Jump to content

Prijavljivanje za besplatne akcije od 28. januara..


Recommended Posts

Ukoliko u prvim nedeljama 2008. godine budu usvojena neophodna podzakonska akta, javni poziv će biti objavljen 25. januara, kazao je Dinkić za novogodišnje izdanje Politike. Skupština Srbije je 26. decembra usvojila zakon o besplatnoj podeli akcija javnih preduzeća.

Prema Dinkićevim rečima, evidentiranje građana će trajati šest meseci, do 31. jula. Građani će se prijavljivati dolaskom na šaltere pošta, uz kratko zadržavanje, a neophodan dokument za prijavljivanje je lična karta.

Građani bi potvrde o dobijenim akcijama mogli da očekuju krajem 2008. godine, najavio je Dinkić.

"Do kraja godine, kada se očekuje i formiranje tržišne cene za Jat, Telekom i nadam se i za Naftnu industriju Srbije (NIS), a počekom sledeće godine za Galeniku, stići će im i prve potvrde o akcijama", kazao je ministar.

Zakonom je predviđeno da se građanima besplatno podeli 15 odsto akcija u Naftnoj industriji Srbije, Elektroprivredi Srbije, Telekomu, Aerodromu "Nikola Tesla", Jat ervejzu, i Galenici. Procenjuje se da će građani dobiti akcije u vrednosti od po 1.000 evra.

LINK

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to je jedno veliko sranje... zahvaljujuci tome moja keva koja radi u drzavnoj instituciji vec 30 godina ce dobiti isto para koliko i narkoman u zatvoru koji je ubio dvoje ljudi...

jipi ka jej madrfaka...

moj cale koji radi u epsu 25 godina ce dobiti 4000evra a narkoman koji zivi ispod mene koji nije video dana rada u zivotu ce dobiti 1000 evra... jebem ti i drzavu i sve

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

to je jedno veliko sranje... zahvaljujuci tome moja keva koja radi u drzavnoj instituciji vec 30 godina ce dobiti isto para koliko i narkoman u zatvoru koji je ubio dvoje ljudi...

jipi ka jej madrfaka...

moj cale koji radi u epsu 25 godina ce dobiti 4000evra a narkoman koji zivi ispod mene koji nije video dana rada u zivotu ce dobiti 1000 evra... jebem ti i drzavu i sve

Ne kapiram ovo raymisljanje. Tvoj cale koji radi u epsu 25 dina je dobijao svakog meseca platu ya tih 2 i po nekoj logici ne bi trebao da dobije nista preko toga. Ne kapiram sada odkud ono e malo mi je 4k e ?

Link to comment
Share on other sites

po toj logici bi i portir u epsu trebao da dobije 40 k evra, a za shta, shto je izgradio giganta, lol, sve je u redu sa raspodelom, pogotovo sho se radi o bazichnim industrijama, koje su bile privilegovane u svakom pogledu.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

stator > losa ti logika

da bi raspodela bila u redu treba da se rasporedi po zasluzi a ne po tome "e ja sam rodjen u srbiji i napunio sam pre dva dana 18 godina stoga ja imam pravo da dobijem hiljadu evra"

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

to je jedno veliko sranje... zahvaljujuci tome moja keva koja radi u drzavnoj instituciji vec 30 godina ce dobiti isto para koliko i narkoman u zatvoru koji je ubio dvoje ljudi...

jipi ka jej madrfaka...

moj cale koji radi u epsu 25 godina ce dobiti 4000evra a narkoman koji zivi ispod mene koji nije video dana rada u zivotu ce dobiti 1000 evra... jebem ti i drzavu i sve

narkomanov cale je izgradio djerdap na radnoj akciji... a tvoj cale ce dobiti cetiri puta vise od ratnog vojnog invalida zato sto se ne prodaju vojni objekti nego eps...

a za robijase sumnjam da ce dobiti bilo sta... mislim da ce tu biti dosta klauzula...

doktrina je ista kao i kada se stvarao taj kapital... komunizam FTW...

p.s. moja devojcica ce dobiti isto koliko i ti, a njoj je otac umro na sluzbenom putu (49 godina) dok je radio za eps...ekstremni slucajevi se ne mogu izbeci...

to sto neko nema dana radnog staza ne znaci nista... jer da se ne daju pare tim ljudima pljunulo bi se na sve njihove vredne, radne i postene clanove porodice koji su umrli...

koliko ti imas radnog staza???

Link to comment
Share on other sites

stator > losa ti logika

da bi raspodela bila u redu treba da se rasporedi po zasluzi a ne po tome "e ja sam rodjen u srbiji i napunio sam pre dva dana 18 godina stoga ja imam pravo da dobijem hiljadu evra"

1. To po zasluzi mozda u komunizmu.

2. Ne nadaj se 1000 e. Dobices akcije koje ce hteti da kupi jedna firma ali ne po 1000 e nego po 100 e. Tako da ono.

Link to comment
Share on other sites

sad vec lupash statore, dobicemo akcije, ali da se procenjuje da ce njihova vrednost biti 100 evra, onda bi rekli, dobicete 100 evra. sem ako anravno cenish da je vrednost tih preduzeca 10x manja od procenjene, daj onda da prodamo nis rusima za 400 milki.

ti te akcije necesh moci da prodash kad ti hocesh, nego kad drzava kaze da mogu da se prodaju, i to poshto im se odredi cena, koja ce ostati nepormenjena neko vreme.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

sad vec lupash statore, dobicemo akcije, ali da se procenjuje da ce njihova vrednost biti 100 evra, onda bi rekli, dobicete 100 evra. sem ako anravno cenish da je vrednost tih preduzeca 10x manja od procenjene, daj onda da prodamo nis rusima za 400 milki.

