Jump to content

SD Partizan 09/10


leisure

Recommended Posts

zreb

http://www.partizan.rs/fotoalbum/2009/08_avg/protivnici.pdf

Naši potencijalni protivnici su dakle ekipe pozicionirane od 39. do 76. mesta na listi. Sutrašnja uloga nosioca u žrebu je za crno-bele svakako jedna prilično velika pogodnost, jer da inače nismo nosioci kao što jesmo...Verder, Viljareal, Roma, PSV, Šahtjor, Zenit, Hamburger, Benfika, Valensija, Ajax itd. - sve bi to bili naši mogući protivnici u sutrašnjem žrebu! Ovako, situacija je dosta povoljnija po Partizan, mada se mora reći (a čak i letimičan pogled na gornju listu je za to dovoljan!) da ni u ovoj našoj realnosti ne možemo biti nimalo bezbrižni. Ekipe iz Rusije, Ukrajine, Rumunije, Turske, Češke, Belgije, Švedske itd. – sve su samo ne ekipe protiv kojih je moguća neka „laganica i šetnja“ na putu do Lige Evrope! A dodamo li tome i činjenicu da nam omraženi „fudbalsko-geografski istok“ (Azerbejdžan, Kazahstan itd.) i ovaj put predstavlja jednu moguću, realnu opciju u žrebu - čela nam se pune borama sama od sebe. Zazvučaće paradoksalno, ali je zaista istinito: Vrlo je moguće da nam put do Lige Evrope bude teži i komplikovaniji nego put do Lige šampiona (da smo u sredu uspeli da eliminišemo APOEL), bez obzira što smo nosioci u žrebu!

Broj naših potencijalnih protivnika biće sutra (petak) u toku prepodneva (a pre početka samog žrebanja koje je zakazano za 13.30h) značajno redukovan. UEFA će napraviti više podgrupa (ne prema geografskoj pripadnosti, već...ma ne znamo ni mi zapravo kako to svake godine kompjuter „odlučuje“, odnosno po kom „fazonu“ i po kom faktoru slučajnosti neki tim bude svrstan baš u tu „jednu“, a ne u neku „drugu“, „treću“ ili „četvrtu“ podgrupu), pri čemu će u svakoj podgrupi biti istovetan broj nosilaca (ekipa iz gornje liste koje su plasirane od 1. do 38. pozicije na listi) i onih ekipa koje su nepovlaštene u žrebu (ekipa iz gornje liste koje su plasirane od 39. do 76. pozicije na listi). Neke od podgrupa će najverovatnije brojati po 10 ekipa (5 nosilaca i 5 nepovlaštenih zimova), a neke po 12 ekipa (6 nosilaca i 6 nepovlaštenih timova). Logično bi bilo, s obzirom na ukupan broj ekipa koje će igrati plej of za „UEL (76 timova) da budu formirane 4 podgrupe sa po 10 timova i 3 podgrupe sa po 12 timova, ali videćemo...U svakom slučaju ćemo dakle sutra (petak) negde oko 10h znati imena 5-6 potencijalnih protivnika našeg kluba, pri čemu će svi oni biti timovi koji su na gornjoj listi plasirani između 39. i 76. pozicije.

NAPOMENA: UEFA izbegava već prilikom formiranja podgrupa da svrstava ekipe iz iste zemlje u istu podgrupu - naravno ukoliko je jedna ekipa nosilac, a druga nije. Na taj način UEFA već u startu eliminiše mogućnost da klubovi iz iste zemlje zaigraju jedan protiv drugog, tako da u našem konkretnom slučaju mi i naš večiti rival sigurno nećemo biti u istoj podgrupi. U ovoj fazi takmičenja je to tako.

Čim budemo saznali sastav Partizanove podgrupe, odmah ćemo naravno plasirati odgovarajuću vest na našem sajtu. A onda u 13.30h počinje glavni žreb...

