Jump to content

Studiranje na daljinu


Recommended Posts

otisho bi na etf ili na matf da si hteo da se otkines od ucenja...

i sad ako kazes "omg raf je bolji" necu ni da ti odgovorim vishe

Otishao bih na etf ili matf i uchio matematiku i komp vidjao jednom sedmichno. Nisam ja burzuj pa da olako dajem pare za fax, za moje shkolovanje ima ruke da drljam da bih ga platio... Rezon vam je :"privatan fax je sranje".

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije nama rezon to (posebno meni)... mislim da je tebi rezon ipak "drzavni faks je sranje" vise nego sto je meni "privatan faks je sranje".

Ne kapiram ovo o burzujstvu.... daces 3000 eur godisnje (ili kolko vec kosta taj raf) i onda ces da se ubijas od uchenja.... a ne zelis da odes na budzet na neki drzavni faks.. nauchish SVE sto ti i treba i ne treba i u tome napravis neku dobru osnovnu, pa jos usput naucis i ono sto te zaista zanima u struci.

necu inace da se raspravljam... nisam u fazonu "privatni faks je sranje" , ali ne verujem da je bolji nego drzavni (pricam ovde kao fakultet, ne kao.. "OMG OVDE SE UCHI OET A NEMA PHPH CSS JAVE KURCA I PALCA")

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Nije nama rezon to (posebno meni)... mislim da je tebi rezon ipak "drzavni faks je sranje" vise nego sto je meni "privatan faks je sranje".

Ne kapiram ovo o burzujstvu.... daces 3000 eur godisnje (ili kolko vec kosta taj raf) i onda ces da se ubijas od uchenja.... a ne zelis da odes na budzet na neki drzavni faks.. nauchish SVE sto ti i treba i ne treba i u tome napravis neku dobru osnovnu, pa jos usput naucis i ono sto te zaista zanima u struci.

necu inace da se raspravljam... nisam u fazonu "privatni faks je sranje" , ali ne verujem da je bolji nego drzavni (pricam ovde kao fakultet, ne kao.. "OMG OVDE SE UCHI OET A NEMA PHPH CSS JAVE KURCA I PALCA")

Neam ja nishta protiv drzavnih fakulteta, ali mi se jebe da uchim bespotrebne stvari koje mi nikad u zivotu nece trebati. Kao shto sam se 8 godina npr. jebavao sa biologijom...

Ubicu se od uchenja jer cu imati shta da uchim i imace ko da mi lepo pokaze ono shto me interesuje.

Neam ni ja nameru da se raspravljam, postavio sam normalno pitanje Highliju, chisto da vidim iz prve ruke dal' je fax k'o i vecina privatnih ili nije.

.

Link to comment
Share on other sites

Neam ja nishta protiv drzavnih fakulteta, ali mi se jebe da uchim bespotrebne stvari koje mi nikad u zivotu nece trebati. Kao shto sam se 8 godina npr. jebavao sa biologijom...

Ubicu se od uchenja jer cu imati shta da uchim i imace ko da mi lepo pokaze ono shto me interesuje.

Neam ni ja nameru da se raspravljam, postavio sam normalno pitanje Highliju, chisto da vidim iz prve ruke dal' je fax k'o i vecina privatnih ili nije.

Velika je shansa da cesh na ETFu nauchiti gomilu stvari koje ti nikad nece trebati, ali nije poenta faksa samo nauchiti to shto zhelish. U tom sluchaju slobodno batali fakultet, sedi kuci i kreni sam da uchish iz knjiga koje cesh nabaviti po daleko manjoj cifri od RAF shkolarine.

Samo imaj u vidu da ako ce ti faks biti osnova za zaposhljavanje, ETF se daleko vishe vrednuje od tri privatne diplome zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Samo imaj u vidu da ako ce ti faks biti osnova za zaposhljavanje, ETF se daleko vishe vrednuje od tri privatne diplome zajedno.

