Jump to content

Nova masina


jabre

Recommended Posts

Pozdrav drugari ^^

Doslo je vreme da se menja sempron 2400 :) sobzirom da nisam pratio hardware dobrih 5god evo trazim vasu pomoc :)

Citao sam ovde malo topice na na benchu gledao neke testove i planiram ovako nesto.

CPU: Intel Core 2 duo e8400 3 GHz

MB: Gigabyte GA-EP35-DS3

RAM: 4 GB DDR2-800 Neki ne znam koji kit?

Disk: Western Digital 500GB Caviar

Optika: Stagod

Kućište: Cooler Master

Napajanje: Cooler Master eXtreme Power 500W

Grafika: 4870 512MB

Komp je prvenstveno namenjen igrama, kao svi ovde volim da se igram povremeno :P

Imam par nedoumica sto se tice procesora recimo..Quad procesor..ne znam da li da uzimam to sobzirom da malo igara uopste korisit i dva jezgra a kamoli vise..gta mi se nikad nije ni svidjao pa tako da me neinteresuje. Razlika u ceni nije mala (q9400 na ovaj mislim) Ili je bolje da uzmem q6600? ebem li ga...Ne koristim 3d paket ili nesto slicno od programa da mi bas treba q...a cujem da moze e8400 da se oc solidno...

Dalje za grafiku, definitivno sam se odlucio za 4870 512 ali ne znam koji..Uglavnom je sve to isto druge boje :) Ali video sam recimo da MSI ima 4870 oc fabricki? Sta je tu dobro sta ne i tako to..Da li cu morati da kupim aftermarkt coler za karticu ili moze sa fabrickim da izdrzi? Znaci koji proizvodjac ?!

Ram prokleti. Na prosloj konfi sam se opasno zajebao kad sam kupovao mrtvi ram, Epox mi je podrzavao samo neke proizvodjace..kad sam hteo da dodam jos rama morao sam da zamenim 3 razilicita kingstona da bi mi konacno digao sistem..Znaci uzimam neki kit za dual 2x2gb ne vise od 800 mhx koliko sam razumeo retko koja ploca preko toga moze da iskoristi kako treba...idemo dalje...

KUciste / napajanje..Da li mi je 500w dovoljno za ovu karticu , cpu? Ne planiram da odma OC procesor i uzimam vendetu i te munje fore...Cene nisu naivne uopste.. ima da me izadje 10k ffs

Eto toliko :)

Pozdrav i hvala unapred !

umalo da zaboravim, gde bi bilo najpovoljnije da se uzme sve ovo (radnja) ... gledao sam nesto..svi su skupi ffs a kriza udarila..

Edited by jabre

T_T

Link to comment
Share on other sites

Grafichku gledaj da bude ne default kuler koji je mali i kao preko cele grafichke, nego cooler koji je samo na chipu and its huge xD meni za 4850 vudi rekao sapphire e sada ne znam kakav je sapphire 4870 ali uglavnom sada znash 'gde' da gledash :-)

Za napajanje imash po sajtovima one testove, tj stavish koje napajanje i komponente i ono ti izbaci da li moze da podnese. Lichno mislim da moze to napajanje da podnese (sad) ali posle 2-3god kada oslabi ne znam da li ce moci lepo da drzi 4870 i OC q6600. Uglavnom kada dajesh tolike pare za sve ostale komponente dodaj josh 15-20e za 600w i miran si...

Trenutno slabo ima igara koja zahtevaju 4 jezgra ali ce sve vishe vishe praviti igre za 4 jezgra, tako za neku buducnost bolji ti je q6600

Najisplativije ti lepo pokupish brojeve od svih firmi i zovesh i pitash za svaku komponentu posebno koliko koshta... Pokupujesh sve u 2-3-4 radnje, zavisi, i sam sastavsih (ili ako vec ne znash, nekog iscimash to je 10-15min posla)... i ushtedish dosta love.. :-)

have fun xD

Edited by TeacH

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kartice gledao sam nesto i ovaj GAINWARD HD4870 512 mi nekako izgleda ok, skupo FFS! al hebiga nisam kupio/upg komp od 2003 :) sad sto se tice kulera ono je neka turbina nesto oklopljeno :) na benchmarku sam citao clanak kazu da je ok, bar tako izgleda po onim testovima. E sad ima i Golden sample neki koji je skuplji za nekih 20ak evra..Ne znam glup sam..ko me jebe kad se nisam interesovao 5 godina i sad sam ko retard :S

Citao sam celu smenu sinoc po netu i koliko sam izvalio asus / saphire nisu nesto u poredjenju sa gainwardom?

Stvarno mi je smor dajte kog prozivodjaca da uzmem, samo da se ne pregreva mnogo to je najbitnije..

Misili da cu definitivno uzeti e8400, realno netreba mi bolje, a za plocu mi kazu ljudi da je bolje da uzmem neku P45 :S

T_T

Link to comment
Share on other sites

Ah dok slusas druge, neces nista uzeti.

Prvo nemoj 4870, koji ce ti kurac.

Uzmi 9600GT, 4850/4830 i ustedi 10000 dinara pribblizno.

Svaki proizvodjac je ok na kraju krajeva

Uzmi neki jeftin ram tipa kingston value, geil.

mislim ne verujem da ces igrati u 1600*1200 sa 16aa i 435af i bla bla....

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Shta fali 4870? Dosta je brzi od 4850/4830, ako se igra u 1680x1050 kartica je prava stvar.

