Jump to content

fox m.

The X
  • Posts

    276
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by fox m.

  1. Probudio sam se mamuran. Pola stvari se nisam sećao, a one kojih sam se sećao sam želeo da zaboravim. Ko me tuk'o po ušima da idem tamo...i čija je ovo uopšte košulja na meni? Definitivno više neću dozvoliti da me Vudu vodi na žurke. Moram da ga zovem da ga pitam šta se sve dešavalo. "Telekom Srbija, besplatno obaveš" - prekinuo sam vezu i po prvi put pogledao ekran mobilnog. Tri propoštena poziva i sedam poruka. O, ne...Neki ljudi su u stanju da samo pritisnu ''cancel'' i nastave sa životom, ali ne i ja. Jebiga, idemo na propuštene... Mara,mira,kili...hmm šta koji kurac hoće oni...da pogledam poruke. Prva poruka sa nepoznatog broja: "Sutra na istom mestu ponovo, povedi i tvog drugara." Ko je ovo, pomislio sam. Druga poruka takodje sa nepoznatog broja, "Bilo je extra sinoc, car si!". Pokusao sam da se setim sta se izdesavalo ali mi ne ide. ili sam ispao ekstra jebač ili me neko zajebava, mada će pre biti ovo drugo kad se uzme u obzir šta radim kad se napijem. dobro, treća poruka duplirana druga. Četvrta, hm, kaže ''Majmune, jebaću ti mamu kad te navatam''...naravno, nepoznat broj. Da ga jebem, šta sam to radio... Peta poruka mama: "Sine kad ćeš kući brinem,javi se. Voli te mama" Hmm sve je tako konfuzno...Sesta poruka Telekom Srbija: " Uspesno ste dopunili kredit sa 1000 dinara br transakcije: TID 125771820662". Ne secam se da sam dopunjavao kredit... Onda sam otisao u wc da pišam. Čim sam pustio prvi mlaz,krenulo je peckanje koje se prostiralo sve do prostate. Super, samo mi je to još falilo. Rešio sam da o triperu brinem kasnije, umio se hladnom vodom i izašao na terasu. Telefon me je obavesio da je stigla nova SMS poruka: "Korisnik čiji je broj 065VUDUDVA je ponovo dostupan." - Alo, matori... - Mrmfljufnj - Ne cujem te dobro, koji ti je racku? - Mrmjh bre! gurnuo si Mariju niz stepenice! - A? koju Mariju? - mmfuh Maru, torimax, Maru Zbunjen, jos uvek mamuran, nisam nastavio sa jos jednim pitanjem. Bez prekidanja veze pogledao sam na mali ekran, sad vec zastarelog i izgrebanog, mobilnog telefona, poruka od broja sacuvanog kao "x": "Sutra dobijas platu. Veceras si se izvukao pa nisi ni jednu turu okrenuo picko, ali nemoj na to da racunas sledeci put. I kad ces da mi vratis one silne pare sto mi dugujes, a matori?! Nadam se da ce se to desiti do mog sledeceg poziva...
  2. +1. Ne znam za druge, ali ja ako legnem 4-6am i ustanem u podne ili kasnije, osecam se umorno, malaksalo, kao da imam SAD, bez obzira na godisnje doba. Plus sto izgubim skoro ceo dan. Kad se vratim na staro, sve bude ok.
  3. Probudio sam se mamuran jer sam sinoc isao udobanovce da mrchim guzatuprasicu ali sam zaboravio da popijem flasusvinjicilina, pa mi oteklamuda od Dredovih kurvi, koje sam jebao, aopet, i pored bola umudima,razmišljam da stavim tačku na ovu rečenicu.Dok tako razmisljampostepeno pushtam zlotvara na WC sholji smejuci seslatko pogađamdasku. Sto sam takav baksuz, oj zivote moj?! Zar ne mogulepo da seremko covek? Jer cujem zvono negde u daljini ili je to samozvizduk malihcigana? Koji su dosli gosti danas, a ja se nisam okupao.Ali ipakmirisem kao pokojna tetka Desa koja je bila domacica i svakidan krndzajuci na abrihteru prisetim se njene drvene baklave bozanskogukusa. Nego gde sam ono stao,...Zgutao sam andol sa G-evom radzom, a onda
  4. fox m.

