Jump to content

Nova masina v2


reiser

Recommended Posts

edeste :)

Kupujem novu mashinu, pa evo sta sam nabacao citajuci neke topice ovde i benchmark testove:

MB : Gigabyte EP45 Extreme

CPU : Intel Core 2 Duo E8500

RAM : 4GB DDR2 Geil

VGA : Gainward ATI 4850 Golden Sample

HDD : WD Caviar 500GB SATAII 16MB x 2

Kuciste : CoolerMaster Sileo 500 / CoolerMaster Centurion ?

Napajanje : CoolerMaster eXtreme Power 500W

Ne pratim sta se desava sad sa izlaskom novog hardvera i kojekakvih tehnologija, da li ce ovo gore sto sam sastavio moci da sljaka, pretezno za igre ?

Da li da kupujem dualcore ili quadcore procesore ? Koliko vidim trenutno nema puno igara/programa koji podrzavaju to, mada necu da kupim dualcore cpu pa da moram da ga menjam za godinu-dve ? :o

Zatim, oko memorija, sta znaci ono 4-4-4-12, 5-5-5-12 itd ? Kontam da je jos aktuelan DDR2.

Jel graficka dovoljno dobra da podrzi novije igre ili da uzimam neku jacu ? I da li je napajanje dovoljno jako za ovu konfiguraciju ?

Budzet mi je oko ~700e.

Eto toliko, i hvala unapred ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne pratim sta se desava sad sa izlaskom novog hardvera i kojekakvih tehnologija, da li ce ovo gore sto sam sastavio moci da sljaka, pretezno za igre ?

Moći će.

Da li da kupujem dualcore ili quadcore procesore ? Koliko vidim trenutno nema puno igara/programa koji podrzavaju to, mada necu da kupim dualcore cpu pa da moram da ga menjam za godinu-dve ? :o

Lično bih uzeo Q6600 pa overklokovao na 3+ GHz, al ti kako oćeš.

Zatim, oko memorija, sta znaci ono 4-4-4-12, 5-5-5-12 itd ? Kontam da je jos aktuelan DDR2.

Latencije, broj taktova potrebnih za pristup i čitanja itd. Totalno nebitno, razlika je 1% u realnom radu ako i toliko. Uzmi najjeftiniji Geil Value ili Kingston ValueRAM. Uzmi dva modula po 2 GB umesto četiri po 1 GB, jeftinije je.

Jel graficka dovoljno dobra da podrzi novije igre ili da uzimam neku jacu ? I da li je napajanje dovoljno jako za ovu konfiguraciju ?

Jeste i jeste.

Link to comment
Share on other sites

Lično bih uzeo Q6600 pa overklokovao na 3+ GHz, al ti kako oćeš.

Sto bas Q6600 ? Jel to ovaj INTEL Core 2 Quad Q6600 2.4GHz (1066MHz,8MB,Kentsfield,S775) box ? Ako ga overklokujem sa 2.4GHz na 3 ne znam koliko ce to biti stabilno ? :o

I kolika ce biti razlika u performansama izmedju E8500 i Q6600 sto se tice igara ?

I sta mislis o plochi ?

thx

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

a ako ti se uklapa u buzdet, uzmi Intela E8500 na 3,13ghz pa ga bez problema zvizni na 4ghz...

a sto se kucista tiche... ja uzeo cooler master elite, nije toliko skup a ODLICHNO se pokazao!

cooler%20master%20elite%20332%20big.jpg

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

hahahahah isto sam se tako dvoumio sad pred kraj godine...

uzimaj q6600 neces se zajebati... vec su pocele optimizacije za quadove... do polovine godine quad ce biti otprilike 30-40 posto brzi od duala...

