Jump to content

zasto su stranci toliko bolji od nas ?


toma

Recommended Posts

a i tu su stranci bolji od njih :))

ne kazem ja da prednosti ne postoje, a i bilo bi glupo pricati kad to sam kaze formica koji je ziveo i ovde i tamo, ali jbg sad "ne mozemo da igramo dobro igre jer se obrazujemo"...

... sto se glorije tice ja ti garantujem da dobar deo njih nije je u dobroj finansijskoj situaciji, a igrali su CS i pre nego su dobili besplatno igranje.

ako je samo do "uslova" sto ih ovi koji su po uslovima bolji od njih ne dobijaju na turnirima, nego uzimaju po par rundi

nije isto biti u CS 5 sati dnevno i vezbati 5 sati dnevno, to shvatas i sam.

logicno je da su u Beogradu npr bili bolji igraci nego u ostatku Srbije u ono vreme kada je u Beogradu bilo 100 klanova, a van njega samo po par ekipa po gradu. Novi Sad je bio tu odmah iza sa par odlicnih ekipa.

od kad se ovde slabije igra cs (5na5, jos se igra 1.5 po igraonicama), a i od kad ima neta, to vise nije slucaj. Sad imas jednako dobrih igraca svuda ...

Mi ne igramo sa strancima. Nemamo svoju ligu, pa ne igramo ni medjusobno.

Sto Raven rece na onom topicu za reprezentacije ljudi uzeli da se prepucavaju ko je manje vezbao (ne kazem za igrace, oni to i nisu komentarisali)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dejane mnogo seresh, kakvi bre uslovi ?

Gledaj chini mi se ESWC predproshle godine chini mi se, likovi iz juzne afrike sabili gloriju/kgb na de_cbble jel tako beshe? A skim su oni vezbali sa majmunima a ? Daleko bilo da i imaju internet ...

Samo vezba,vezba i vezba, a ovde toga nema ...

sad se opet vracamo na neke price ...

i hs je osvojio wcg 2004 sa kime su oni igrali ?

sad spominjemo neku juzno africku republiku ne znamo ni kako ljudi zive tamo ... ustvari da znamo najveci su izvoznik zlata i dijamanata ffs njima sigurno nije lose.... a mi sta izvozimo maline ? :S

slazem se ja sa vama da je sve u vezbi. al sto kod nas rodicev sin ne igra cs ili neki slicni klinac ?

Edited by Dejan J.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

Evo sada kad sam bio u Srbiji, probao sam da skupim neke ljude da igramo cw protiv nekih stranaca i tako to, nema leba. prvenstveno shto ljudi nemaju Steam, ajde da kazemo, ali ima ljudi koji i imaju a nece (ovo ide na tvoju dusu Taso shto nisi hteo da igras 3v3 :) )

odigrali smo darko i ja 2-3 cw, jedan protiv amera (mojih drugara) - sabili sa 130 pingom.

ono shto pokusavam da pokazem je, da hocu da napravim tim recimo, i sad darko i ja napravimo tim, tu bude i tasa, lesko i dejan j. I da hocemo da vezbamo, ako imamo Steam, i hocemo da pikamo od kuce koja je verovatnoca da cemo sva petorica da se skupimo i vezbamo skoro svaki dan? Prilicno velika. 1-2 sata, mozemo da se nadjemo i opicimo preko neta.

e sad kad bih ja okrenuo leska i reko "e bate ajmo u igraonu da vezbamo". uvek ce se naci neko koga zabole da dodje, ili jednostavno nema vremena da se iscima, vezba, i vrati.

cisto, cuvanje je vremena ovako.

i da zavrsim, ako svi imamo vremena NARAVNO da je bolje otici u igraonicu i oshuriti jedan team practice zajedno, medjutim ljudi su zauzeti, i mahom nemaju vremena da se cimaju, zbog zauzetosti o kojoj Dejan prica.

e sad, ovo je moj individualni uvid u sve

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

juzna afrika je razvijena zemlja ne znam o cemu vi pricate :D

to je pod 1 :D

pod 2 :D

jeste oni u skoli uce samo ono cime ce sa baviti :D ali zato su ograniceni...mislim zamisli sebe da ne znas strane sveta zemlje sta je ajfelova kula realno to ti ne treba ali ti razvija mozak bla bla :D

i eto :D mozes da biras da budes ograniceni covek koji zna da igra kanter :D ili srbin :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

