Jump to content

Separe, stolar...


Recommended Posts

Brate u cemu je problem ?

Neces da platis ok idi kupi materijal i zakucaj te daske ako je toliko lako sta bre pljujes neki zanat ko da ti zns sta je stolarija >?

Nema vi pirocanci bre iz usta bi coveku leba uzeli , a da nesto platite , jedva ruku u dzep zavlacite sto se vidi i na ovom primeru .

Znas bajo koliko kosta da se uradi americki plakar 6 metara kvadratnih ? kosta 800 E a to je isto zakucavanje dasaka kako ti kazes .

ti mora da nisi u zivotu dizao nista teze od novcanika i dzojusa cim tako pricas .

Edited by Dino
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I ja tolke pare da dam nekom majmunu koji sve shto treba da radi je da zakucava eksere? Mislim da je bitna stavka da on ne dizajnira ishta, jer kolko ja znam uglavno se dizajniranje platja? Mislim to je "mentalni" posao, kucanje eksera mozhe da radi i malo dete?

Ako je tako, diy.

Link to comment
Share on other sites

I skromno tju te zamoliti da ne pametujesh o mom zhivotu i karakteru - jel ja pametujem o tvom zhivotu i karakteru? Slozhitjesh se da me chinjenica da te ne poznajem ne stavlja u poziciju da donosim zakljuchke a kamoli preinicirane zakljuchke o tebi.

haha

skromno cu te zamoliti da ne kenjash :D

postavio si topik kako hocesh da ti stolar napravi neshto za nerealno malo para

i onda su ti ljudi objasnili da stolari ne postoje da bi tebi napravili separe ( znachi nisu majmuni )

i ti onda kazhesh da nije u pitanju umetnichko delo nego 20 eksera koja se zakucaju za sat vremena

umesto da odesh i kupish materijal i potroshish svojih dragocenih sat vremena i napravish taj separe ti meni ovde pishesh kako ja ne smem donosim zakljuchke o tebi

Link to comment
Share on other sites

Drej brate,zakucaj ti 20 eksera,i uzmi stavi sebi 100 jura u dzep i budi srecan sto si toliko dobio.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Brate u cemu je problem ?

Neces da platis ok idi kupi materijal i zakucaj te daske ako je toliko lako sta bre pljujes neki zanat ko da ti zns sta je stolarija >?

Nema vi pirocanci bre iz usta bi coveku leba uzeli , a da nesto platite , jedva ruku u dzep zavlacite sto se vidi i na ovom primeru .

Znas bajo koliko kosta da se uradi americki plakar 6 metara kvadratnih ? kosta 800 E a to je isto zakucavanje dasaka kako ti kazes .

ti mora da nisi u zivotu dizao nista teze od novcanika i dzojusa cim tako pricas .

Ako je tako, diy.

haha

skromno cu te zamoliti da ne kenjash :D

postavio si topik kako hocesh da ti stolar napravi neshto za nerealno malo para

i onda su ti ljudi objasnili da stolari ne postoje da bi tebi napravili separe ( znachi nisu majmuni )

i ti onda kazhesh da nije u pitanju umetnichko delo nego 20 eksera koja se zakucaju za sat vremena

umesto da odesh i kupish materijal i potroshish svojih dragocenih sat vremena i napravish taj separe ti meni ovde pishesh kako ja ne smem donosim zakljuchke o tebi

Sva tri choveka mashe sushtu poentu moje egzistencije na RURu a pogotovu ovog topica, al najsmeshnije je shto je sve recheno u tekstu samo mrzi ljude da obrate pazhnju :) Dodushe onda je postalo josh zanimljivije [:D] Elem idemo dalje:

@Dino: Zapravo najtezhe shto sam dizao je kajla od 1000 karatne platine i armani odelo sa chiviluka - u kompletu. Dok ruku zavlachim u dzep samo kad vadim kljucheve od bembare (imaginarne dodushe, al ko da je to sad bitno?) A apropo plakara za to cenim da ide i sechenje dasaka, i merenje, i centriranje rupa, i eksera, i lakiranje istih dasaka, i ruchice, i postavljanje sharki, i merenje istih da budu u istoj ravni sticajem okolnosti sam pravio plakar kolko pre godinu dana i to jednokrilni....beshe trajalo celo veche. Tako da da, u sushtini to vetj vredi 800eu i to nije chisto zakucavanje dasaka.

@Prota: Shto bi prljao ruke kad imam Amex Centurion? Mada ko shto kazhem na kraju tju morati sam da izteslachim separe.

