Jump to content

War Nerd's take on Kosovo battle


Recommended Posts

Samo sto prosecan Amerikanac nema veze sa otimanjem Kosova, vec ljudi koji su na "malo" visim mestima. :) A oni sigurno znaju podosta o istoriji Kosova i bole ih penis za to. A iskreno i mene ne zanima sta prosecni americki idiot misli o nama, a i o Kosovu, bilo je mnogo pametnijih Amerikanaca koji su branili srpski interes i lepo su elaborirali na njihovim televizijama i opet nista nisu postigli, mozda su promenili misljenje 5% stanovnistva u Americi, ali ne vidim kako bi to nama trenutno pomoglo. Jedino sto bi nama eventualno pomoglo je da se masovno prave tekstovi koji su 100% ozbiljni, sto kaze maud... Tekst je previse neozbiljan, iako je ko stvoren za nekog ko nema pojma o istoriji Kosova, ne vidim kako bi nam pomogao.

edit typo

Malo previše ozbiljno shvatate WN pisanija, čovek samo voli da na plastičan način objasni trenutne i bivše ratove i sukobe, nije on mesija koji će da spasava Kosovo ili šta već. Ima zaista majstorskih tekstova, meni je omiljen onaj o razbucavanju Panča Vilje u Meksiku, bio bi to prvorazredni film.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lik je lud. Previše, daleko previše se divi ratu kao plemenitoj veštini, i prelako iznosi činjenicu da je etničko čišćenje i genocid najprirodnija politika.

Pa sta ocekivati od lika koji se potpisuje kao "War Nerd"?

Inace dobar je tekst, samo mozda malo predugacak za prosecnog amerikanca.

Link to comment
Share on other sites

Malo previše ozbiljno shvatate WN pisanija, čovek samo voli da na plastičan način objasni trenutne i bivše ratove i sukobe, nije on mesija koji će da spasava Kosovo ili šta već. Ima zaista majstorskih tekstova, meni je omiljen onaj o razbucavanju Panča Vilje u Meksiku, bio bi to prvorazredni film.

pa zanimljiv je ako si neznalica i lozhish se na tekstove u kojima je: kurac, al su ih nabili i slichno. kao shto je mare opisao ovaj tekst je chisto razglabanje kao shto bi mogao svaki retard da napishe. ako se lozhish na takve stvari odgledaj bilo shta od Michael Moore kapiram da tjesh svrshiti!

inache taj film o Pancha Vilji je snimljen i dobar je.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ne znam zašto vam se toliko sviđa. meni deluje kao delo lajavog glupana koji zna ponešto o istoriji.

egzekli

tekst je prosechan, svako je u razredu iz gimnazije imao nekoga koji bi bolje napisao. poznavanje istorije je povrshno. humor je prosechno americhki, meni lichno nezanimljiv. cela njegova pricha se lako gubi u tolikom pisaniju, poenta nema tezhinu koju mozhe da ima, previshe nadmeno je napisan s'obzirom da nije OMG tekst, itd itd.

kapiram ja to shto vi kazhete da je tekst kul zato shto ne mozhe da shkodi, i da je usmeren ka prosechnom americhkom mamlazu, ali to ne znachi da mi ovde treba da kazhemo da je sjajan kao takav.

Link to comment
Share on other sites

egzekli

tekst je prosechan, svako je u razredu iz gimnazije imao nekoga koji bi bolje napisao. poznavanje istorije je povrshno. humor je prosechno americhki, meni lichno nezanimljiv. cela njegova pricha se lako gubi u tolikom pisaniju, poenta nema tezhinu koju mozhe da ima, previshe nadmeno je napisan s'obzirom da nije OMG tekst, itd itd.

kapiram ja to shto vi kazhete da je tekst kul zato shto ne mozhe da shkodi, i da je usmeren ka prosechnom americhkom mamlazu, ali to ne znachi da mi ovde treba da kazhemo da je sjajan kao takav.

povrshno... pa to shto ti znash srpsku istoriju, ne znachi da je svi znaju... kako god, ako je imalo priblizio nashe sranje prosechnom amerikancu, ja sam kul sa tim...

