Jump to content

Koji mobilni uređaj za email, net, itd?


Lucky

Recommended Posts

Evo sad jedno zanimljivo pitanje ... Za koji se mobilni uređaj odlučiti (a da bude i telefon) ako je vrlo važna e-mail komunikacija, surf netom, i slično?

Razmišljanje je skroz na početku pa ne znam ni sam tačno šta mi treba, ali je potreban telefon koji može da odgovori situaciji u kojoj sam ja negde napolju i hitno treba da napišem neki mail ili nešto pogledam na netu. Naravno, sve ja to mogu i preko trenutnog telefona kojeg koristim (imam Gmail mobile instaliran) ali bih ipak hteo nešto što ima "punu" tastaturu. A opet, da nije preveliko, i da ima wireless.

Znači, da li je to Nokia E71, ili pak neki Blackberry, ili možda QTek neki ... iphone?

Još jednom - lakoća i komfor prilikom surfa/slanjamaila je veoma važan, odnosno da bude što bliže radu na notebook-u koliko je to naravno moguće, a ne da na 8 tastera nabadam i pokušavam da napišem iole duži e-mail :)

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Meni se isktrno vise svidja E61 nego E71 jer ima vecu tastaturu i veci ekran. E71 ima dobru kameru i GPS ali koliko znam ti imas dobar fotoaparat a GPS je kao i kod svih telefona dosta lose odradjen i igraces se par dana sa njim i to je to. iPhone je dosta nezgodan za kucanje iole duzih poruka/mailova.

E sada svi mobilni pate od dosta slabog wifi-a, tako da racunaj na to.

Tako da moj glas ide E61 kosta oko 220€. Ima veliku tastaturu super ekran. Jedina mana mu je sto je bas veliki telefon. Ali ako nosis neku tobrbisu na novcanik telefon itd onda to nije problem. Ako oces da se izivis onda mozes da udes na E80 ili neki HTC koji su 500€+.

EDIT: E da zabotavio sam da dodam, ti si verovatno na postpaid-u pa pogledaj kod tvog provajdera da li mozes da dobijes nesto jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

skupi pare za HTC Touch Pro, ako imaš toliko. Diamond je odličan isto. Xperia će biti preskupa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ko'ko keša?

Plus, imam mali problem sa Windows Mobile OS-om pošto mi se nikada do sad nije dopao, na bilo kojem uređaju da je bio. Sa druge strane, nisam ja sad neki zadrti, ako mi kažete da je ok i da sve radi kako treba, strava. Jedino da ne košta 1000 evra :)

Link to comment
Share on other sites

Diamond je 45k, Touch Pro ne bi trebalo baš da je mnogo skuplji. Naravno, napolju su značajno jeftiniji

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...