@blackstacey: Iskreno da budem dosadan poshto bash i nemam shta pametnije da radim sad, u topicu je spomenuto da je potreban chovek da zakuca 20 eksera kako mu ja nacrtam a ne da mi pravi umetnichko delo od separea niti ishta vishe od pukog kucanja eksera. A shto se tiche dela oko donoshenja zakljuchaka o meni - da retjitju ti da je izlishno da donosi zakljuchke o meni, jer eto brate ti i dalje diskutujesh o stolaru, o tome dal ja kenjam ili ne i o pravljenju separea i sushtom toku ovog topica koji je bitan po egzistenciju svih prisutnih ljudi...chime apsolutno mashish poentu celog topika - mislim shto te i ne krivim jer me nznsh te nznsh ni koji je pravi smisao ovog topika a izgleda ni foruma Rastibudjilizovane klejbezable.

Mozhda da sam napravio topic treba mi privatni kuvar, da mi svaki dan bleji gajbi, (trenutno nemam inspiraciju za kompletan tekst), da mi kuva kashiku svaki dan jer me mrzi da to sam radi al da ga ne platjam vishe od 200eu mesechno - jer bi ti onda mozhda bila ochigledna poenta topika ili bi opet diskutovao o tome da nemam veze sa zhivotom, da kuvari koshtaju vishe od 200eu, da ti onda ja kazhim al ja mu ne trazhim da mi smishlja i dizjanira torte - jer to je realno jedini "misaoni" deo kuvanja nego samo da mi konkretnu kuva kashiku, a onda ti da me ubedjujesh da nisam reko da mi treba kuvar koji tje samo da mi kuva kashiku...

Za svaki sluchaj datju ti dodatni hint: Heroin zvani pajd, ujdo ima svoj proces pripreme za intravensko konzumiranje koji se mozhe nazvati kuvanjem kashike - ono kad stavish flamethrover ispod kashike de ti pajd...

A datju ti josh jedan hint: RUR NIJE MESTO GDE TRAZHISH STOLARE I KUVARE?! Shto su OMG tona ljudi vetj odreagovali u tom fazonu, al su se onda ipak pojavili ljudi koji su se istovarili. Ajde sad mi reci iskreno, al najiskrenije, da otvaram klub i da mi treba stolar dal mislish da bi stvarno trazhio stolara na RUR umesto da otvorim oglase ili opet kad sam vec duzhi niz godina u tom poslu mozhda pitao neke kolege dal oni imaju kontak za izradu separea?

Al dobro, meni sushto ne smeta da ti mislish da podcenjujem stolare i shta se vetj provalchi kroz topik kod tebe i ostalih (ne dizanje ishta tezheg od novchanika, to mi je iskreno jedan od boljih momenata kolko je apsurdna izjava)...jer je manje vishe i poenta topika da se pojave pikantne reakcije i onda razrada istih :)

Dodushe priznatju ti u jednoj stvari da si bio upravu...kad si reko "skromno bi te zamoli da ne kenjash".

Drej brate,zakucaj ti 20 eksera,i uzmi stavi sebi 100 jura u dzep i budi srecan sto si toliko dobio.

Ma kazhem ti treba mi neko za kucanje eksera, netju ja to da radim...ja sam ipak gazda :) Za mene je samo belo u separeu sa 2 plavushe [8D] a ipak mi treba neko da kuca eksere da bi imao dotichni separe, belo i 2 plavushe...al niko netje da kuca eksere za mene :( moratju sam da ih valjam :( a ja samo volim andole :(((((

daj bacite neki fon na pm za te eksere ja se ubih trazhetji!

Sad tju poshaljem na onaj "Pitaj Me"...beshe neshto 2622...dal znaju fon za eksere - poshto sam ih danas pitao dal Jovanica voli sekret, i lagano su mi odgovorili "Jovanica ne voli sekret. Sekret je biohemijski bla bla bla (neki mega kvazi nauchni bullshit o shtetnosti sekreta)" tako kakvi su "dzulovi" mozhda odgovore validno i na to [xx(]

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

I ja tolke pare da dam nekom majmunu koji sve shto treba da radi je da zakucava eksere? Mislim da je bitna stavka da on ne dizajnira ishta, jer kolko ja znam uglavno se dizajniranje platja? Mislim to je "mentalni" posao, kucanje eksera mozhe da radi i malo dete? A eno u oglasima gotova oprema - 15 x {4 stolice + sto}, 4 x separe, shank, i police iza shanka kurajberske - 1500eu...

Ne mozes da uporedjujes te gotove garniture i to sto tebi treba. Sve te gotove garniture se prave u vecim kolicinama sto naravno snizhava njihovu cenu.