Link to comment
Share on other sites

pa zanimljiv je ako si neznalica i lozhish se na tekstove u kojima je: kurac, al su ih nabili i slichno. kao shto je mare opisao ovaj tekst je chisto razglabanje kao shto bi mogao svaki retard da napishe. ako se lozhish na takve stvari odgledaj bilo shta od Michael Moore kapiram da tjesh svrshiti!

inache taj film o Pancha Vilji je snimljen i dobar je.

Okej, okej, džizis, predajem se.

A generalno mi ide na jetru taj hejt koji se baca na Majkla Mura iz jednog od dva moguća razloga:

1. Zato što je debeo

2. Zato što je manipulant koji je zaradio fine pare na svojim dokumentarcima

pri čemu se zaboravljaju dve nepobitne činjenice:

1. Pokušava (i uspeva) da pomogne, pa makar i u potpunosti iz ličnog interesa

2. Za većinu stvari je u pravu, voleli ga ili ne.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

majkl mur je budala. on je od onih uzhasnih likova koji idu okolo stavljaju svima prst u oko i viche "A SHTA SA OVIM, A SHTA SA ONIM", a svi iole informisani ljudi znaju sve o tome o chemu on pricha, sem onih koji su uzhasni, retardirani, white trash kao shto je i on izmedju ostalog. to shto onako izgleda je samo bonus na prichu da ljudi koji se onako zapuste i kul im je da izgledaju onako ne mogu da budu korisni, josh idu svima na kurac pljuljtji dok govore i treba da nestanu. they make all of us look bad!

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

povrshno... pa to shto ti znash srpsku istoriju, ne znachi da je svi znaju... kako god, ako je imalo priblizio nashe sranje prosechnom amerikancu, ja sam kul sa tim...

Kongresna biblioteka u Vasingtonu ima najvecu kolekciju slavistickih dela (koje se mrezom biblioteka mogu lako pozajmiti sirom amerike), pored toga u Americi imas biblioteka i knjiga koje rezimiraju istoriju Balkana gde hoces.

Tako da, ono, lame excuse. Nije da glumim drvenog advokata...

Naravno ovo se odnosi ukoliko je lik uopste iz Amerike, mada mreze biblioteka su mnogo sire nego od nacionalnog plana, npr. poznata je saradnja britanskih i americkih biblioteka gde takodje mozes da nabavis koju god knjigu hoces. Isto tako Gradska biblioteka (nisam sto posto siguran) u Beogradu saradjuje sa -nekom- francuskom bibliotekom (valjda BnF) i isto tako mozes da pozajmljujes dela..

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Kongresna biblioteka u Vasingtonu ima najvecu kolekciju slavistickih dela (koje se mrezom biblioteka mogu lako pozajmiti sirom amerike), pored toga u Americi imas biblioteka i knjiga koje rezimiraju istoriju Balkana gde hoces.

Tako da, ono, lame excuse. Nije da glumim drvenog advokata...

Naravno ovo se odnosi ukoliko je lik uopste iz Amerike, mada mreze biblioteka su mnogo sire nego od nacionalnog plana, npr. poznata je saradnja britanskih i americkih biblioteka gde takodje mozes da nabavis koju god knjigu hoces. Isto tako Gradska biblioteka (nisam sto posto siguran) u Beogradu saradjuje sa -nekom- francuskom bibliotekom (valjda BnF) i isto tako mozes da pozajmljujes dela..