The South African economy is the largest in Africa and 24th largest in the world - uzeto sa wikipedie sad stvarno ne znam o cemu mi ovde poredimo srbiju i 24 drzavu u svetu po ekonomiji ?

johanesburg - 3,225,812 stanovnika

cape town - 2,893,251 stanovnika

pretoria - 1,884,046 stanovnika

srbija - 7,498,001 stanovnika

ta tri grada u juznoj africi vise ljudi nego cela srbija . i sad reci oni nemaju net ?

dovoljno da u svakom od ta 3 grada ima po 5 igraca koji oce da igraju cs i da ga vezbaju i eto ti scena i takmicenje.

Edited by Dejan J.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

@Formica

jbg, steam je 800 dinara :)

ako neko hoce da ozbiljno igra cs, a ne moze da izdvoji 800 dinara za steam onda jbg

ako nece da ga igra onda opet jbg

tom logikom "stranac ima sta da ocekuje od toga, a ja nemam" se jednostavno ne mozes voditi

sta ti konkretno koji igras CS napolju imas od toga? prilicno sam ubedjen da sem licne satisfakcije nemas nista

cybersport je sam po sebi vrlo nestabilan, pogotovu kada si igrac

neko sutra moze da dodje i kaze ti "e nema vise CS-a na WCG-u", promeni se verzija, predje se na drugu igru nebitno

taj Svedjanin uvek sebi moze da kaze "e da sam ucio skolu umesto sto sam igrao CS imao bih vise para i bila bi mi sigurnija primanja" i bice u pravu

to sto par ljudi, kao sto je npr Element (koji opet po intervjuima tvrdi da mu pola nagrada nije ni isplaceno) uspeju da obrnu dobre pare je vec druga prica

Kad smo kod Elementa i Norveske - eolithic je bio sastavljen od igraca po celoj norveskoj, a kod nas od Konjarnika do Novog Beograda ispade ko da ima milijardu kilometara ;)

Ponavljam se sad, slazem se - naravno da je lakse vezbati kada mozes da igras sa kvalitetnim igracima CAL-i npr u odnosu na ovo kod nas, ali mi nemamo infrastrukturu ne u smislu interneta nego u smislu turnira, lige, cw-ova

Mogli bi i ljudi odavde da igraju ESL international, pa leba nema da se iscimaju

Link to comment
Share on other sites

xD boze boze oko cega se vi matori svadjate pa ako hocete da se scena uozbilji uradite i vi nesto :D posto kaze ovaj jedan da stranci na cs gledaju kao mi na fudbal :) napravite kladjenje sad za KGB Winnter uzmete jedan racun i napravite kladionicu za KGb winnter sta da vam kazem snalazite se zaradjujte :)

Link to comment
Share on other sites

The South African economy is the largest in Africa and 24th largest in the world - uzeto sa wikipedie sad stvarno ne znam o cemu mi ovde poredimo srbiju i 24 drzavu u svetu po ekonomiji ?

johanesburg - 3,225,812 stanovnika

cape town - 2,893,251 stanovnika

pretoria - 1,884,046 stanovnika

srbija - 7,498,001 stanovnika

ta tri grada u juznoj africi vise ljudi nego cela srbija . i sad reci oni nemaju net ?

dovoljno da u svakom od ta 3 grada ima po 5 igraca koji oce da igraju cs i da ga vezbaju i eto ti scena i takmicenje.

istina,istina... [:(]

in nomine patris et filii et spiritus sancti

srbKaiser - ESL

Link to comment
Share on other sites

xD boze boze oko cega se vi matori svadjate pa ako hocete da se scena uozbilji uradite i vi nesto :D posto kaze ovaj jedan da stranci na cs gledaju kao mi na fudbal :) napravite kladjenje sad za KGB Winnter uzmete jedan racun i napravite kladionicu za KGb winnter sta da vam kazem snalazite se zaradjujte :)

Da bravo!!

To tje definitivno da poboljsha nashu scenu!

Link to comment
Share on other sites

Da bravo!!

