Jump to content

Studiranje na daljinu


Recommended Posts

ok. failovo sam prijemni pre par dana( kao i vecina ostalih "kanditata" ) i manjak bodova iz srednje (kad sam slacker po defaultu) me je odvukao u grupu studenata koji studiraju na daljinu (ako odustane tipa 100 ljudi koji su jace rangirani od mene da li zbog toga sto su upali na drugi fax ili sto nemaju dukate da plate prvu godinu statijaznam... onda sam spashen)...

Anyway... Na googlu nisam mogao puno da nadjem sto se tice licnih iskustava ovakvih studenata, samo znam da ne bih trebalo da dolazim na predavanja (a fax mi je na pljuvometar pa bih mogao da se ushunjam na predavanja sa ortakom) , da ne polazem kolokvijume, da imam specijalni pristup online bazi zadataka vezbi itd... i najbitnije, da ako dam uslov, mogu da uletim na budzet kao "fizicki" student u drugoj godini :)

P.S. jel mogu nekog da tuzim, posto su nam dali dezinformacije o testu na prijemnom, tipa rekli su da nece biti lekcija ta i ta jos na pripremnoj nastavi (a isto to je potvrdjeno i fizickim dokazom u informatoru za prijemni) a zapravo su na testu bila pitanja iz "precrtanih" lekcija -_- sta da radim, volim da isterujem stvari...

EDIT: Zamolio bih da se suzdrzite offtopica i spama...

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne mozes nikog da tuzis za dezinformacije, Chupic nas je bas zeznuo, kao i onaj smrad za polovnu al jbg... Nisam bas sigurna sta je to na daljinu, ali meni bolje zvuci od smf... Inace, stvarno su nas ojadili s testovima :S pogledaj na sajtu ekonomskog, tu imas objasnjenja o daljini. Koliko si imao poena na prijemnom?

Link to comment
Share on other sites

ok. failovo sam prijemni pre par dana( kao i vecina ostalih "kanditata" ) i manjak bodova iz srednje (kad sam slacker po defaultu) me je odvukao u grupu studenata koji studiraju na daljinu (ako odustane tipa 100 ljudi koji su jace rangirani od mene da li zbog toga sto su upali na drugi fax ili sto nemaju dukate da plate prvu godinu statijaznam... onda sam spashen)...

Anyway... Na googlu nisam mogao puno da nadjem sto se tice licnih iskustava ovakvih studenata, samo znam da ne bih trebalo da dolazim na predavanja (a fax mi je na pljuvometar pa bih mogao da se ushunjam na predavanja sa ortakom) , da ne polazem kolokvijume, da imam specijalni pristup online bazi zadataka vezbi itd... i najbitnije, da ako dam uslov, mogu da uletim na budzet kao "fizicki" student u drugoj godini :)

P.S. jel mogu nekog da tuzim, posto su nam dali dezinformacije o testu na prijemnom, tipa rekli su da nece biti lekcija ta i ta jos na pripremnoj nastavi (a isto to je potvrdjeno i fizickim dokazom u informatoru za prijemni) a zapravo su na testu bila pitanja iz "precrtanih" lekcija -_- sta da radim, volim da isterujem stvari...

EDIT: Zamolio bih da se suzdrzite offtopica i spama...

Jebiga sasuke, bice bolje sledeci put.

Ali ako ne slusas, i ne polazes kolkovijume, kako onda mozes da ", mogu da uletim na budzet kao "fizicki" student u drugoj godini :)" - ne kapiram ovo??

