Jump to content

Sta je sa ovim novim updatom GGC-a


HaAsAn

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pazi vidim sad ja mogu da dignem Arai server, konektujem se sa ovim legal cdkey-evima na tom arai serveru, i onda preko Arai Clienta konektujem ovaj drugi racunar u mrezi na moju local adresu tipa 192.168.0.1, i to je to...

E sad pitanje, jel mogu ja da igram sa tog racunara gde mi je Arai server pokrenut?

To nemorash da radish...

Ako ti net ima upload 128k+ i dovoljno je stabilan, mozesh da hostujesh sa LC-om na jednom kompu, a sa drugim da udjesh preko LAN-a

(nikakav arai i ostalo ti netreba - to mi stalno radimo u kgb-u kad igramo neki IH - bar 5-6 ljudi iz lana i ostatak sa B.neta preko LC-a, i chak i kad nekoj igraoni u metrou ne radi net, oni se nashoj LC igri prikljuche iz lana)

Evo igrao sam kod par hostova gde nije -em i imaju listchecker-a, dosta je bolje, koliko sam ja skontao gde ima list checker delay je 100ms, gde nema 250ms? To sam procitao na Dota Client sajtu> hdotaclient.totalgamingnetwork.com

Evo ti ukratko kako LC, GGC, DC, LAN i B.net rade:

LC / GGC imaju "time increments" nameshtene na 100ms (inc. nije isto shto i ping)

"inc." znachi da svakih 100ms server tebi shalje info shta je ko kliknuo, a sve u medjuvremenu je autocalc.

Primer:

05:000s increment sent, player 1 did nothing

05:005s Player 1 click move to location xy

05:100s increment sent, Player 1 click move to location xy

ili

05:000s increment sent, player 1 did nothing

05:005s Player 1 click move to location xy

05:078s Player 1 click move to location yy

05:100s increment sent, Player 1 click move to location yy

(poshto prethodna informacija nije josh poslata, novija informacija se shalje - stara informacija je nevazna)

Sada, B.net ima nameshten inc. na 250ms, shto znachi da je najmanji delay na battle.net-u bar nekih 250ms (0.25s), poshto svi zaostaju za hostom bar 1 inc.

E sada, glavna razlika izmedju 100ms i 250ms je u tome shto war3 ima usrani zashtitni mehanizam koji sluzi da izbegne dropove, chime se delay povecava (da bi se povecala stabilnost) i do max 8 puta (uglavnom je 8 puta max, jako retko delay ode na vishe)

To znachi da je sluchaju LC/GGC/DC/LAN sa 100 ms inc. settings, max delay negde oko 0.8 sec (idalje igrivo), dok je na B.net-u, max delay negde oko 2 sec (totalno neigrivo - nemoguc je lasthit/deny ili uopshte reakcija na vreme)

Takodje kolki ce delay biti ne zavisi samo od pinga, nego od punog kurca stvari, zbog chega je 4x ili 8x delay jako chest u praksi... (0.4-0.8 sec LC/GGC/DC/ponekad chak i LAN, 1-2 sec B.net - tako je bar u Srbiji)

Shto se tiche pingova, ban-lista meri prave pingove, a LC meri 1/2 pinga

(ako pingujesh sa banlistom i sa LC-om, LC ping ce uvek biti oko 2x puta manji, al ne zato shto LC "smanjuje" ping, nego zato shto LC laze ping, tj. LC meri vreme u samo jednom pravcu, a ban lista meri vreme u oba pravca, i zato LC radi kroz firewall, a ban lista bash i ne)

Takodje, novija verzija banliste 3.1 beta, ima opciju /latall, koja meri ping kroz firewall, al to uradi samo kad se neko join-uje igri, tako da reping mozesh samo ako on izadje i ponovo udje u igru

Shto se tiche GGC-ja, on takodje ima mehanizam za povecanje i smanjenje delay-a (zato shto simulira mrezne protokole, shto mu dozvoljava da se igra sa velichinom i ponavljanjem paketa, itd...), tako da je na GGC-ju delay promenljiv, a na b.net-u/ LAN-u / LC-u uglavnom nije

(znachi, uglavnom jako malo sheta, dok na GGC-ju delay moze da bude od 0.2 do 0.8 u toku iste partije puno puta - kad je frka veci delay, kad nije manji, itd...)

Takodje#2, manji inc. veca shansa za drop al manji delay, veci inc. manja shansa za drop al veci delay

(to je zapravo odnos drop/delay, mada je Blizzard namestio 250ms kad su ljudi uglavnom imali dial-up, shto je previshe lagovito za danashnje net uslove, chak i u Srbiji)

-------------------------------------------

Tako da, shto se tiche GGC-a, poshto on simulira mrezne protokole, potreban je dosta jachi net nego za B.net/LC/DC da bi radio kako treba (chak i igranje, a pogotovu host), a ako neki novi patch zajebu, onda verovatno vuche josh jache, chime otpada mnogo netova u Srbiji...

Pretpostavljam da ce sad pasti po neki hate, al ako sam nekome pomogao sa ovim postom, onda je poneki hate i nebitan

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Hvala Dotar na objasnjenju.