To tje definitivno da poboljsha nashu scenu!

pa ne znam sta da ti kazem nasa scena tesko da moze da se poboljsa kao sto sam rekao u svom gore postu sve dok neko u ovoj zemlji nebude krenuo da gleda na te igrice ozbiljno

Link to comment
Share on other sites

juzna afrika je razvijena zemlja ne znam o cemu vi pricate :D

to je pod 1 :D

pod 2 :D

jeste oni u skoli uce samo ono cime ce sa baviti :D ali zato su ograniceni...mislim zamisli sebe da ne znas strane sveta zemlje sta je ajfelova kula realno to ti ne treba ali ti razvija mozak bla bla :D

i eto :D mozes da biras da budes ograniceni covek koji zna da igra kanter :D ili srbin :D

Covece, nemoj da se brukas. Svi su ograniceni, samo smo mi najpametniji, a 100 puta smo manje razvijeni od nih. Jel znas ti kliko u Srbiji ima funkcionalno nepismenih ljudi? Pustite te predrasude o nama kao o nebeskom narodu i vezbajte CS.

@Dejan

Pa ti studiras, a nisu svi igraci CSa studenti. Nemoj da mi kazes da ne mozes da nadjes slobodno vreme za CS?! Znamo i ja i ti da mozes, samo je CS scena u qrcu, pa nemas dovoljo motivacije. Da li nasi vodeci klanovi vezbaju protiv stranaca? I koliko cesto? Ne mozes da napredujes ako stalno igras protiv slabijih. Sutrasnji mec Mousesports vs. Man1a!!! Kako to da Bugari mogu, a mi ne mozemo?

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem kod nas je to sto vecinu igraca boli q da vezbaju zajebavaju se. Uzmite naprimer fatal1ty lik vezba dnevno kada se sprema za turnir 8-10h i tako 3 nedelje pred turnir, kad nema turnira vezba oko 3-5h dnevno. A ovde da se uhvati da neko makar vezba 3h ali kvaliteno. Kad neka ekipa pukne od slabije ekipe odmah se cuje monitor nevalja, mis mi nije dobro radio, ili nesto trece mu nije valjalo. Ako hocete da imamo ozbiljnu scenu moramo svi sto vise da vezbamo ali kvalitetno. E u tome je najveca razlika izmedju nase scene i drugih

Link to comment
Share on other sites

xD boze boze oko cega se vi matori svadjate pa ako hocete da se scena uozbilji uradite i vi nesto :D posto kaze ovaj jedan da stranci na cs gledaju kao mi na fudbal :) napravite kladjenje sad za KGB Winnter uzmete jedan racun i napravite kladionicu za KGb winnter sta da vam kazem snalazite se zaradjujte :)

zaradjujem ja bez CS-a vrlo zadovoljavajuce mogu ti reci :)

uzmi ti kad napunis 18 godina pa napravi jedan racun i napravi kladionicu za KGB winter pa cu ja da te posetim u zatvoru kad te drzava navata za to sto nisi platio porez :)

Link to comment
Share on other sites

Covece, nemoj da se brukas. Svi su ograniceni, samo smo mi najpametniji, a 100 puta smo manje razvijeni od nih. Jel znas ti kliko u Srbiji ima funkcionalno nepismenih ljudi? Pustite te predrasude o nama kao o nebeskom narodu i vezbajte CS.

hm zamisli jebote mi smo bili 500godina pod turcima balknaski ratovi 1 i 2 svetski rat onda bombardovanje a oni ? sta su oni imali ?:D nista i povrh svega toga vecina nasih najobrazovanijih ljudi je otislo iz zemlje....

a to kao nepismeni ljudi jesu ljudi sa sela ali to je neobrazovan covek nije pohadjao skole....

ne mozes tako da gledas....

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

hm zamisli jebote mi smo bili 500godina pod turcima balknaski ratovi 1 i 2 svetski rat onda bombardovanje a oni ? sta su oni imali ?:D nista i povrh svega toga vecina nasih najobrazovanijih ljudi je otislo iz zemlje....

a to kao nepismeni ljudi jesu ljudi sa sela ali to je neobrazovan covek nije pohadjao skole....

ne mozes tako da gledas....

I oni su ratovali sve vreme,a ko nam je kriv sto nismo mogli da se odbranimo od Turaka. Ali ajde da ne trolujemo topic. Poenta je da ne krivite druge za vase neuspehe, vec da zagrejete guzicu. Muka mi je vise od price da su okolnosti krive za sve. Bugari sutra igraju protiv Mousesporta, a oni su na nasem nivou razvijenosti.

