Jump to content

Civilno služenje i Grčka viza/izlazak iz zemlje


Recommended Posts

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa dobijanjem vize i uopšte odlaskom u inostranstvo za vreme civilnog služenja vojnog roka?

Generalno jasna mi je priča oko toga da civilni vojnici takođe ne bi smeli da napuštaju zemlju ali znam da su ljudi to već masovno radili pa me zanima par stvari oko toga.

Uplatio bih letovanje u Grčkoj i predao papire za kolektivnu vizu preko agencije za koju se eventualno odlučim.

Za sada najviše me brine sledeće:

DOKUMENTA POTREBNA ZA DOBIJANJE GRČKE GRUPNE VIZE

ZA SVE PUTNIKE:

- Vazeći pasoš izdat u Srbiji (važnost pasoša najmanje 3 meseca nakon isteka putovanja)

- Ukoliko postoji vremenski razmak duzi od sest meseci između važećeg i prethodnog pasoša, izjava overena u opštini uz dva svedoka da između ta dva pasoša nije postojao ni jedan drugi.

- Za osobe koje su sa važećim pasošem već boravile u Grčkoj ili u pasošu imaju šengen vizu, stari pasoš nije neophodan (dostaviti fotokopiju šengen vize ili ulaznog/izlaznog pečata R.Grčke).

- Za osobe čiji je važeći pasoš izdat pre 01.04.2006 godine, stari pasoš nije neophodan,a ako je izdat posle 01.04.2006. potreban je stari pasos (ili izjava overena u opštini uz dva svedoka da ranije nisu imali pasoš)

- Jedna fotografija (veličine 3.5cm x 4.5cm)

- Ukoliko je u pasošu upisano mesto rođenja - grad i Republika Makedonija ili samo Makedonija -

NEOPHODNA JE INDIVIDUALNA VIZA!

RADNI ODNOS

- Potvrda o radnom odnosu na memorandumu i naznačenim brojem telefona firme

- Fotokopija radne knjižice overena pečatom firme zaposlenog. (vojne legitimacije za lica zaposlena u VJ)

- Fotokopija prve strane pasoša

- Fotokopija obrasca M1-3-overen od strane preduzeća (važi samo za Niš)

NEZAPOSLENI BRAČNI DRUG

- Može da putuje samo uz bračnog druga koji ga izdržava

- Venčani list

- Potvrda zavoda za zapošljavanje

- Potvrda organizacije zaposlenog bračnog druga da izdržava bračnog druga ili izjava overena u opštini sa dva svedoka (dokumenta od osobe koja ga izdrzava,)

- Fotokopija radne knjizice zaposlenog

- Potvrda iz banke na vrednost 500€

- Fotokopija prve strane pasoša

- Kopija zdravstvene knjizice

ZA MALOLETNE

- Izvod iz matične knjige rođenih za dete

- Ako putuju bez roditelja potrebna je saglasnost pod punim imenom i prezimenom oba roditelja, overena u opštini,

- Ukoliko putuje sa jednim roditeljem, potrebna je saglasnost drugog roditelja, overena u opštini. U oba slučaja kopija saglasnosti se dostavlja Ambasadi, a original se predaje na granici

- Ukoliko su roditelji razvedeni, fotokopija nadležnog organa o rešenju starateljstva nad detetom

- Ukoliko je preminuo jedan od roditelja, priložiti umrlicu preminulog roditelja

- Ukoliko jedan od roditelja ima važeću šengen vizu i nije na spisku za grupnu vizu, dostaviti fotokopiju šengen vize i saglasnost roditelja

- Fotokopija prve strane pasoša

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

OSTALI NEZAPOSLENI

- Potvrda sa biroa

- Dokaz o načinu izdržavanja (npr. dokaz o vlasništvu pokretnosti i nepokretnosti na osnovu kojih se se ostvaruje prihod-izdavanje stana...; stipendija i sl.)

- Za izdržavane članove domaćinstva izjava overena u opštini sa dva svedoka

-Dokumenta osobe koja ga izdrzava (pogledati status)

- Potvrda iz banke na vrednost 500€ ili traveller ček

- Fotokopija prve strane pasoša

- Kopija zdravstvene knjizice

PENZIONERI

- Rešenje o penziji

- Poslednji ček

- Fotokopija prve strane pasoša

VLASNICI privatnih preduzeća, radnji

- Rešenje o registraciji firme

- Potvrda o izmirenom porezu

- Fotokopija prve strane pasoša

- Fotokopija obrasca M1-3 - overen od strane preduzeća (važi samo za Niš)