Etf da, faks ne :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@jasamnepismen: mozes da se provuces iz dosta predmeta, ne iz svih, ako hoces da naucis, mozes dosta toga da naucis

@vudu: SI ETF je 2k eura, nema mreza (kod nas su mreze ko telekomunikacije kod vas (kodovanje, digitalne, bezicne, signali) + CCNA/CCNP u cetvrtoj), i nema prelaska na budzet ako das uslov

@Pesma: delimicno si u pravu, i matf i etf imaju slican program kao RAF, ali ne kompletan, jer kod nas u cetvrtoj ipak imas Cisco i Oracle sertifikate, za koje bi na drugom faxu morao dodatno da das kintu, i jos dodatno da ih slusas, pa bi ih tesko uklopio u standardno studiranje. Naravno, mi smo uskraceni za to sveobuhvatnije znanje, koje po meni i ne fali (jebo oet, fiziku, matu i sl)

@cali: lupio si, retko gde gledaju diplomu, najcesce cene dosta vise sertifikat ako imas ccna, ili jos bolje ccnp, nego da ce samo da gledaju diplomu etf-a. Ne pricam napamet, zaposlen sam, i imao sam jos ponuda za posao u proslih par meseci

ne kazem da je etf los, nego je racunica prosta, ako imas 12k eura za investiranje, raf je ok izbor, ako nemas, idi na drzavni, pa gubi svoje vreme, a vreme je novac [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@cali: lupio si, retko gde gledaju diplomu, najcesce cene dosta vise sertifikat ako imas ccna, ili jos bolje ccnp, nego da ce samo da gledaju diplomu etf-a. Ne pricam napamet, zaposlen sam, i imao sam jos ponuda za posao u proslih par meseci

ne znam na koje ti poslove mislish, ali u IT industriji najbolje poslove mozhesh dobiti iskljuchivo sa ETF + CCNx/MCSx komboom. Oni bez ETFa pochinju na dnu lanca.

Pare jesu novac, ali imho za dodatne dve godine shkolovanja (5. godina + sertifikati) cesh naci mnogo bolji posao i investicija ce ti se vratiti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim bas na IT industriju, poredjenja radi u MPC-u su u maju trazili lika za IP telefoniju, nije ih zanimalo dal je zavrsio ETF. vec bilo koje fakultetsko obrazovanje plus CCNA, cak znam dvoje sa ETF-a koji su direktno poduvali kad im je lik postavio par pitanja u vezi mreza i slicno. Ta pozicija nije bila buljaska, pocetna plata je bila vise nego ok (600e), a takvih primera ima jos. Prosla su vremena kad se bas gledalo koji fax si zavrsio..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

To je spika ko iz poslednje rur kafane, ono kao

aj bre dodji da radis kod mene u firmi

ali nemam fax.

koji ce ti to kurac? el znas da sljakas jos ako imas neki sertifikat to je to.

Tako da ima istine u ovome sto pera prica mada moram da kazem da je malo neozbiljno traziti samo CCNA za IP telefonije ali ajde kod nas ima CCVP-ova na prste jedne ruke da ih izbrois tako da kapiram da nisu imali neki izbor.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, nisu imali nikakav izbor, pa je bilo daj sta das, da ima CCNA, pa ce drugi stariji lik da mu pomaze, jebiga

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Iz mog iskustva ne trazi se ni faks ni sertifikat vec adekvatno znanje, kod mene u firmi se prima tako sto dobijes test projekat koji uradis i ako si ga uradio kako treba, primljen si.

Tako je i u vecini drugih firmi, realno ima ljudi koji imaju sertifikate pa opet nemaju pojma.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Fakultet->industrijski sertifikati->praksa-> DE1!!!

Sto lazes bre tolko?

Da, bas firme imaju vremena da daju kandidatima projekte da rade.

Tako nije ni u JEDNOJ firmi, i nemoj ljudima da dajes pogresne informacije za vazne stvari.

Mozes ti sad da pricas kako si ti jos dok si studirao radio projekte (ili tvoj rodjak) pa vas video RAND i dao vam posao, ali ovo kako ne vredi ni faks ni sertifikat vec ti na intervjuu daju PROJEKAT!! Jebote kako ti lazes :)

Upravo to, nisu imali nikakav izbor, pa je bilo daj sta das, da ima CCNA, pa ce drugi stariji lik da mu pomaze, jebiga

A nije bio na intervjuu da se uradi PROJEKAT ip telefonije za vezu sa singapurskom ispostavom megakorporacije? Jer se ne ceni ni faks ni sertifikat nego ZNANJE.

[:D]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Fakultet->industrijski sertifikati->praksa-> DE1!!!

Sto lazes bre tolko?

Da, bas firme imaju vremena da daju kandidatima projekte da rade.

Tako nije ni u JEDNOJ firmi, i nemoj ljudima da dajes pogresne informacije za vazne stvari.

Mozes ti sad da pricas kako si ti jos dok si studirao radio projekte (ili tvoj rodjak) pa vas video RAND i dao vam posao, ali ovo kako ne vredi ni faks ni sertifikat vec ti na intervjuu daju PROJEKAT!! Jebote kako ti lazes :)

A nije bio na intervjuu da se uradi PROJEKAT ip telefonije za vezu sa singapurskom ispostavom megakorporacije? Jer se ne ceni ni faks ni sertifikat nego ZNANJE.