Link to comment
Share on other sites

kali pusti choveka...

generalno uslovi su bolji na zapadu, mi mozemo da kazemo 4gl je najbolji tim i ima sve uslove. ali mozda tih 5 likova nisu najbolji i najtalentovaniji. pa kad bi veci krug populacije imali bismo i bolje timove i igrace. ne zaboravi da je Bugarska u EU.

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno to sa uzlove evo mi imamo dobre uslove vec jace od godinu dana pa se niko nije pokazao na inostranoj sceni.Realno govoreci ako neko zeli da uspe onda mora da se trenira,da se rade na suvo treninzi,da se sklapaju taktike, da ljudi koji su u klanu pritom veoma ozbiljni ako zele nesto da postignu a ne da se raspadaju i sastavljaju po 100 puta.Mali milioh klanova kod se napravilo pa su se rastali zato sto su tipa izgubili na nekom turniru ili lose odigrali protiv neke ekipe.Bas naprotiv je trebalo da se sedne i da se vidi greske i da se to popravi.Jednostavno ako nesto zelis onda treba i biti uporan u tome,a ne sad e izgubio sam ili lose odigrao na turniru necu vise da igram sa vama.Uslova ima kod nas sto znaci da ko zeli da uspe u ovom slucaju cs moze ali samo treba biti uporan i imati zelju.

Ma necu ni da trosim reci na jajare i funjare i na sve ove cave sto iza ledja su se sunjale

Link to comment
Share on other sites

I oni su ratovali sve vreme,a ko nam je kriv sto nismo mogli da se odbranimo od Turaka. Ali ajde da ne trolujemo topic. Poenta je da ne krivite druge za vase neuspehe, vec da zagrejete guzicu. Muka mi je vise od price da su okolnosti krive za sve. Bugari sutra igraju protiv Mousesporta, a oni su na nasem nivou razvijenosti.

bugari su u evropskoj uniji ! a mi necemo uci tamo za 10 godina.

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

sad se opet vracamo na neke price ...

i hs je osvojio wcg 2004 sa kime su oni igrali ?

sad spominjemo neku juzno africku republiku ne znamo ni kako ljudi zive tamo ... ustvari da znamo najveci su izvoznik zlata i dijamanata ffs njima sigurno nije lose.... a mi sta izvozimo maline ? :S

slazem se ja sa vama da je sve u vezbi. al sto kod nas rodicev sin ne igra cs ili neki slicni klinac ?

HS provereno vezbao 3 meseca...ljudi koji su igrali....botine (bez uvrede)dobri pucaci i jedan mozak-fraghunter i to je to...

vezbali momci po 5 h dnevno....suvo covece...nek mi neko kaze od vas cs-ovaca koliko je suvih treninga odradilo ili samo pricali

medjusobno???ili pogledali svoj demo da vide gde grese...?tesko ce se neko naci...uslovi su solidni...zelja i volja su drugo...

i da imamo jednog lika kao sto je onaj munjoz..:)

sa kim je ratovala svedska,norveska,sad,uk u zadnjih 20 god???

Link to comment
Share on other sites

al opet ljudi recimo... da sada kod nas neka cs ekipa krene da se shrafi vezhbanjem... vezhba 5h dnevno... vremenom napreduje...dodje do nivo-a da mozhe da parira nekoj jakoj evropskoj ekipi tipa attax,mousesports,woosai,soa,mym,mtw.dk itd... ko ce njima da plati put na neki veliki lan event? ko? kada kod nas ni jedna firma,nikako nije toliko zainteresovana za tako neshto... mislim kapiram ja da bi se ukljuchila neka firma da sponzorishe kada bi videla da momci imaju kvalitet... al kod nas je daleko od toga... ne vredi... zato niko nema nikakav motiv,nema zhelju,volju ,nishta... kapiram ja da se pojavi neki event kod nas sa nagradom sponzorstva za ekipu,u koju spadaju putni troshkovi i sve ostalo,videli bi kako bi se svi zhrafili na sve strane... ginulo bi se od vezhbanja... al opet toga nece biti :D jbg... SRBIJA BRE! :D

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...