Jump to content

Red Alert 3 - OUT


ChemerBoy

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnogo nedoradjeno i prezvakano , grafika , ok kapiram cartoonish fazon i to je mnogo kul ali toliko je shareno da je prevazislo i taj cartoonish fazon i sada je u nekom fazonu sve boje spektra po jedinici x32 , jako se tesko razaznaju jedinice u tom sharenilu , tu bi kao trebalo da pomogne sto oko svake jedinice ima zlatni glow umesto kruzica ispod njih , medjutim ovo samo unakazuje izgled po mom misljenju , ok glumu necu da ulazim to se i ocekivalo da bude shnj produkcija, prica je uzasna ajde i to da se prevazidje , ali unit responses su uzasni i katastrofalni i mnogo lame , bar je muzika iz main kul i izvalci ih na tom polju. Grafika je zastarela , cnc engine stari nista novo , kul stvar i jedina dobra stvar u igri je gradnja na vodi, ima par zanimljivih jedinica nista specijalno.

... uzasno odradjena igra koja je imala velik potencijal... odigracu je cisto zbog stare slave ;D

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ne nisi u pravu ... blabla i tako bi mogli do sutra ... reci gde sam pogresio i navedi primere da mogu da se branim. Botom line je da je igra trebala da se radi jos pola godine min , po mom subjektivnom misljenju.

Jos jedna stavka , jedinice imaju uzasan pathfinding , nebrojeno puta ( uglavnom brodovi ) su mi se zakucali u obale.

Mnoge animacije su nedovrsene , recimo kada gazis drva sa tenkovima , animacija pada drva ima 2 frejma max i mnogo lose izgleda.

Takodje senke su uzasne , ali kapiram da je to zbog engina posto su mi takve bile i u cnc kanes wrath.

Presao sam kampanju sa rusima vrlo je laka ... jednu stvar sto mogu da pohvalim zadnje dve misije su vrlo lepo osmisljene , zadnja je malo laksa doduse , ali ok je.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Za grafiku se slažem, mnogo je šareno i nepregledno na momente, ali sa druge strane mnogo dobro izgleda (voda je predobro urađeno, sve što se kreće iznad nje baca odraz, opasno jako izgleda kad se lansiraju tomahavci sa brodova), i lično mi se jako sviđa taj ruski bulky dizajn.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@SS

Rekao si da je grafika zastarela mislim lol, ne znam na cemu ti igras ra ali grafika sabija, pogotovo voda, kao sto rece Pipboy. Senke jesu malo pixelizovane, al boze moj, to je jebeni rts.

Ja vec nekolko dana pikam u multiju i nimalo nisam osetio nikakvu nepreglednost niti ista, stil grafike mi odgovara potpuno, potrebno je samo malo navici se. Mislim ako cu cepidlacim oko animacije pada drveta kad je tenk gazi i da pricam kako je trebalo "jos pola godine da se to dovrsi" bolje ni da ne igram...

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Vrlo igriva, nemilosrdan counter sistem, neogranicene takticke mogucnosti, potpuno unikatne rase, osvezavajuca sarena grafika, odlicna muzika (prosto pumpa adrenalin), nesto losija gluma u odnosu na Tiberium Wars (a u odnosu na Westwood-ov CnC i Tiberium Wars je smesan), a unit responses imaju onu komicnu crtu, ali su ipak oni iz RA2 neprevazidjeni.

Ko stavlja primedbe na grafiku, verovatno igra na tosteru... u full detaljima sve sljasti od efekata i animacija.

Neke stare jedinice su se vratile u jos jacem svetlu: Kirov Airship (brzi i sa vecim splash-om nego ranije), Dreadnought, Tanja (mada je izlecila onaj histericni smeh), Mirage Tank, Aircraft Carrier... a japance su odlicno uveli u agresorsku ulogu, pa u skladu s' tim imaju besne jedinice tipa King Oni, Shogun Battleship, Yuriko Omega (najbolja heroj-jedinica ikad izmisljena) i sl.

Napredak za EA. 9/10. [8D]

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem da neko uopste poredi glumu izmedju C&C-a i RA-a. C&C se trudi da bude kvazi ozbiljan dok u RA namerno forsiraju losu glumu radi sto jaceg campy efekta.