Sto se tice join-a preko lan-a, u lanu imam samo josh jedan kom, shto znachi da ako hostujem mora mi uci josh 8 likova sa bnet-a, shto mi je sa 128 kbps(oko 12-13 kb/s) nemoguce.

Evo recimo merio sam, ec3 na bnet-u, kod hosta sa lc-om, ne prelazi 3kb/s upload.

Dok na GGC-u nekad trazi upload i od 15-20 kb/s shto je bolesno, obicno trazi manje ali u pojedinim trenutcima skochi na 12-15-17-20kb/s i to ubije konekciju u sekundi, i pocinje delay, spike itd... Znachi ja realno sad sa 128 imam oko 12-13 kb/s upload, kad ggc trazi vise od toga ja pocinjem da lagujem kao i ovi na 64kbps.

No nebitno videcu za sad da pikam na bnet-u.

90215210jvwgkoptbugfv2kic1.gif

zyzy_

Link to comment
Share on other sites

np, to sam malo pisao u pauzama izmedju dota partija, tako da to nije nikakav poseban trud sa moje strane :)

Shto se tiche hostovanja sa LC-om, Lord.incubus je jedan od boljih LC hostova u Srbiji (jako jako retko bilo ko laguje/spajkuje, iako se svih 9 join-uju preko neta), a on ima 1024/128 SBB kablovski

(SBB kablovski je realno najbolji net u srbiji, ako radi kako treba)

Takodje, ja sam dosta hostovao sa DC-om, a ja imam 1024/128 ADSL, gde nisam bio neznam kakav host, al je bilo i partija gde svi ljudi kazu da radi bruka (zato ja hostujem samo kad nema ko drugi, a nas ima 5+ online)

Tako da, nishta te ne koshta da probash host LC, pa ako se bash mnogo ljudi bune, onda nemoj vishe :)

Shto se tiche GGC-ja, taj program je fenomen kolko bagovitih verzija ima i kolko ume da smara, tako da me ovakvi bagovi stvarno ne iznenadjuju...

(sve u svemu, jedan prezahtevan program sa strane resursa, kako internet, tako i kompjuterskih, tako da kad izadje zabagovana verzija, nije ni chudo shto zajebava)

Link to comment
Share on other sites

morash LC, poshto DC hostuje direktno na B.net-u, a LC hostuje i u LAN-u i na B.net-u u isto vreme

Inache, LC ima mogucnost i da pozove nekog lika u LAN (preko net-a, chime bi tvoj drugi komp mogao da pozove neki LC host), al poshto se sa time nisam igrao, ne znam kako to radi...

Shto se tiche LC-a, mozesh ga dl-ovati na ovom linku, a veruj mi, nakon shto jednom namestish LC da radi, on postaje pravi plug&play (vrlo prost program za korishcenje)

http://bonta.kun.free.fr/listchecker/

(na ovom linku imash i detaljan opis svih LC funkcija, kako i shta)

Shto se tiche off-topica, ne sekiraj se, poshto na ovom forumu ljudi umeju stvarno da odu u off topic, a ovo i nije bash neki off topic [;)]

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Ne moras nista da kucas Garena je client koji samo pravi virtual lan mrezu izmedju tebe i ljudi iz sobe, mozes ti da imas 3 lana i da se iz 3 lokalne mreze ljudi konektuju na tvoj host i sve ce normalno da sljaka. Ajde ljudi da se organizujemo da malo opikamo ovako nas par sa foruma protiv ovih na pubu :D

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

To /sendlan pa ip adresa je da poslajes nekom ko nije u lanu sa tobom lan lakse mi je na primeru da objasnim: Ja vamo iz vrbasa hostujem sa lcom i ukucam /sendlan tvoj ip i onda ti udjes u lan i vidis u lanu ne moras na bnet i netrebaju ti orginali onda :D

infacidfinal2vn9.png
Link to comment
Share on other sites

Ovaj dota forum je ubedljivo najludji na rur-u. Sad sam chitao onaj Broodfader topic, pizdarija!

Ps. Ko zna, jel treba replay za DCE, shta pishem u vouch-u? Kratak opis, 25cm, to? Mrzi me da se smaram ionako ne igram neshto pro pro hasu gosu...

Edited by zyzyx

90215210jvwgkoptbugfv2kic1.gif

zyzy_

Link to comment
Share on other sites

pa brate buduci da sam ja bio u DCE-U ( LE PRO) bitno je da asslickujes kenjas pises skillfull taj req i sredis PROFIL.

sledeci korak ti je da te naspamuju dva papana na msnu i da quitujes dce uopste . to je to. E da i da ih pomenes u svom ''ODLASKU IZ DCEA'' ... Xd

evo ti req:

I know Yoca- (and his female part of family - Suncica ( Haasan's gf atm , though all guys from serbian dota sceen knows her) , and 4gl.Mare4v ( self-explenentory) . I want vouch , i am pro. Also Johnn1e is my mentor so np @ dotaz0rz skillz0rz ownz0rz etcz0rz. ggwpz0r i own.

to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...