Kao recimo sto za racunar. Forma Ideale ima stolove koji su tipa 2000 dinara, za 4000 vec dosta ozbiljni. Ali ako odes bilo gde da napravis neki custom koji je od manje-vise slicnog materijala, trazice ti jedno 250 evra. Stoga sam ja, kad mi je nesto trebalo sa tim stolovima, uz'o i kupio iz Forme Ideale 4 komada za 2500, malo iz razvalio i modifikovao i za 150 resio pitanje stola za koji su mi ovako trazili 350 a pri cemu nije imao ni fioke niti bilo sta drugo sto sam dobio kupovinom ovog Forma Ideale.

Link to comment
Share on other sites

Omg, moj ujak je stolar i to jako dobar. Mislim, kapiram da je dobar (: nonstop ima posla, radio je i za neke ambasade, a nije covek koji nesto radi preko veze, nego zna posao i svi ga preporucuju. Hteo sam da napisam ovde njegov kontakt, ali ono... kad sam procitao ... "zakucavanje 20 dasaka i ekseri, omg, kolko tesko je to"... skapirao sam da bih mu naneo vise stete nego sto bih mu nabacio posao.

Elem, ako nisi sposoban sam da zakucas 20 eksera... nemoj da trazis stolara, nego nadji nekog fizikalca, kupi materijal, daj mu 1000din i reci mu.. "zakucaj eksere tu i tu". Stolarstvo je ipak ozbiljniji posao od kucanja eksera

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Omg, moj ujak je stolar i to jako dobar. Mislim, kapiram da je dobar (: nonstop ima posla, radio je i za neke ambasade, a nije covek koji nesto radi preko veze, nego zna posao i svi ga preporucuju. Hteo sam da napisam ovde njegov kontakt, ali ono... kad sam procitao ... "zakucavanje 20 dasaka i ekseri, omg, kolko tesko je to"... skapirao sam da bih mu naneo vise stete nego sto bih mu nabacio posao.

Elem, ako nisi sposoban sam da zakucas 20 eksera... nemoj da trazis stolara, nego nadji nekog fizikalca, kupi materijal, daj mu 1000din i reci mu.. "zakucaj eksere tu i tu". Stolarstvo je ipak ozbiljniji posao od kucanja eksera

qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e al bratori samo ako su srca ili plave pume, dupli naravno. neshto se emo osetjam ovih dana!

A 69tke? Ili sam ja gadno ispao iz priche... :/ I zar ne bi radije slike srca? [:D]

Ne mozes da uporedjujes te gotove garniture i to sto tebi treba. Sve te gotove garniture se prave u vecim kolicinama sto naravno snizhava njihovu cenu.

Kao recimo sto za racunar. Forma Ideale ima stolove koji su tipa 2000 dinara, za 4000 vec dosta ozbiljni. Ali ako odes bilo gde da napravis neki custom koji je od manje-vise slicnog materijala, trazice ti jedno 250 evra. Stoga sam ja, kad mi je nesto trebalo sa tim stolovima, uz'o i kupio iz Forme Ideale 4 komada za 2500, malo iz razvalio i modifikovao i za 150 resio pitanje stola za koji su mi ovako trazili 350 a pri cemu nije imao ni fioke niti bilo sta drugo sto sam dobio kupovinom ovog Forma Ideale.

Au brate lale, pa zar i ti sine brute :( Topic je porkenje, mislim znam to shto mi prichesh jer tipa custom izrada nakita ti je em prvo 50eu za kalup a onda josh 5eu po gramu za ruke i materijal (srebro) - te prsten ispada recimo 70-100eu a kolko znam inache koshtaju tipa 1000-2000 kinti? Te poshto nisam u svom iluzornom shabanskom svetu gde ne dizhe vishe od novchanika (u kom elemntu je pisan ovaj topic) - onda sasvim dobro znam da su custom stvari daleko skuplje od serijski/salonskih - jer na prvom mestu su unikat :)

Nego sam otvorio ovaj topic kao josh jedan u svojoj seriji - prochitaj ovaj moj poslednji post :)

Omg, moj ujak je stolar i to jako dobar. Mislim, kapiram da je dobar (: nonstop ima posla, radio je i za neke ambasade, a nije covek koji nesto radi preko veze, nego zna posao i svi ga preporucuju. Hteo sam da napisam ovde njegov kontakt, ali ono... kad sam procitao ... "zakucavanje 20 dasaka i ekseri, omg, kolko tesko je to"... skapirao sam da bih mu naneo vise stete nego sto bih mu nabacio posao.

