Jump to content

Californication


Corey

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne secam se da sam gledao gore dve epizode neke sezone. U stvari, ako se pogleda ova cela sezona, ukupno gledano, totalno je sranje. Ima nekoliko dobrih epizoda u sredini sezone koje kao da su izvadjene iz konteksta. I onda ovaj kraj? Izgleda kao da je serija trebalo da ima 22 epizode, ali posto ne moze, onda su je u dve epizode skrljali 12 epizoda. Jos je gore to sto je sve potpuno besmisleno i naivno objasnjeno. Razocaran sam.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, "par sjajnih monenata" je tvoje opravdanje za dobru epozodu? I to onu koja zavrsava sezonu?

1. Umire Lu, potpuno neopravdano. Valjda nisu znali vise sta ce sa njim, valjda je on sluzio samo da Moldera vrati u formu. Mosh misliti, genijalno.

2. Crno dete, ok, klise je, ali nije los i paf odjednom, posle 11 epizoda izdrkavanja po gledaocima, Karen opet hoce da bude sa Molderom.

3. Na kraju kada ga Karen hoce, on odlucuje da ostane sa cerkom u LA-ju zbog njenog decka (?!) i pusta da ljubav njegovog zivota jednostavno ode.

4. Karen za minut odlucuje da ide u NY bez cerke, koja je neophodno morala da ide sa njom u NY, nije bilo sanse da ostane sa Molderom (?!)

5. Molder ostaje da odgaja cerku i u njihovoj prvoj zajednickoj setnji on samo sto ne pojebe ribu?

O cemu mi ovde pricamo? Pricamo o nesposobnom scenaristi, koji jedino zna da napise dobre dijaloge izmedju muskarca i zene kada je sex u pitanju, paleci pubertetlije u svakom od nas, a da ne zna nista o bilo kakvom drugom odnosu izmedju ljudi. Sto bi bilo ok da je makar dosledan ili da se nije upustao u ozbiljne price i zeleo da napravi bogzna kakav zaplet. Eto zasto sam razocaran, ne zato sto serija nema sjajnih momenata da se covek nasmeje i gde ce videti dobre ribe, nego zato sto se osecam ismejanim od nekog lika koji nije bio svestan u sta ulazi, misleci da jedna midsizon serija nece doziveti uspeh samo na osnovu jebanja.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

bole brate, meni je karen oduvek isla na kurac

i da, seriju gledam zbog vrhunskih momenata. vec sam rekao da mi je glavna radnja sranje i da smara

nagovestaj je da treca nece imati smarackih momenata (aka momenata sa karen, mada opet, sad postoji opasnost od ove male), nego da ce biti sprdnja.

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da meni ide na kurac!!!

Ok, u svakom slucaju, objasnio sam zasto sam se razocarao, zato sto sam mislio da je serija nesto sto nije. A da li cu gledati sledecu sezonu jos uvek ne znam, iz slicnog razloga sam prestao da gledam Dextera. U stvari ono sto me najvise boli je sto vise nema dobrih serija koje se bave necim malo dubljim od plitkog. Sve serije trenutno su lose (izuzev Housea, koji je sve gori, i Life-a koji se jos drzi) u tom smislu, bukvalno kao video igre ili holivudski blok basteri (sto je prava steta jer smo pre 3 godine imali odlicnih serija koje su kvalitetom daleko odskakale od Holivuda). U principu ovo je samo kukanje, al' sta da radim, sad mi je lakse.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

^Takodje...

ova sezona je zavrsena kako je zavrsena i tu se slazem sa Boletom, al najjadnija mi je lozacka najava sledece sezone u fazonu: GLEDAJTE SLEDECU SEZONU BICE PRCANJA MNOGO!, jer je jelte, sada molder sAm sa cerkom i moze da radi sta hoce! - mislim jebote, da sam u osnovnoj skoli pa ajde i da se nalozim na ovo... ali zaista zaista sam se razocarao.

Link to comment
Share on other sites

to sto je on sada sam (sa onim mali retardom) ne znaci samo da ce biti prcanja, znaci i da ce biti gomila fora i 10x zanimljivijih situacija od rasprava sa zenom

Pejo, ja nigde nisam napisao da ce biti samo prcanja, ali najava sledece sezone se zasniva na prcanju i na to sam mislio, pogledaj najavu i bice ti sve jasno. nesto u fazonu "there's 130000 single women in LA bla bla, and Hank moody is a single father raising young daugther bla bla", znaci oni idu na tu foru da se mi nalozimo da ce biti prcanja dosta :) - E to mi jadno :)

Naravno, videcemo sta ce da bude.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...