak“, a prvi sudar ogolio je dugo zaoštravane odnose unutar kluba, koji narednih dana moraju da se reše na bilo koji način, pošto je sukob dotakao tolike visine da povratka na staro više nema.

shpanska serija i kod nas

Link to comment
Share on other sites

Đekić: "Moj izbor je Partizan"

Branislav Đekić, juniorski reprezentativac Srbije, izjavio je za Večernje novosti da je odlučio da karijeru nastavi u Partizanu.

Iako su španski mediji izvestili da je Đekić na probi u toj zemlji (pominjali se Barselona i Kaha Laboral), mladi košarkaš kaže da će ostati u Srbiji. "Čuo sam šta pišu španski mediji. Ne znam odakle im sada te informacije. Postojala je mogućnost da odem u Vitoriju, ali od toga nema ništa. Mislim da je još rano da idem u inostranstvo, i zato sam odlučio da ostanem," kaže Đekić.

Mladi krilni centar igrao je do ovog leta za FMP Železnik a odlučio je da prvi profesionalni ugovor ne potpiše sa klubom iz beogradskog predgrađa.

"Moja želja je da ostanem u Srbiji, a u njoj je Partizan najbolja opcija. To je sredina u kojoj mogu mnogo da naučim i da napredujem. Privukli su me način rada i iskustvo koje postoji u timu," rekao je za Večernje novosti Đekić koji već sedam dana trenira sa 'crno-belima', "Sviđa mi se kako se radi. Još se nisam sreo s trenerom Vujoševićem. Trudiću se da od svakog naučim nešto. Čini mi se da ću se potpuno uklopiti dok se šef stručnog štaba ne priključi timu."

Bez obzira na činjenicu da će mu u klubu iz kojeg dolazi u Partizan zameriti zbog takvog izbora Đekić kaže da ne očekuje da će biti problema.

"U FMP sam proveo pet godina, sa mnogim igračima sam išao u školu, trenirao i igrao svakog dana u klubu, a sa nekima i u reprezentaciji. Dugo smo drugari i nema razloga da menjamo naše odnose," kaže Đekić.

Branislav Đekić je rođen u Ćupriji 12. avgusta 1991. godine, visok je 206 cm, igra na poziciji krila ili krilnog centra, a do sada je osvojio zlatnu medalju na EP za kadete 2007. u Grčkoj, zlato na EP za juniore 2009. u Francuskoj i sa ekipom FMP Železnika dva puta bio pobednik juniorske Evrolige.

Nisam ga nikad gledao, ali svi prichaju da je vrhunski talenat. Bice mu dobro kod debelog...

Link to comment
Share on other sites

dok ne odbije da potpise novi ugovor, pa zavrsi na klupi :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kao i svi drugi, debeli ima procenat od svih

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

te procente furaju svi treneri :) svi se ugradjuju

naravno, to je normalna stvar, samo debeli smara sa kuknjavom kako on nije trener u partizanu zbog para i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...