Jump to content

konfiguracije za igraonicu


psy

Recommended Posts

pozdrav ljudi.trebao bi uskoro da otvorim igraonicu pa me zanima koje bi konfiguracije bile ok za tako neshto,poshto nisam bash u toku shto se tice hardvera.znaci nishta specijalno jako,negde do 450e po konfiguraciji(x11).i preporuka gde bi bilo najbolje kupiti sve to bi takodje pomogla.hvala

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je cimanje da kupujes komponente pa sve pravis sam i tako prodjes nesto jeftinije, juri neku radnju za prodaju racunara koja ce ti eventualno dati i neki popust na kolicinu ili tako nesto, jer ipak 11 racunara nije malo (mada nije ni ne znam koliko puno).

A za tih 450, mislio si sa ili bez monitora?

Link to comment
Share on other sites

Pošto domaće radnje u ponudi gotovih konfiguracija gotovo nikad nemaju krštene igračke kompjutere (ili je prejak procesor u odnosnu na grafičku, ili ima premalo memorije itd), preporučujem sledeće (pretpostavljam da je sa monitorom):

AMD Athlon 64 X2 (dual core) 4400+ Box - 55e

Biostar NF520-A2 - 44e

2x1GB DDR2/800MHz Kingston ValueRAM - 38e

Asus EAH3650/HTDI/256M 256MB DDR3 - 75e

Western Digital 160GB Caviar SE - 44e

Kućište bez napajanja - 15e

Gigabyte Superb GE-R460-V1, 460W - 35e

Monitor najjeftiniji 17" TFT ~ 150e

Ukupno oko 455.

DVD ti ionako ne treba, instaliraćeš Win na jednu mašinu pa ćeš klonirati particiju na ostale.

edit: Zaboravio sam da napomenem, ovo je sve iz Imtela, osim grafičke koja je iz Eurolinka, pošto je 3650 skuplji u Imtelu.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...