Jump to content

Eurosong 2008 - prvo polufinale


Recommended Posts

Ajde, ajde, da ne razocaram fanove ;) da otvorimo taj topic posvecen Eurosongu. Veceras je prvo polufinale, pa da vidimo kakve su nam pesme ove prve vecheri.

Ako imate svoje favorite, samo izvolite.

Ah da, prilika i da vidimo da li je Zheksi nauchio taj engleski ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Crna Gora - Kao sto rekoh posle Beovizije, ovaj lik strava peva, al' mu je pesma neka bezvezna, inache ima dobar glas bash.\

2. Izrael - Omg ovom liku je Dana International radila/o tekst i pesmu, on mora da dobro prodje! :))

3. Estonija - Ova Estonija ... ali dobro, uvek mora da se napuni ta kvota aka "shahave pesme Eurosonga".

4. Moldavija - U odnosu na onu proslogodisnju Moldavku ova je bash smeshna ;) I koji smor od pesme, ovo nije zdravo :)

5. San Marino - A evo novajlija na Eurosongu. Bez obzira na kvalitet pesme, moram da vidim ko ce uopste za njih da glasa ;))

6. Belgija - Dosta simpatichna ova sto peva, odnosno kompeltna pesma, a josh zanimljivije to sto pevaju na nepostojecem jeziku, te sheme su uvek zabavne!

7. Azherbejdzan - U, ovo su oni sa scenskim nastupom nekim suludim, to sam nesto gled'o na televiziji. U, al' nisam ocekivao da peva falset ;)) A, kao oni su dobri i loshi, andjeo i djavo, kako originalno :) A vidi, sad je i djavo postoa andjeo!

8.Slovenija - Ovu matoriju devu koja je bila Mis Slovenije sa tetovazhom na dojci vec smo imali pirlike da gledamo na domacim kanalima :)

9. Norveshka - Ovo je neka laganija i mekana pesma, fina ali bez nekih sansi preteranih.

10. Poljska - U ova poljakinja je neka fina, isto bila miss kao ova iz Slovenije. Sve neke misice covece :) Trebalo bi neko da ih pita kako su nakon sto su pobedile u izboru za miss odrzhale svoju borbu za mir u svetu ;) A Selin Dion joj je izgleda bila uzor :)

Link to comment
Share on other sites

11. Irska - A evo je i ova plishana tjurka :)) pod imenom Dustin. Da vidimo na sta ovo lichi :)) U strava, tjurka koja peva iz kolica za hipermarket ;)) Znao sam da ta Irska nije normalna zemlja ;)

12. Andora - E ovu Giselle sto je iz Andore sam video u BIGZ-u, bila u onom foto studiju da se slika. Pa je pustili u WC Bigzov, umal' nije pala u nesvest ;) A pesma je bezveze, al' sta sad ;)

13. BiH - Ovo smo isto znali od pre, meni se ovo skroz ne svidja, ali vidim po gradu da je kao hit (?).

14. Jermenija - Ovo jermensko vidjenje Eurosonga uopste nije loshe. Mislim da bi ova pesma mogla lagano da ode u finale.

15. Holandija - Simpaticna Holandska pesma. Plashim se doduse da za njih nema ko da glasa :)

16. Finska - Ovi su ovde cisto da bi Vudu i Satan imali za koga da glasaju ;))

17. Rumunija - U, opera na Eurosongu, to je uvek uspevalo not!

18. Rusija - E, ovo sam cuo da je hit pesma, Dima Bilan josh od pre dve godine, daj da vidimo na sta lici ta pesma zbog koje je favorit. Jao, peva bos, to je tako originalno takodje ;) I sta li on dodje Putinu kad stalno peva na Evroviziji :) Mis'im, ok je pesma, ali po meni treba vishe od falseta da bi neko pobedio :) Mada, otkopchao je i koshulju, eto glasova zhenskog dela evrope ;))

19. Grchka - U evo je ova Grkinja sto je "ukljuchena na 220 volti" :) Nema sta, Grci znaju da naprave pesmu za Evroviziju, i to je to. Osim one muchenice sto je padala na kolena na onom mostu u Atini, al' to je bilo nesto nepredvidjeno ocigledno ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne'am pojma kojih deset prolazi ... ajde ovako:

1. Crna Gora

2. Izrael

3. Estonia

4. Poljska

5. Norveshka

6. BiH

7. Slovenija

8. Jermenija

9. Rusija

10. Grchka

Mada realno za ove Holandjane ne znam ko ce glasati.