[:D]

Neuk si, jer verovatno nikada nisi radio u zivotu ovaj posao, ja pricam kako je kod mene u firmi a zaposlio sam mnoge ljude, ovako je kod mene a i u drugim firmama znam iz licnog iskustva jer sam radio tamo, a to sto ti ne verujes jebe mi se, ja radim dugi niz godina i znam kakvo je trziste i kako se ovde i na zapadu primaju ljudi, sve se mahom prima po preporuci, gde onaj koji je preporucen dobije zadatak koji treba da odradi i da pokaze njegovo znanje u praksi, niko nece da te smara sa tim sta si zavrsio i koje sertifikate imas, njega zanima da ti odmah krenes da radis postojeci projekat ili nesto u sistemu, nemaju ljudi vremena da se ti uhodavas vremenom, nego ti daju nesto sto treba da se zavrsi na primer na postojecem sistemu i kad ti uradis to kako treba i kad oni vide da ti znas da radis prime te i odmah kreces na posao bez puno objasnjavanja.

Mislim necu ja da ti objasnjavam ti si jednostavno zatucan, pogledaj sve oglase za programere po netu sve jace firme traze da uradis test projekat a ni jedna ti ne trazi sertifikate vec adekvatno znanje iz odredjenih oblasti, evo posto si tako neuk dacu ti par oglasa sa neta za programere pa ces videti da niko ne spominje nikakve sertifikate niti doktorate i diplome vec svi traze da znas to i to a to proveravaju tako sto ti daju da uradis nesto.

Agencija za izradu kompjuterskih programa i Internet prezentacija SmileSoft S.A. - Jagodina raspisuje konkurs za sledeća radna mesta:

PROGRAMER DESKTOP APLIKACIJA:

- Iskustvo na poslovima programiranja

- Dobro poznavanje Delphi/Pascal programskog jezika

- Poželjno poznavanje poslovnih procesa i knjigovodstva

- Poželjno poznavanje rada sa bazama podataka (SQL)

- Znanje engleskog jezika je prednost

WEB PROGRAMER/DIZAJNER:

- Iskustvo na poslovima web programiranja PHP

- Odlično poznavanje PHP/HTML/JavaScript/CSS/XML/Photoshop/Corel

- Smisao za grafički (web) dizajn

- Poželjno poznavanje rada sa bazom podataka MySQL

- Velika prednost je poznavanje AJAX tehnologije

- Znanje engleskog jezika je prednost

Prijave sa CV poslati na email office@smilesoft.net i popuniti formular PRIJAVA ZA POSAO na adresi www.smilesoft.net

POSTOJI MOGUĆNOST RADA OD KUCE !!!

Neotech Software d.o.o., sa sedistem u Beogradu, raspisuje konkurs za PHP programera.

Trazimo kandidata za razvoj biznis aplikacija.

Potrebno iskustvo u radu/razvoju sa :

- PHP/MySQL

- OOP, Ajax, JavaScript

Poznavanje ili iskustvo sa nekim od frameworka ce se posebno ceniti.

Sve aplikacije i dodatne informacije na :

mladen.mrkajic@siquant.com

RB General Ekonomik traži Web 2.0 programera:

Potreban je programer za stalni radni odnos koji ce raditi na razvoju interface-eva za gprs/edge/3g ruter-e:

Neophodni uslovi:

- Napredno poznavanje HTML, xHTML, JS, CSS i AJAX tehnologija

- Veoma je bitno da kandidat ima srednji nivo znanja o tehnologijama mreža

- Web dizajn (osnovni smisao)

- Osnovno poznavanje GNU/Linux OS-a

- Osnovno poznavanje shell script-a

- Profesionalni odnos prema poslu

- Poštovanje vremenskih rokova

- Dobro znanje Engleskog jezika.

Ukoliko ste zainteresovani, biografije/CV šaljite na

konkurs@geneko.co.rs

Bice kontaktirani samo kandidati koji udju u uži izbor.

Potrebni su C++ programeri za izradu projekata.

Prvi projekat je test projekat i veoma je jednostavan.

Iako je test projekat bicete placeni.

Vasu biografiju posaljite na posao@uniqueplace.co.yu

Obavezno posaljite i Broj TELEFONA kako bismo Vas u roku od 48h kontaktirali.