I na kraju par reči o značaju „UEL“ za svaki klub koji ima mogućnost da se u nju plasira, odnosno za svaki klub koji uspe u toj nameri:

TAKMIČARSKI ASPEKT (JAČANJE KLUPSKOG KOEFICIJENTA U „UEL“):

Partizan je do sada već zaradio 1,5 bonus bod za svoj klupski koeficijent. Uspe li da se plasira u „UEL“, zaradiće još 0,5 bonus bodova. Ligu Evrope će inače igrati 38 pobednika iz plej ofa, kao i 10 ekipa koje se „sapletu“ u plej ofu za ulazak u Ligu šampiona. 48 timova će biti raspoređeno u 12 grupa (sa po 4 tima), što je samo po sebi novina u odnosu na ranije sezone (kad se igrala Liga UEFA), a iz ovoga proizilazi još jedna dodatna novina - u svakoj grupi će se potom igrati dvokružni bod sistem (protiv sva 3 rivala u grupi igraš i kući, i na strani). U 6 utakmica u grupi će svaka pobeda donositi 2 direktna boda, a svaki remi 1 direktan bod za novo jačanje klupskog koeficijenta. Ukoliko neka ekipa tokom takmičenja u grupi bude toliko neuspešna da zabeleži svih 6 poraza (ili 1 remi i 5 poraza) – ona će ipak dobiti 2 „zagarantovana“ bonus-boda za klupski koeficijent. UEFA je definisala taj „zagarantovani minimum“ i to je sve samo ne loše za klubove učesnike „UEL“, pogotovo za one klubove koji su slabijeg rejtinga i koje se nađu u grupi sa timovima koji su objektivno puno jači. Nakon odigranih svih utakmica po grupama, u Evropi će potom „prezimeti“ (tj. izboriti plasman u 1/16-finala „UEL“) po dva prvoplasirana kluba iz svake grupe...

FINANSIJSKI ASPEKT (PREMIJE ZA PLASMAN U „UEL“ I ZA REZULTATE U NJOJ):

Partizan je do sada zaradio od UEFA ukupno 460.000 EUR: 200.000 EUR kao šampion Srbije na osnovu čega je stekao pravo da igra u kvalifikacijama za LŠ, potom 130.000 EUR za nastup u 2. kolu kvalifikacija za LŠ i naposletku 130.000 EUR za nastup u 3. kolu kvalifikacija za LŠ. Eliminacijom od APOEL-a, izmakla nam je ogromna dodatna zarada od 2.100.000 EUR (predviđenih za nastup u 4. kolu kvalifikacija za LŠ), pa ćemo kao učesnici plej ofa za „UEL“ inkasirati samo novih 90.000 EUR. Uđemo li međutim u „UEL“, zaradićemo dodatnih čak 1.000.000 EUR! Potom se svaka pobeda u grupi nagrađuje sa 140.000 EUR, a svaki remi sa 70.000 EUR. Ove cifre su istina i dalje višestruko manje nego cifre namenjene nagrađivanju ekipa koje će igrati Ligu šampiona (pogledajte tekst u arhivi našeg sajta, evo direktnog linka: http://www.partizan.rs/vest.php?Jezi...rikaz2=5&sec=2), ali moramo da kažemo da su ove cifre istovremeno veoma uvećane u odnosu na cifre koje su klubovi „kasirali“ prethodnih godina igrajući u Ligi UEFA!

Ostaje da se vidi, nadam se dobrom zrebu. Samo se nadam da ne dobijemo PAOK :) Komshijama je bash mnogo teze btw.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Leki brate, znas da si mi drag, i da si dobar momak i sve to,

ali brate zamolio bih te jednu stvar, a to je da drzis neki nivo druze.

kad vec odlucis da odes na partizanovu utakmicu, ok razumem ja da nije ograniceno nikome da ide na neciju utakmicu, i ja sam bio na nekoliko basket utakmica Crvene Zvezde.Ono shto mi strasno bode oci je sledeca stvar.

Kad god odes na Partizanovu utakmicu odmah se vratis i pocnes pricu KATASTROFA navijanje. Kad si vec otisao na Partizanovu utakmicu, zadesis se tamo na mesto mozda nekog Grobara koji bi isao i koji bi navijao, onda se barem vrati i cuti o svemu.

Jako je iritirajuce da ti svaki put dodjes i pljuckas tako kao da je sad atmosfera na Zvezdinom stadionu svaki put PAKAO.

Odajes utisak kao da si jedan od onih koji se vise raduju Partizanovom porazu nego Zvezdinoj pobedi. Pozdravljam te puno i nadam se da ces shvatiti shta hocu da ti kazem.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

oO

pa ok,razumem ja sta hoces ti da kazes,ali jednostavno se tako desilo,da oba puta kad sam bio(CSKA i Apoel),da je oba puta zaista navijanje bilo lose...a to su mi potvrdili i ortaci koji su na jugu svaku utakmicu i koji znaju kako treba da se navija...