Ovo je lame.Sta mislis kolkio ljudi danas cita knjige?Koliko ljdui interesuju biblioteke(bez obzira sto iste umrezene i sto imas mogucnost

da sanznas sta god te interesuje)?Ljdui gledaju TV,surfaju.Koje crne knjige i biblioteke.Covek je na jedan za mase prihvatljiv nacin pokusao da priblizi pricu o nama.Sve sto se moze reci je OK,nije lose.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

I to je kao izgovor? Ne znam ni zasto se trudim da ti odgovaram, ali evo ti samo jedna cinjenica:

90% studenata u SAD-u je uclanjeno u biblioteku. Ne znam kakav je podatak za generalno stanovnistvo ali eto. To su ti mladi ljudi koji sede kuci gledaju TV "surfAju" i bole ih kurac za biblioteke?

Veliki broj strucnjaka je na pitanje sta im je pomoglo najvise u svojoj karijeri odgovorilo: biblioteka.

To sto ti ne razumes znacaj iste ne znaci da su biblioteke "beskorisne". (malo izvlacim iz konteksta ali sa tvojim nadmenim odgovorom to je otprilike poenta)

U Srbiji mozda i jeste tako, "Ljdui gledaju TV,surfaju.Koje crne knjige i biblioteke." Ali u razvijenijim svetovima nije. Biblioteke su tamo digitalizovane i ti ukucas web adresu biblioteke, ukucas search sta ti treba i eto, na ekranu ti je, dostupno na 2 klika.

Neke biblioteke su razvile jako slozene research sisteme, npr. nacionalna biblioteka francuske (kucaj na googleu BnF - France - mrzi me da kopam sajt zbog tebe) i videces na sajtu SINDBAD (opet mrzi me da trazim sta znaci skracenica ali valjda znaci - service d'INformation des b ibliothecaries a distance) gde mozes da postavis KOJE GOD HOCES pitanje tipa:

Imate li dokumente o fizici izgradnje mostova? Imate li rukopise Natali Sarut?? Koje dokumente posedujete o trzistu proizvoda za negu dece? Trazim dokumente o proizvodnji vina u 19. veku. Koliko ljudi u Francuskoj boluje od Alchajmerove bolesti? ITD ITD. A siguran sam da mozes da postavis pitanje imate li nesto o istoriji Kosova?

Pazi, mogu do prekosutra da ti pricam, radio sam seminarski rad (prilicno obiman) na tu temu, tako da NE MOZES DA POBEDIS!!1 :)

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

majkl mur je budala. on je od onih uzhasnih likova koji idu okolo stavljaju svima prst u oko i viche "A SHTA SA OVIM, A SHTA SA ONIM", a svi iole informisani ljudi znaju sve o tome o chemu on pricha, sem onih koji su uzhasni, retardirani, white trash kao shto je i on izmedju ostalog. to shto onako izgleda je samo bonus na prichu da ljudi koji se onako zapuste i kul im je da izgledaju onako ne mogu da budu korisni, josh idu svima na kurac pljuljtji dok govore i treba da nestanu. they make all of us look bad!

stfu.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Kongresna biblioteka u Vasingtonu ima najvecu kolekciju slavistickih dela (koje se mrezom biblioteka mogu lako pozajmiti sirom amerike), pored toga u Americi imas biblioteka i knjiga koje rezimiraju istoriju Balkana gde hoces.

Tako da, ono, lame excuse. Nije da glumim drvenog advokata...

Naravno ovo se odnosi ukoliko je lik uopste iz Amerike, mada mreze biblioteka su mnogo sire nego od nacionalnog plana, npr. poznata je saradnja britanskih i americkih biblioteka gde takodje mozes da nabavis koju god knjigu hoces. Isto tako Gradska biblioteka (nisam sto posto siguran) u Beogradu saradjuje sa -nekom- francuskom bibliotekom (valjda BnF) i isto tako mozes da pozajmljujes dela..

umm, ok [:D] josh cesh da me ubedish da prosechnog amerikanca boli kurac da ode u biblioteku i chita o srbiji :) samo da se ne zajebe i uzme knjigu o sibiru :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...