Jump to content

HEARTS OF IRON 3


brue

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja igrao i prvi i drugi i bogme jedva cekam da ovo izadje \o/\o/\o/

Nego Dule, pa sta je to toliko zahtevno u igri da ti kompa baguje? :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Verovatno dule ima stariji procesor pa sporije obradjuje podatke [:)]. Ja imam neki raspali Sempron na 1.6ghz, ne znam ni da li ce da mi radi uopshte :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

HoI se uvek najvishe oslanjao na CPU. Ja sam ga pokrenuo sa DualCore 2.0 i shljaka lepo (novi 9800GT ne shkodi, dodushe ^^)

Organizacija vojske je dignuta na nivo bataljona. Tech tree je generalno isti kao i HoI2, uz manje prepravke. Ubachena je shpijunazha, teren je mnogo detaljniji, vremenski uslovi su detaljniji i imaju veci uticaj na igru. AI pozhe da se podesi da automatski kontrolishe aspekte igre, tako da mozhete da vodite rat bez cimanja sa shtrajkovima malinara :)

toliko na prvi pogled.

Link to comment
Share on other sites

plus sam primetio bag - izgubim bitku, nestane bataljon totalno a nisam bio opkoljen
To se zove shattering jedinice. Kada joj pukne totalno struktura i onda se posle nekog vremena formira ponovo u tvom capital-u, ali sa skoro 0 snage, pa moraš da radiš reinforce.

Inače, v1.1 ima dosta gadan bag koji podiže nenormalno potrebu za consumer goods-ima kod nekih zemalja dok su u miru. Očekuje se ispravka uskoro.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Bah, moram da popljujem ovo.

Cini mi se da su developeri totalno izgubili kompas. Evo i zasto, po mom misljenju:

Ok, super je da se ubaci dosta opcija i parametara koje uticu na igru i razvitak neke drzave u igri. Super je i da ima dosta drzava za odabir, ali - cemu to? Vecina drzava nije imala ama bas nikakav uticaj na ovaj period istorije. Ako se pocne da se igra sa nekom od njih, kroz turobnu dosadu se to i utvrdi. Sa druge strane, roknuli su da AI kontrolise sve te drzave, sto ubija procesor i usporava igru do bola. Rezultat? Budalastine u timeline-u, pomenuta dosada i prezahtevnost igre za ma koju makinu.

Evo primer:

Kao pravi patriota, odaberem Jugoslaviju od 36te. Jad, cemer i beda, sto i jeste bilo tako. Medjutim, bez obzira sto nisam nista radio na polju diplomatije, ili iole uticao na rat u Spaniji, pobedile su tamo komunjare. Znaci, i bez uticaja igraca, neki parametri u igri uticu tako na stanje u svetu da se ne dogadja po RL history line-u. Meni je to minus, i jbga. Umesto da su, da bi iole optimizovali igru, napravili timeline na koji, ukoliko ne utices po nekim parametrima u dovoljnoj meri, ide svojim tokom, samim tim ubili potrebu za tolikom upotrebom AI za sve jebene drzavice na svetu, oni su napravili jebeni proceso-zvakach.

Dve god sam igrao Jugoslaviju i svakim danom sve je usporenije i usporenije bilo. Da je to Nemacka ili sl, pa da imas nesto i da radis, pa da vidim neku svrhu igranja. Ovako samo cekas da bede iole nesto istrze i sl. Diplomatijom si totalno blokiran da ides u rat - znaci dosada do bola. Ono sto su na pocetku stavili da se izabere od zemalja "glavnih" u sukobu sa infoa "zemlja sa kojom je zanimljivo igrati" stoji ne 100% nego 1000%.

itd,itd...mrzi me vise

Link to comment
Share on other sites

Lol taman sam mislio da sam glup za ovu igru, kad ono i brue ima iste zamerke :).

Da ne pricam da mi je procesor beda, pa mi u 1938 jedan sat traje vishe od sekunde na najvecoj brzini =P.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ma nije ti procesor beda nego su ga ovi preterali. Za koji tuki da se i 0.001% procesorske snage baci na odlucivanje da li ce ili nece jebena Albanija da nabavi vise rare materijala ili oila? Znaci 99% posto svih tih drzavica su trebale da postoje ali samo u smislu da proizvode toliko i toliko, ove vece ribe ih progutaju ako hoce i to je to. Igrivost sa njima je ravna 0. Pa mogu da zamislim koliko je zanimljivo igrati sa Mongolijom (ili necim jos gorim), kad je ovakav smor sa Jugom. Jebo ih i 75 poena na odnosima sa Albanijom :) U kecu, il dvojci, sa YU sam osvojio ceo Balkan i pola Turske do 42ge, ovde pritisnem misa jednom u 15 min. Ladno sa onim tekovima koji se sami nastave na jaci lvl u istrazivanju, pustis igru da pika sama i vratis se za 4 sata da vidis jel se ista dogodilo.