Prednost imaju osobe sa znanjem Baza podataka i mreznog programiranja.

Svajcarsko-nemackoj kompaniji Kohiro, sa top level klijentima, potrebni su PHP programeri za rad na duze vreme. Postoje 2 osnovna tipa projekata: interni i eksterni. Kohiro ima svoje komercijalne aplikacije koje se razvijaju svakodnevno. Uglavnom se radi o SMS kvizovima i aplikacijama, kao i drugim marketing servisima. Od vecih klijenata se izdvajaju Volvo i Braun, kao i mnogo manjih klijenata kojima se izradjuju kompletni web sajtovi ili samo SMS funckionalnost na svojim sajtovima.

Uslovi konkursa:

1. Da ste vredni, ozbiljni i iskreni.

2. Da imate dovoljno slobodnog vremena da mozete totalno da se posvete projektima koje dobijete. Ne odgovaraju ljudi koji su u vojsci, imaju redovan posao, rade samo nocu pa su nedostupni preko dana, imaju "sat-dva" dnevno slobodno. Niko vas nece terati da radite od XX do YY, sami birate svoje radno vreme ali morate da postujete rokove, redovno skidate e-mailove (bar na svakih sat-dva) i da budete dostupni u toku dana.

3. Da poznajete PHP i MySQL i mozete samostalno da pisete PHP scriptove kao i MySQL queries.

4. Da poznajete osnove HTTP protokola.

5. Da ste spremni za rad na duze vreme. Ponuda ne vazi za osobe koje bi da rade par nedelja ili meseci.

6. Svi kandidati ce dobiti po jedan test projekat za koji ce imati vise nego dovoljno vremena da urade. Proci ce samo oni koji urade u predvidjenom roku i kvalitetno. Dobicete svu potrebnu dokumentaciju.

7. Nije potrebno da znate bilo koji drugi jezik osim engleskog. Kompletna komunikacija je e-mailom a po potrebi i telefonom, na engleskom jeziku.

8. Nudi se plata od 800 eur mesecno uz mogucnost povecanja ukoliko se dokazete. Placanje je mesecno, wire na devizni racun. Ako nemate racun nije ni to problem, mada mislim da je vrlo mali napor otvoriti jedan devizni racun u bilo kojoj banci.

9. Za sada se ne traze web ili flash dizajneri, kada se to bude trazilo objavicemo novi konkurs. Ne verujem da ce ikada biti potrebe za ASP programerima pa molim sve takve da se uzdrze od prijavljivanja da ne gubimo vreme.

10. Prijave i CV poslati na goran.pilipovic@kohiro.com Molim vas da ne saljete privatne poruke.

11. Konkurs je otvoren do nedelje 19. 12. 2004.

Dodatne napomene:

Ovo je drugi put da dajem isti oglas, prva put se izabrani programeri (njih 4) nisu proslavili, a neki cak i gore od toga. Skoro da nas (Srbe) bije glas da smo neozbiljni, neodgovorni i lenji. Zbog iskustva sa prethodnim kandidatima uslovi su navedeni upravo po ovom redu, za neke mozda cudnom, ali se ispostavili da je to vrlo vazno.

Od mene cete dobiti svu potrebnu pomoc, ako znate PHP/MySQL necete imati nikakvih problema. Vlasnici kompanije su izricito zahtevali da kandidati ispunjavaju kriterijume bas po ovom redosledu jer im je vaznije da dobiju nekoga ko zeli da radi, pre nego "eksperta" koji se ne javlja 10 dana, odugovlaci sa jednostavnim stvarim nekoliko nedelja, ili one kojima svaki drugi dan umire hard disk, ceo kompjuter, kuce, mace...

Radi se dosta, ali moze i da se zaradi, ljudi su korektni, zahtevaju rad ali i placaju po dogovoru.

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Neuk si, jer verovatno nikada nisi radio u zivotu ovaj posao, ja pricam kako je kod mene u firmi a zaposlio sam mnoge ljude,

Buuuhuuhuuu pa ljudi moji, daj da ovom coveku napravimo spomenik, kakav je ovo šegator. Ima 20 i sumska jagoda godina a jebote sve zna od prava preko istorije do php-a a plus zaposljava neuku i obogu raju.

Inace u svim ovim oglasima koje si postovao ne vidim da neko trazi projekat sem zadnja 2 gde su evidentno ti PROJEKTI neka vrsta testa. To je isto kao kad bi ja tvrdio da sam radio PROJEKTE kad sam konkurisao, mada su to bili neki nebulozni test inteligencije i kolko mi se cini antiidiotluka i kasnije neki testici koji se ticu onog sto cu raditi. WAU WAU PROJEKTI!!