+ se klokuje ko nenormalan. ja ga na box cooleru drzim na 3 ghz... i maksimalna temperatura mi je 65 stepeni u p95(sto znaci da tokom igranja nema teorije da ce da predje 55)

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 8500 i klokovan mi je na 4,3 ghz za 24/7 bez problema i milsim da to mnogo bolje radi za igre od q6600 na 3 ghz.

signatureimgeu1.th.jpg

trenutno jeste bolje reshenje... al kazem kad se optimizuje(a uskoro hoce) nece moci taj e8xxx da prismrdi quadovima...

a q6600 se sa bilo kojim iole boljim hladjenjem bez problema klokuje na 3.6+... a sve preko 4ghz je cisto ku**enje i nece mu vredeti ako nema neku superbrzu graficku

p.s.

38695320by1.jpg

w1440.png

jes da je za bednih 150ak poena... al svejedno... a primetices da je klok 2880

a mrzelo me da chekam da odradi ove gpu testove... tu je tvoj sigurno bolji enivejs... mada ponovo je pitanje za koliko :D

@reiser: imao sam apsolutno isti problem kao ti... tvoj je izbor. ja cu samo da ti kazem da se ni u jednom trenutku nisam pokajao sto sam uzeo quad...

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 8500 i klokovan mi je na 4,3 ghz za 24/7 bez problema i milsim da to mnogo bolje radi za igre od q6600 na 3 ghz.

Bratori, ae molim te uslikaj kuciste iznutra da vidim kuler kako si postavio na CPU i koji

pa okachi ovde... Ja jos neam bolji kuler pa ne mogu ovaj E8500 da dizhem...

Ovo je situacija kod mene at the moment:

pc6.jpg

i ovako testiram sistem: [:D]

desk.jpg

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ocu, ionako cu morati da vadim sve napolje kad stigne novi cpu kuler pa cu tada i to da sredim a na prednju masku ide jos jedan fan da uvlachi vazduh

tako da nece biti frke oko temperature HDDa i ostalog... Btw, nisam ni znao kolika je graficka pa sam ga izmedju ostalog i zato meto dole skroz dok

ne vidim koliko ce mi lufta ostati kad nju ubodem u PCI-E...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

e kako si zadovoljan sa tim V8, nudili mi ga u Desku al nisam oma uzeo, skenjo sam se jer sam ostao bez onog red scorpiona,

kolika ti je temp CPUa kad se bash igrash onako max ???

btw da, ono gore je gtx295.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ok, najverovatnije cu da uzmem Q6600 umesto E8500.

Nego, ima li neko misljenje o ovoj ploci (Gigabyte EP45) ? Vidim na pcberza.rs da je razlika u ceni izmedju normalne i extreme varijante te ploce nekih ~100e, na benchmarku kazu da je extreme varijanta kvalitetnije izrade, koliko to znaci ? Ne znam koje su ploce sad kvalitetne, ovu sam video na benchmarku, i dodao sam je tek-tako, jer nemam pojma sta da uzmem.

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Nego, ima li neko misljenje o ovoj ploci (Gigabyte EP45) ? Vidim na pcberza.rs da je razlika u ceni izmedju normalne i extreme varijante te ploce nekih ~100e, na benchmarku kazu da je extreme varijanta kvalitetnije izrade, koliko to znaci ? Ne znam koje su ploce sad kvalitetne, ovu sam video na benchmarku, i dodao sam je tek-tako, jer nemam pojma sta da uzmem.

ma koji crni extreme, si ti normalan?! to jednostavno ne vredi tih para...

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Nego, ima li neko misljenje o ovoj ploci (Gigabyte EP45) ?

Ja sam upravo uzeo tu gigabyte plochu, EP45DSL, ista je povoljna i za sad

me odlicno sluzhi, a na netu citam da sjajno podnosi overkloking, evo i fotka:

pc2.jpg

PS. pazi kad uzimash tu ploci, imas verziju sa 2 PCI-E slota, a to ti ne treba a velika je razlika u ceni !!!

Omg gtx 295 i want that.

Zipa, GRIZE !!! [:D]

pc3.jpg

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...