I jos jedan minus - steta sto su izbacili one razvojne timove, imalo je svoj smek. Sa druge strane, tek tree i nacin kako se razvijas je super, tja veoma zanimljiv...ne ako si neki bedak od drzave, naravno :P

Da me neko pogresno ne razume, igra ima dosta novih i ispeglanih starih zanimacija, i verovatno je super igrati sa glavnim igracima iz WW2, ali... Hocu Srbiju do Tokija :P

Link to comment
Share on other sites

Pa ni u HIO2 nisi uvek imao istorijski tačne rezultate, čak i ako igraš kao Švajcarska i ne diraš ništa. Tako i treba da bude.

Za istorijske zaluđenike postoje modovi za HOI2, a biće ih verovatno vrlo brzo i za trojku.

Nije mi jasan tvoj stav u vezi sa malim državama. One moraju da funkcionišu i naravno da treba da ih vodi AI i da upravlja njima najbolje što može.

U HOI2 si isto mogao da biraš bilo koju državu da igraš sa njom, a tebe niko ne tera da biraš neki isprdak koji ne može dva tenka da sklepa.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ako vec shattering nije bag onda ima par drugih stvari koje sigurno jesu bagovi ili barem nerealno uradjene poput toga japan gotovo uvek gubi od shanxia sve posede u kontinentalnoj aziji ukljuchujuci i manchuriju i koreju...ovo vazi za scenario od 1936te.Takodje u istom scenariju vec krajem 37me, pocetkom 38me sve komsije nemacke stupaju u alijansu sto znachi da nema minhenskog sporazuma i gotovo sigurno gubish vec na pocetku...jer nemacka ne moze da se bori protiv engleske, francuske, jake ceske i poljske, norveske, belgije,holandije, nekada i jugoslavije vec 1939te.

Iskreno, igra mi je i dalje draga jer me strasno zanima ta tematika, ali je generalno razocaravajuca

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan tvoj stav u vezi sa malim državama. One moraju da funkcionišu i naravno da treba da ih vodi AI i da upravlja njima najbolje što može.

Jel to ukljucuje i to da Albanija baca istrazivanja na atomsku bombu? "Ma ajte, molim vas" :)

Bas sinoc gledam, roknuo spies u okolne drzave da vidim sta rade... AI sux

Link to comment
Share on other sites

Imaš u video opcijama "use counters", pa odčekiraj to i dobićeš modele jedinica.

Mada zbog preglednosti counteri i dalje ostaju kada odzumiraš mapu preko određene granice.

Inače, ti "kvadrati" su zvanične nato oznake za jedinice, kada se predstavljaju na strateškim mapama.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ja nisam nikada igrao ovu igru :) secam se jednom sam je instalirao i bilo je toliko statistike i toliko brojki slova da sam bio pogubljen tih pola sata dok sam piljio....

hoce mi neko opisati ukratko koja je draz ove igre :) da znam na sta da se fokusiram kada stignem, jer vidim da se maksimalno primate :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda mnogo kompleksnije, ali zapravo nije jer postoji mnogo nivoa automatike koji mogu da se iskoriste.

Činjenica je da ćeš ako se prvi put susrećeš sa ovim serijalom imati dosta problema u početku dok ne pohvataš sve stvari.

Moj ti je savet da pogledaš malo uputstvo za igru ( http://forum.paradoxplaza.com/forum/attach...mp;d=1249302696 ), ali da sačekaš sa početkom igranja dok ne izađe barem sledeći patch, jer za sada ima par baš gadnih bagova. Jbg, tako je bilo i sa prethodnim delovima. Igra je toliko kompleksna da je strašno teško pohvatati sve konce i naterati je da radi besprekorno. Očekujem da će peglanje svega trajati sledećih par godina, kao što je bio slučaj i sa HOI2.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Da, toliko je komleksna da za glavne strane u sukobu nisu mogli da plate testere da makar pocetak ne bude zabagovan, da ne pominjem dalje :)

Bolje pustiti mesec, dva, tri... da se ljudi ispate, prijave bagove, a ako ne srede malo spamovanje AIja i samim tim usporenje igre, kupiti novi procesor po nizoj ceni neg' sad.

Uzmi G igraj sa nekom manjom drzavicom za pocetak, da bi pohvatao sve.

Link to comment
Share on other sites

Performanse će se drastično poboljšati posle prvih par patch-eva. Vać su pronašli da smanjivanje AI kalkulacija u vezi sa trgovinom sa jednom u sat vremena na jednom dnevno mnogo ubrzava igru.

Jbg imali su određeni broj beta testera, ali jednostavno nisu stigli da ispeglaju gomilu stvari pre deadline-a. Nemaju svi taj luksuz kao Blizzard da odlažu igru po par godina.

Izašao je hotfix za v1.1 i gadan bug sa Consumer Goods-ima, ali pošto nemam original ne mogu još uvek da mu pristupim :(

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ma brate, ova igra je totalno zabagovana [:)]. Bez jedno 3 patch-a ne vredi igrati, osim ako nemash hi-end mashinu i josh se lozish na ovakvu tematiku.

Jedna od retkih igara od kojih sam se UMORIO! U svakom slucaju respect za ono shto Paradox pokushava da napravi vec duze vreme. Mozda za 10 godina ispadne neshto extra. Za sada, samo za zaludjenike [:)].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...