Al si vickast večeras Laki, da nisi nešto popio? Reci nam, da znamo da pazimo šta pišemo sutra ujutru! :)

O bolje da pazite, bolje! :)

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam za vas ali meni je svaka druga ova pesma ko da sam je chuo negde...ono dekraju fragmente/ritam/melodiju gde stignu... sve u svemu lale mudro zbori - ova grchka stgvar je bash laka i jednostavna pesma za evroviziju, sve ostalo mi je mnmogo bilo i ovih 15ak sec sto sam uvatio u "preletu" =o)

Link to comment
Share on other sites

bleh ... ovo postaje smesno koliki je dejavu ... jedino sto ima mikro tragove originalnosti su laka i curka dastin, cistom logikom da se ludilo ne moze iskopirati :D

btw, jel u finskoj postoji nesto drugo osim "powahwhateva" metala?

a i ovaj komentator mi ide na kurac ... mogao bi neko da mu kaze da se voditeljka zove jovana a ne jelena :( (ah ubo je napokon)

a kad smo kod voditelja ... ffs ... ko jebeno pise/izmislja/tripuje scenario za ovo sto seru ... ne verujem da je spontano, nemaju njih dvoje zajedno dovoljno nervnih celija za spontanu pricu :S

Link to comment
Share on other sites

Eurovision Song CD2 - 01 - Csézy - Candlelight (Hungary)

Eurovision Song CD2 - 02 - Dustin The Turkey - Irlande Douze Pointe (Ireland)

Eurovision Song CD2 - 03 - Boaz - The Fire In Your Eyes (Israel)

Eurovision Song CD2 - 04 - Euroband - This Is My Life (Iceland)

Eurovision Song CD2 - 05 - Jeronimas Milius - Nomads In The Night (Lithuania)

Eurovision Song CD2 - 06 - Pirates Of The Sea - Wolves Of The Sea (Latvia)

Eurovision Song CD2 - 07 - Geta Burlacu - A Century Of Love (Moldova)

Eurovision Song CD2 - 08 - Stefan Filipovic - Zauvijek Volim Te (Montenegro)

Eurovision Song CD2 - 09 - Tamara feat. Vrcak & Adrian - Let Me Love You (Fyr Macedonia)

Eurovision Song CD2 - 10 - Morena - Vodka (Malta)

Eurovision Song CD2 - 11 - Hind - Your Heart Belongs To Me (The Netherlands)

Eurovision Song CD2 - 12 - Maria - Hold On, Be Strong (Norway)

Eurovision Song CD2 - 13 - Isis Gee - For Life (Poland)

Eurovision Song CD2 - 14 - Vania - Snhora Do Mar (Portugal)

Eurovision Song CD2 - 15 - Nico & Vlad Mirita - Pe - O Margine De Lume (Romania)

Eurovision Song CD2 - 16 - Jelena Tomasevic feat. Bora Bora Dugic - Oro (Serbia)

Eurovision Song CD2 - 17 - Dima Bilan - Believe (Russia)

Eurovision Song CD2 - 18 - Charlotte Perrelli - Hero (Sweden)

Eurovision Song CD2 - 19 - Rebeka Dremelj - Vrag Naj Vzame (Slovenia)

Eurovision Song CD2 - 20 - Miodio - Complice (San Marino)

Eurovision Song 21 - Mor Ve Otesi - Deli (Turkey)

Eurovision Song CD2 - 22 - Ani Lorak - Shady Lady (Ukraine)

http://rapidshare.com/files/116257309/Euro..._2008_-_CD2.rar

Eurovision CD1 - 03 - Sirusho - Qele Qele (Armenia)

Eurovision CD1 - 04 - Elnur & Samir - Day After Day (Azerbaijan)

Eurovision CD1 - 05 - Laka - Pokusaj (Bosnia & Herzegovina)

Eurovision CD1 - 06 - Ishtar - O Julissi (Belgium)

Eurovision CD1 - 07 - Deep Zone & Balthazar - DJ Take Me Away (Bulgaria)

Eurovision CD1 - 08 - Ruslan Alehno - Hasta La Vista (Belarus)

Eurovision CD1 - 09 - Paolo Meneguzzi - Era Stupendo (Switzerland)

Eurovision CD1 - 10 - Evdokia Kadi - Femme Fatale (Cyprus)

Eurovision CD1 - 11 - Tereza Kerndlova - Have Some Fun (Czech Republic)

Eurovision CD1 - 12 - No Angels - Disappear (Germany)

Eurovision CD1 - 13 - Simon Mathew - All Night Long (Denmark)

Eurovision CD1 - 14 - Kreisiraadio - Leto Svet (Estonia)

Eurovision CD1 - 15 - Rodolfo Chikilicuatre - Baila El Chikichiki (Spain)

Eurovision CD1 - 16 - Terasbetoni - Missa Miehet Ratsastaa (Finland)

Eurovision CD1 - 17 - Sebastien Tellier - Divine (France)

Eurovision CD1 - 18 - Andy Abraham - Even If (United Kingdom)

Eurovision CD1 - 19 - Diana Gurtskaya - Peace Will Come (Georgia)

Eurovision CD1 - 20 - Kalomira - Secret Combination (Greece)

Eurovision CD1 - 21 - Kraljevi Ulice & 75 Cents - Romanca (Croatia)

http://rapidshare.com/files/116243480/Euro..._2008_-_CD1.rar

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo ko je prosao u finale:

1. Grchka

2. Rumunija (ovo nisam ocekivao :))

3. BiH

4. Finland (brate, vudu, potroshi ceo kredit!)

5. Rusija

6. Izrael

7. Azerbejdzan (omg)

8. Jermenija

9. Poljska

10. Norveshka

Hm ... da vidimo koliko sam bio dobar. 7 od 10, nisam bio losh :)

Ono sto je zanimljivo jeste da Slovenija i Crna Gora nisu proshle dalje, steta mozda za Holandiju i to, a posebno mi je drago sto je Norveshka proshla, ono, lagana pesma bez puno ritma za Evroviziju ali je pesma kul.