Nelupam margi, razmisli, gomila siromasnog stanovnistva ce dobiti neke akcije. Za te akcije ce biti zainterosavan samo jedan kupac koji je sada vec u dilu sa drzavom. On ce punuditi neralnu cenu siromasan narod ce da bude u fayonu daj sta das i to je to. ovaj ce kupiti nis sa 400 milki. dryava je cista a narod je dobio tepsiju ribe. U modernoj istoriji ni jedne yemlje ja ne znam da su svi gradjani jedne zemlje dobili 1k € ili nesto u toj protivrednosti.

Link to comment
Share on other sites

pogreshno si informisan, hrvati, slovenci. kada se dogovori cena, krece prodaja, tj znace se tachno koliko vrede akcije. drzava radi prodaju, i ona govori poslednje DA na cenu, ne ti, barem u tom prvom mahu, akda je kupac duzan da otkupi akcije po ceni koja je dogovorena. tebe naravno nishta en sprechava da te akcije zadrzish, one mogu i da padnu a mogu i da povecaju svoju vrednost, shto se desilo u hrvatskoj, gde akcije telekoma sada vrede 3x vishe od te dogovorene cene. znachi, naravno da necemo prodavati enshto za shta dobijemo nerealnu cenu. znachi prodaja je potpuno kontrolisana i nema obaranja kao ponuda traznja, pada vrednost akcija, to tek dolazi kasnije.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

to je jedno veliko sranje... zahvaljujuci tome moja keva koja radi u drzavnoj instituciji vec 30 godina ce dobiti isto para koliko i narkoman u zatvoru koji je ubio dvoje ljudi...

jipi ka jej madrfaka...

moj cale koji radi u epsu 25 godina ce dobiti 4000evra a narkoman koji zivi ispod mene koji nije video dana rada u zivotu ce dobiti 1000 evra... jebem ti i drzavu i sve

Narkoman u zatvoru netje motji da se prijavi...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja upoznat SVI gradjani stariji od 18 godina koji nisu dobili akcije od neke druge firme imaju pravo na te akcije. tako da, DA narkoman u zatvoru ima pravo na akcije

poenta akcija je ta sto ih ne moras odmah prodati, njihova vrednost vremenom moze da skoci a moze i da padne, jedino sto je pozitivno u vezi svega toga je to sto radnici u tim firmama imaju pravo prve kupovine, tj kupovina akcija u vrednosti od 5000 evra PRE nego sto akcije budu stavljene na tender za prodaju.

nonikita > ne pricamo o pravdi sto se tice prodaje preduzeca nego pricamo o akcijama nis-a eps-a, telekom i ostale bande.

uzgled receno to dal je direktor bio lopovcina ili ne nema nikakve veze sa kolicinom akcija i njihovom vrednoscu koje treba da dobije vec cisto sa vrednoscu te fabrike koja ocigledno nije bas nesto vredna cim akcije ne vrede pisljiva boba

Sarma> narkomanov cale je izgradio djerdap na radnoj akciji.

opet nije poenta narkomana vec je poenta njegovog caleta, dal je njegov cale izgradio djerdap, stvorio atomsku bombu ili izlecio rak to meni zaista nije bitno jer je to njegov cale uradio i on treba da dobije te pare a ne narkoman.

moja devojcica ce dobiti isto koliko i ti, a njoj je otac umro na sluzbenom putu (49 godina) dok je radio za eps...ekstremni slucajevi se ne mogu izbeci...

to opet nema nikakve veze sa tim sto sam ja rekao nego sa stanjem u ovoj usranoj drzavi. da je ovo normalna drzava ona bi pokupila goleme pare od osiguranja, ali posto nije dobice sicu.

to sto neko nema dana radnog staza ne znaci nista... jer da se ne daju pare tim ljudima pljunulo bi se na sve njihove vredne, radne i postene clanove porodice koji su umrli...

>>>

da li ti zaista vidis sta si napisao, evo ja sam procitao to vec par puta i zaista mi nije jasno sta pjesnik pokusava da kaze. znaci oni ZASLUZUJU pare od prodaje akcija preduzeca zato sto su im preci bili radni?! ok, moj deda je bio partizan i ja ZAHTEVAM da dobijem medalju zato sto je on ubio par nemaca za vreme rata? to ti je logika?

koliko ti imas radnog staza??? >>> nemam dana radnog staza, ali opet ja ne vidim relavantnost toga, ja nigde nisam trazio pare za sebe.

ja gledam celu tu situaciju sebicno, kao i svako od vas. kao sto je vama bolje da dobijete hiljadu evra, tako je meni bolje da ne dobijem ni prebijenog dinara a da moj cale dobije, lupam 20 000 evra.

da moj cale nije zaposlen u epsu bolela bi me paja i bio bi srecan sto cu dobiti hiljadu evra. ovako moje pravo je da gundjam sto necu dobiti 20 000.

da je situacija obrnuta, vi bi ste gundjali a ja bi se proseravao sa banalnom logikom... its just the way this world works. deal with it.

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...