Jump to content

Iskustvo sa agencijama za nekretnine


Recommended Posts

pa tu imash dve taktike ili pozovesh par najvecih agencija koje ce istovreneno da oglasavaju tu gajbu ili se odlucish za jednu koja ce da ima ekskluzivno pravo tako da kazemo...

takodje ne bi bilo loshe da se raspitash koji procenat uzima agencija, za manji stan sad uglavnom to ne ide preko 2% za veci 1000 jura, to naravo ne placash ti nego kupac, al sve jedno utice na krajnju cenu tako da kazemo.

  • Upvote (+1) 1

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ma to je sve stoka, moj savet ti je da im dash cenu za koju bi prodao+3000 soma jura za cenkanje. bitno je da to realno odmerish, ponuda je trenutno relativo dobra, i nemoj da te povuku budale koje zive u oblacima i imaju nerealnu cenu kvadrata, pa da se tripujesh da toliko mkzesh da dobijesh, jer sigurno necesh.

gde ti je ta gajba i kolika je:)

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Vojvode Bacevica(ali ne sa strane ustanicke nego sa druge strane autoputa), nije velika oko 36kv mislim.

Problem je sto je mojima dojadilo vise da se sa stanarima vuku jer smo taj stan iznajmljivali, i hoce da prodaju to po ceni koja je po mom misljenju smesna (hteli bi bar 25 000), e sad mislim da su oni za tu cifru vise zato sto ne bi da se vuku sa tim godinu dana nego sto pre da prodaju.

Link to comment
Share on other sites

koja je cena u kraju? koji sprat?

realno, ti mali stanovi se brzo prodaju, ako nije prizemlje ili potkrovlje kontam da bi mogao bez problema 30 soma da uzmesh, to bi u prevodu znacilo oglasish stan na 35000, i cekash ponudu kupca, ko je zainteresovan taj ce se cenkati...

ovo lupam sad otprilike jer ne znam razlog zashto bi ga cenili 25k.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Moj savet je da stavis stan u oglase kao privatno lice, po ceni kojoj mislis da je realno (to moras dobro da procenis, da uracunas cenkanje, spustanje cene i sl). U roku od par dana ces biti kontaktiran od strane nekoliko agencija s pitanjem da li mogu da stave tvoj stan u ponudu, neka stave pa ako ga prodaju super :) 

 

Vecina agencija sad tako funkcionise, kako za izdavanje, tako i za prodaju stanova, kao uvrste ih u ponudu i to je to. Nekad se to desava i bez da uopste unapred kontaktiraju vlasnika stana, konkretno znam jedan slucaj gde smo hteli da iznajmimo stan, nasli ok varijantu i ispostavi se da stan iznajmljuje lik koga vec poznajemo i imamo njegov telefon i sve (to ti agencija ne daje dok im ne platis proviziju). I kao nazvali lika posle s varijantom "jel mozemo mi da se dogovorimo za bez agencije da ne placamo proviziju", nasta je on bio u fazonu "ma naravno, ja ne znam ni odakle njima u ponudi moj stan, samo me zvala neka zena i s pitanjem imam zainteresovanog za vas stan jel mogu da ga dovedem da pogleda". 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...