Elem, ako nisi sposoban sam da zakucas 20 eksera... nemoj da trazis stolara, nego nadji nekog fizikalca, kupi materijal, daj mu 1000din i reci mu.. "zakucaj eksere tu i tu". Stolarstvo je ipak ozbiljniji posao od kucanja eksera

Prochitaj moj post sa spontanim otvaranjem dushe zbog blackstacya oko ovog topica, al eto npr josh na prichu kako se pesma nije istovario - nego mrtav ladan lepo, nije ti to stolar nego fizikalac i tu si upravu da radi za 1000 kinti - pametan chovek - a ne da se istovari i krene u krstashki pohod da mi objasni na kolko nachina je moj topic pogreshan. A shto se tiche tvog ujaka, ako bude trebalo neshto konkretno da se radi izcimatjute da mi dash broj - bolje on nego neki random lik iz oglasa - al mislim brate lol, izgleda da ipak i mozhesh da trazhish stolara na RURu [:D] ahahahahahaaaa. Iznenadi ovaj RUR svaki dan :)

A bio je cool covek nekada ovaj lord :)

Lorde evo ne bih da ista vise pisem ali cu ti reci ovo " Hirurg moze da cisti i operise , ali cistacica moze da cisti ali ne i da operise " .

Valjda si skontao :D

Pa u sushtini nznm ni shta ima vishe da se pishe :)

Ne brate, intelektualna strana mi nikad nije bila jacha - shta si teo retji?

I sushto sam isti kao i ranije, samo imam ponekad ovakve epizode radi moje bolesne satisfkacije :)

Queen's Film Theatre? wtf?

:))

E to i mene interesuje :) Mada bi se uklopilo :D

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, moguce da nisam razumeo sta si pitao, posto se nisam nesto udubljivao u sve ove strane diskusije. Sta da radim.

Ma bilo mi dosadno pa trollujem forum :) kao svojevremeno sa onom diskusijom oko flashe vodke od 100eu u klubu [:D] A to konkretno shto mi trebalo sam nashao u oglasima pre nedelju dana...al sam imao viziju ovakvog topika pre koji dan te sam morao :) I onda se istovario stacy i onda sam nagazio na shabo-drive...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

100 e za flaju , a ovde se prave separei ajde mars :D

@ Dreadlord

Ne brate, intelektualna strana mi nikad nije bila jacha - shta si teo retji?

Evo pojasnicu , ne moze neko ko nema veze sa stolarijom da uradi ono sto moze stolar , a isto tako stolar ne moze da bude bolji mehanicar od tako reci mehanicara .

U Catch now ?

Link to comment
Share on other sites

Jako je puno stolara bez posla.

Nadjes 2 za pocetak da zakucavaju 20 eksera na sat (sto je realno) i dobijes 8 garnitura na dan.

Svaku prodas po 500eur, snizis cene drugima, mesecno zaradis 15000 eur, majstorima das po ljadu na materijal i daske si puko neku sicu i u fulu si..

brate kako mozes nipodastavati posao stolara kao da ne vredi.

cekaj, daj da se iserem po vlasnicima klubova kod kojih ja kolu platim 150 dinara a on je u veleprodaji plati 15...

vodu jebenu platim 120 din dok flasica realno kosta 20-30 din.. ?! pa gde ima preko 600% zarade, u kom drugom poslu?!

Link to comment
Share on other sites

Koji si ti jednocelijski oblik zivota.

Rekoh ti da ostavish moj jednocelijski oblik zhivota na miru, i drzhish se svog vishecelijskog kompleksnog oblika zhivota u WOWu.

Jako je puno stolara bez posla.

Nadjes 2 za pocetak da zakucavaju 20 eksera na sat (sto je realno) i dobijes 8 garnitura na dan.

Svaku prodas po 500eur, snizis cene drugima, mesecno zaradis 15000 eur, majstorima das po ljadu na materijal i daske si puko neku sicu i u fulu si..

brate kako mozes nipodastavati posao stolara kao da ne vredi.

cekaj, daj da se iserem po vlasnicima klubova kod kojih ja kolu platim 150 dinara a on je u veleprodaji plati 15...

vodu jebenu platim 120 din dok flasica realno kosta 20-30 din.. ?! pa gde ima preko 600% zarade, u kom drugom poslu?!

Brate mislim nznm kakvi su ti to jeftini klubovi, ja pijem koka kolu samo za 180 din i evian od 0.25 za iste pare....dodushe to samo kad nemam dom perignon pri ruci.

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...