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam od 11te pesme, na dalje. a video sam par puta i ove preglede. shta znam, do sada se meni najvishe svidja bosanska pesma. lichi mi na vroom. tekst je ok, melodija je catchy, nije klasichno eurovision izdrkavanje bez mozga.. ukratko, slushao bih je i van ovog takmichenja. u stvari, slushatju je :]

od ostalih, generalno mi deluje kao da su pesme neshto bolje nego prethodnih godina. ali pitanje je sada koji je moj kriterijum, a koji prosechnog ljubitelja evrovizije. ono, i ove pesme su retardirane, ali su za nijansu manje retardirane od evrovizijskog standarda.

koji josh komentar da abcim.... recimo da mi ruska pesma nije toliko losha, ali ne i favorit za pobedu. to jest, mozdha je favorit, ali meni lichno se ne svidja preterano. aj melodija, i njegovo pevanje, nego shto peva na engleskom a ja ga pola ne razumem. uvek mi ishlo na kruac to pevanje na jeziku koji ne umesh da govorish dovoljno dobro da to lichi na neshto. izmedju ostalog, zato sam se smorio shto je ruslana onomad pobedila, iako su svi bili u fazonu "UuUUUuuUu, zhurka, kako dobra pesmica, vau...".

i koji im je kurac sa arenom. ono je 3/4 prazno. kako nisu mogli da popune mesta pobogu. mislim, razumem ja da je polufinale i sve, ali i ovo polufinale gleda ne znam koliko desetina, ili stotina miliona ljudi.

kul je sam stejdz napravljen. jovana i zheljko su profi odradili sve.

i tako, nije losh show :]

Link to comment
Share on other sites

Nisam ranije čuo bosansku pesmu al kad sam sad čuo, nije me iznenadila uopšte. Al ne znam, deluje mi kao "hteli smo da se zezamo al nismo smeli do kraja", mislim da je bolje da su išli ili skroz na veselje i šegu kao neki drugi, ili da su pucali na ozbiljnost. Simpatično jeste al to nije dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo ko je prosao u finale:

1. Grchka ===== ok ti su favoriti ili oni ili Rusi dobijaju

2. Rumunija ===== (ovo nisam ocekivao :)) to je bilo tu negde na ivici

3. BiH ===== NA JEBENI KOLAC, pogotovu shto je ono fazon zajebancije...samo shto su irci daleko bolju zajebanciju napravili

4. Finland (brate, vudu, potroshi ceo kredit!) ===== ok to se prosto ochekivalo

5. Rusija ===== ok ti su favoriti ili oni ili Grci dobijaju

6. Izrael ===== i ovi su isto favorizovani, samo shto kazhu da je cela delagicja gej...tako se sklanjamo shto dalje od njih kad ih vidimo

7. Azerbejdzan (omg) ===== oni su zapravo izuzetno jaki favoriti...pesma im je govno na prvo slushanje, al nekako hipnotishe posle

8. Jermenija ===== ok i ovi su favoriti...ili drugi posle rusije/grchke ili chak i u prepiranju sa njima

9. Poljska ===== meni se svidja, al izgleda neshto ih nisu favorizovali

10. Norveshka ===== meni je ovo OMG kako je proshlo, mada meni se lichno svidja

Meni jedino nije jasno kako slovenija nija proshla i Casa Nova :/ nekako je izgledalo da tje pre oni no Norveshka/poljska...ali ok.

Samo mi nije jasno koji tje jebeni kurac BiH...znachi danas uzeo novi i gledam BiH jedan od jachih favorita, koji jebeni mentolizam na oktokub = ok, mislim ok je pesma...al to je duet Ramba i Edo Majke...a to je rezervisano za SkC i slushanje usisivacha a ne Eurosong. Pogotovu shto irci nisu proshli koji su isto radili taj neki psiho trip alu barem postigli da je daleko muzikalnije i manje retardirano nego BiH...vetj prosto...ludo.

Al dobro, ionako mogu da potpishem da je sve sredjeno...rusi dobijaju 200%

Odo sad da sanjam pogan Eurosong i prvo polufinale sobzirom da mi 4 puta proshlo kroz mozak...a onda sutra jovo nanovo za drugo polu finale [crap][xx(]

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...