Jump to content

Umrežavanje + deljenje neta


voodoo_

Recommended Posts

jel poznata nekom akcija umrezavanja lapa sa vistom a ostatak mreze na xpsp2, opasno smara vista a svi noviji lapovi dolaze sa njom

problem (pored toga sto se prvi put susrecem konkretno sa vistom) je sto se svi super nesto kao vide medjusobno ali, kako se bre menja i podesava workgruop u visti :(

jedini je lap u posebnoj grupi dok su ostala tri zajedno, i zasto mi trazi user i pass kada hocu da pristupim sa bilokog xp-a na vistu, kada sam lepo u networku tu opciju stavio na off...

e da manuelno sam im dodelio ip 10.10.10.1 ... 2 ... 3 etc, subnet klasika

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

problem (pored toga sto se prvi put susrecem konkretno sa vistom) je sto se svi super nesto kao vide medjusobno ali, kako se bre menja i podesava workgruop u visti :(

pa isto kao na xp-u ? desni klik na computer > properties > computer name (ili tako nesto), i tu bi trebalo da ima :)

Link to comment
Share on other sites

aha vidi stvarno, nisam ni primetio da mi fali my computer :)

dobro a kako sada da namestim josh jednu konekciju za istu mreznu kartu, u fazonu da kada dodjem kuci umrezim lap na kucnu mrezu koja je naravno drugacije konfigurisana od one na poslu?

mislim u xpu ima New connection ili chak i wizard ali ovde toga nema ili ne mogu da nadjem :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Joj vudu jadan ti sa ovim vikend ekspertima :|

Ako si na telekomu kao sto mi se cini da jesi treba ti samo njihov onaj ruter i switch. Njihov ruter je automatski podeshen da radi dhcp za ceo opseg te ne treba nikakvo dodeljivanje ip adresa. Znaci samo povezi onako kako si nacrtao i to je to.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Joj vudu jadan ti sa ovim vikend ekspertima :|

Ako si na telekomu kao sto mi se cini da jesi treba ti samo njihov onaj ruter i switch. Njihov ruter je automatski podeshen da radi dhcp za ceo opseg te ne treba nikakvo dodeljivanje ip adresa. Znaci samo povezi onako kako si nacrtao i to je to.

Fala lepo, ovo sam rešio ima mesec dana, baš na taj način :)

Link to comment
Share on other sites

ajd zdravo ja sam se lepo ispricao sam sa sobom :P i u mejduvremenu resio sve sam :)

edit probudim se jutros, kucna mrezica je kao okej, net radi na oba kompa, ali se kompovi ne vide vise medjusobno, wtf? sinoc je sve bilo ok prebacivao sam fajlove i sve to :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...