Jump to content

Windows XP


Recommended Posts

Znachi:

Router

Komp A - Windows XP

Komp B - Windows 2000 (ili me, nesetjam se)

Laptop - Windows Vista Ultimate

Prvo nije bi laptop tu: vide se oba kompa, XP mozhe da pristupi drugom kompu ali drugi komp nemozhe da pristupi XPu

Dolazi laptop: Vide se svi, XP mozhe da pristupi svima ali oba druga dva nemogu da pristupe XPu

E sad googlao sam brate 3 jebena dana i prochitao malio zilion govana o mrezhama zapravo u zadnja 3 dana sam nauchio vishe o mrezhama nego u zadnjih 10 godine al dobro.

I probao sam sve shto kazhu na netu

Local Plicies da sklonish Gues is Deny groupa (nije uopshte bio), da dozovlish guest loging, da izkljuchish Simple File Sharing, da resetujesh Winsock, da pokrenesh Network Setup mali milion puta jedino shto nisam radio jeste shto su u fazonu da na kompu koju pokushava da pristupi XPu morao da bude identichni account (username pass) kao na XP boxu...nit mi pada na pamet to da radim.

Od svih tih nebuloza samo pokushao da dodam MSHOME\AG-NOOTEBOOK u Local Policies pod "Allow acces from network" ali tu mi Win XP da jedan veliki kurcobajber i kazhe cannot save policy

Takodje sam praobao i ono u TCP/IP protocolu advanced settings od LANa u Network Connection da ukljuchim NetBIOS over TCP/IP poshto su i to rekli da je frka

Skinuo sam i onaj patch za Windows XP shto kazhu da je potreban da bi Vista mapirala mrezhu koja sadrzhi XP box - i to radi, vista savrsheno mapira mrezhu (sem shto se tripuje da je modem ruter, a ruter modem...al dobro [:D])

Koga god sam zvao kazhe da zna za taj problem al da nzn reshenje jer je uglavnom (kao i meni do sad) bila situacija da nemam potrebe da pristupam sopstvenom kompjuteru...al sad sa laptopom imam, mislim ok mogu ja ono sedim na XPu i prevuchem na laptop - al nekako mi dokurichilo da imam ne sredjenu mrezhu

Tako zna li neko reshenje za ovo? I molio bih samo bez "google it" poshto sam ga podrobno izgoogla i linkova ka kurcima i reshenjima koja nisu lichno isprobana...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

jedino shto nisam radio jeste shto su u fazonu da na kompu koju pokushava da pristupi XPu morao da bude identichni account (username pass) kao na XP boxu...nit mi pada na pamet to da radim.

naopako si ovo skapirao, dosta je da na kompu kome pristupas postoji nalog identican onom sa koga se pristupa... dakle ako ti je na win2k username/pass : trt/mrt na XP mashini napravi nalog trt sa passwordom mrt i ako je korisnik trt ulogovan na win2k mashini moci ce da pristupa svemu sto i korisnik trt na XP mashini... niti mora trt da bude ulogovan u lokalu na XP mashini niti moras da pravis nalog na win2k mashini identican onoj na XPu i da ga koristis (sem naravno ako hoces i da XP vidi sta treba na win2k mashini)...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

naopako si ovo skapirao, dosta je da na kompu kome pristupas postoji nalog identican onom sa koga se pristupa... dakle ako ti je na win2k username/pass : trt/mrt na XP mashini napravi nalog trt sa passwordom mrt i ako je korisnik trt ulogovan na win2k mashini moci ce da pristupa svemu sto i korisnik trt na XP mashini... niti mora trt da bude ulogovan u lokalu na XP mashini niti moras da pravis nalog na win2k mashini identican onoj na XPu i da ga koristis (sem naravno ako hoces i da XP vidi sta treba na win2k mashini)...

To sam valjda i rekao? Ako nisam onda sma to mislio...

Usvs u ochaju sam i to proba...sa time da opet vista ima divnu stvar

Prilikom instalacije - nije hteo da prihvati nalog A.G. (tj tachke) pa sam stavio samo AG i onda nakon instalacije promenio u A.G. - al i dalje je c:\users\ag al dobro ne bitno napravio sam isti account na XP prvo AG pa onda i A.G. sa istim passwordom i podudlao sam kurac Vista i dalje kazhesh "Cannot acces"...

I da kad kucam ipconfig pod node type mi stoji Unknown, neki lik je prichao da tu treba da stoji Hybrid i reko da se izmeni neshto u registrima (shto meni nema logike) ali mi ima logike da me jebe to shto stoji Unknown - sad me interesuje gde se to setuje i dal je bitno? I mislim da to preko registra je kurac, da je to u sushtini samo info string iz kog on izvlachi al da bi mi Node Type i dalje ostao Unknow ako bi izmenio to...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, Vista + mreža... pitaj Vudua :) Čak i da ne zna baciće neki divination pa će ti reći :)

Hmm na vistu bash i nemam zamerke, vishe na XP...

Tj vista lepo pristupa onom drugom kompu i on njoj i XP visit al zato ni laptop ni drugi komp nemogu da pristupe XPu iako se svi lepo vide...a i pre laptopa (gde je vista) sam imao isti problem...tako pre mislim da je XP...

Voodooo javi se :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ja nista nisam ugasio i radi mi brze nego xp ;)

To sam upravo i ja teo da kazheshm, shta vishe chak sam ukljuchio i DreamScenes - animirani desktop, i to 140MB HD Movie - i radi brzhe nego XP...vista je keva, samo treba sesti 2-3 dana da se priviknesh na novu koncepciju sistem jer inache si u fazonu vista govno iako u sushtin nije - ljudi ne vole promene a ovde su radikalne pa odatle i ceo trip da je sistem losh.

IMBA je.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

jebem ti windows , ja pre par dana pokusao lan kablom da spojim dva racunara radi osnovne razmene fajlova, radio sve po xp uputstvu, nece, njakao se jos sat vremena i sve sto sam uspeo da uradim je da sjebem net. onda popizdeo i narezao fajlove na dvd

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nem pojma, dobio sam ga uz adsl modem :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

drugar mi reche da je resio problem tako sto je na xp rachunarima pogasio Computer browser service... gde je to iskopao nemam pojma, da li radi probacu sutra...

vista smara, na lapu zakucava na nekim glupositma tipa nekad treba par sekundi da otvori mesindzer, ili neki shortcut sa tasta otvara 10 sekundi (calculator recimo...) ... ili samo zakuca tako sam od sebe... instalirani svi apdejtovi... makina vishe nego solidna... nemam pojma pizdim sve vishe u svakodnevnom radu...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...