Jump to content

koji internet?


Hyperian

Recommended Posts

Bio na ADSL-u 2 god, pa na Wirelessu 6 meseci i sad se ponovo prebacujem na ADSL samo iz jednog razloga, a to je ovo shto je Rshumovic naveo. Pada sneg - ping ode preko 600. Pada kisha - isti djavo. Kad krene da duva vetar ili nedaj boze neshto shto lichi na oluju (vetrovito Žarkovo ftw) mozesh da se slikash.

Sve ovo, naravno zavisi i od provajdera i koliko im je ozbiljna oprema i koliko je dobro postavljen AP, ali kako kaze jedan lik u staroj domaćoj seriji "Ne mož' to bez kabla".

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Jbg ,zao mi je da to chujem iz prostog razloga jer sam i ja korisnik wireless-a .. medjutim nemam takva iskustva jer mi je AP iznad glave :| ,pa ne mogu da potvrdim to za kishu i sneg,a sa druge strane korisnik nam uvek da 5-6 kb preko pa nemam 512 vec 520-1 :>

MMORPG - Many Men Online RolePlaying Girls

forumskill5yk7xyap9.gif

Link to comment
Share on other sites

Jedina mana ADSL-a je upload. Sve ostalo je Ok,samo zbog toga dajem glas wirelessu ^^ moj brat ima 1024 ADSL i ima 20 ms manji ping od mene u Doti na Battlenetu... tipa on 73 ms ja 56 ms.. A na papiru je duplo brzi :) Moja je sreca sto je meni wireless 1:1

Pobegao ti je smisao iz posta.

128 up-a je dovoljno za igranje svih popularnih mp igrica ali mozda ne za hostovanje nekih vecih partija.

pa ti biraj ili 256/128 na kablu ili 1024/128 na adslu ... a ako ces da hostujes neke mp partije onda uzmi kabl 512/256 ili 1024/512 ako postoji najbolje.

A sto se tice wirelessa, ako ti je ap na krovu znaci da do tvog krova postoji najverovatnije point to point link ili ti usmerena antena na usmerenu antenu i zato verovatno nemas problema sa istim, a kvalitetna wifi oprema kosta.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ako imas mogucnosti uzmi kablovski.Presao sam na adsl kad je sbb brljavio pre nekih pola godine.Al cim su ga sredili istog trenutka sam se vratio.Jeste da ce ti velika vecina reci da za iste pare na adsl-u imas dupli protok govorim za paket 256cable-512adsl ali kod sbb imas lokal koji je po meni bruka.

Link to comment
Share on other sites

Jedina mana ADSL-a je upload. Sve ostalo je Ok,samo zbog toga dajem glas wirelessu ^^ moj brat ima 1024 ADSL i ima 20 ms manji ping od mene u Doti na Battlenetu... tipa on 73 ms ja 56 ms.. A na papiru je duplo brzi :) Moja je sreca sto je meni wireless 1:1

Nije mi nista pobeglo.. malo si se zajebao..

Aj da razlozimo gornji post

1)Jedina mana ADSL-a je upload, ok stoji al nigde dalje iskoriscena informacija

2)moj brat ima 1024 ADSL i ima 20 ms manji ping od mene u Doti na Battlenetu... tipa on 73 ms ja 56 ms.. A na papiru je duplo brzi? Sta ovo znaci? Tvoj brat ima 20ms manji ping od tebe? ti imas 56 - 20 = 36? Ok da kazemo da on ima 73 a ti 56 ali je njemu duplo brze kazes? znaci on ima 36ms? Jel to tvoj osecaj za lag bolji od aplikacije koja meri roundtrip time paketa? I da kazemo da njegovo realno vreme odziva jeste 36ms, a tvoje 56ms po cemu je onda to wifi bolji iako ima veci upload? I dolazimo na zadnju stavku.

