Jump to content

vuce se ko mrcina


urgh

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to znaci ako u mom primeru padne dvojka, ljudi ce nekad moci da vide server (kad gadjaju keca ili tri) a nece kad bas se zadesi da gadjau 2? Od trenutka upita zavisi dal ce videti ili ne?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Cek cek sainte.

Znaci ako od 3 padne jedan, niko nece videti nista, jer ce svako ponekad gadjati dvojku?

Jer ne gadjaju svi isti server nego ih vrte.

recimo ja ukucam www.jaja.com

oni se hostuju na A B C. Nekad cu gadjati A nekad B nekad C, zavisi kako mi zapadne. i B padne. Ja cu nekad videti (A i C) a nekad necu (B).

Ili ti kazes da ako padne B...sta?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam sve lepo objasnio u prvom postu ali avaj laici :|

Dns round robin funkcionise po principu da za jedan a rekord imas vise unetih ip adresa te dns server servuje prvom klijentu prvu adresu drugom drugu trecem trecu i onda opet cetvrtom prvu cime se postize rasterecivanje posla koji se ukupno obavi na tri servera u nasem slucaju, a na sva tri servera je repliciran sadrzaj naravno. Kada jedan od tih servera padne onaj klijent kome zapadne ta ip adresa nece moci da pristupi dok recimo ne flushuje dns i ubode neki drugi server ili dok vlasnici tog round robina ne izbace a rekord servera koji je pao te ostanu samo dva od ukupna tri sto nije nikakav failover jer se rucno radi, a sistemi za detekciju faila su vec komplikovanija stvar od dns round robina.

I ne truper i dalje nije u pravu jer je on insinuirao da bi se ovime resio problem telekomovih "losih ruta" sto nije slucaj vec bi korisnik imao sansu da ubode ili "losu" ili "dobru" rutu, a ono sto bi resilo problem u tom slucaju goes ot of the scope of this discusion i bazira se na nacionalnom exchangeu.

Cek cek sainte.

Znaci ako od 3 padne jedan, niko nece videti nista, jer ce svako ponekad gadjati dvojku?

Jer ne gadjaju svi isti server nego ih vrte.

recimo ja ukucam www.jaja.com

oni se hostuju na A B C. Nekad cu gadjati A nekad B nekad C, zavisi kako mi zapadne. i B padne. Ja cu nekad videti (A i C) a nekad necu (B).

Ili ti kazes da ako padne B...sta?

To sto si rekao, ako ti upadne da ti rezolvuje adresu palog hosta neces videti sajt recimo, a ako ti upadne da ti rezolvuje adresu druga dva hosta radice ti sve bez problema.

Au al su zakomplikovali taj internet.

Ovo je zapravo jako prosta stvar.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

uf bre :) kakva diskusija :)

ma može round robin

ipconfig /flushdns

il

šta god

pa F5 u browseru

i tako dok ne proradi :) i nadaš se da niko usput nije keširao DNS records :)

dobro, dobro, evo priznajem, zajebo sam se :D

Oko 10ak hiljada eura za setup, a onda mesechno placanje colocationa :)

ih bre, pa ne hostujete slashdot :)

http://www.slicehost.com ima ovde dosta pristojnih paketa. Mi držimo par virutal boxova tu. Još mi se nije desilo da se "vuče", a još manje da bude nedostupan iz Srbije (Telekom/Verat), mada, istina, nemam ni približno takav load kao RUR, al koristim ovaj najbedniji slice256 paket

Edited by Trooper
Link to comment
Share on other sites

ih bre, pa ne hostujete slashdot :)

http://www.slicehost.com ima ovde dosta pristojnih paketa. Mi držimo par virutal boxova tu. Još mi se nije desilo da se "vuče", a još manje da bude nedostupan iz Srbije (Telekom/Verat), mada, istina, nemam ni približno takav load kao RUR, al koristim ovaj najbedniji slice256 paket

pa ako se radi tako nesto, ne radi se na vpsu pobogu :) inace rur guta 3x vise rama nego tvoj paket [:D]

Link to comment
Share on other sites

pa ako se radi tako nesto, ne radi se na vpsu pobogu :)

Što bre, box je box, bio on virtual ili ne :) Mislim, ako tražite jeftino rešenje za failover to je to. Ionako bi ti serveri bili gađani ređe nego glavni (doduše javlja se dodatni overhead oko replikacije baze)

inace rur guta 3x vise rama nego tvoj paket [:D]

Pa da, kažem, ne znam koliki vam je load, pretpostavio sam da je dosta veći. Uzmeš onda onaj 1024slice i miran si :) $70 mesečno, šta je to za vas :) Evo u to ime, kliknuću na ovaj baner gore :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...