Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

Pa da, moratju.

Samo imam da reshim par stvari sa doktorima, odnosno operacija sinusa i vezhbe za kichmu i kad zavrshim s tim kretjem, od leta nadam se, a do tada izmenjen rezhim ishrane i sve tje biti kul. ^_^

nema tu vezbi za kicmu

nego se odvoji od kompjutera i kantera

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa to i sam znam. Mislim to sam vetj sredio. Od septembra sam 2h za kompom max, sad kad je raspust malo duzhe, ali nishta preterano.

A vezhbe za kichmu su potrebne, bar tako kazhe moj doktor. Odnosno terapije tipa masazha i to, vezhbe ispravljanja kichme i vezhbe pravog hoda. Isto tako i vezhbe u teretani za ispravljanje kichme.

Bash tju da budem fit, ou jea. ^_^

Link to comment
Share on other sites

ma te vezbe za kicmu su penis, to kazu svima kad odu na neki rutinski pregled

na slikama si bas prav, kreator te ispravio

:DDD

Pa moraju neshto da im kažu.

A čuo sam glas moje majke kako se dere da se ispravim pa sam se trudio. :D

Link to comment
Share on other sites

a sto ne radis trbusnjake jednostavno?zakacis noge za nesto i cepas,pa ces da vidis kako ce da ti se ispravi kicma u roku od nedelju dve.da ne kenjam sad preterano,maltene svaka vezba sa svojom tezinom je ujedno vezba i za ledja(kicmeni stub) tako da ti ne treba niko da ti popuje,uzmi sam pa se ispravi.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

sta ti nije jasno?:)

ja radim malo komplikovanije bash za donji deo ledja.sednem na krevet,ispod ledja stavim jastucic.noge zataknem za stocic(koji btw ima 10ak kila:))i radim.tacno osecam napor u donjem delu kicme,koja mi je kriva od dugogodisnjeg blejanja za kompom.

ali,treba znati kako da se radi(kao i svaka vezba,jer ako "varas" bolje i da ne radis).jako se dizes,polako spustas,pravilno disanje,provetrena prostorija itd...

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

nije mi jasno kako trbusnjacima ojacavas misitje ledja oko kicmenog stuba. za to su ledjnjaci najbolji ("plivanje", i slicne varijante).

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pricam o najjednostavnijoj/kucnoj varijanti.on da ima volju da ide na plivanje ne bi ni pricali o ovome:)

a ojacavas i zgibovima(opet ako ih radish pravilo) i sklekovima i cucnjevima.jednostavno vezbama sa svojom tezinom ti u vecini radis na skoro svim velikim misicnim grupama.

javice se valjda neki difovac da me ispravi ako gresim:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

stavio sam "plivanje" pod navodnike sa razlogom.

DF_advancSwim_325.jpg

"plivanje" kao vezba, a ne kao plivanje. ili zaglavis noge ispod necega, i dizes gornji deo tela. i ja cekam difovca da mi objasni kako se trbusnjacima rade ledjni mishitji :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisam u fazonu vezbanja ni teretane, moje ekspedicije i trenutna zelja za teretanom se zavrshila sa blejom u teretani i zajebavanju ljudi koji zapravo zele da rade ali kada vetj prichate o vezbama... dobio sam na poklon od choveka koji je veoma upoznat u tu tematiku (ima teretanu, zavrshio dif, u proshlosti je trenirao nashe specijalce (lol), gomila sertifikata i tako to...) odlichnu knjigu, koja se chak i meni koga boli uvo za sve to svidela zbog neverovatnih ilustracija (mislim da ih ima preko 450) i izgleda mi veoma kvalitetno odradjena i tachna.

Rech je o: "Anatomija treninga snage" od nekog Frederic Delavier-a.

Znam da sve te vezbe mozete natji na netu i gomili "teretana bleja" sajtova ali ako neko zeli da ima u papirnom formatu topla preporuka (ne od mene, vetj od choveka koji mi je poklonio jerbo ja rekoh vetj nemam blage o toj tematici), mislim i da nije skupa - oko 1200 dinara (videh jednom u izlogu Plato knjizare ako me pamtjenje ne vara).

