Jump to content

Eh taj bosanski provincijalizam


Recommended Posts

Dakle ne znam koliko vas zna,ali Usce vec neko vreme nije najvisha zgrada na Balkanu. Tu titulu sada nosi Avaz Twist Tower (172m 38 s) u Sarajevu.

Ok, bash lepo, razvija se Sarajevo rekoh sebi,daj da vidimo nashta lichi ta kula i to novo, urbano Sarajevo.

Nakon razgledanja par slika ja sam, na stranu shto ta kula zaista prelepo izgleda, skontao da su ljudi na Balkanu stvarno nenadjebivi po nekim pitanjima, pa to ni u ovom sluchaju nije drugachije.

Naime oni su i onom, inache prelepom, planinskom starom gradu nabili zgradu koja stoji kao piletu sise.Da stvar bude gora,ajde da tu postoji neki novi sarajevski biznis kvart pa da kaze chovek, ok to je Novo Sarajevo do jaja.Medjutim zgrada doslovno izgleda kao da je upala u sred nekog planinskog sela, BUKVALNO.

Uostalom vidite slike,koje govore vishe nego hiljadu rechi, ja sam kukao od smeha u neverci kad sam video ovo.

P7190504.jpg

avaznovazgrada3yb6.jpg

avaz_twist_tower_7637835112_100_3265.JPG
Edited by CABKE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadnja slika je vrh, odma mi pade na pamet RE serijal igara, mega korporacija u nekoj zabiti :). Gledam sad opet i pada mi na pamet i Stargate Atlantis, u jednoj epizodi isto tako high-tech kula stoji a okolo suma. Mada nije ti neki argument, mora od neceg da se krene, eto imaju jednu lepu zgradu sad mogu okolo da grade dalje namenski i sa planom.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mene podseca na ne ljuti se covece.

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

 Mada nije ti neki argument, mora od neceg da se krene, eto imaju jednu lepu zgradu sad mogu okolo da grade dalje namenski i sa planom.

Pa urbanizacija neke povrshine se ne krece sa zgradom od skoro 200 metra jebesh mu mater.Valjda prvo ide parcelisanje zemljishta, izgradnja kvalitetne infrastrukture, prostorno planiranje...

A pogledaj drugu sliku, okolo pashnjaci, porodichne kuce na spart,putevi oni klasichni krivudavi seoski,pri dnu slike neke shupe/garaze,u okolini od ~3km je tako.

Uostalom Sarajevo i nije grad za tako neshto i samo ce ga unishiti ako krenu da se tako razbacuju sa skyscraper-ima.

Edited by CABKE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zgrada je visoka 173 m i 38 sekundi?

facepalm.jpg

Edited by CABKE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...