3)Moja je sreca sto je meni wireless 1:1, zasto je onda tvom burazeru U PRAKSI brzi net duplo? Sta dobijas ti tim uploadom za gaming konkretno?

Pobegao je tebi mozak.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Hahahhahaahhahahahaha :> brate ti si poremecen ,zaista treba da se lechish.. Istina je sad vidim permutovao sam manje za vece,ali brate ti si sada dokazao koliko si debilno retardiran da nisi ustanju da napises "decko pa permutovao si ,verovatno si mislio veci u odnosu za manji" Ne ,ti si toliko pun mrznje prema ljudima ili jako glup da nisi u stanju da napises jednu NORMALNU rechenicu :) kladim se da pored toga vuchesh josh 200 trauma iz detinjstva da nisi u stanju da priznash svoju gresku ili ko zna sta,mora da su mnogo strogi bili prema tebi,ne smem ni da pomishljam sta se sve tu deshavalo.. sve u svemu ... Treba ti jedno fino lechenje i terapija...

have fun. vishe se ne obazirem na tebe i tvoje jadne,bedne postove..

Edited by Pajoslav

MMORPG - Many Men Online RolePlaying Girls

forumskill5yk7xyap9.gif

Link to comment
Share on other sites

Jedina mana ADSL-a je upload. Sve ostalo je Ok,samo zbog toga dajem glas wirelessu ^^ moj brat ima 1024 ADSL i ima 20 ms manji ping od mene u Doti na Battlenetu... tipa on 73 ms ja 56 ms.. A na papiru je duplo brzi :) Moja je sreca sto je meni wireless 1:1

Hahahhahaahhahahahaha :> brate ti si poremecen ,zaista treba da se lechish.. Istina je sad vidim permutovao sam manje za vece,ali brate ti si sada dokazao koliko si debilno retardiran da nisi ustanju da napises "decko pa permutovao si ,verovatno si mislio veci u odnosu za manji" Ne ,ti si toliko pun mrznje prema ljudima ili jako glup da nisi u stanju da napises jednu NORMALNU rechenicu :) kladim se da pored toga vuchesh josh 200 trauma iz detinjstva da nisi u stanju da priznash svoju gresku ili ko zna sta,mora da su mnogo strogi bili prema tebi,ne smem ni da pomishljam sta se sve tu deshavalo.. sve u svemu ... Treba ti jedno fino lechenje i terapija...

have fun. vishe se ne obazirem na tebe i tvoje jadne,bedne postove..

Aha znaci novi post ce glasiti

Jedina mana ADSL-a je upload. Sve ostalo je Ok,samo zbog toga dajem glas wirelessu ^^ moj brat ima 1024 ADSL i ima 20 ms manji ping od mene u Doti na Battlenetu... tipa on 56 ms ja 73 ms.. A na papiru je duplo brzi :) Moja je sreca sto je meni wireless 1:1

Jel tako?

Ajmo opet on ima 56ms ti 73ms, a na papiru je duplo brzi od? samog sebe ili tebe? Opet kako ste to utvrdili? Kako on sa adslom ima ili 28ms ili 36ms do battleneta kad sam adsl do provajdera ima 20ak ms (14ms je najnize sto sam video, a cesto je vise), a ping evo recimo iz moje firme koja je na optici sa telekomom do blizzardovog verovatno rutera u telijinim prostorijama je sledeci:

PING blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net (213.248.66.170): 56 data bytes

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=0 ttl=242 time=49.677 ms

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=1 ttl=242 time=49.510 ms

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=2 ttl=242 time=53.995 ms

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=3 ttl=242 time=54.250 ms

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=4 ttl=242 time=54.135 ms

64 bytes from 213.248.66.170: icmp_seq=5 ttl=242 time=49.403 ms

I opet ako je sve tako kako kazes, zasto je onda tvoj 1:1 wireless bolji za gaming?

Moji postovi su poprilicno normalni, a tebi je kao sto rekoh POBEGAO SMISAO IZ POSTA.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...