POLJOPRIVREDNICI

- Fotokopija poreske knjižice

- Fotokopija zdravstvene knjižice

- Potvrda da je izmirien porez po osnovu poljoprivredne delatnosti

- Po mogućnosti potvrda da je član zemljoradničke zadruge

- Fotokopija prve strane pasoša

ĐACI

- Potvrda da je redovan đak

- Fotokopija đačke knjižice

- Izvod iz maticne knjige rodjenih

- Ako putuju bez roditelja potrebna je saglasnost pod punim imenom i prezimenom oba roditelja, overena u opštini,

- Ukoliko putuje sa jednim roditeljem, potrebna je saglasnost drugog roditelja, overena u opštini. U oba slučaja kopija saglasnosti se dostavlja Ambasadi, a original se predaje na granici

- Ukoliko su roditelji razvedeni, fotokopija nadležnog organa o rešenju starateljstva nad detetom

- Ukoliko je preminuo jedan od roditelja, priložiti umrlicu preminulog roditelja

- Ukoliko jedan od roditelja ima važeću šengen vizu i nije na spisku za grupnu vizu, dostaviti fotokopiju šengen vize i saglasnost roditelja

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

STUDENTI

- Potvrda sa fakulteta o studiranju

- Fotokopija indeksa (prve strane i svih stranica overenih semestara i polozenih ispita)

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

*Napomena: za studente koji su diplomirali neposredno pre početka putovanja, potvrda o završenom fakultetu – višoj školi

Pošto se za vreme služenja vojske prekida radni odnos ne mogu aplicirati za vizu na taj način a sa druge strane kao nezaposlen mi treba potvrda sa biroa, gde ukoliko sam dobro razumeo takođe ne mogu dobiti nikakvu potvrdu jer sam na služenju vojnog roka.

Ako je neko već bio u sličnoj situaciji zanima me kako je rešio i da li je na kraju dobio vizu i na koji način ili ne?

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa dobijanjem vize i uopšte odlaskom u inostranstvo za vreme civilnog služenja vojnog roka?

Generalno jasna mi je priča oko toga da civilni vojnici takođe ne bi smeli da napuštaju zemlju ali znam da su ljudi to već masovno radili pa me zanima par stvari oko toga.

Uplatio bih letovanje u Grčkoj i predao papire za kolektivnu vizu preko agencije za koju se eventualno odlučim.

Za sada najviše me brine sledeće:

DOKUMENTA POTREBNA ZA DOBIJANJE GRČKE GRUPNE VIZE

ZA SVE PUTNIKE:

- Vazeći pasoš izdat u Srbiji (važnost pasoša najmanje 3 meseca nakon isteka putovanja)

- Ukoliko postoji vremenski razmak duzi od sest meseci između važećeg i prethodnog pasoša, izjava overena u opštini uz dva svedoka da između ta dva pasoša nije postojao ni jedan drugi.

- Za osobe koje su sa važećim pasošem već boravile u Grčkoj ili u pasošu imaju šengen vizu, stari pasoš nije neophodan (dostaviti fotokopiju šengen vize ili ulaznog/izlaznog pečata R.Grčke).

- Za osobe čiji je važeći pasoš izdat pre 01.04.2006 godine, stari pasoš nije neophodan,a ako je izdat posle 01.04.2006. potreban je stari pasos (ili izjava overena u opštini uz dva svedoka da ranije nisu imali pasoš)

- Jedna fotografija (veličine 3.5cm x 4.5cm)

- Ukoliko je u pasošu upisano mesto rođenja - grad i Republika Makedonija ili samo Makedonija -

NEOPHODNA JE INDIVIDUALNA VIZA!

RADNI ODNOS

- Potvrda o radnom odnosu na memorandumu i naznačenim brojem telefona firme

- Fotokopija radne knjižice overena pečatom firme zaposlenog. (vojne legitimacije za lica zaposlena u VJ)

- Fotokopija prve strane pasoša

- Fotokopija obrasca M1-3-overen od strane preduzeća (važi samo za Niš)

NEZAPOSLENI BRAČNI DRUG

- Može da putuje samo uz bračnog druga koji ga izdržava

- Venčani list

- Potvrda zavoda za zapošljavanje

- Potvrda organizacije zaposlenog bračnog druga da izdržava bračnog druga ili izjava overena u opštini sa dva svedoka (dokumenta od osobe koja ga izdrzava,)

- Fotokopija radne knjizice zaposlenog

- Potvrda iz banke na vrednost 500€

- Fotokopija prve strane pasoša

- Kopija zdravstvene knjizice

ZA MALOLETNE

- Izvod iz matične knjige rođenih za dete

- Ako putuju bez roditelja potrebna je saglasnost pod punim imenom i prezimenom oba roditelja, overena u opštini,

- Ukoliko putuje sa jednim roditeljem, potrebna je saglasnost drugog roditelja, overena u opštini. U oba slučaja kopija saglasnosti se dostavlja Ambasadi, a original se predaje na granici

- Ukoliko su roditelji razvedeni, fotokopija nadležnog organa o rešenju starateljstva nad detetom

- Ukoliko je preminuo jedan od roditelja, priložiti umrlicu preminulog roditelja

- Ukoliko jedan od roditelja ima važeću šengen vizu i nije na spisku za grupnu vizu, dostaviti fotokopiju šengen vize i saglasnost roditelja

- Fotokopija prve strane pasoša

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

OSTALI NEZAPOSLENI

- Potvrda sa biroa

- Dokaz o načinu izdržavanja (npr. dokaz o vlasništvu pokretnosti i nepokretnosti na osnovu kojih se se ostvaruje prihod-izdavanje stana...; stipendija i sl.)

