Jump to content

The Last Question


Debeli

Recommended Posts

jbt, znam shta je eksp kriva, ne prichash sa nekim sa prava, takodje ne vidim nishta pogrshno u tome shto si napisao, moja poenta je bila da je skup tehnologija vodi do prekretnice, kao shto ej postepeno doshlo do razvoja mikroprocesora (od neke tamo ideje pa ttanzistora pa ovoga pa onoga), ali u jendom momentu smo mogli da kazemo evo napravili smo ovo, sad ulazimo u novo poglavlje razvoja tehnologija, shto ej realno isti i omogucio, tj omoguceno nam je da dignemo na vishi nivo sve ono shto smo do tada posedovali, pogledajmo samo mobilni telefon ffs.

E sad pa znam i ja, a sa prava sam :)

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

wtf, ovo mi zvuci kao neka star trek/spice/tilium prica:)...pre ce biti da je u pitanju helijum, odnosno deuterijum i tripovi sa hladnom fuzijom...

ccc, Dule, kako se odmah nisi setio o chemu se radi - http://en.wikipedia.org/wiki/Helium-3

pominje se u svakoj drugoj knjizi artura klarka i u svakoj knjizi Bena Bove

lol?

btw, gde ste vi otisli, evo jedan lep split pa da nastavimo spiku o buducnosti covecanstva:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

mislim uopshte ne kapiram kako ti mozhesh mobilni telefon da smatrash revolucijom, u tehnoloshkom smislu kad je to neki produkt iz 18veka jbt. mozhda kao revolucija u socioloshkom smislu koji je doneo, ali u tehnoloshkom daleko od toga.

Mozda u idejnom(da ne kazem sf) pogledu,ali u praktichnom nastao je tek krajem sedamdesetih,i naravno da je velika revolucija.Zar po tebi komunikacija u bilo kom trenutku sa bilo kojom osobom na bilo kojoj poziciji(kada uzmem realne uslove mrze i imanja mobilnog telefona) nije revolucija?

Isto vazi i za internet.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...