A i ponavljam,to apsolutno nema veze sa igrom Partizana,i rezultatom utakmice...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

oO

pa ok,razumem ja sta hoces ti da kazes,ali jednostavno se tako desilo,da oba puta kad sam bio(CSKA i Apoel),da je oba puta zaista navijanje bilo lose...a to su mi potvrdili i ortaci koji su na jugu svaku utakmicu i koji znaju kako treba da se navija...

A i ponavljam,to apsolutno nema veze sa igrom Partizana,i rezultatom utakmice...

a ja ti kazem da je navijanje bilo ok. non-stop ide pesma, 4-5 su je promenili u toku tekme, Grobarski stil (jedna pesma bez 20 minuta, ko da je nisu pevali :)... ja sam bio na zapadu i non-stop se dobro cuje pesma.

na zapadu (za istok i sever ne znam) par ljudi pevaju, pa zato mozda ti se cini da je lose jer vecina na ove dve najvece tribine ne pevaju nego kenjaju (Srpski stil :).

i sta ocekujes od navijaca (bez juga, oni su pevali i posle tekme) ciji tim lose igra, a treba da stigne rezultat...

p.s. likovi iza mene, smesni kao ringispil. jedan navuko fantomku, mrsti se opasno, kao da je na jugu i da je zapalio baklju pa stiti id, a drugi pljuje na ceo tim i strucni stab zajedno, uz najgore privitivne psovke koje smo koristili kao deca, a mozda ni tada.

neka devojka bila pored mene, smorila se od ovih iza nas, kapiram da nece nikad da dodje opet. takvi na jugu bi bili bijeni, pa dodju na zapad da se proseravaju!

Link to comment
Share on other sites

pa pogledajte sa strane malo :) on ide na velike utakmice partizana i tad je navijanje krs u odnosu na male :) svi to znamo :D tako je i na zvezdinim isto :D protiv bajerna je bila krsina od navijanja ali kad su gostovali hrvati neki raspali da li je bila liga uefa ili 10 kolo LS meni bilo najjace navijanje :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

realno nije bilo neko navijanje protiv apoela,pogotovo kad su pokusavali nesto sa drugim tribinama,al bilo je i momenata kada je grmeo ceo stadio, uglavnom moze to mnogo bolje,pogotovo ako se izbace pozeri sa juga

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=O3_6SX5OyR0...re=channel_page

ali pogledaj ovu kozu, koja je pustila da joj drugi pisu komentar, a ova da samo cita.

sta se desava u medijama, svi nas pljuju, kao da je ceo tim i navijaci krivi sto ih Jokan nepusta da nase prljave gace iznose u javnost. mogu da nam se sagnu... [upyours][}:)][^]

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=O3_6SX5OyR0...re=channel_page

ali pogledaj ovu kozu, koja je pustila da joj drugi pisu komentar, a ova da samo cita.

sta se desava u medijama, svi nas pljuju, kao da je ceo tim i navijaci krivi sto ih Jokan nepusta da nase prljave gace iznose u javnost. mogu da nam se sagnu... [upyours][}:)][^]

taj fazon, curketina najgora

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=O3_6SX5OyR0...re=channel_page

ali pogledaj ovu kozu, koja je pustila da joj drugi pisu komentar, a ova da samo cita.

sta se desava u medijama, svi nas pljuju, kao da je ceo tim i navijaci krivi sto ih Jokan nepusta da nase prljave gace iznose u javnost. mogu da nam se sagnu... [upyours][}:)][^]

a šta očekuješ, da šampion ispadne od tima sa kipra i da ih hvale? Normalno je da očekujete linč medija, naročito posle izjava o mušemi, ligi šampiona i sl.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Za kraj još dve stvari. Prvo, da li ste videli igrače Borca da se valjaju na terenu? Ne, ali ne zato što nisu hteli, nego zato što igrači Partizana nisu izbacivali loptu van igre i odmah posle prvog i drugog pokušaja dali su im do znanja da neće prekinuti akcije. Sa tom praksom treba i nastaviti i protiv drugih rivala.

podrzavam majke mi

MASIIMOOOU

Link to comment
Share on other sites

a šta očekuješ, da šampion ispadne od tima sa kipra i da ih hvale? Normalno je da očekujete linč medija, naročito posle izjava o mušemi, ligi šampiona i sl.

ok, ali je svejedno sportsko novinarstvo katastrofa...sve dok ga rade ovakve kokoshke

slazem se za valjanje po terenu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...