Jump to content

Japanizam 2009


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poceo sam da gledam Ergo Proxy. Vidim da se obradjuje filozofija 20. veka. To je inace moj najveci problem sa Animom, sve sto je japansko je ili vizuelno ili na marginama u anime uopste, da me prosto izludjuje. Cak i kada su price iz njihove istorije sve je prozeto zapadnom filozofijom. Pa dobro bre ljudi, dajte malo japanskog, dosta mi je sto sam rodjen blizu Grcke. Eto, morao sam to da kazem. Inace, odlicno vizuelno izgleda Ergo Proxy, odgledacu do kraja.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

jebiga ja da sam uspela da odradim shto sam planirala bila bi vrh vrh maska ali jbg nisam imala preko 100 jura da pljunem za to - mada moram da odradim kad-tad tako da vam necu reci shta :)))

@bole

jeste da se uglavnom hvataju na e filozofiju 20. veka ali onim delom i kako je u animi odradjeno otprilike dotiche svakog pojedinca bilo gde na svetu da se nalazi, zato mi se i dopada. uglavnom odgledaj do kraja pa reci shta mislish

drugo, kritika data ne vazi jer ne znachi da sad ako japanci rade anime da moraju da sprovode priche iz svoje istorije/filozofije (iako mislim da to chesto rade) jer su se anime takodje proshirile - svuda :D

inache mislim da su japanci upravo kroz anime/mange proshirili svoju kulturu vishe nego bilo koja zemlja sa bilo chim u poslednje vreme, a ako bi samo furali svoju prichu jbg. onda bi to otishlo u drugu krajnost, tako da to suptilno mora da se odradi

oO

 

Link to comment
Share on other sites

pa kako ne kapirate zashto je to tako u animama. oni su izgubili ww2 i to josh na kakav nachin, ovi su jachi, znachi preuzetjemo sve od njih i to traje i traje u svim porama :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...