- Za izdržavane članove domaćinstva izjava overena u opštini sa dva svedoka

-Dokumenta osobe koja ga izdrzava (pogledati status)

- Potvrda iz banke na vrednost 500€ ili traveller ček

- Fotokopija prve strane pasoša

- Kopija zdravstvene knjizice

PENZIONERI

- Rešenje o penziji

- Poslednji ček

- Fotokopija prve strane pasoša

VLASNICI privatnih preduzeća, radnji

- Rešenje o registraciji firme

- Potvrda o izmirenom porezu

- Fotokopija prve strane pasoša

- Fotokopija obrasca M1-3 - overen od strane preduzeća (važi samo za Niš)

POLJOPRIVREDNICI

- Fotokopija poreske knjižice

- Fotokopija zdravstvene knjižice

- Potvrda da je izmirien porez po osnovu poljoprivredne delatnosti

- Po mogućnosti potvrda da je član zemljoradničke zadruge

- Fotokopija prve strane pasoša

ĐACI

- Potvrda da je redovan đak

- Fotokopija đačke knjižice

- Izvod iz maticne knjige rodjenih

- Ako putuju bez roditelja potrebna je saglasnost pod punim imenom i prezimenom oba roditelja, overena u opštini,

- Ukoliko putuje sa jednim roditeljem, potrebna je saglasnost drugog roditelja, overena u opštini. U oba slučaja kopija saglasnosti se dostavlja Ambasadi, a original se predaje na granici

- Ukoliko su roditelji razvedeni, fotokopija nadležnog organa o rešenju starateljstva nad detetom

- Ukoliko je preminuo jedan od roditelja, priložiti umrlicu preminulog roditelja

- Ukoliko jedan od roditelja ima važeću šengen vizu i nije na spisku za grupnu vizu, dostaviti fotokopiju šengen vize i saglasnost roditelja

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

STUDENTI

- Potvrda sa fakulteta o studiranju

- Fotokopija indeksa (prve strane i svih stranica overenih semestara i polozenih ispita)

* Izjava overena u opštini o izdržavanju od strane roditelja i dokumenta jednog od roditelja kao da putuje (VAŽI I ZA BEOGRAD I ZA NIŠ).

*Napomena: za studente koji su diplomirali neposredno pre početka putovanja, potvrda o završenom fakultetu – višoj školi

Pošto se za vreme služenja vojske prekida radni odnos ne mogu aplicirati za vizu na taj način a sa druge strane kao nezaposlen mi treba potvrda sa biroa, gde ukoliko sam dobro razumeo takođe ne mogu dobiti nikakvu potvrdu jer sam na služenju vojnog roka.

Ako je neko već bio u sličnoj situaciji zanima me kako je rešio i da li je na kraju dobio vizu i na koji način ili ne?

ja sam bio u civilu ali sam se vodio kao zaposlen :D prijavi se i ti :D po zakonu kao ne sme ali ne vidim ko ce da te provali :D i kako

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Da si student, mogao bi bez problema...

Recimo, ja sam sluzio vojsku i radio u isto vreme na ugovor o autorskom delu, shto znachi da mi nije ishao staz etc....a ortak nije ni rekao svojima u firmi da ide civilno, bash zbog radnog staza. Mogao je, jer je imao obaveze u vojsci samo vikendom i to samo po jedan dan. Teoretski, on je tako mogao da dobije uverenje za vizu iz firme bez problema za vreme sluzenja svog roka. Secam se da nam je neki pukovnik, na brifingu-prvi dan vojske, kenjao u fazonu da cemo u tom sluchaju 'imati vishka 9 meseci kada budemo ishli u penziju' odnosno, da ce lako da se provali da smo muljali za posao u civilnoj. lol...mada znam da je kod nas ovde mnogo opushtenije nego u bgu, sudeci po prichama ortaka.

E sada, kapiram da je mala shansa, ali eto, mozda imash neku mogucnost da dobijesh neko uverenje da si zaposlen negde, ne znam...