Svaka aktivnost je pozitivna, ali jebiga ja ne mogu sebe da nateram da uradim neshto povodom tog pitanja a znam da mi treba, ako nishta makar zbog zdrastvenog stanja.

EDIT:

http://www.datastatus.co.yu/izdanje.aspx?id=31307

Knjiga omogućava kompletan uvid u funkcionalnu anatomiju raznovrsnih vežbi sa preko 400 kolornih ilustracija. Precizni crteži prikazuju mišiće angažovane tokom svake pojedinačne vežbe, ukazujući na blisku vezu sa okolnim zglobovima i koštanim strukturama. Pred čitaocima se stvara jedinstven višestrani prikaz treninga snage kakav je nemoguće videti na drugom mestu. Anatomija treninga snage takođe sadrži detaljnu anatomsku analizu povreda i oštećenja nastalih usled treninga, kao i preporuke preventivnih mera koje omogućavaju bezbedno i sigurno vežbanje. Poglavlja su posvećena treningu svih velikih mišićnih grupa sa ukupno 115 vežbi za ruke, ramena, grudi, leđa, noge, zadnjicu i trbuh. Autor i ilustrator Frédéric Delavier, bivši glavni i odgovorni urednik magazina PowerMag, angažovan je kao novinar francuskog casopisa Le Monde du Muscle i saradnik Men's Health Germany kao i nekoliko drugih publikacija koje se bave treningom snage i dizanjem tegova.

Eto. :)

Link to comment
Share on other sites

speksovi speksovi,bezmo bezmo!

salim se,nije teretana bleja nego lepo odes na bodybuildingkom i vidis kojom vezbom radis koju grupu misica,usput imas uputstva,klipove instruktora itd itd...al deluje zanimljivo ova knjiga,pricao mi je neko o njoj samo ne mogu da se setim ko.

ps

Svaka aktivnost je pozitivna, ali jebiga ja ne mogu sebe da nateram da uradim neshto povodom tog pitanja a znam da mi treba, ako nishta makar zbog zdrastvenog stanja.

tjiro radis i na libidu,ali shhhh da niko ne cuje^^

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Sustina price je otprilike ovo sta kaze Kakoo. Idealno bi bilo da su svi misici podjednako uvezbani i jaki. Nije dobro imati jake trbusnjake, a slabe ledjne, ili ramena ili bilo sta, vec sve jednako. I kod tih, sto Kakoo kaze, obicnih vezbi, uvek rade sve grupe misica, naravno neke manje neke vise, ali je razlika mnogo manja nego u teretani koja je dizajnirana tako da u najkracem mogucem roku razvije tacno odredjenu grupu. Zapravo, rec koju mi ovde trazimo je gimnastika, u svom izvornom znacenju, ne kao sport.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

on da ima volju da ide na plivanje ne bi ni pricali o ovome:)

Pa nije bash stvar u volji, nego u kondiciji i mogutjnostima. Odnosno u ns-u imamo 2 bazena, 1 je otvoreni i radi samo leti i bilo kakav pokushaj malo vetjeg plivanja je tu uzaludan. Dok na zatvorenom na spensu su treninzi svega shto ima ikakave veze sa vodom, tako da postoje samo 2 termina za posetioce dnevno, i traju po 2 sata i koshta 300 din. Mesechna karta je neko deranje po ushima od par k. Ali ishao sam dosta dugo rekreativno na plivanje, i stvorila mi se teshka frka sa sinusima i hlor me sada ubija.

A shto se tiche trbushnjaka. Pa ne radim ih iz razloga shto i nemam neshto mnogo mesta gde da radim, jer soba mi je relativno mala sa 2 kreveta i stolom, + zhivim u potkrovlju shto smanjuje prostor. A i zbog iskrivljenosti kichme ne mogu da ih radim pravilno jer uzhasno boli kad se spushtam da se oslanjam na kichmu. A kada stavim bilo shta ispod ledja od chega me ne boli, odskachem i kao da ih radim na krevetu. Zato prvo tju da se iskonsultujem sa struchnjacima, pa te pochetne vezhbe pa onda shta god treba da za recimo 2 godine probam shto vishe to da sredim.

Edited by -protA
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...