Jeste ako se igra u tim rezolucijama :)

Ali ide krizzzaaaa svaki dinar ce dobro doci!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brate sad u ide na ruku kurs ako ima dinare! :)

btw, sto se ne isprsi za neki GTX nVidijin, daleko bolji driver support i kompatibilnost

u igrama i nece morati za 6 meseci da menja grafozu za bolju...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

brate sad u ide na ruku kurs ako ima dinare! :)

btw, sto se ne isprsi za neki GTX nVidijin, daleko bolji driver support i kompatibilnost

u igrama i nece morati za 6 meseci da menja grafozu za bolju...

Nigi druze, moras da stojis iza svojih reci, a one su ovde totalno pogresne :)

Zar vas ne riktaju u Telekomu oko toga :)

Mene su vec tolko ukalupili da i kad me neko pita :"oces na pivo" ja mu odgovaram mailom i stavljam zenu u cc :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na te vishe klase kartica, one SVE rade jer imaju SVE featurese u sebi koje koriste opve nove igre a one malo slabije kartice ne podrzavaju bas sve featurese pa neke igre oce da ispadnu u win iz cista mira zbog tih stvari.... verujte mi, REKO MI JEDAN KINEZ SA MININOVE !!! [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Jabre uzi q6600 klokuj ga na 3,neshto sa dobrim vazdushnim kulerom jer sve vishe igara ce koristiti vishe od 2 procesora.

Grafiku uzmi 4870 ako nadjesh sa 1gb rama bilo bi pozeljno al i 512 je ok ja bi ti preporuchio neko jache napajanje da budesh siguran da ce sve raditi kako treba. Kod ram agledaj da imaju shto manju latenciju i da imaju neko hladjnje na njima.

Link to comment
Share on other sites

koje to igre? ima 7-8 igara i sve su krs najgori i neoptimizovane do bola..onaj gta4 je fail tezak. Ne znam jedino ut3 bi mi se svideo on kao ima neku podrsku za quad ali radice i sa e8400. Presao sam skoro q4 sve na low sa mojom krsinom i to jedva kad krene da sece..smcilo mi se tad i rekao sam mora da se zameni :P

Sve sam odabrao do sad samo se dvoumim izmedju saphire 4870 i geinward 4870 gs (512) razlika je ne tako mutavih 4000.Saphire ima onaj jedan fan ogromni a Geinward ima 2 od kojih jedan ne mozes da kontrolises ako neprespojis sa nekim kablovima etc..Sta znam ako se nevaram ovo je prva ati kartica za Geinward, a Saphire radi to duze..

Btw jel zna neko nesto o radnji a-maze ? gledao sam cene bas su povoljni ali to je radja u stanu..garancije su im max 1-2god na delove, ne znam koliko su pouzdani da mi se ne sjebe nesto nedaj boze i prc da me iskuliraju..

T_T

Link to comment
Share on other sites

joj oci mi ispale :0 sad sam dosao iz trece QQ

Sto vise citam proktee forume sve mi je teze da se odlucim...Ceo net je pun kukanja na cipset p45 i atija 4870&4850 i starijih modela,kako ne radi dobro, zabada BOSD, ati2dvag.dll, ati3duag.dll i kojekakvih frezeova monitora restarta i raznoraznih bugova u zahtevnim igrama.. na kraju cu da uzmem mrtvu nvidiju..

Imam 9550ge i tako me je dobro sluzio da sam mislio da nastavim sa atijem ali svo ovo kukanje..wtf..

ProkletstvO !

T_T

Link to comment
Share on other sites

Btw jel zna neko nesto o radnji a-maze ? gledao sam cene bas su povoljni ali to je radja u stanu..garancije su im max 1-2god na delove, ne znam koliko su pouzdani da mi se ne sjebe nesto nedaj boze i prc da me iskuliraju..

Pouzdani su, postoje već godinama.

joj oci mi ispale :0 sad sam dosao iz trece QQ

Sto vise citam proktee forume sve mi je teze da se odlucim...Ceo net je pun kukanja na cipset p45 i atija 4870&4850 i starijih modela,kako ne radi dobro, zabada BOSD, ati2dvag.dll, ati3duag.dll i kojekakvih frezeova monitora restarta i raznoraznih bugova u zahtevnim igrama.. na kraju cu da uzmem mrtvu nvidiju..

Imam 9550ge i tako me je dobro sluzio da sam mislio da nastavim sa atijem ali svo ovo kukanje..wtf..

ProkletstvO !

A što si se uhvatio tog P45 pored ispravnog P35? Razlika je jedino što P45 podržava CrossFire u 2x16 režimu dok P35 radi kao 1x16+1x8 (a ne kupuješ CrossFire ploču) i što P45 ima PCI Express 2.0 slot dok je P35 PCI Express 1.1, a kako su kompatibilni unazad a performance dropa nema, ovo tebe apsolutno ne dotiče.

Imao sam ranije 4850 i 4870 kartice na testu, sve sam ih puštao na P35 ploči, apsolutno nikakvih plavih ekrana i zabadanja drajvera nije bilo. Uzmi P35 ploču.

Evo G!!! ima P35 ploču i 4870 i kaže da sve radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

DFI LanParty DK P45-T2RS PLUS

nema 35, boze pomozi samo da radi na ovoj :) jbg kad nema prokletinje :P

Uzecu sapphire 4870 toxic ako nadjem negde kazu svi dobar je..ako ne onda cu videti obican..Ima jedan fan na sred kartice ogroman moze da se podesava i guess.

Voodoo hvala na a-maze info ! najverovatnije cu uzeti kod njih cene su "ok" u poredjenju sa ostalima. Ono sto nema uzecu u imtelu...

Edited by jabre

T_T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...