Link to comment
Share on other sites

idi u bosnu ili cg:P

Jesam u vojsci ali toliko očajan još nisam [:D]

Ma šalim se, verovatno bih trebao da budem zadovoljan što sam u vojsKi a mogu uopšte da razmišljam o letovanju ali mislim da će ipak biti Grčka ili ništa ovo leto [8D]

ja sam bio u civilu ali sam se vodio kao zaposlen :D prijavi se i ti :D po zakonu kao ne sme ali ne vidim ko ce da te provali :D i kako

Uf to bi možda bila ok varijanta pošto mi je keva privatnik ali sve se bojim da može kod nje neko da bane u kontrolu i da ispadne problem što je držala vojnika u civilu prijavljenog.

Da mi nije keva može da se vadi da nije znala ili nešto a ovako mi je baš zajebano jer kontam da se ne isplati da te zatvore zbog jednog letovanja, al ću se još raspitati oko toga, deluje mi kao najsigurnija varijanta za dobijanje vize atm.

Drugar moj je sluzio civilno (na zeleznickoj je radio 'as i recall') i isao na more, i to dobio Grcku vizu, prosao kontrolu na aerodromu, sve u fulu.

Ma čuo sam dosta takvih priča, i kontam i sam da teško može da ne prođe sve ok kad dobiješ vizu ali me prvrenstveno zanima na koji način je dobiti odnosno šta podneti od papirologije, aka na koji način muvati :)

nevermind, nisam video da si iz BP

Znam da nije ni bitno ali dom zdravlja je u pitanju ;)

Da si student, mogao bi bez problema...

Recimo, ja sam sluzio vojsku i radio u isto vreme na ugovor o autorskom delu, shto znachi da mi nije ishao staz etc....a ortak nije ni rekao svojima u firmi da ide civilno, bash zbog radnog staza. Mogao je, jer je imao obaveze u vojsci samo vikendom i to samo po jedan dan. Teoretski, on je tako mogao da dobije uverenje za vizu iz firme bez problema za vreme sluzenja svog roka. Secam se da nam je neki pukovnik, na brifingu-prvi dan vojske, kenjao u fazonu da cemo u tom sluchaju 'imati vishka 9 meseci kada budemo ishli u penziju' odnosno, da ce lako da se provali da smo muljali za posao u civilnoj. lol...mada znam da je kod nas ovde mnogo opushtenije nego u bgu, sudeci po prichama ortaka.

E sada, kapiram da je mala shansa, ali eto, mozda imash neku mogucnost da dobijesh neko uverenje da si zaposlen negde, ne znam...

Kao što već rekoh imam mogućnost ali ne znam koliko je opasno na takav način muljati sa sopstvenom (kevinom u ovom slučaju) firmom, moraću da proverim kod knjigovođe od ponedeljka šta se može tačno uraditi i na koji način.

Uglavnom hvala svima na odgovorima, jebem li ga što se više raspitujem sve manje šanse mislim da ima da odem u Grčku ovo leto ali its not over until the fat Greek lady sings [|)]

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

čuo sam da su počeli napokon da prave evidenciju vojnika koja će biti dostupna graničnoj policiji. pitanje je koliko će to trajati i kada će biti stavljeno u funkciju, ali kada se to desi, možemo slobodno da zaboravimo na putovanje preko granice, čak i u cg i ubosnu.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti LOVA za more ???

ODAKLE ti pasos, ako si vojnik ???

/REPORTED

A sada ozbiljno, meni je pre 3 godine tako isto bila frka za zenu jer je bila nezaposlena pa je onda bila prevelika procedura za dobijanje vize, u agenciji su mi rekli da fotokopiram moju radnu knjizicu tj gde gde se pise da sam zaposlen a na drugi list fotokopiju njene prve strane i ispalo je da je ona ja i dobili smo vizu bez problema...

neko mi je ukrao kriglu...

Link to comment
Share on other sites

ma takve prichemozesh da chujesh samo u vojsci, ukljucujuci i one da ce civilna biti ukinuta a regularna produzena na 9m, nema od toga nishta.

istina :D

@bye

pa ja sam kod keve bio zaposlen u to vreme ...jednostavno nema ko da proveri da li si ti u vojsci i radis....ne postoji ta inspekcija.....

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u Gradsku Cistocu je 28.5. stigao dopis o "izjednachavanju" civilnih sa redovnim vojnicima, te je izricito zabranjeno da vojnici za vreme redovnog odsustva borave VAN MESTA PREBIVALISTA. Trebao sam da idem u Grcku, pa sam se sada ipak preshaltovao u Crnu Goru... Necu da rizikujem... onim budalama na cg granici tamo uvek mogu da munem 10e da me puste. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

blah, ja cu da probam u hrvatsku, ne treba viza, kapiram da nece biti problema, ali ako bude devojka i drugarice ce bash "lepo" da se provedu tamo...

Ma, da..pitaj Leska...:(

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...