A da tuzis oh lol :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes nikog da tuzis za dezinformacije, Chupic nas je bas zeznuo, kao i onaj smrad za polovnu al jbg... Nisam bas sigurna sta je to na daljinu, ali meni bolje zvuci od smf... Inace, stvarno su nas ojadili s testovima :S pogledaj na sajtu ekonomskog, tu imas objasnjenja o daljini. Koliko si imao poena na prijemnom?

taman pomislih da je chupic dobar koliko je bio zanimljiv na pripremnoj , sad ukucavam random prijavne brojeve i niko za sad nije premashio 5 bodova iz sociologije jebale ga nasilne migracije ljudi i sve u picku materinu...

ne zelim ni da znam koliko sam imao bodova muka mi je vise od svega u picku materinu idem sutra da vidim svoj test posto imam osecaj da su mi informatiku pokrali ... 17/30 ... i don't think so...

edit: ma imam pare za studiranje prvu godinu samo me zanima da li sam se uvalio u govna i o cemu se tu uopste radi...

toliko o kolegijalnosti pojedinih clanova foruma na moj apel...

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Čupić je kralj, to mi komšija, možete da mu ga poduvate samo [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Realno... Super si proshao.

Moja devojka je pre dve godine upala na samofinansiranje, a dobar ortak na daljinu... Uzecu njihov primer.

Ona je morala da ide na predavanja, morala je da skuplja bodove sa istih, da radi seminarske, itditd... Dok je ovaj ortak mogao da radi shta hoce.

E sad, osnovni problem, zbog kog smo mislili da je njoj bolje je bio to shto studenti na daljinu nisu mogli da daju ispite preko kolokvijuma i kao nisu mogli da dolaze na predavanja... Na predavanja su odmah svi krenuli da dolaze i tu nije bilo razlike, a posle tipa prvog semestra su promenili i ovo oko kolokvijuma i studenti na daljinu su mogli i na njih da dolaze.

Na kraju je ispalo da je ovaj ortak shto je upao na daljinu mnogo bolje proshao.

(Oboje su batalili ekonomiju i preshli na druge fakultete jer: 1. Smara, 2. Teshko je mnogo)

Nek` ti je sa srecom u svakom sluchaju. [:)]

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

ok. jedan po jedan

@hajli... jeste kralj je... vristali smo od smeha na nastavi pripremnoj... ALI brate mass fail sociologije nije slucajnost... objasni pojavu da masa ljudi sa 36-40 bodova urade gore test od mene sa 25 bodova... ?

@rockdudbg gz kolega... ja ono sto nisam znao lepo sam zaokruzio na random i sve omashio XD nikad me nije hteo % ... nikad ni trojku na lotou da dobijem majke mi

@Green to trazim, te informacije... mada ja ipak mislim da je bolje aktivnije pristupiti studijama, ici na predavanja i kolokvijume

a za knjige je sredjeno... dobijamo sve za dzabe... tj. ukljuceno je u cenu od 80-90k RSD sve... i pise "kad budete dolazili po knjige ponesite torbu" :) ima ledja da mi otpadnu

@neo n/c :C

inace tu sam negde blizu crte za regularno samofinansiranje tako da ako ima dovoljno siromashnih brdjana koji ce da odustanu onda mozda i prodjem...

hvala lepo dovidjenja :D

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

@Vudu: a bre?

@Synd: da si učio, prošao bi bolje, te fore "zajebao me profa, mrze me profani" pale dok ne napuniš 10 godina

@Green: Teško je kurac moj, jedan od mojih najboljih ortaka je na ekonomiji, okinuo je jednu godinu doduše, al mislim da nije otvorio knjigu nikada, što je praktično za njega i nemoguće jer je na ruletu pola dana, a drugu polovinu šatro radi u jednoj ambasadi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Opusteno idi na daljinu, kao daljinci ne mogu da pohadjaju predavanja ali zato nemaju potrebu da daju uslove za izlazak na ispit, uslov je polaganje nekih kolokvijuma koji su mega teski, posebno racunovodstvo i mata na prvoj godini, tako da se vise isplati biti na daljinu, jer ti sto studiraju na daljinu dolaze redovno na predavanja najnormalnije. Jedino sto neces moci isto je kao da regularno vezbas neki predmet ali iovako na vezbama dolaze svi zivi i koji su na spisku i koji nisu tako da i tu mozes da se svercas do sada nisu proveravali.

