Jump to content

Formula 1


AlexG

Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lulz, vettel pobednik :D

dobro, i treba, brzi su bili i on i bolid. toro rosso bolid je dosta potcenjen, ferrari motor u njemu je fantasticno snazan a i red bullova sasija je dobra, u stvari jedina stvar koja ne valja u glavnom red bull timu je renoov motor a takve probleme toro rosso ocigledno nema

massa lol :D

a da su hamiltonu u prvom stopu stavili inter-e umesto mokrih svasta bi bilo

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

Da, da, opet nemachka + zabarska himna na podijumu [:D] Svaka chast malom, vozio je iskusno Monzu!

Ne znam samo shto je Hamilton onako splasnuo pred kraj?!? A Kimi opet "bananamen", iako je vozio odlichno posle promene guma...

Sve u svemu zadovoljan sam ovom sezonom - veoma interesantnih poslednje 2 trke. Kapiram da ce Singapur da bude smor, ali ipak je prvi put i nocna trka tako da moze svashta da bude ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

rofl

sat i po trke, pola sata reklama, ubili su jebote

i onaj lik sto prenosi, kad je veber pokusao da prestigne hamiltona "OMG PRLJAVA VOZNJA". mozda jesam pristrasan, ali wat? este vi videli nesto sto ja nisam?

Za reklame se slazem potpuno , stvarno postaju bezobrazni sa kolicinom reklama ...

Sto se tice tog trenutka , komentator je bio potpuno upravu , ono jeste bio prljav potez ... Veber je krenuo da ga obilazi sa spoljne strane , i hamilton ga je udario , i to nije bio nenameran udarac , vidi se da je skretao ka njemu , valjda je hteo da ga uplasi da ovaj ode na travu kao sto je glok uradio ranije u trci , u svakom slucaju , sta god da je hteo , potez je bio nefer / prljav

Nego , Vetel je kralj , dakle mogu da se kladim da ce za koju sezonu on biti sampion F1 , samo da dobije neki brzi bolid , i ne vidim ko ce ga zaustaviti :)

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo kako je bilo sasvim u redu da raikkonen izbaci hamiltona sa staze u prosloj trci, a sada je odjednom problem sto je hamilton na identican nacin izbacio webbera. jos je hamilton ostavio webberu vise mesta nego sto je kimi ostavio njemu. jbt kad se stewardi nisu bunili (a ove nedelje su sva trojica bili italijani) ne znam o cemu ima da se raspravlja

sto se tice vettelovog prelaska u red bull, u momentu kad su potpisali ugovor red bull je bio daleko uspesniji tim od toro rossa (negde pred sredinu sezone)

inace sto se tice red bullove slabe forme, problem je u renoovom motoru, naime svi timovi su ove sezone uspeli da povecaju snagu motora izmenama koje su mogli da opravdaju povecanim reliabilityem i bezbednoscu, tako da ferrari na primer ima daleko vise snage nego na pocetku sezone (cak i na pocetku sezone su imali dosta vise nego prosle, za sta je navodno bilo zasluzan novi sistem dovodjenja goriva koji je donosio skoro 20 konja), ali nesto je poslo naopako sa svim renoovim zahtevima za dozvolu unapredjivanja motora, tako da je njima zabranjeno vec duze vreme da bilo sta menjaju, pa dolazi do situacije da motor u toro rosso bolidima ima po mnogim procenama i do 40 konja vise snage od onoga u red bullu, a to se posebno primecuje na stazama kao sto su monza i spa koje imaju jako duge pravce.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

zanimljivo kako je bilo sasvim u redu da raikkonen izbaci hamiltona sa staze u prosloj trci, a sada je odjednom problem sto je hamilton na identican nacin izbacio webbera. jos je hamilton ostavio webberu vise mesta nego sto je kimi ostavio njemu.

Aj mi objasni molim te po cemu je to bilo identicno , i koliko je to hamilton ostavio mesta webberu ?

Link to comment
Share on other sites

mislim da je tu ključno ono pravilo da kad ti neko dođe prednjom osovinom do nivoa kokpita, nemaš prava da ga zatvaraš više. ne znam da li su to menjali, čini mi se da se poslednji put spominjalo pre dve-tri godine.

Link to comment
Share on other sites

Aj mi objasni molim te po cemu je to bilo identicno , i koliko je to hamilton ostavio mesta webberu ?

isto koliko i kimi hamiltonu, tacnije nimalo.

inace spa je otvorila pandorinu kutiju ne samo po raspravama koje su nikle oko hamiltonove kazne, nego i kako je "eticki" korektno preticati:

After Spa, half the pitlane had gone on record to say that if you attack round the outside on any corner, you leave yourself open to being washed out into the scenery and Lewis had been asking for trouble to make the pass at the Bus Stop chicane.

dakle, webber je trazio nevolju kad je probao potez sa spoljne strane. zanimljivo, on je bio jedan od ljudi koji su imali gornji komentar.

@ivan_

tako je, to pravilo postoji oduvek u svim vidovima motosporta (nije kokpit u pitanju, nego polovina vozila, mada mu to u f1 dodje na isto), ali u formuli 1 se odavno ignorise, pogotovu u zadnje 2-3 godine :/ kao i pravilo o samo jednom blokiranju protivnika pri odbrani pozicije.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

neko reče da u singapuru ima tri mesta za preticanje, al nisam uhvatio ko, pa ne znam da li je to bila informacija ili PR.

u svakom slučaju, očekujem da bude zabavno za gledanje.

nego, počinje da smara španska serija koja se pravi oko f1. meklarenu su odbili da prime žalbu na hamiltonom drive-through u belgiji, al i dalje mislim da je ta kazna bila nepotrebna. mada, ako su krenuli u jasnije preciziranje pravila putem presedana, onda ću sa zadovoljstvom da istrpim smaranje po medijima. s druge strane, ako sledeći put neko ko iseče krivinu da bi uhvatio zavetrinu ne bude kažnjen jer protiv njega niko nema agendu, onda su džabe krečili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...