Nego da ja tebe pitam, ako svi traze samo ljude "sa vrhunskim znanjem" i "odma rade projekat", pa gde to nauciti? Mora da ima neki posao gde ce primiti nekog sa opstim znanjem i onda ga uputiti u tajne posla, zar ne.

Ili si ti kad si se rodio zakmecao u TurboPascalu?

P.S Ovaj zadnji oglas sto si dao je takav jer se verovatno prijavljivala tona ljudi koji niti imaju podlogu (faks/cert stavec) nego su mali hakeri koji su ubedjeni sa internetforum okrsaja da znaju sve. Ili su difejsovali neki forum.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Buuuhuuhuuu pa ljudi moji, daj da ovom coveku napravimo spomenik, kakav je ovo šegator. Ima 20 i sumska jagoda godina a jebote sve zna od prava preko istorije do php-a a plus zaposljava neuku i obogu raju.

Inace u svim ovim oglasima koje si postovao ne vidim da neko trazi projekat sem zadnja 2 gde su evidentno ti PROJEKTI neka vrsta testa. To je isto kao kad bi ja tvrdio da sam radio PROJEKTE kad sam konkurisao, mada su to bili neki nebulozni test inteligencije i kolko mi se cini antiidiotluka i kasnije neki testici koji se ticu onog sto cu raditi. WAU WAU PROJEKTI!!

Nego da ja tebe pitam, ako svi traze samo ljude "sa vrhunskim znanjem" i "odma rade projekat", pa gde to nauciti? Mora da ima neki posao gde ce primiti nekog sa opstim znanjem i onda ga uputiti u tajne posla, zar ne.

Ili si ti kad si se rodio zakmecao u TurboPascalu?

P.S Ovaj zadnji oglas sto si dao je takav jer se verovatno prijavljivala tona ljudi koji niti imaju podlogu (faks/cert stavec) nego su mali hakeri koji su ubedjeni sa internetforum okrsaja da znaju sve. Ili su difejsovali neki forum.

Ti si decko bolestan majke mi ;) dobro ako mi ne verujes sve je ok samo idi malo da se ohladis e a znas sta realno jebe mi se da li mi verujes ili ne, imam jako lepu platu i realno mi seva paja sta neki lik na forumu misli, ja ti samo kazem kako je a ti i dalje zivi u zabludi :)

E da haha pazi test projekat je test projekat, znaci dobijes da napravis nesto sto je veoma priblizno onome na cemu ces raditi u buducnosti samo za ostale da im bude jasno :)

BTW nisam ja rekao da svi traze ljude sa vrhunskim znanjem itd, vec da one firme sa kojima sam ja radio to rade. mislio sam na sve sa kojima sam ja radio, doduse verujem da ima i onih gde primaju sa sertifikatom ali ja ovde govorim iskljucivo za programiranje, niko ti nece traziti sertifikat za php bar ja do sada nisam video da je neko trazio mozda sam i u zabludi, ali ja ovde govorim samo za ono sto ja radim.

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

zakachili ste se za te vashe diplome kao pijani plota a oboje zaboravljate da je najvaznije u IT konstantno raditi na sebi, jer se tehnologije menjaju na svakih 7,8 godina i time vashe lepe uramljene slike padaju u vodu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

zakachili ste se za te vashe diplome kao pijani plota a oboje zaboravljate da je najvaznije u IT konstantno raditi na sebi, jer se tehnologije menjaju na svakih 7,8 godina i time vashe lepe uramljene slike padaju u vodu

Ne mozes ti njima da objasnis :)

E fatso evo ja cu da te naucim php mysql i ajax da uzmes neku kintu da se opustis malo da ne mislis da te mrzim ili tome slicno :]

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ma ti si bre budala realno govoreci.

Ja jos vece raspravljam a decko pitao prosto o studiranju na daljinu na ekonomiji, a opet dogurasmo do jebenog php.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes ti njima da objasnis :)

E fatso evo ja cu da te naucim php mysql i ajax da uzmes neku kintu da se opustis malo da ne mislis da te mrzim ili tome slicno :]

Ovo ti moram odgovoriti. Ne bih bio programer ni za koje pare na svetu. Mada je posao generalno banja. Kopiraj kod, pojedi mars cokoladicu, ispamuj celu firmu cirkularnim mailom sa attachom od 6 mb, i trazi jaci hw da ti radi prepisani kod.

8===o

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...