Jump to content

Za brz Internet u Srbiji 40 evra mesečno


maraaram

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel to on sto dobijes tipa user : nesto@xdsl.isp.telekom.yu, pa password?

probao sam to (dobili su papir od telekoma) ali LOL ne radi jebeno (osim ako nisam pogresio sto sam se logovo na 192.168.1.1)? osim ako se ne kacim direktno na taj jebeni uredjaj pa onda, ali to mislim da nije, a ako i jeste ne pada mi na pamet da se zajebavam sa huawei prdezima na taj nacin

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jel to on sto dobijes tipa user : nesto@xdsl.isp.telekom.yu, pa password?

probao sam to (dobili su papir od telekoma) ali LOL ne radi jebeno (osim ako nisam pogresio sto sam se logovo na 192.168.1.1)? osim ako se ne kacim direktno na taj jebeni uredjaj pa onda, ali to mislim da nije, a ako i jeste ne pada mi na pamet da se zajebavam sa huawei prdezima na taj nacin

O.o sta ti bese radis u toj firmi?

Taj user i pass su za PPPOE authentikaciju na telekomove access servere, a ne za pristup ruteru koji se nalazi kod tebe.

Posto imas te podatke mozes resetovati ruter koji se nalazi kod tebe na fabricka podesavanja (obicno je to drzanje reset dugmeta 5-10 sekundi) i onda iskonfigurisati ceo ruter od nule posto ces moci da mu pridjes sa default userom i passom ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

O.o sta ti bese radis u toj firmi?

Taj user i pass su za PPPOE authentikaciju na telekomove access servere, a ne za pristup ruteru koji se nalazi kod tebe.

Posto imas te podatke mozes resetovati ruter koji se nalazi kod tebe na fabricka podesavanja (obicno je to drzanje reset dugmeta 5-10 sekundi) i onda iskonfigurisati ceo ruter od nule posto ces moci da mu pridjes sa default userom i passom ...

netje da moze :)

jer kada ga resetujesh dobijesh djoku :) vrati na default a default je TELEKOM MUAHAHA

shalu na stranu user: telekom, pass telekom, ne mozesh nishta da uradish, ako hocesh da ga unlockujesh morash da se telnetujesh na modem i promenish user na admin i pass na admin :D onda imash ceo modem otvoren ;) nemam sada vremena korak po korak ali chim dodjem na posao napisacu ti kako jer radim za 45 min :D zakasnicu... adresa jeste 192.168.1.1, ovaj user i pas @xdlsl.isp.telekom.yu ti je kao shto si za dial up imao user i pass za konekciju :) ofc mohi je u pravu ali da te ne zbunjuje :)

radi i ovo (vec navedeno):

IE ili firefox/opera shta god safari shta hocesh, u adress bar kucash 192.168.1.1 i onda username: admin password: ztonpk pa udri...

ae napishem za nekih sat sat ipo ;) /wave

e to je dobro pitanje btw ;)

Edited by chegster

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

cheqster, jel' moze da se zameni ovo djubre od huawei modema? :p

ne moze :P ali ako si dobio hg510/hg520 imash user i pass za modem ovaj pppoe i kad njega ukucash u bilo koji modem mozesh da se konektujesh, ili u prevodu kupish sebi modem koji ti se svidja i cepish u njega user/pass i uzivash...

mohi ranziranje ti je praktichno da ne kukuljimo ishcupa zicu iz jednog porta i turi gu u drugi, onda ovaj valjda servisira shta radi pojma nemam

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

ne moze :P ali ako si dobio hg510/hg520 imash user i pass za modem ovaj pppoe i kad njega ukucash u bilo koji modem mozesh da se konektujesh, ili u prevodu kupish sebi modem koji ti se svidja i cepish u njega user/pass i uzivash...

mohi ranziranje ti je praktichno da ne kukuljimo ishcupa zicu iz jednog porta i turi gu u drugi, onda ovaj valjda servisira shta radi pojma nemam

jok, dobio MT882, znachi kita?

Link to comment
Share on other sites

poshaljesh mail na adresu info@telekom.yu za molbom za user i pass za modem, btw taj huawai mt882 je do jaja modem moz da pricha ko shta hoce :)

smeta ljudima u stvari shto je roze ko da ne mogu da ga ofarbaju :)

Edited by chegster

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

modem je sranje jer portovi iznad 5000 ne rade ako ne upalish DMZ, a kad je upaljen dmz i pokrenem torente zakuca mi komplet vezu iako torent pichi recimo 50kb/s od 160kb/s :) ne razumem se preterano u rutere tako da jebem li ga..

Link to comment
Share on other sites

modem je sranje jer portovi iznad 5000 ne rade ako ne upalish DMZ, a kad je upaljen dmz i pokrenem torente zakuca mi komplet vezu iako torent pichi recimo 50kb/s od 160kb/s :) ne razumem se preterano u rutere tako da jebem li ga..

Ma sad ne znam dal na to mislis ali ja sam na njemu otvorio za LW (6346) i za torrent (20 i nesto hiljada) portove i radi kao sat, a DMZ nemam.

Mozda je do tvog primerka...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i taj roze se greje ko furuna, mada sam ga ja koristio samo 3 nedelje od kad sam ga dobio, posle sam uzeo lepo linksys wag200g ko chovek

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

yap, greje se ochajno ;) znaci ne mogu da dobijem user/pass pa da kupim ja svoj ruter?

poshaljesh mail na adresu info@telekom.yu za molbom za user i pass za modem, btw taj huawai mt882 je do jaja modem moz da pricha ko shta hoce :)

O.o ?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...