To je tacno, ali su CnC i CnC: Tiberian Sun bili uporedivi sa RA i RA2 (po kvalitetu glume), a pri tome gluma u RA-ovima nije bila ni slucajno losa. Da bi se postigao pomenuti efekat, gluma ne mora da bude losa... Ali ja nisam ni rekao da ne valja, daleko bilo, ali se naziru nijanse.

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Igram na ultra high 1650-1080 i opet je ono sto sam naveo lose i to me mozete da osporite , tj ne toliko lose koliko nedovrseno , sa druge strane nemam nista vs cartoonish grafike ( obozavam warcraft 3 itd ) ali je ovde zaista preterano toliko da ne mozes nista da razaznajes + te animacije objekata padanje drva i zgrada koje su jedostavno nedovrshene ... da voda izgleda predobro i to su odradili kako treba , obrisi objekata na vodi itd je super odradjeno , da su imali vise vremena valjda bi odradili i ostale stvari kako treba ali nisu imali vremena ... senke su boljka svih cnc igara koji su u tom general engineu pravljeni i to razumem , ali recimo ovde su senke na max stavljene i izgledaju losije nego u cnc kanes wrath , isti engine samo se nisu potrudili.

Gluma ovde nije previse losa koliko je losa prica i na retardiran nacin ispricana , dakle razumem ja kada nesta hoce da se odradi namerno casual i opusteno i neozbiljno , ali ovo je retardirano ... barem po meni.

Unit quotes kao sto sam rekao mnogo variraju , od debilnih do kul , recimo kod sovjeta ( navise sam njih igrao ) dreadnought , tesla trooper , apokalipsa tenk itd imaju kul i ok odradjene glasove , dok recimo engeneer ima epohalno retardirano odradnje queotes .... ulazi u nuklearni reaktor i komentarise sa onim pravim seljachkim glasom oooo od ovoga bi mogli da napravimo veliku mashinu za vesh ... mislim wtf cant it be more lame.

Nisam ja rekao da je igra krsh neopevani vec da je mogla da bude mnooogoooo bolja da su je radili jos pola godine i nisu pozurili da je izbace.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da bi bila mnogo bolja igra da jedinice imaju odzive koje se tebi svidjaju i da je bolje odradnjena animacija pada drveta, to sigurno.A da ne pricam o senkama...To je srz dobre igre.

On the non ironic note, jedina prava mana igre je sto ne moze vise da se odzumira kamera, nekako je preblizu.

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da bi bila mnogo bolja igra da jedinice imaju odzive koje se tebi svidjaju i da je bolje odradnjena animacija pada drveta, to sigurno.A da ne pricam o senkama...To je srz dobre igre.

On the non ironic note, jedina prava mana igre je sto ne moze vise da se odzumira kamera, nekako je preblizu.

ne nego bi bila mnogo losija my bad

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Igru sam uzeo prvog novembra i to premier edition, pored install diska dobio sam disk koji je prepun video materijala o samoj igri i pojedinim tehničkim detaljima igre kao i disk sa muzikom iz igre.

Do sada nisam imao mnogo vremena da igram ali ono što sam igrao mislim da igra ipak obećava i posebno je interesantno što sada postoje 3 strane koje imaju potpuno drugačiju mehaniku i taktiku igre.

Igrao sam samo kampanju sa rusima i par skirmisha čisto da probam samuraje i ally, mislim da su dosta izbalansirane strane.Za sada je izashlo 2 patcha koja sređuju neke tehničke stvari ništa vezano za samu igru.

E sada što se tiče same grafike i komentara o video materijalu mislim da su owde izneta neka dosta subjektivna mišljenja jer što se tiče grafike mislim da su ostali dosledni predhodniku i unapredili je na maximum koji je u ovom trenutku moguć, a video materijali u igri naravno da nisu za oscara ali se vidi trud da budu zabavni i nisu preterano dugački.

PO meni owa igra je best buy za owu godinu što se tiče RTS žanra.

Niam pokušavao da igram preko neta ako ima neko iskustvo voleo bih da postuje, ja imam adsl 756 nisam siguran da je to dovoljno za ok igranje.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam i ja taj bonus disk al' nisam stigao da pregledam...

[Command.and.Conquer.Red.Alert.3.BONUS.DISCS-Unleashed]

Review:

http://www.gametrailers.com/game/6194.html...Reviews#Content

Btw, meni uopshte nisu zapale za oko niti senke niti neke izfusharene animacije...

Verovatno su se iz istih razloga i developeri vishe usresredili na neke druge aspekte...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...