    TV

    Panasonic TX-P46G10 ili S10. http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g10-tx-p42g10b-20090415146.htm http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/04/01/Panasonic-Viera-TX-P46G10-46in-Plasma-TV/p1 http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/07/08/Panasonic-Viera-TX-P46S10-46in-Plasma-TV/p2
  5. Takodje. Alexis je slaaatka. :)
  6. "Tandem" sa Katarinom sa Padine, ako jos uvek predaje. :)
  7. fox m.

    koji monitor?

    VX2260 IMO ima premali pixel pitch zbog svoje rezolucije, mislim 1920x1080 na 22"... Moze to nekako da se sredi softverski, podesavanjem DPI-a, vecim ikonicama itd., ali opet to nije to, barem sto se mene tice. 1680 za 22", 1920 za 24", ostalo je sve neko polu-resenje, pogotovo one "sulude" varijante 23" sa 2048x1152...
  8. fox m.

    koji monitor?

    Naravno, ali ja sam komentarisao sa aspekta izrade i dizajna. Ali ne bih se slozio da takvi PVA/IPS monitori nisu za kucu. Nesto manji odziv tesko da bi ikome predstavljao problem osim "pro" gamerima. Daj Boze da se kod nas pojavi jos onih Dell 22" IPS za 300e. Dinamika, kontrast, boje, sve, drugi svet spram TN-ova koji se "valjaju" godinama. Jednostavno, progledas kada imas prilike da radis, makar i na kratko, na takvim monitorima. Ja bih pre 22" IPS nego 26" TN, pa makar on bio i 100e. Naravno, kapiram da neko ima drugacije potrebe i da mu je bolje vise " nego PQ. Evo jedan domaci user "review" (nije moj): http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=871&page=2
  9. fox m.

    koji monitor?

    Zasto ne bi mogao? :) To je subjektivno. Meni je npr. totalno odbojan taj glossy fancy Touch of color fazon. Mat rulez. Plus (tj. minus :)) sto glossy plastika reflektuje svetlost i magnet je za otiske. Nijedan pro monitor iz Nec, Eizo "kuhinje" nema takav "sljasteci" eksterijer. To dovoljno govori.
  10. fox m.

    vesti

    Lepsi su mi standardni modeli, ovaj mi nekako deluje previse nabudzeno, nema smek & look Mini-a. :) Btw, http://www.examiner.com/x-6882-Classic-Aut...instant-classic :)
  11. fox m.

    vesti

    Aha, hvala. :) U svakom slucaju, ne svidja mi se kombinacija plave/crvene sa sivom/crnom/belom.
  12. fox m.

    vesti

    Ne kontam zasto ljubicasta boja krova?
  13. fox m.

    koji monitor?

    Na 16:9 monitoru neces imati "strafte" gore i dole na filmovima sa 16:9 aspektom, dok ce na 16:10 mon. biti dve tanke crte gore i dole. I to je jedina prednost, a mana je sto (u slucaju FullHD vs. standardni 19x12 24") imaju manje pixela po vertikali, fizicki su nizi i povrsinski manji za istu dijagonalu. U slucaju standardnog bioskopskog 2.35:1 aspekta, svejedno je, jer ionako pola ekrana prekrivaju strafte, pod uslovom da gledas bez stretchovanja u plejeru. Ja bih pre isao na kombinaciju monitor + standalone tuner ako ti on treba, jer te ne ogranicava u izboru monitora. ViewSonic VX2443wm je ok izbor ako hoces FullHD rez, a i cena je razumna. Za standardnu 19x12 rez. ili 245B (ako ti se ne svidja dizajn T240) ili onaj "el cheapo" Prestigio 24" sa DVI, imas njegov user review na Benchu. Losiji je, ali i solidno jeftiniji od oba Samsunga. T240HD je IMO preskup, kosta skoro k'o solidan 32" LCD TV.
  14. Vestacki dodaje "replay value" (ako se moze uopste tako nazvati), sto je IMO glupo, bez obzira o kojoj se igri/zanru radi. Btw, ne mislim na CoD4-like levelovanje, vec na "uradi to i to da bi dobio taj i taj ach".
×
×
  • Create New...