Btw davanje ispita preko kolokvijuma nije praksa niti je moguce na vecini predmeta, tako da je polaganje kolokvijuma svedeno samo na dobijanje uslova za izlazak na ispit.

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

@Vudu: a bre?

@Synd: da si učio, prošao bi bolje, te fore "zajebao me profa, mrze me profani" pale dok ne napuniš 10 godina

@Green: Teško je kurac moj, jedan od mojih najboljih ortaka je na ekonomiji, okinuo je jednu godinu doduše, al mislim da nije otvorio knjigu nikada, što je praktično za njega i nemoguće jer je na ruletu pola dana, a drugu polovinu šatro radi u jednoj ambasadi

e al si se isro sada :D sta kao ekonomija pickin dim ne otvaras knjigu ili ucis malo i prolazis ?:D ih sad :D nemoj da te jurim po saundu :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Pesma, realno ne možeš tako da pričaš, masa ljudi upisuju faksove koji im uopšte ne odgovaraju pa im je zajebano.Tebi očigledno ide crtanje i sve, imaš talenat za to dok će tamo neka guska da se sprema godinu dana da bi samo upala.Isti primer kod mene, polagao sam samo matu, iskreno ide mi to od ruke, išao sam na takmičenja, i spremio sam se za budžet za manje od mesec dana, dok primera radi drugarica koja se spremala 6 meseci, i bila je u formi da može da uradi 140 zadataka na dan nije uspela na budžet.

A za faksove gde treba da se dobro greje stolica, tu nema druge opcije sem da radiš ko crnac.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

necesh imati nikavih problema kao student na daljinu, predavanja niko ni ne kontrolishe a shto se vezhbi i kolokvijuma tiche zamolish lepo asistenta i uvek ce ti izaci u susret. ono shto je dobro (a mozhe biti i loshe) je to shto nemash obavezu kao budzetlije i samofinansirajuci da redovno idesh na vezhbe i izlazish na kolokvijume. isto tako na ispite mozhesh uvek da izadjesh, a u onim predmetima gde imash mogucnost da odradish deo ispita preko kolokvijuma ce ti uvek rachunati ako si radila. profesori chak i blagonaklono gledaju na to. takodje ako ochistish godinu u drugoj prelazish na budzet. dei ti je u principu najbolji info dao, ako si pametna i disciplinovana (ko shto ja nisam) od studiranja na daljinu mozhesh samo izvuci koristi.

i ne dirajte chupica !

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

Pesma, realno ne možeš tako da pričaš, masa ljudi upisuju faksove koji im uopšte ne odgovaraju pa im je zajebano.Tebi očigledno ide crtanje i sve, imaš talenat za to dok će tamo neka guska da se sprema godinu dana da bi samo upala.Isti primer kod mene, polagao sam samo matu, iskreno ide mi to od ruke, išao sam na takmičenja, i spremio sam se za budžet za manje od mesec dana, dok primera radi drugarica koja se spremala 6 meseci, i bila je u formi da može da uradi 140 zadataka na dan nije uspela na budžet.

A za faksove gde treba da se dobro greje stolica, tu nema druge opcije sem da radiš ko crnac.

mislim da se nismo razumeli... mene chudi kako ljudi ne mogu da upadnu na budzet, ne zbog talenta... mislim, kakav talenat ti treba da bi nashtrebao knjigu ili dve. Cak me i na arhitekturi chudi kako neko ne moze da polozi onaj smeshni prijemni ko chovek

I josh me chudi sto ljudi upisuju faksove koji im ne odgovaraju ili koje ne zele da studiraju.... i na kraju.. koji ce kurac neko na bilo kom faksu ako ne moze ko chovek da spremi prijemni za isti.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

L O L

Mjok matori, tamo dodjes pogledaju ti okice, pomaze te, daju bonu i kazu "Za tebe decko, danas 9!".

Koliko god ti zvuchao ironichno na vecini privatnih faxova je bash tako... Voleo bih da na mom tako nije, jer planiram da se prilichno otkidam od uchenja, i ne zelim da neki tamo lezilebovici prolaze bolje od mene!

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...