Jump to content

Pomoc oko izbora TFT-a


crazy_radul

Recommended Posts

Uzeo bih tft monitor 20" wide. Neznam kolko je pametno uzimati veci npr. 20" jer imam graficku 7600gt. Kolko sam ja primetio kod vecine 20 i 22 native rezolucije su iste???? Monitor bi uglavnom sluzio za igre i filmove i surf po netu. Mora da ima DVi i mora da bude ispod 150e i da ima odziv manji od 5ms. Da cujem preporuke :D

Link to comment
Share on other sites

Ne isplati se uzimati 20" kada za neshto vece pare ili iste mozesh da uzmesh 22".

I ako ima DVI ne znachi da ce ti slika biti super, nego zavisi od monitora kakav je.

btw pogotovo shto se na monitoru ne shtede pare, to shto sad uzmesh to ti ja godinama :-)

Savet, skupi josh kintu i uzmi neshto shto valja, sem ako ti nije ultra giga mega hitno da uzmesh monitor.

edit:

vudi je uvek jedan korak ispred svih :PP

Edited by TeacH

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Neznam kolki je taj od 22" mislim nisam video u stvarnosti ali deluje mi dosta veliko. Video sam kod drugara benq neki 20.1" i mislim da mi je to nesto taman. Neznam videcu, ja sam mislio da kupim neki tako do 150e ustekam koju kintu za graficku posle. Razmislicu jos kako cu. Btw nije mi tolko hitno za monitor ali trebalo bi sto pre da ga uzmem jer ja mislim da ako nastavim na ovaj crt ima da se iscoravim! Vec 5 god ako ne i jace imam crt svaki put kad sednem i provedem neko vreme ispred njega osecam kako me bole oci... NEgo dajte neke preporuke za neki tft da ih pogledam.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako moze da ti smeta 22" jer je veliki u odnosu na 20". Pogotovo kada gledash filmove, gde ce ti 22" naravno biti mnogo bolje.

Uzmi skupi pare za T220, ako bash nemash trenutno a hocesh da uzmesh monitor odma, mozesh da uzmesh na DO 3 rate.. jer na do 3 rate ne idu kamate.

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-t22...p_monitor/1/938

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

aj da ne otvaram nov topic, sta mi preporucujete od 22" monitora? ne treba mi tv tuner, ne treba mi odziv od 0,1 nanosekunde, jer ce sluziti za rad (na zvuku, ne preterano dinamicne vizuelne scene xD), ne za igranje (ponekad neki film/serija, i to je to).

Edited by krmkozoid

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa posto nemas nikakve specijalne zahteve, neka ti 2 kriterijuma budu zvezda vodilja :

cena i izgled

nekako sam ubedjen da ce ti najjeftiniji raditi posao. Ako krenes sad da gledas preporuke, doci cemo do nekog od 500 eura, ali pobogu on ima hdmi i savsen kolorit i kako to vec ide :)

Ja sam sestri/matorcima uzeo znaci quart sa minimalnom cenom i perfektno radi vec >1 god. Sigurno je da neki samsung koji kosta 2 puta vise ima slabije probijanje po gornjoj ivici, ali cemu :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A kontrast? tu mi nije jasno, kolko ja znam veci kontrast od 600:1 se i ne primecuje tj isti je kao i na 600:1. A tek kad ima 20k:1 nevidim zbog cega je to tako? btw naso sam nekoliko monitora koji su mi bas zapali za oko

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-225...p_monitor/1/990

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-225...p_monitor/1/991

http://www.itsvet.com/proizvod/philips-220...monitor/12/1113

Ako moze neko da mi objasni razliku izmedju ova dva monitora???

mislim na ova dva samsunga

Edited by CrAzY_RaDuL
Link to comment
Share on other sites

Drugaru.

Da ti ja dam savet.

uymi neki 22" Wide za ~200 eura i prekini da se mucis.

Tehnologija je zrela, za tu cenu svi modeli su ok.

20" nemoj uzimati, bilo je to neko prelazno resenje, mnogo je veci izbor kvalitetnih 22"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...